Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie obie kasy nie dawały. Zaczęłam grzebać na necie i zgłupiałam już zupelnie. Tak naprawdę wszystko będzie zależalo od wielkosci dzidziusia i wielkości blizny po ostatnim usg powiedział że moja ma 4 mm. Bardzo mnie to wszystko zastanawia, muszę z nim na ten temat porozmawiac i o wszystko dokladnie wypytać.. Niby jeszcze tyle czasu ale to tak leci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!
Sylwester baaaardzo udany! Wytańczyłam się do 4 rano! Orkiestra była rewelacyjna, jedzenia było tyle,ze nie dało się wszystkiego spróbować, a ciepłe posiłki wjeżdżały do godziny 7 rano! Towarzystwo tez bardzo udane, śmiechu duzo, a juz wogole fajnie, bo wiekowo towarzystwo było od 25-60 lat(wsród nich moi rodzice) i wszyscy się fajnie dogadywali i bawili! Wogole był bal na 170 osob 😁
Ale na koniec oczywiście tragedia w moim rodzinnym mieście w Kamieniu Pom.bo chłopak, który notabene jest sąsiadem mojej babci zabił dzis rano po pijanemu 6osob ! Pewnie slyszalyscie,bo mówią o tym we wszystkich stacjach. Stało się to nawet niestety na mojej ulicy, wiec od rana myślałam tylko o tym, a jeszcze ja musiałam wracać autem i po drodze zastanawiałam sie ile dzis ludzi prowadzi auta po pijanemu...nie mieści mi sie to w głowie...
Miłego wieczorku, my nawet sie nie rozpakowalismy, leżymy i nie mamy siły na nic 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny, odebrałam dziś wyniki na tokso i okazało się że nie chorowałam nigdy a teraz mam 0,08 a od 0,5 jest dopiero wynik dodatni więc muszę się pilnowac. Jestem zaskoczona w domu kot, u tesciów kot i to wychodzący... no cóż mamy zdrowe mruczki 🙂
Nie dzieliłam się jeszcze, idę dziś na pierwsze zajęcia do szkoły rodzenia 🙂 spory wydatek ale prowadzi je położna która pracuje w szpitalu gdzie mam rodzić więc licze na jakieś profity:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuchatki. Jesteśmy już w domu. Szkoda trochę....
Wkurzam się, bo dzwoniłam umówić sie na USG i dalej nie wiadomo czy umowa jest podpisana czy nie... Nie mam zamiaru po raz kolejny płacić za coś co miałam mieć za darmo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh Doti ja już przestałam walczyć o darmowe badania, szkoda moich nerwów. Też płaciłam ostatnio za badania na toksoplazmozę a w labolatorium dowiedziałam się że lekarz mógł wystawić skierowanie i byłoby za darmo a mi powiedział że nie może...
A Ty masz połówkowe robić na NFZ tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny, ja pomału zaczynam się przygotowywać do malucha w domku kuzynka przywiozła mi 3 worki ciuchów do 6 miesięcy są bardzo fajne. Z naszą służba zdrowia tak jest ja na początku też płaciłam za badania ale lekarz sam mi powiedział że może prowadzić ciąże na fundusz. Dobrym udogodnieniem jest to że posiada USG u siebie w gabinecie wiec od początku z tym badaniem nie miałem problemu. Teraz też odrazy na wizycie u lekarza będę miała badanie zrobione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga ja toxo miałam zleconą przez lekarza w każdej ciąży i za żadne badania z krwi nie płaciłam do tej pory. Problem zawsze był i jest z USG. I to nawet nie chodzi o kasę, bo przecież 150zł to nie jakieś kosmiczne pieniądze za USG 3D/4D ale dlaczego mam płacić, skoro jestem ubezpieczona i mam skierowanie od lekarza??? Lekarz mówi że umowa na pewno jest podpisana a jak dzwonie umówić termin to babki w rejestracji nic nie wiedzą czy jest czy nie.. Wkurzyć się można...
