Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, tak dopytuje bo ja właśnie miałam na początku nawał i mówiac szczerze sporo mleka wylalam, a szkoda. A tak jak piszesz o tej czekoladzie to Gabi to samo mowila że w sytuacjach awaryjnych jest jak znalazł
Myślalas Kangoor nad imieniem masz już jakieś propozycje? Ja pracuje nad Aleksandrem bo mi się ostatnio bardzo podoba ale mój M mówi, żeby jeszcze pomyślec a jak nic nie wymyslimy to może być i Olek.. więc zacieram pomału ręce 😉 mój M wymyślił Antosia no też spoko ale ja słysząc Antos mam przed oczami Macierewicza.. niestety 😜 sorki mam nadzieje że nikogo nie urazam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Haha Ania a Aleksander może byc Kwasniewki hehe 😁
Ja tez chciałam imię Aleksander jakbym miała syna. Nawet chyba w tabelce jeszcze zostało naszej majowkowej. Podobał mi sie tez bardzo Olaf 🤢 Ale nad imieniem dla małej kombinowalismy,zeby nie było ich jak Majek - 5 w przedszkolu 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas narazie jeszcze z imieniem slabo. Wstepnie wiemy ze nie dokonca zgadzamy sie ze swoimi propozycjami. Ostatno cos oscyluje wokol Michalka lub Filipka. Choc pewnie ostatecznie bedzie jeszcze cos innego 🙂 zobaczymy, jest jeszcze troche czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha Marta mówisz jak mój Michał 🙂 a ja zawsze mu tłumacze Kwaśniewski to tylko krótko chorował na chorobę tropikalną 😉
W ogóle to się uśmialam bo dziś jak robiłam podejście i mówię do Michała - może Aleksander? 😎 a Kuba się wtrąca - a moze Emilia ? 😁 Wczoraj zaś M mówi do Kuby- chodź wytre ci nosa, a Kuba - klowe? Michał oczy 😮 jaką krowę ? A Kubie się krowa z kozą pomyliła 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha ale te dzieciaki sa smieszne. Czasami jak cos powiedza to mozna sie niezle zdziwic i usmiac. Moja Hania tez ma czasami takie teksty ze az sama sie zastanawiam skad ona to bierze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti przytyłam jakieś 9 kg, bo w pierwszych 3 miesiącach miałam mdłości, które zajadałam wszystkim czym się dało. Zjadłam śledzia z occtu popychając czekolada . Teraz staram się słodycze zastępować owocami sa to duże ilości pomarańczy i mandarynek (ROBIĘ RÓWNIEŻ SOKI) ale mój lekarz uważa że są zbyt szkodliwe bo mają dużo chemii na sobie. A ja go zapytałam ...co teraz jej nie ma? Jego zdaniem powinnam jeść chyba oliwki i tylko wszystko eko! Jakoś przetrwam te wymysły, bo to jedyny lekarz który przyjmuje na kasę chorych w naszych okolicach NO I CIESZY SIĘ DOBRĄ OPINIĄ...pracuje również w Poznaniu ... 🙂

Kochane brzuszki dzięki Wam dowiedziałam się że można zamrozić mleko w razie potrzeby ...
Super że trafiłam na to forum jestem o krok mądrzejsza. 😉

Doti Mój mąż ma na imię Szymon i jest cudownym człowiekiem...nie pije i nie pali...czasami pomaga mi przy obiadku... ogólnie złota rączka...buduje nasz dom 🙂 a ja razem z nim ...no teraz to za wiele już nie pomogę... 😞 Polecam to imię...ale Jakby się mu odmieniło dam znać 🤔 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nina do tego tygodnia "normą" jest zdaje się 5-7kg przybrania na wadze. Wszystko zależy od wagi startowej. Ja tam bym się nie przejmowała taką gadką lekarza. Teraz wszystko ma chemię i nie ma szans jej uniknąć. Przecież nawet woda w kranie jest chemicznie oczyszczana!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki,
Ja też bym się nie przejmowała ani chemią, ani wagą. W wędlinach jest więcej chemi niż w warzywach czy owocach. A waga? Moja fryzjerka jak była w ciąży to podobno miała prawie 15 kg samych wód płodowych. I co? Miała sobie jedzenia odmawiać? Jeśli się nie przesadza, to nienależy słuchać takich pierdół.
