Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Malgorzatta napisał(a):

U mnie jeszcze jeden aspekt dochodzi, ja nienawidzę mieć okresu - pewnie jak większość - i tabletkami reguluję to sobie, oczywiście pod kontrolą lek, pozwalam sobie na okres 3 - 4 razy w roku....

Kurde Gosia nawet nie wiedzialam że tak można 😮 🤔 !! A u mnie z okresem przewalone !! Zawsze jakaś ważna dla nas rocznica wyjazd zamiast się pokochać - okres 😠 normalnie zawsze 🤢 mówisz i masz! Przychodzi jak na zawołanie
Poczytam potem link który podeslalas. Dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agach86 napisał(a):
Wrrr no i oczywiście wyhodował się u mnie ten cholerny paciorkowiec... 😞

Wiesz że nie jesteś sama :* Miejmy nadzieje że jak dostaniemy antybiotyk będzie dobrze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez tą pogodę strasznie dziś leniwie. Małemu się nawet bawić nie chce 😮 zresztą wymeczony tym przeziębieniem. Czytamy bajki, oglądamy. Mega leń i u mnie i mojego syna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania31 napisał(a):
agach86 napisał(a):
Wrrr no i oczywiście wyhodował się u mnie ten cholerny paciorkowiec... 😞

Wiesz że nie jesteś sama :* Miejmy nadzieje że jak dostaniemy antybiotyk będzie dobrze..


Wiem Aniu ja też mam nadzieję że lekarze sobie z tym poradzą, w sumie nawet nie liczyłam za bardzo ze mnie to ominie jakos czułam że będzie pozytywny wynik..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tymi pierścieniami tez różnie bywa bo tez sa z hormonami - koleżanka miała i libido spadło poniżej zera...tabletki anty można brać właściwie bez przerw na okres jak są dobrze dopasowane 🙂

Moja mała księżniczka właśnie się wyspała... ja nie zdąrzyłam się położyć niestety 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć brzuszki 🙂 Jeśli chodzi o antykoncepcję, to u mnie najlepiej sprawdziły się plastry Evra. Nie miałam po nich ani mdłości ani innych przykrych dolegliwości jakie spotkały mnie przy tabletkach. Niestety na libido działają negatywnie....ochota na seks zdecydowanie mniejsza. Z M chcemy za dwa lata mieć drugiego bobaska, więc myślę że tym razem po okresie połogu zastosujemy naturalne metody aby libido nie spadło do zera i w przyszłym roku po wakacjach znowu postaramy się o dwie kreseczki na teście 🙂

Dziś byłam na pobraniu krwi a wizytę u gina mam w czwartek, i na niej będę mieć robiony właśnie ten posiew GBs- a wynik podejrzewam że w przeciągu tygodnia. Zobaczymy co wyjdzie u mnie. Szkoda że w gabinecie gin ma kiepskie USG i obawiam się że nie powie mi jakiej wielkości jest teraz moja kruszynka.W 32 tyg na badaniach przepływowych u innego gina ważyła 1950g. A teraz będzie już końcówka 34tyg, kolejna wizyta pewnie też mojego prowadzącego w 37tyg. Więc przybliżoną wagę urodzeniową poznam zapewne dopiero ok 40tyg na IP w szpitalu jak już pojadę rodzić 😞

