Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki!
Ja tam nie mam problemów z tym, że jest taka zima. Nie trzeba pakować kasy w specjalne ciążowe ubrania, nie ma lodu na chodnikach - więc orzeł nie grozi. Same plusy 🙂
Małe tak mi dzisiaj rozrabiało, że nie mogłam się skupić na pracy. Jedno mnie niepokoi: zauważyłam, że od mniej więcej 4 - 5 tyg nic mi nie przybyło w wadze. A podobno miało być ok. 0.5kg / 1 tydz. Chyba, że moje wcześniejsze zapasy schodzą 😁. Jak myślicie? Jest czym się przejmować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Szysza moim zdaniem jeśli masz dobre wyniki badań to prawdopodobnie dziecko zżera Twoje zapasy. Jak tylko na USG wychodzi że dzidzia rośnie i ilość wód płodowych jest prawidłowa to nie ma się czym martwić 😉 Ja też praktycznie nie przybywam na wadze i wcale mnie to nie martwi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Woo! Wielkie dzięki Doti 🙂
Bardzo mnie uspokoiłaś. 23 grudnia byłam na połówkowym i wszystko było w normie, wody też. Najwyżej teraz jak będę na wizycie ok. 21 to faktycznie poproszę o dodatkowe USG.
Wielkie dzięki jeszcze raz. Kładę się już, bo z rana trzeba znowu do roboty.
Dobranoc brzuchatki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach dziewczyny, ale ja Wam zazdroszcze ze tak malo przybieracie na wadze. Ja niby sie nie obzeram ale jakos tak mam wrazenie ze wygladam strasznie. Puchne okropnie I powoli zamieniam sie w balon.
W ogole to jakos dziwnie mi sie to wszystko rozklada, bo w sumie uda, pupa szczuple, brzuch tez nie jakos strasznie wielki a za to cyc, ramiona to jakas masakra. No I na twarzy tez juz wygladam jak ksiezyc w pelni. Smieje sie ze nosze ciaze od piersi w gore 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szysza napisał(a):
Witajcie brzuchatki!
Ja tam nie mam problemów z tym, że jest taka zima. Nie trzeba pakować kasy w specjalne ciążowe ubrania, nie ma lodu na chodnikach - więc orzeł nie grozi. Same plusy 🙂
Małe tak mi dzisiaj rozrabiało, że nie mogłam się skupić na pracy. Jedno mnie niepokoi: zauważyłam, że od mniej więcej 4 - 5 tyg nic mi nie przybyło w wadze. A podobno miało być ok. 0.5kg / 1 tydz. Chyba, że moje wcześniejsze zapasy schodzą 😁. Jak myślicie? Jest czym się przejmować?


