Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki :-)
Już drugi raz usłyszałam, że będzie dziewczyna. Jak mi robili ktg to małpiszonek się chował i zanikało tętno. Z całokształtu lekarz powiedział, że bardzo ładne. Waży 550 - podobno w normach. Lekarz twierdzi, że bez inwazyjnych badaniach nie widać żadnych uszkodzeń po tym ataku. Łożysko też całe. Więc jest dobrze.
Jednak na wszelki wypadek ściągną mnie tutaj za 7 tyg. żeby temu diabełkowi podać sterydy. Na wypadek gdyby jednak doszło do przedwczesnego porodu. Normalnie masakra.
A co u Was słychać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szysza widzisz jakie dobre wieści 🙂 Na pewno wszystko będzie ok i Ty przynajmniej teraz spokojniejsza 🙂
U mnie dzis leniwy dzień, obiad z wczoraj więc nie muszę robić i tak z moim kociakiem wylegujemy się na kanapie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szysza i ja się cieszę że dziewcze Twe tak ładnie rośnie i żadnych szkód nie widać. Mam nadzieje, że Twoja choroba się już nie odezwie.. najlepiej nigdy 🙂

Małgosia też myślalam o takim właśnie cieplejszym pajacyku, a z mieszkaniem nie mam nikogo takiego, mój brat jest na kupnie ale oni się nakręcili i interesuje ich tylko rynek pierwotny, biorą pod uwagę też Niepołomice i Wieliczke, zresztą z tym ciągle im się zmienia i nie nadążam.
P.s widzialam zdjęcie aleś Ty zgrabniutka mama!

A u mnie rozgoscil się leń ze spiochem 😉 bardzo im u mnie dobrze 🤨 a ja za nimi nie przepadam 😜 lubię jak jest power słoneczko i ruch a nie piecuch taki całodobowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brzuszek mnie nie swędzi piersi czasami. Smaruje się oliwką. 🙂 A co do wyprawki do szpitala to sama nie wiem tym bardziej że to moje pierwsze dziecko. Pewnie jak w loterii trzeba być na różną pogodę przygotowanym. Byłam dzisiaj u swojej położnej wydaje mi się sympatyczna.

Ania z tym leniuchem to nie tylko ty tak masz ja tez cały dzień mogła bym nic nie robić. Mam trochę na głowie teraz i sama się nie mogę z tym pozbierać a jaki mam problem z decyzjami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja znów zdam relacje z zajęć ze szkoły rodzenia. Dziś był wykład na temat porodu rodzinnego i roli taty. Mój mąż na początku ciązy był całkowicie na NIE a teraz zmianił zdanie i chce być. Położna mówiła żeby absolutnie tatusiów nie namawiać bo to tylko może opóźnić poród jak i później mąż może mieć niefajne skojarzenia. A jak wasi mężowie do tego podchodzą?
Aha i mam pytanie będzie któraś z Was pobierać krew pępowinową?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga zazdroszczę Ci tych zajęć w szkole rodzenia, ja jednak za późno się zdecydowałam i chyba nic z tego nie będzie 🙃
Co do tatusia przy porodzie,to nadal zdania nie zmieniłam ...jestem na NIE w moim przypadku,ale jak to wszystko będzie itd.to niestety nie da się przewidzieć. On sam nie wie czy by chciał,bo na poczatku chciał,ale jak poogladalismy kilka programów o porodach,to zaczęły się wątpliwości. Ja bym chciała za wszelką cenę ściągnąć moją siostrę do PL na swój poród i zeby Ona była ze mną,ale zobaczymy czy malutka bedzie chciała wyjść na świat w terminie 🤨 🤔
Co do wyprawki to mam tyle tego wszystkiego,ze na dzis jestem juz przygotowana, mam letnich rzeczy, mam śpiochy,pajacyki,kurtki,ciepłe bluzy, lżejsze bluzy no wszystko wszystko 😁 Chyba z 10 par samych dżinsów - nie wiem po co,ale dostałam,to nie narzekam 🤢
A powiedzcie mi jak to jest właśnie z polozną? Bo one odwiedzają mlode mamy w domu z tego co wiem,ale nie orientowałam się jeszcze skąd ona do mnie przyjdzie, czy wogole i czy mam jakis wpływ na wybór położnej, jest to jakis koszt??? Napiszcie mi, bo nie mam pojęcia jak to wyglada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Marta teraz jest tak że sama wybierasz położną, ale gdzie to się zglasza i kiedy to tez sie chętnie dowiem 🙂
No właśnie ta położna na wykładnie mówiła że nic na sile jeśli Ty nie chcesz to tym bardziej, mówi że najlepiej jako osobę towarzyszącą wziąć kobietę która już rodziła i o dziwo lepiej nie swoją mamę, bo podobno mamy które towarzyszą córką tak przezywają sytuację i targają nimi takie emocje że tylko przeszkadzają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta ja mam położną ze swojej przychodni tam gdzie należę do lekarz rodzinnego. Jak na początku ciąży byłam u lekarza to pielęgniarka ja się dowiedziała że jestem w ciąży poprosiła mnie o numer telefonu i potem położna sama do mnie dzwoniła i się że mną umówiła na spotkanie. byłam już drugi raz u niej. Jest miła zawsze można ją zapytać o wszystko.

A właśnie ponoć w 21 22 tygodniu położna powinna mieć kontakt z ciężarną tak słyszałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny. W przyszłym tygodniu pojadę i przepisze się do innej przychodni,bo koło mnie syf,smród itd. Do tego lekarz rodzinny to jakis zboczeniec. Idę do Niego z Katarem i bólem gardła, a On robi mi przegląd piersi, jeszcze na bezczelnego przy badaniu odsłania mi stanik i przykłada stetoskop haha 😁 😁 😁 poza tym jest pediatrą - dziękuję jak taki ktoś ma badać w przyszłości moje dziecko. Pojadę tam i wtedy odrazu zapytam o polozną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Położną warto wybrać przed porodem żeby ją lepiej poznać. Poza tym wtedy na spokojnie przeprowadza wywiad o Waszej sytuacji rodzinnej itd. Po porodzie wystarczy zadzwonić do przychodni gdzie macie wybraną położną i powiedzieć, że jesteście z dzieckiem w domu a ona ma przyjechać na wizytę patronażową. Sprawdzi ona jak dochodzicie do siebie po porodzie, oglądnie krocze, oglądnie dziecko, podpowie jak pielęgnować, może pokazać jak kąpać malucha itd...

U nas poród rodzinny jeśli tylko uda się mężowi być ze mną. A ubrankami na wyjście się tak nie stresujcie, bo nie wychodzicie 2 godziny po porodzie tylko co najmniej 2 doby 😉 Tatuś zawsze w dzień wypisu może dowieźć cieplejsze ubranka jakby się ochłodziło - warto przygotować taki zestaw awaryjny w domu. A w szpitalnych salach jest zazwyczaj ciepło.

Uważajcie na to swędzenie skóry bo jest to objaw cholestazy. Absolutnie nie chcę żadnej z Was straszyć, ale zgłoście swędzenie lekarzowi na najbliższej wizycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...