Bo to najwięcej się o te umowy rozchodzi. Jeśli chodzicie do lekarza prywatnie to on nie ma prawdopodobnie podpisanej umowy z żadną diagnostyką i dlatego trzeba za badania z krwi płacić. No i nie na wszystkie badania mogą mieć umowę podpisaną. U mnie mogliby kupić program położniczy i byłoby łatwiej niż umowy z innymi pracowniami USG 🤢

Małgosia ja już swoje zapasy posegregowałam, w kwietniu pewnie wypiorę. Pierwsze przygotowania u nas to znalezienie łóżka dla Starszego i przemeldowanie Młodszej do małego pokoju. Muszę Małej domowym sposobem przerobić łóżeczko na tapczanik, odświeżyć je porządnie bo ma już jakieś 17 lat więc czeka mnie szlifowanie i malowanie, kupić nowe materace dla Niej, dla Groszka i dla Starszego....No i odmalowanie naszego pokoju. Może i nowe dywany bym kupiła albo wykładzinę dzieciakom do pokoju bo stare juz mnie wkurzają strasznie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny,
moze to bedzie glupie pytanie, ale w sumie nie wiem wiec pytam. Czy my musimy aplikowac o urlop macierzynski czy moze jesli jestesmy zatrudnione to dostajemy go automatycznie? I komu mam zglosic czy wybieram 6 miesiecy czy 12? Do pracodawcy czy jakies pismo do ZUSu trzeba wyslac? Poprzednio musialam wszystko zaltwiac z urzedem I oni kierowali informacje do mojego pracodawcy ale cos mi sie wydaje ze w Polsce jest ciut inaczej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kangoor wcześniej wiem że urlop macierzyński mogłaś mieć już miesiąc przed planowanym terminem porodu. Teraz nie wiem. Ja to robiłam tak, że po porodzie razem z zaświadczeniem ze szpitala zanosiłam wniosek do pracodawcy. Na wniosku musisz podać ile tygodni urlopu wykorzystujesz (bo część może wykorzystać ojciec - nie jest to to samo co urlop ojcowski). Od razu też warto się przejść do MOPS-u po przyznanie becikowego bo to może trochę trwać.

Jak teraz czytam to żeby być rok z dzieckiem w domu musimy złożyć w sumie 3 wnioski. O podstawowy urlop macierzyński (20 tygodni), dodatkowy urlop macierzyński (6 tygodni) i urlop rodzicielski (26 tygodni). Jednak zdecydować warto od razu:
Wynagrodzenie za urlop macierzyński:
pierwsze 26 tygodni - 100% wynagrodzenia
kolejne 26 tygodni - 80% wynagrodzenia jeśli mama lub tata zadeklaruje od razu chęć wykorzystania całości urlopu
kolejne 26 tygodni - 60% wynagrodzenia, jeśli zdecyduje o przedłużeniu urlopu po pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga możesz u swojego pracodawcy zapytać czy ma jakieś wnioski urlopowe a jak nie to poniżej są wnioski do wypełnienia online, później w pliku PDF do wydruku 🙂 Za darmo 😉
Wniosek o urlop macierzyński: https://formularz.ewnioski.pl/wniosek-o-urlop-macierzynski/1?renderer.slotId=wrkp7r
Wniosek o dodatkowy urlop macierzyński: https://formularz.ewnioski.pl/wniosek-o-dodatkowy-urlop-macierzynski/1?__af_appv=feb2&renderer.slotId=o348v1
Wniosek o urlop rodzicielski (dodatkowe 26 tyg): https://formularz.ewnioski.pl/wniosek-o-urlop-rodzicielski/1?__af_appv=feb2&renderer.slotId=ljvy0e - to może być jeden wniosek o dodatkowy macierzyński i rodzicielski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Doti!
Ja tam biore od razu urlop na caly rok. Znajoma mi mowila ze tak naprawde to 6 tyg przed zakonczeniem tego rocznego macierzynskiego mozna u pracodawcy zlozyc wnisek o fakultatywny (oczywiscie platny) urlop macierzynski 6 tygodniowy. I pracodawca nie ma prawa Ci odmowic, trzeba tylko pilnowac zeby zlozyc wniosek w odpowiednim terminie. Z tego wychodzi ze macierzynskiego mozna miec az 13,5 miesiaca.
A co do becikowego to podobno sie zmienily zasady I teraz juz nie kazdy moze dostac. Jesli w rodzinie na glowe wychodzi wiecej niz 1920 PLN (z groszami, ale nie pamietam dokladnie kwoty) to becikowego nie dostaniesz 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, dawno mnie nie było...duzo na głowie niestety. Razem z mężem mamy mieszkanie do umeblowania i codziennie praktycznie gdzieś jeździmy...ciężko wybrać meble!!!!!!!!!!!!!!!kuchenne szczególnie! Najpierw nic się nie podoba potem tysiące rzeczy się podobają..ehh! Za dużo do wyboru hhihi 🙂
Dziewczyny macie jakiś sposób na zgagę?