A co do zamrażania mleka to jestem w szoku. W życiu bym nie przepuszczała, że jest taka możliwość. No to już wiem, że lodówkę trzeba wymienić - na większy zamrażalnik 🤪 w chwili obecnej jedną szufladę to pies zajmuje 😁 jeszcze jak mleko dojdzie to nie wiem gdzie to wszystko pomieścimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny z tym mlekiem to ja tez dowiedzialam sie o tym po urodzeniu Hani. Mala musiala przebywac na oddziale neonatologii przez jakis czas I tam wlasnie lekarze uswiadomili mi ta kwestie z mlekiem. Chodzilo o to ze to poczatkowe mleko (chyba jakos pierwsze 3 tyg) jest bardzo bogate w super wazne "skladniki" dla malucha. Wiadomo ze jak jest nawal mlelka w tej 3-4 dobie to mleka zazwyczaj jest wiecej niz zapotrzebowanie malucha. Dlatego Ci lekarze goraco namawiali- w szczegolnosci w sytuacji wczesniakow- zeby wykorzystac wszystkie zasoby tego cennego mleka, zamrozic jesli jest nadwyzka, bo pozniej w kazdej chwili mozesz podac to mleko jako dodatkowe (az do 3 miesiecy).
Nina- waga sie nie przejmuj, nie jestes jedyna tutaj z takim wynikiem 🙂 Kazda kobieta inaczej przechodzi ciaze I inaczej przybiera na wadze. Ja ostatnio tez zapytalam moja lekarke czy przypadkiem nie tyje zbyt duzo I powiedziala mi ze mam sie nie przejmowac. Wazne ze dzidzia zdrowa I sie prawidlowo rozwija, a na wage wplywaja rozne czynniki w tym obrzeki, ktore sa poprostu sama woda zatrzymana w organizmie. Wiec glowa do gory! Po porodzie bedziemy zrzucac 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie jesli bede miała CO mrozić,mam nadzieję, że mleka trochę będzie.
My dziś jedziemy do kina na Wilka z Wall Streat. W końcu spełnienie moją zachciankę, bo od poczatku trąbie,ze mam ochotę na popcorn z kina 😁 😁 😁 chyba bardziej dla tego popcornu namówiłam M na kino,bo film średnio mnie interesuje... 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie pokarmu nigdy nie brakowało, wręcz miałam za dużo i myślałam o oddaniu do banku mleka kobiecego, ale niestety w Krakowie nie ma czegoś takiego. A mleko kobiece jest najlepsze zwłaszcza dla wcześniaków, lepiej tolerowane niż sztuczne mieszanki i w szpitalach często go brakuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Brzuszki!
Malutki kochany plumka dziś wyjątkowo dużo i brzuch faluje, uwilelbiam to. W ogóle to mam krzywy brzuch kolejny dzień, chyba dzidzius ułożył się po skosie .. śmiesznie to wygląda 🙂
Co do ćwiczeń ja jak już nie mogłam patrzec na mój brzuch to zrobiłam całą
6 weidera i nie powiem efekty były.. ale to strasznie nudne szczegolnie pod koniec jak jest tyyle powtórzeń. Chciałam się zapisać na zumbe ale nie dotarłam i pewnie nie dotre teraz przez długi czas 😉 Jeśli chodzi o wagę to sporo się zostawia w szpitalu, karmienie, szczególnie na początku też zmusza do pilowania tego co jemy, a i opieka nad maluszkiem pochłania tyle czasu i uwagi że naprawde waga często ładnie leci w dół. Chemia.. u nas i tak nie jest tak źle, uważam że polskie jedzenie jest jeszcze (na szczęście ) całkiem niezłe. Nigdy nie zapomnę jak jeszcze na studiach poleciałam zagranice trochę zarobić.Byłam w ciężkim szoku jak zobaczyłam w sklepie że ziemniaki są prawie jednakowej wielkości, poukładane w rzędzie i w jeszcze większym jak mnie poproszono bym umyła truskawki wodą z mydlem 🤢 ble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niedziela, a ja nie dość, ze wróciłam po 23 do domu, to od 6 już nie spie 🙃
Film świetny,ale chyba bardziej na obejrzenie w domu na wygodnej kanapie, bo trwał 3h !! 🤪 Cudem jest, ze wytrzymałam bez ani jednego wyjścia do toalety,ale jak zsiadlam z fotela, to myślałam, ze mi tyłek odpadnie! W każdym bądź razie polecam! (Wilk z wall streat)
No i w końcu zajadałam sie popcornem! Tak go jadłam, ze wróciłam do domu i brzuch mnie rozbolał.
