Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Małgorzatta hej 🙂

Kupiliśmy w nowym budownictwie na Żabińcu 2 sypialnie + salonokuchnia+ łazienka+ taras z ogródkiem 🙂 58m takie nieduże ale tez niemałe 🙂 Już nie mogę się doczekać .....jak je urządzimy 🙂 i ppokoik dla naszego Synka 🙂
A Ty gdzie masz mieszkanie na sprzedaż? Jakie? Bo moi znajomi szukają czegos w okolicy Huty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny macie może czasami takie uczucie, hm.. jakby skurcz delikatny w pochwie i trwa to długo ok godziny np? Ja czasami miewałam takie niemiłe uczucie w czasie miesiączki a teraz tez miałam już 3 razy w ciązy ostatnio i trochę mnie to niepokoi. Może to normalne... hm... może któras z Was jest bardziej dośwaidczona w tym temacie. Proszę Was odpiszcie...Cały czas mam gdzieś w głowie głęboko, że to może być jakaś oznaka przedwczesnego porodu czy skracania szyjki....głupia jestem... nakręcam się niepotrzebnie....nie chcę tego, ale gdzieś to siedzi we mnie... W Poniedziałek idę do mojej gin więc może rozwieje moje czarne myśli.... Milego dnia Mamuśki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoondi mam nadzieje że te skurcze u Ciebie to nic złego, poczekaj na spokojnie do wizyty i staraj się nie dobierać tych złych opcji do głowy 🙂 U mnie się szyjka bardzo skróciła w ciągu miesiąca.Bolało nawet tu o tym pisałam, dziewczyny mi mówiły że skracanie szyjki zazwyczaj nie boli że kobiety o tym zazwyczaj nie wiedzą i rzeczywiscie tak jest bardzo często. U mnie niestety to się wszystko zlalo. Myślę że za dużo biegałam po schodach u rodziców, za dużo robiłam. W zasadzie to rzadko siedziałam bezczynnie. Mama przewertowala neta i wyczytala że skracanie szyjki może być hormonalne, genetyczne i urazowe. Ja takich problemow nie miałam w ciąży z Kubą, więc genetyczne i hormonalne raczej nie, ale miałam czyszczoną macice i potem poród z Kubą ciężki skończony cc to cholera wie czy nie była uszkodzona. Tak jest u mnie i bolało mnie często w ciągu m-ca a nie tak jak Ty piszesz z 3 razy i ja tego bólu nie znałam wcześniej. Mozliwe że u Ciebie po prostu te odczucia są związane z rozciąganiem się macicy! Łykaj magnez na pewno Ci nie zaszkodzi a możliwe że pomoże. Mi kazał teraz aż 3x po 2 asmag forte
Będzie dobrze 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc brzuszki
Aniu a TY kiedy wybierasz sie do lekarza sprawdzic ta szyjke? Jakos we wtorek lub srode? I wtedy podejma decyzje czy pojdziesz na oddzial czy nie? Trzymam kciuki zeby to sie juz nie poglebialo.
Magda a co tam u Ciebie? Cos sie nie odzywasz? Jak Twoje lozyszko? Mialas juz jakas konsultacje od ostatniej wizyty? Daj znac co I jak...
A ja wlasnie odebralam wynik z krzywej cukrowej I cholera wyszlo mi zle. Ponad norme. Jeszcze mi kurde tego w tej mojej ciazy brakowalo. Bede dzwonic do lekarki I zobaczymy co dalej z tym robic. Czytalam w necie ze chyba powinno sie tylko skonczyc na specjalnej diecie. Ach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malgorzatta napisał(a):
Kangooor ja w poprzedniej ciąży tez miałam pierwszy wynik zły, ale z tego co widzę to mój lekarz robi inaczej, ja wtedy robiłam najpierw krzywą cukrową 2- pkt, to wyszło źle i wysłał mnie na tą 3 - pkt... teraz tak samo postąpił, ale wynik mam dobry.... Ja wtedy byłam po tłustym czwartku, w czw najadłam 12 pączków a sobotę robiłam to badanie i pewnie dlatego.... A Ty robiłaś 2 pkt czy od razu 3 pkt, bo widzę że Dziewczyny z forum od razu robią tą 3 pkt

Nie bardzo wiem o co chodzi z ta 2 pt I 3 pkt. Czy mowimy tu o 50g i 75g?
Ja mialam 75g. I wynik odczytywany po 1h I po 2h. Po godzinie byl wyzszy po dwoch juz troche spadl ale nadal powyzej normy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangoor przypuszczam, że każą Ci powtórzyc badanie. U mnie to trochę inaczej było jak piszecie. Na kartce od doktora miałam napisane 75 g glukozy i pierwsze pobranie krwi było przed wypiciem roztworu a drugie po 2 godzinach od wypicia.
To teraz ja trzymam kciuki za Ciebie 🙂 wizytę mam w środę, staram się już nie gdybać. Robię co kazał czyli nic nie robię 🙂 a zdaje sobie sprawę że czasem dziewczyny całą ciążę leżą i mają jeszcze większe probemy więc.. Oby się to jakdoś ułożyło 🙂

Malgosia będzie 2,5 roku po porodzie w moim terminie więc pewnie będzie chciał bym spróbowała rodzić sn jeśli wszystko będzie ok. Miałam o to ostatnio spytac ale tak byłam przejęta tą szyjką, że zapomniałam

Marta też mam takie duszności szczególnie jak leże na płasko myślę że to macica się powiększa przesuwa przepone troche do gory a ta może lekko uciskac na pluca. Chociaż na tle nerwowym też może być. Przed zajściem w ciążę w krótkim czasie zmarł mi teść i dziadek. I strasznie mnie przez krótki czas dusilo w piersiach. Także relax take it easy :* rośniemy i już 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Aniu, na razie odpuszczę sobie przez weekend wysiłek i będę leżeć i leniuchowac, a w poniedziałek na wizycie wszystko się okaże. Ja też miałam 2 razy czyszczenie macicyi właśnie boję się tego, że może puścić...chociaż na wizycie 10 stycznia była ok tylko, ze pani dr badała mnie ręcznie w przychodni bez usg. Będę łykac ten magnez na wszelki wypadek.
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martag cukrzyca nie jest taka straszna 😉 Miałam w poprzedniej ciąży i podobno na 99% powinnam mieć i w tej. Póki co kilka razy mierzyłam sobie glukometrem poziom cukru na czczo i po posiłku i jest w normie. U mnie skończyło się na mierzeniu cukru glukometrem i diecie której nie mogłam dać rady bo jedzenia było o wiele za dużo i za często jak dla mnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Patrzyłam właśnie na przykladową dietę dla cukrzyków i faktycznie zdrowa,ale po niej to się chyba ciagle głodnym chodzi. Muszę zmienić nawyki żywieniowe, lepiej późno niż wcale,ale trochę się podłamałam dziś tym wszystkim 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...