Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

Doti będę go miała teraz bardzo dużo ale nie ma czego zazdrościc. Nienawidze bezczynnosci i niepewności. Jak jezdzilam do pracy to jak nie czytałam Was to książke 😉
Z tym co napisałas co do lekarzy i porodu to się zgadzam w 100%

Monia właśnie myślalam o Tobie, co tam u Ciebie i dlaczego się nie odzywasz. Cieszę się że z Twoim Adasiem wszystko ok:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie.
Tak jak pisałam byłam dziś na wizycie-dostałam ochrzan od lekarza że za dużo tyję.masakra jakaś.....
Po dokładnym badaniu usg wykrył, że będzie córunia... a ja miałam imię już dla chłopca...a teraz to sama nie wiem czy to tak na 100%. to dopiero 21tydz....może się pomylił? 🤨 Już mi róż przeleciał przed oczyma.... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja to bym tak chętnie poleżała, przynajmniej 2 dni... Niech M weźmie sobie wolne i zajmuje się dziećmi 24h/dobę a ja będę leżeć i odpoczywać....
A tu już pochwalił się dzisiaj kumplowi z pracy i jutro chce jechać do niego się napić, a w sobotę zakupy i wizyta u moich rodziców, w niedziele WOŚP - jakieś pokazy dla dzieciaków więc też trzeba ich zabrać, żeby czas szybciej mijał, a potem znów poniedziałek....

Nina a ile to jest to za dużo?? Cholera nie dogodzisz lekarzom... za dużo źle, za mało też źle.... Ja w pierwszej ciąży miałam +20kg, w drugiej +12 a teraz póki co może +3 mam od początku (nie wiem bo nie mam wagi). Na pewno w pierwszej ciąży na tym etapie miałam +10kg i nikt mi problemów nie robił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Doti Ty to masz ruch od rana 🙂 ja dopiero zwlekłam się z łóżka, dawno już tak długo nie spałam 🙂 no ale niedługo się skończy więc trzeba korzystać.
Nie rozumiem tych lekarzy którzy krzyczą na pacjentki jak za dużo tyją przecież czy my to robimy specjalnie? Wiadomo że zadna nie chce przytyć za dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga masz racje, korzystajcie ile możecie bo niedługo się skończy. Mój Starszy jak był malutki to nie dość że pobudki robił w nocy co godzinę to o 5-6 rano był koniec spania. Teraz jak Laura chce spać do 9 rano to mi się oczy otwierać nie chcą. Tyle że Starszego muszę rano do przedszkola wyprawić 🙂
A ruch od rana mam 🙂 Od 6:30 rano codziennie 🙂 Ubieranie, śniadanie, tańce, zabawa, przytulanki itd 🙂
Teraz właśnie puściłam pranie, umyłam głowę i czekam aż Laurka wstanie bo babcia M chce jechać do swojej synowej na godzinkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂
Zamówilybyscie stanik przez neta? Wpadłam wczoraj na fajne strony z biustonoszami do karmienia, fasony takie jak lubię na fiszbinach. Tylko to takie ryzyko trochę więc się zastanawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc brzuszki!
Wiesz Aniu, ja wczoraj zastanawialam sie nad tym samym. Bylam ostatnio w 3 sklepach I nie bylo mojego rozmiaru I tak sobie pomyslalam zeby moze zakupic przez neta. Ale tez mam watpliwosci...
Jak mozesz to podrzuc ta stronke, to tez sobie zerkne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania31 napisał(a):
Dzień dobry 🙂
Zamówilybyscie stanik przez neta? Wpadłam wczoraj na fajne strony z biustonoszami do karmienia, fasony takie jak lubię na fiszbinach. Tylko to takie ryzyko trochę więc się zastanawiam