myśle ze bobas sobie poradzi i tak wyssie wszystko co mu sie nalezy 😁. a jak mowisz miałas "zapasy" to nie musisz wcale tyc 0.5 kg tyg. ja tez przytyłam narazie 4 kg i lekarz mowi ze super extra bo ja tez przed ciązą nie byłam szczypiorem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
My po wizycie, mała wazy juz 610 🙂 Tez dostałam skierowanie na bad.krwi-w tym glukozę, tokso i przeciwciała. Doktorek powiedział,ze przytyłam trochę za duzo, wiec do następnej wizyty mam przytyć 2kg- ha ha ha uśmiałam się 🤪 spoko, od dzis kontroluje jedzenie i nie jem słodyczy, ale ja nie uważam, że źle wyglądam i bardzo dobrze się czuje, no ale fakt- ze słodyczami przystopuje! Beyonce przytyła 30kg- i stwierdziła,ze nie bedzie sobie niczego odmawiać 😁 no ale gdzie Beyoncé a gdzie ja. Głupie są dla mnie te normy i trochę mnie tym wkurzył.
Dzis się w końcu wyspalam!!!! Ale to dlatego, ze nie siedziałam w domu tylko trochę polazilam.
Dzis popołudniu tez muszę się gdzieś wybrać. Póki co czekam na kilku kurierów, bo trochę poszalalam z gadżetami dla małej i dla siebie oczywiście 🙂
Miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dupina o normy nie pyta tylko rośnie na potęge 😁
To Marta nie wiem jak Ty ale ja już 8-9 na plusie 🙃 kulka taka jestem ale u mnie to tak brzuch chyba naprawde na tych toczkach będę wozić i buzia, taki pucus 😉 mimo że smaruje brzuch już 2x dziennie to wciąż swędzi rośniemy z tym moim chłopem 🙂
Fajnie że mała tak rośnie 🙂 ja mam dziś wizytę o 16stej ale wątpię by mi zrobił usg a i mnie jakoś szczególnie nie ciśnie jak Mały kopie to już tak jakoś inna świadomosc 🙂
Ahhh i wczoraj Kochane zostałam ciocią. W Stanach moja przyjaciółka urodziła drugą córkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No patrząc na kartę ciązy od poczatku tez 8-9przytalam, ale ja stare spodnie wkładam na dupę,wiec urosłam tylko w brzuchu póki co. Nawet M mowi , ze tyłek mi nie urósł ,ale brzuch owszem mam, ale ja z mojego brzucha jestem dumna i uwielbiam widzieć, że on jest. Ja w tym drugim trym. Mogłabym chodzić całe zycie, bo czuje się na prawdę super!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania & Marta u mnie wagowo to samo. dzis chcialam stanac jeszcze raz zeby zobaczyc czy na pewno tyle I wyczepraly mi sie baterie I wiecie co... pomyslalam ze nie bede ich wymieniac zeby sie nie stresowac ta waga. To I tak nie ma znaczenia czy wiem ile przytylam czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania31 napisał(a):

Ahhh i wczoraj Kochane zostałam ciocią. W Stanach moja przyjaciółka urodziła drugą córkę 🙂

Super! Zdrowka dla mamy I malej panienki 🙂
Twoja przyjaciolka chyba niezbyt dlugo posiedzi z malutka w domu prawda? Z tego co wiem oni maja tak super krotki urlop macierzynski, 3 tyg czy jakos tak???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje dla dziewczyn Aniu 🙂

Ja właśnie siedzę z nogą w gorącej wodzie, bo coś mi się porobiło i boli mnie lewa strona stopy od kostki w kierunku śródstopia i palców. Nie wiem co to może być. Z tego co czytałam w necie to głównie biegacze wspominali o takim bólu i okazało się zwykłe przeciążenie. Ale ja przecież nie biegam 😉
Wyczytałam dzisiaj, że Wieliczka proponuje dużym rodzinom (3 i więcej dzieci) kartę dużej rodziny 3+ która ma zapewniać jakieś zniżki. Katalogu ulg jeszcze chyba nie ma i wejść miała dopiero od początku tego roku, więc zobaczymy co to będzie. Na pewno będę się o nią starać w czerwcu bo będzie nam się należała. A chętnie skorzystamy z ulg 😉
Ja tam wagi w domu nie mam więc nie wiem ile przytyłam. Na pewno niewiele, bo wchodzę we wszystkie stare spodnie - tyle tylko że brzuch nie pozwala im się dopiąć, a nawet jak pozwala to za bardzo gniotą. Groszek ułożył się niziutko i protestuje bardzo jak go czymś zgniatam. Z kolei wyższe spodnie typowo ciążowe gniotą mi żołądek i też jest niewygodnie.. Chyba przerzucę się na sukienki hahaha
Wiecie czemu mi smutno? Urosły mi piersi. Sporo. I M jest taki napalony na ich widok że masakra. I smutno mi bo wiem co sie z nimi stanie po ciąży i karmieniu. Zrobią się jajka sadzone, którymi M nie będzie już zainteresowany..... Smutno mi bardzo na samą myśl 😞 😞 😞 Poza tym przez cały okres karmienia będą schowane i niedotykane bo przy podnieceniu zaraz mleko wypływa i M rezygnuje ze wszystkiego 🤨 😞
Ja mam wizytę dopiero 23.01 a USG powinnam zrobić do 19.01....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nina na pewno usg jest bezpieczne! Mi wczoraj nawet zrobił dopochwowe, bo chciałam zeby oprócz bad. palpacyjnego zobaczył moją szyjkę,ale jest wszystko w normie.
Mnie mała tez nisko kopie, wczoraj na usg stwierdził,ze nóżki ma dole, dlatego tam odczuwam kopniaki...takie małe nóżki, a takie silne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzięki dzięki Doti i Kangoor 🙂
Trzymalysmy się w 5 zawsze, 3 są w Stanach ja i jeszcze jedna zostałysmy w Pl i 3 w ciąży. Ta w Stanach zaczęła \"rozpakowywanie\"
Heh Doti Ty to pocieszna jesteś 😁 i tak Ci już pisałam że Twój ma dobrze że Ty w ogóle chętna jesteś na jakiekolwiek pieszczoty 🙂 mój raz że tak samo jak przy Kubie boi się, a dwa ja.. no tracę w ciąży chęci wszelakie ☺️ się nadrobi..
Kangoor powiem Ci szczerze że nie mam pojecia jak to u nich, tym bardziej że mają swój biznes. Natomiast jak z nia rozmawilam to była bardzo zdziwiona ze u nas tak czesto się usg robi, ja z kolei dziwiłam się że nie kąpia dzieci az 2 tyg po porodzie, bo ze maz plodowa chroni więc tylko przemywają. Różnic jest strasznie dużo. Zresztą rodziłas Hanie zagranicą to wiesz najlepiej 🙂