Pozdrawiam Was w Nowym Roku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć 🙂
Kangoor jest 20 tygodni urlopu mac. podstawowego, 6 tyg. dodatkowego i 26 tyg urlopu rodzicielskiego. Nie ma nic ponad to. Koleżanka mogła mówić Ci o tych 6 tyg dodatkowych ale je wykorzystuje się bezpośrednio po podstawowym urlopie macierzyńskim.
Do tego jeśli jesteście na wychowawczym to przysługuje Wam tylko te 20 tygodni urlopu macierzyńskiego, nie wiem jak z rodzicielskim - będę musiała poczytać.
Becikowe faktycznie tylko dla tych których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 1922zł. Wychodzi na to, że 3-osobowa rodzina musiałaby mieć dochód 5766zł! Czyli przy dwóch osobach pracujących i jednym dziecku każdy rodzic musiałby zarabiać niemal 3000zł! My na pewno na becikowe liczyć możemy bo jakby nie liczyć M zarabia sam, jest nas już czworo a jeszcze przybędzie.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze wlasnie chodzi o te 6 tygodni dodatkowych o ktorych piszesz.
A z tym wychowawczym to nie rozumiem. Mowisz ze jesli chce po macierzynskim skorzystac jeszcze z wychowawczego to wtedy sam w sobie macierzynski nie moze trwac 12 miesiecy? Czy raczej chodzilo Ci o to ze jesli obecnie ktoras z nas jest na wychowawczym z tytulu poprzedniego malucha to teraz nie moze miec juz rocznego macierzynskiego. Sorki ale zagmatwane to troche 🙂 I sie pogubilam.
Ja tam myslalam o rocznym macierzynskim I potem jeszcze troche wychowawczego, ale zobaczymy co zycie pokaze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak obecnie jesteś na wychowawczym to przysługuje Ci 20 tygodni macierzyńskiego chyba bez tych 6 dodatkowych. Przynajmniej jak ja urodziłam Laure byłam na wychowawczym na Mateusza i miałam urlop macierzyński 20 tygodni zamiast 20+4 tygodnie dodatkowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Brzuszki 🙂
Jeśli chodzi o macierzynski to w przyszłym tygodniu będę w kadrach więc dopytam dokładnie jak to teraz wygląda i może te wnioski wezme chociaż jeszcze czas.. Ostatnio też najpierw zorientowalam się u siebie co i jak a potem moj M po porodzie załatwiał wszystkie formalnisci i ja tylko pisałam podanie o te dodatkowe tyg jak mi się ten podstawowy macierzynski skończyl.
Z becikowym to tez nie wiem jak to będzie 🤨 bo ja mam pensje stałą, ale mój M ma swoją firmę i są miesiące gdzie becikowe nam się nie należy bo zarobi fajnie a sa i takie że spokojnie powinni nam przyznac i to raz tak raz tak jest także też się musimy zorientować.
Czy Wy też macie taki słaby dzień... ledwo dziś chodzę 🤨
Buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, dzięki Doti 🙂
Ja to się wiecznie gubie w takich sprawach i po sto razy dopytuje.. Zresztą papierki wszelakie nigdy nie były moją mocną stroną. Na szczęście u nas M załatwia tego typu sprawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Doti!
Fajnie ze to wszystko wyjasnilas bo ja jak zaczynam czytac te wszystkie przepisy to zawsze cos nie tak zrozumiem.
Aniu co do samopoczucia to ja juz od paru dni czuje sie baaardzo slabo. Jakos nie moge odbic sie po swietach, niby nic wielkiego nie robilam a jakas taka jestem strasznie zmeczona. Dodatkowo moja Hania nie chodzi do zlobka juz od miesiaca a ze jest malym urwisem to dosc mocno daje mi popalic.

A no I zapomnialam Wam wczesniej napisac. Wczoraj mialam wizyte I oczywiscie z malym wszystko OK. Nadal jest chlopczykiem 🙂
Nie wiem czy ta moja lekarka dobrze mierzy ale z kazda kolejna wizyta maluch jest coraz wiekszy w stosunku do tego co powinno byc z tyg ciazy. Ostatnio mial +5 dni a teraz wyszlo 23 tyg + 3 dni a ja przeciez jestem w 22 +1. Wagowo niby ma 589g. Juz sama nie wiem. Albo rosnie wielki chlop albo ona cos zle mierzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku co za dzień byłam dziś na wizycie, umowionej na 11.45 a weszłam dopiero o 14.30 więc się wyczekałam.. ale to nic czekała tez dziewczyna w 31 tygodniu ciązy z bliźniakami, dawały jej popalić aż widac było jak brzuch zmiania kształt 🙂 nie miałam usg ale szyjka ok i żadnych witamin nie mam brać bo wyniki super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...