Dziewczyny czy wy w 37tyg widzicie- czujecie że brzuszki wam "opadają"? Ja mam wrażenie że u mnie jest już niżej w 34tyg niż jeszcze tydzień temu ...i zastanawiam się czy to może być zwiastun wcześniejszego porodu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo halo,
Marta & Szysza ale Wam dobrze ze juz do domku. U mnie nic sie nie dzieje I tak musze czekac bo wczesniej niz skonczony 38 tc nie beda podejmowa zadnej akcji. No chyba ze porod sam sie zacznie, na co zas sie nie zapowiada. Dziz ordynator nie powiedzial mi nic nowego wiec dalej stoje na tym samym co w piatek, Jezu dlaczego tak ciezko sie dogadac z tymi lekarzami?? Jutro chyba Usg to moze cos sie dowiem nowego.
z ta antykoncepcja to u nas tez bedzie problem ale bede rozmawiac z lekarka swoja I mam nadzieje ze cos wymysli.
Jak tam Wasze brzuszki, macie jakis skurcze przepowiadajace? U mnie cisza, maly tylko rozrabia I rozpycha sie jakby mi chcial zebra wypchnac. A tak to nic zadnych objawow zblizajacego sie porodu... a tak mialam nie przebrnac przez 36 tc 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karos - mnie młoda obsunęła się w dół na początku 35 tyg, ale szyjka mi się nie skróciła. Mój lekarz powiedział, że w okolicy 36 tyg tak powinno być 🙂 więc nie ma powodów do obaw. Chyba, że nie jest to obniżenie. Jednak już mnie nie kopie po żebrach, ale za to potrafi mi zmasakrować pęcherz 😁 i lekarz nic nie mówił, żeby to był zwiastun porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się dzisiaj jakoś dziwnie czuje, mały inaczej się rozpycha jakby niżej i jak byłam na zakupach to jakoś słabo mi się robiło. A do tego zadzwoniła siostra M że śniło jej się że urodziłam a z niej to taka czarownica i często jej sny się sprawdzają 🙂
Więc rozmawiam z Tymkiem od rana żeby jeszcze chwilę posiedział aż mi całkiem katar przejdzie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kangoor współczuje tego leżenia w szpitalu. Ja dzis w domu, to sie super wyspalam. Dzwoniłam tez do mojego ginekologa, mamy spotkać się 24, a jesli cokolwiek by mnie niepokoilo,albo ciśnienie wzrosło itd,mam jechac odrazu do szpitala, no i mowi,ze nie ma konieczności przerywania ciazy 😆 takze zostajemy jeszcze w brzuszku. Mi brzuch nie opadł wogole, szyjka skróciła się minimalnie,ale podobno to normalne na tym etapie ciazy,Wczoraj tak mnie ukulo w brzuchu,ze sie popłakałam, usiadłam i wstać nie mogłam. Troche mnie to wystraszyło,ale mowilam położnej to powiedziała,ze jak wody odejdą to bedzie to znak ze rodzimy- no i tyle 🥴
Mój M kupił aparat z funkcja niani 😆 fajna sprawa, stawiasz aparat koło lozeczka,a w iPadzie mamy aplikacje,ze widzimy i słyszymy mała-wczoraj wyczytalismy,ze jest taka opcja,bo w sklepie nikt nam o niej nie powiedział,wiec sie ucieszylam 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przy mnie w szpitalu dziewczynie jak chluslo wodami to szok. Potem widziałam ją na korytarzu,mowi ze o 20.40 jej wody odeszły, a o 23 juz urodziła - pierwsze dziecko, porod SN,pytałam jak się czuje,to normalnie sie wykapala i mowi,ze troche ja w kroczu ciągnie. Ale szybciutki miała porod-chciałabym tak 🙂
Druga,z ktora leżałam na sali 41 lat, zawsze rodziła wcześniaki. Dwójka dzieci zmarła Jej w 22tyg.i chyba kolejne urodziła w 32,ale nie podjęło oddechu po 50min.zmarlo. Teraz znowu była w 34 tyg., miała skurcze i bardzo uparła sie na cesarkę,bo mowi,ze krwawi,wzięli ja na badanie i zrobili w nocy CC. Dziecko zdrowe,ale miała szczęście,bo było owiniete pępowina i jakby jeszcze rosło to by mogło sie udusić,wiec dobrze Intuicja Jej podpowiadala 🤨
Pewnie mnóstwo jest takich przypadków. Ja znowu troche przeżywam,bo jestem osoba kontaktowa i zagaduje ludzi,pytam itd. I zawsze przyciągam niestety ludzi z problemami,albo ich sama znajduje. Szkoda mi było jednej dziewczyny,widac,ze biedna, 3 dzieci,teraz urodziła kolejna dziewczynkę,mowi,ze chłopak w zakładzie karnym, Ona z 4 dzieci...wiem,ze ludzie czasami sami sobie taki los zgotują,ale ja pozniej w domu to przeżywam...Druga 45 lat, wisiała na telefonie całymi dniami,bo 5 dzieci w domu, prad odcięli,Ona zero pieniędzy-jak Oni sobie poradzą,.. Facet dzieci nie uznaje,tego tez nie uzna,dla niej nie na rękę to kolejne dziecko,ale co zrobic. Mówiła,ze chciała usunąć,ale nie miała jak...kazdy teraz moze powiedziec, trzeba było myślec wczesniej...no trzeba było,ale tez mi szkoda tej kobiety. Wychodziłam,to zostawiłam Jej soki, ciastka,owoce te ktore przyniósł mi Piotr i stwierdziłam,ze my to nie mam żadnych problemów patrząc jakie maja inni ludzie. My możemy cieszyć sie przyjściem dziecka na świat, żyjemy tym co trzeba przygotować na świat małej, wozki, bzdury jakies,a inni nawet nie wiedza czy beda mieli co do garnka włożyć... Straszne to. Od wczoraj jak wróciłam chodzę taka struta...no ale żyć trzeba dalej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂
Nie wiem jak wy, ale ja od kilku dni czuje sie strasznie :/ kregoslup w nocy tak mnie boli ze sie budze ze lzami w oczach, a do tego ciagle mam biegunki :/ bylam u lekarki ale stwierdzila , ze nic sie poki co nie zaczyna i ze musze ten miesiac po prostu przecierpiec... Do tego jeszcze ta pogoda w kratke dzisiaj :/
Chyba pomalu juz bym chciala miec mala przy sobie a nie w 🙂