Witaj Nina31 wagą się nie martw nie jesteś sama, zrzucimy po porodzie 🙂 a usg myślę, że gdyby było niebezpieczne to lekarze nie robiliby tak często
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina co lekarz to opinia, mój nie robi usg za czesto - 4-5 w czasie całej ciązy. Ostatnio dowiedziałam się dlaczego otóż uważa że jeśi ciąża przebiega prawidłowo to nie ma potrzeby prześwietlania maluszka. Ma już 40 lat doświadczenia więc jestem spokojna. A co do wagi to chyba ze mnie jakiś ewenement bo przytyłam jak na razie 1kg, ale zapasy swoje miałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłam kołyskę 🙂 Polecam bardzo fajna sprawa, łóżeczko mały będzie miał na piętrze więc chcciałam żeby w ciągu dnia był blisko mnie i będzie stała w salonie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tez mogłam dostać kołyskę,ale zrezygnowałam,bo mamy małe mieszkanie póki co, wiec nie bede zagracać. Musimy kupić nowy stolik, jakis mały okrągły ,bo ten co mamy w salonie zajmuje duzo miejsca.
Zrobiłam małej miejsce w komodzie i juz wiem,ze ze wszystkim w niej sie nie zamieszczę.
Musimy pomyśleć po remoncie łazienki o szafie do przedpokoju 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martag napisał(a):
Tez mogłam dostać kołyskę,ale zrezygnowałam,bo mamy małe mieszkanie póki co, wiec nie bede zagracać. Musimy kupić nowy stolik, jakis mały okrągły ,bo ten co mamy w salonie zajmuje duzo miejsca.
Zrobiłam małej miejsce w komodzie i juz wiem,ze ze wszystkim w niej sie nie zamieszczę.
Musimy pomyśleć po remoncie łazienki o szafie do przedpokoju 😉


My też mamy małe mieszkanie ale sypialnia jest na pietrze (antresola) i tak jakoś nie wyobrażałam sobie latania z małym z góry na dół 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyjka poszła o 50% 😞 dużo w krótkim czasie. M-c temu było 20% Koleja wizyta za 2 tyg gdyby się dalej skracla to " szpital na krótko" Mam się max oszczędzac. Na zakupy nie mogę, na spacer, nie mówiąc o podnoszeniu Kuby. Zmartwilam się strasznie 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu czy skoro szyjka się skraca, to mowa tu o założeniu klamry w razie jakby się to pogłębiało?
Moja bliska koleżanka miała założoną klamrę i wytrzymała spokojnie do konca ciazy. Mam nadzieje,ze Ci to nie grozi,ale nie przemęczaj się faktycznie! Dobrze,ze jesteś na zwolnieniu i juz nie pracujesz 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...