To tyle... 🤢 🤢
Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można bardzo jasny żółty i niebieski podkoszulek wrzucić do prania z bardzo ciemnymi rzeczami 😠 za tydzień ten dom będzie wyglądał jak pobojowisko a za miesiąc nie będą mieli w czym chodzić. Nie ogarniam męskiego rozumowania 🤢 a M mnie dobił już totalnie tekstem " o kolorach nic nie mówiłas" Bosche
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie Ania ja się wściekam na M , ze jak wrzuca ubrania do prania to nie przekręca ich na lewą stronę 😉 Też dziś robię pranie... A M robi żurek chrzanowy z książki z przepisów z Lidla 🙂 Zrobił tez ciasto czekoladowe, ale jakoś dzis chęci nie mam- na szczęście. Mimo nie jedzenia słodyczy i tak tyje więc jaki mają sens moje wyrzeczenia... 😉?? Ehhh 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny 🙂 Mój to nawet nie zabiera się za pranie 🙂 aż strach pomyśleć czym to mogłoby się skonczyć 🙂
Właśnie wróciliśmy ze sklepów oglądaliśmy wózki, trochę sprawa się rozjaśniła i zostały dwa typy Bebetto Luca i Jedo Neiva 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny. Gratuluje brzuszków 🙂 Ja Jestem tu po raz pierwszy. Mam do was pytanie, ponieważ większość z was jest pewnie juz po badaniach połówkowych. U mojego maluszka lekarz dwa dni temu wykrył w glowce niewielka torbielke splotu naczyniowkowego. Czy slyszalyscie cos na ten temat? Zapewniał mnie źe ze wszystkich wad ta jest tak naprawde najmniej znaczaca i jeżeli poza tym nic nie wykrył to nie niesie to za soba rzadnych konsekwencji. Torbielka ma sie wchlonac sama do 30tyg. Mam ja skontrolowac za kilka tygodni. Martwi mnie to jednak, i co jesli nadal tam bedzie? Dodam jeszcze ze w 13 tyg wszystkie badania przeszlam wzorcowo, łącznie z PAPpĄ. Ciąźa fowniez przebiegała do tej pory bezproblemowo. Sama nie wiem co moge zrobic aby odzyskac spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Karos. Mam nadzieję,że zostaniesz z nami na dłużej ,bo wiele dziewczyn się odezwało i nagle przestało,a im nas wiecej tym lepiej.
Ja co do wady u Twojego maluszka to nie pomoge,ale mam nadzieję,ze skoro lekarz mowi,ze do 30tyg,to zniknie to miejmy nadzieje,ze tak bedzie 🙂 Wyobrażam sobie,ze się martwisz,bo każda z nas by się martwiła,ale 3mam kciuki i mam nadzieję,ze wszystko bedzie ok,a lekarz wie co mowi 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie. My mimo ambitnych planów na weekend posiedzieliśmy od wczoraj u moich rodziców i tylko na zakupy skoczyliśmy. Dzieciaki zasmarkane, Starszy z gorączką, mnie podbrzusze boli dzisiaj strasznie.
Karos przede wszystkim witaj wśród nas i gratuluję Maluszka 🙂 Zaufaj lekarzowi jeśli mówi że się torbielka wchłonie. Nie znam się na wadach wszelakich, ale trzeba mieć nadzieję i myśleć pozytywnie. Może odwiedź innego polecanego specjalistę i poproś o sprawdzenie i dokładne wyjaśnienie co to jest, skąd się wzięło i jakim jest zagrożeniem? Pamiętaj że brak wiedzy jest najbardziej niepokojący.
Ja na USG połówkowe idę jutro. Też jestem ciekawa co tam u Groszka słychać. Bardzo słabo czuję ruchy i często mnie pobolewa podbrzusze i sama nie wiem co myśleć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki,
Witaj Karos. Też bym na Twoim miejscu zaufała lekarzowi. Na początku sama miałam torbiel na jajniku i lekarz w kółko mi powtarzał, że może sama się wchłonie, ale dopóki nie jest dużych rozmiarów to nie ma co ingerować. Zaufałam mu i już jej nie ma. Może u Ciebie będzie tak samo? Skoro ma zniknąć do 30 tc.
Kurde dzisiaj w nocy moja choroba się odezwała 😞 jestem przerażona, bo nie wiem jak to mogło wpłynąć na dziecko. Wyczytałam, że przez nawroty może dojść do niedotlenienia dziecka, a dzisiaj nawet raz nie poczułam ruchów. Jestem przerażona!!! Koszmarnie boję się, że coś mogło się stać złego 😞
CHOLERA!!!! A od maja był spokój!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...