Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Nie miałam jeszcze badanej krzywej cukrowej, jadę na nią za ok.2 tyg. Do tego czasu ostro się za siebie wezmę. Właśnie dzis zaczęłam i stwierdzam,ze zdrowe jedzenie KOSZTUJE 😠 Jestem chora psychicznie,ale to chyba wpływ mojej koleżanki od bliźniaków, bo dzwoni do mnie i ciagle mnie stresuje, ze słodyczy to nie, bo cukrzyca, ciagle pyta ile przytyłam,a sama nie mowi, straszy mnie tą pieprzoną cukrzycą aż się wkurzylam na siebie po co ja Jej słucham... Blizniakami tez mnie straszyła i sie śmiała,a za tydzień oznajmiła,ze ona się ich spodziewa!
W każdym bądź razie byłam na zakupach, robię krem z brokułami i groszkiem, kupiłam suszone owoce, chleb orkiszowy, kefiry, jogurty...zobaczymy jak długo wytrzymam 😆
Trzymajcie kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Marta ale mi zrobiłas smaka na krem z brokulami 🙂 mniami a chleb orkiszowy też lubię bardzo muszę M poprosić by mi kupił. U mnie dziś pstrąg z frytkami i surówką, pychotka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja robiłam często swój chleb na zakwasie,ale robiłam 4 bochenki, jeden zjedlismy i rozdawalismy i przestałam juz robic, bo szkoda czasu, ale taki jest przepyszny, a ten orkiszowy kupiłam dzis na stoiskach co w sklepach rozkładają swojskie produkty - dobry 😁
Zupę krem robię pierwszy raz w życiu,ale w termomoxie, wiec proscizna 🙂 Sama nie potrafię gotować i niestety bardzo nie lubię 😜 🥴 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie Hoondi to tak różnie. Nadal jestem w szpitalu, jutro podobno mnie wypuszczą. O ile wyniki są akceptowalne, o tyle sama cały czas czuję się jak nadymany balon. Podobno młoda wyżarła mi żelazo i będę musiała brać go dodatkowo 🤪 kto by się spodziewał. A taką miałam zwyżkę.
Najlepsze jest to, że jak jestem w pracy to nie czuję aż tak ruchów. Natomiast przez te parę dni tak mi wariowała, że myślałam, że normalnie oszaleję! Pewnie dlatego, że tutaj nie jestem aż zajęta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta nie radzę wprowadzać diety przed badaniem na krzywą bo wtedy wynik może wyjść fałszywie prawidłowy. Do badania powinnaś odżywiać się tak jak wcześniej. Jak wynik wyjdzie zły to wtedy pójdziesz do diabetologa na konsultację, po dietę i glukometr. Czasem cukrzyca nawet ciążowa wymaga podawania insuliny więc lepiej żeby wynik nie był zafałszowany wprowadzoną kilka dni wcześniej dietą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry dziewczyny 🙂
Siedze dziś znowu sama 🤨 moi panowie pojechali do Katowic. W sumie dobrze bo strasznie się dziś czepiałam M 🤨 normalnie bez kija \"nie podchodz\" Obudziłam się z takim bólem głowy że myślalam że się wściekne i niedobrze mi cały czas że hej, ale i tak już o niebo lepiej. Dziś zwróciłam uwagę że Malutki plumka już dość wysoko nad pępkiem, nóżki ma chyba na dole bo jak czasem dostane kopniaka to aż podskocze
Aga jak będziesz miała pielęgnacje noworodka to ja jestem głodna wiedzy, więc daj znać jak będzie coś ciekawego 🙂 Wiem że szkoły są różne.. jedni mówią tak drudzy tak. Np. z pielęgnacją pępka to do dziś nie wiem która metoda jest najlepsza... Z tym akurat u nas był mały problem bo długooo nie chciał odpaść, położna stwierdziła że za delikatnie go traktujemy.
Buziaki. Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgosia nie wiedziałam. Miałam go wypytać ostatnio i w końcu nie wypytalam a on mówił w kółko o tej szyjce. Pracuje na patologii na Kopernika to wierzę że zna się na rzeczy. Przed ostatnią wizytą intensywnie myślalam o tym jak to jest z porodem po cc zaczęłam pytac dziewczyn w moim otoczeniu które miały podobną sytuację i zebrałam same sprzeczne info 😮 jednej lekarz mówi że tak, drugiej że niekoniecznie, parę różnych opinii usłyszałam. Miałam to zweryfikować u mojego i muszę go w końcu dopytać. Teraz w marcu rodzi moja koleżanka ma prawie 2 letnią córkę urodzoną przez cc i lekarka daje jej możliwosc wyboru. Czyli dopuszcza poród sn. No i bądź tu mądry człowieku 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki!
Ja w końcu w domu jestem :-), ale nie podoba mi się perspektywa powrotu tam za 6 tyg 😠 - lekarz mnie namawia na podanie sterydów dziecku na przyśpieszenie rozwoju płóc. Po prostu PKP!
Odnośnie tego rodzenia po cc, to dziewczyny z pokoju w szpitalu mi powiedziały, że można zaciążyć po 2 latach, ale żeby sn był bezpieczny (czyli bez groźby rozwalenia blizny przez dziecko) to dopiero po 6 latach. Wcześniej zalecane są cc.
Słyszałyście o Laktulozie? Taki syrop na wspomożenie pracy jelit. Stosowała, któraś z Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, Gosia super, że Jesteście już w domku 🙂 z brzuszkiem 🙂

Co do sterydów to moja koleżanka miała podawane ale i tak urodziła w termiie a nawet chyba po więc u niej nie miało to sensu. Ale każdy przypadek jest indywidualny.

Co do sesarki drugiej to moja koleżanka ma we wtorek drugą cesarkę po 1.5 rocznej przerwie, nie pozwolili jej rodzić naturalnie. Ze względu na bliznę właśnie.

Miłej Niedzieli Dal Was! Ja jadę do koleżanki w góry na cały dzień pooddychać lepszym powietrzem niż tym w Krakowie. Buziaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...