Marta mi tez szkoda takich rodzin, tym bardziej ze czesto w nich czlowiek odnajduje duzo wiecej wzajemnej milosci niz w tych potencjalnie iidealnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj emocje emocje... aż mnie głowa rozbolala!
Więc tak Brzuszki wszystkie znaki na niebie wskazuja że majoweczka będę tylko z nazwy 😉
Mam już skierowanie na cc 23.04 mam się stawić w szpitalu a 24.04 powinnam tulic synka 🙂
Od początku.. Po badaniu wychodzi na to że pozamykana jestem na wszystkie spusty szyjka heh paradoks trzyma jak tralala 😉 wg usg mój Mały waży.... 3325 🤔 i ma główkę ułożoną tak że buzke ma w stronę mojego brzucha wyszperalam że to się nazywa ułożenie potylicowe tylne. Lekarz powiedział że byłby prawdopodobnie problem przy próbie sn
1,5 tygodnia.. Jejku jejku!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania31 napisał(a):
Oj emocje emocje... aż mnie głowa rozbolala!
Więc tak Brzuszki wszystkie znaki na niebie wskazuja że majoweczka będę tylko z nazwy 😉
Mam już skierowanie na cc 23.04 mam się stawić w szpitalu a 24.04 powinnam tulic synka 🙂
Od początku.. Po badaniu wychodzi na to że pozamykana jestem na wszystkie spusty szyjka heh paradoks trzyma jak tralala 😉 wg usg mój Mały waży.... 3325 🤔 i ma główkę ułożoną tak że buzke ma w stronę mojego brzucha wyszperalam że to się nazywa ułożenie potylicowe tylne. Lekarz powiedział że byłby prawdopodobnie problem przy próbie sn
1,5 tygodnia.. Jejku jejku!!


super też bym chciała 😞 ale moj maly to kruszynka nie to co twoj. dziewczyny nie mam imienia dla groszka moze macie jakies propozycje fajne. mi sie podoba Hugo, mężowi Mikołaj inne które nam sie podobaja to Aleksander Filip Julian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania31 napisał(a):
Oj emocje emocje... aż mnie głowa rozbolala!
Więc tak Brzuszki wszystkie znaki na niebie wskazuja że majoweczka będę tylko z nazwy 😉
Mam już skierowanie na cc 23.04 mam się stawić w szpitalu a 24.04 powinnam tulic synka 🙂
Od początku.. Po badaniu wychodzi na to że pozamykana jestem na wszystkie spusty szyjka heh paradoks trzyma jak tralala 😉 wg usg mój Mały waży.... 3325 🤔 i ma główkę ułożoną tak że buzke ma w stronę mojego brzucha wyszperalam że to się nazywa ułożenie potylicowe tylne. Lekarz powiedział że byłby prawdopodobnie problem przy próbie sn
1,5 tygodnia.. Jejku jejku!!

Wow, nie wiem czy nie bedziemy mamusiami tego samego dnia. Co prawda jeszcze nie ustalili co ze mna ale widze jak postepuja tu z innymi pacjentkami I wychodziloby ze mi rozwiaza ciaze tez 24 tego. A co do wwagi to calkiem spory ten Twon synus 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to z tego co widzę, to chyba nie wiele będzie prawdziwych majóweczek 🙂 co raz więcej przenosi się na kwiecień. Ja mam rozwiązanie za 2 TYGODNIE! 🤪
co ja bym dała żeby mała była przy mnie!!!!

Magda - ja też byłabym za Filipem ewentualnie za Aleksandrem. Uwielbiam oba imiona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...