Ja kiedyś zamawiałam bo koleżanka z pracy mi poleciła stronkę i ona była bardzo zadowolona bo ma nietypowy rozmiar, a mi jakościowo nie podeszły te staniki. Zawsze możecie zamówić i zwrócić jakby było coś nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zamowilam teraz 2 staniki przez neta. Mimo iż ten sam rozmiar,jeden jest o wiele za duży a drugi trafiłam dobry, wiec jak sa podane dokładne wymiary na stronie to proponuje bardzo dokładnie zmierzyć. Nie wiem czy w Waszych miastach jest sklep z bielizną Czar Par ...? Polecam, mają duże rozmiary stanika do karmienia i bardzo fajne gatunkowo. Polecam. Widziałam tez staniki do karmienia w h&m, ale wiem ze największy rozmiar to 85E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangoor ja patrzyłam na tej stronie
http://www.biustonoszedokarmienia.pl/?gclid=CJa1vZO087sCFQZf3godmHIAqA
ten mi pasuje przynajmniej na kompie..
http://www.biustonoszedokarmienia.pl/produkt-PL-269-Benefit-Biustonosz-do-karmienia-Mama-Eko-Dot-Latte.php
Marta z h&m miałam i byłam zadowolona ale ostatnio jak kupowałam rajstopy to nie było fajnych same miękkie albo całkiem twarde a ja lubie na fiszbince, a tego sklepu nie znam pewnie jest w Kraku tyle że ja teraz uwięziona a pomału myśle o tym co mi brakuje a braków troche jednak mam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A właśnie u mnie w h&m jest duży wybór ładnych stanikow, wiec skusze się na jakis ale bliżej porodu, moze jeszcze piersi nie daj Bóg urosną.
Zamowilam tez 2 koszule nocne do karmienia, niedrogie na allegro, ale nie wiem czy nie zamowilam za dużych 😞 zobaczymy- dzis mają przyjść.
Chciałam Was zapytać o laktator i butelki. Czy kupować teraz czy poczekać do urodzenia dziecka???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam laktator elektryczny z mothercare, dostałam od przyjaciólki bo ona kupiła a nie ścigała pokarmu bo nie miała, co do butelek to pewnie jakieś kupię przed porodem ale to góra dwie. Jakby któraś z mam poleciła jakie najlepiej co już ma dzieciaczki to chętnie skorzystam z porad 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta jesli planujesz karmic piersią to może się okazać że nie bedzie Ci na poczatku potrzebny. Upatrz sobie coś i powiedz M który i gdzie by w razie czego mógł kupić. Ja zamawiam bo wiem jak to u mnie było i mi się przydal od początku praktycznie, ale generalnie ten zakup moze poczekac 🙂
Aga ja miałam wszystko z tommee tippe i bardzo sobie chwalilam, większość mam wybiera i chwali avent jest bardziej popularny u nas
A staniki warto mieć dobre piersi po porodzie już często nie są takie jak przed ciążą ..szczególnie jak się trochę zaniedba jak ja 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Aniu i tak zrobię. Mam juz upatrzona z Aventa,bo jakoś tak tą firmę wybrałam na butelki dla małej. Poza tym dostałam kilka nowych butelek od siostry,to nie bede juz zmieniać. Mam też podgrzewacz z Nuka, ale butelki pasują,wiec tez kolejny zakup mi odszedł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja laktator kupilam jeszcze przed narodzinami malej i w sumie dobrze bo bardzo szybko, bo juz w 3ciej dobie zaczelam z niego korzystac- ale u mnie jak wiecie wymagala tego sytuacja. Trudno powiedziec czy kupic juz teraz czy po porodzie, z jednej strony szkoda czasu pozniej na poszukiwania bo bedziecie mega zajete maluszkiem, wiec fajnie by bylo miec a z drugiej strony nie kazda bedzie korzystala z laktatora wiec szkoda kasy w takiej sytuacji, sama nie wiem co wam doradzic... Moze Marta upatrz sobie jaki bys chciala konkternie i jak bedzie potrzebny to wyslesz meza i kupi.
A co do butelek- juz kiedys chyba troszke poruszalysmy ten temat 🙂
Ja mialam z Aventa i bardzo sobie chwale. Tym razem kupie rowniez z tej firmy. Ja natomiast zasygnalizowalambym inna sprawe- zebyscie caly sprzet butelkowy (smoczki, butelki, podgrzewacz, sterylizator i ten laktator w razie potrzeby) mialy tej samej firmy. Pozniej jest o wiele latwiej, butelke z laktatora mozna spokojnie podkrecic pod smoczek z regularnej butelki, czy tez jak bedziesz miala zajeta butelke z laktatora to mozesz pod maszyne podkrecic normalna butelke. To samo w sterylizatorze- wykorzystasz maxymalnie przestrzen bo bedzie uklad zaprojektowany specjalnie pod rozmiar Twoich butelek i smoczkow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania31 napisał(a):
Kangoor ja patrzyłam na tej stronie
http://www.biustonoszedokarmienia.pl/?gclid=CJa1vZO087sCFQZf3godmHIAqA
ten mi pasuje przynajmniej na kompie..
http://www.biustonoszedokarmienia.pl/produkt-PL-269-Benefit-Biustonosz-do-karmienia-Mama-Eko-Dot-Latte.php


Fajna stronka. Ja mam rowniez podobne upodobania co do modelu stanika- wydaje mi sie ze powinien fajnie lezec. Juz sama nie wiem. korci mnie zeby zamowic i miec z glowy to latanie po sklepach. Moze faktycznie w razie czego bedzie mozna zwrocic 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I tak zrobię- pokaże Piotrkowi i jakby co pojedzie i mi kupi, przecież weźmie wolne jak urodzę to bedzie miał czas 🙂
Jadę do Tesco, wracam i czeka mnie sprzątanie...muszę posciagac ozdoby choinkowe,szkoda... 😉 i mam ochotę dzis na twarożek z warzywami na kolacje 😆 3 dzien nie jem słodyczy- cud...zajadam to mandarynkami i tez zastanawiam się czy to dobrze,bo ja potrafię ich zjeść ponad 10 przez cały dzien,ale chyba lepsze to niż słodycze... :/ ciężka to sprawa,ale jak sie kiedyś odchudzalam wytrzymałam 3 miesiące,wiec i teraz muszę dać radę. Na wagę wejdę w niedziele-zobaczymy czy dały cos moje wyrzeczenia.
I zła jestem, bo od rana próbuje dodzwonić sie do szkoły rodzenia i nie odbierają,a napalilam się na nią i boje się,ze jak dzis sie nie zapisze,to jutro zapał mi przejdzie...bo ja niestety juz tak mam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangoor chyba zaryzykuje wymierze się porzadnie jak Marta radziła i zamówie
Marta a ja na odwrót drugi dzień wcinam aż mi się uszy trzęsą 🤨 i niech tylko mój dr spróbuje powiedzieć że za dużo przytylam 😉
Aga jeśli będziesz miała okazję to widziałam fajne kocyki w mothercare przecenione na chyba 50 zł, ta firma ma naprawdę dobre gatunkowo rzeczy, tzn ja tam kupuję często na przecenach i lubię
A i wiesz przy Kubie zanawialam na necie z babyono i w sumie mam je całkiem niezniszczone do dziś ale nie pamiętam stronki 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba tez sie zdecyduje Aniu. Jak cos to odesle.
Co do kocykow- rowniez polecam mothercare. Mam 2 jeszcze od Hani i sa w doskonalym stanie wiec zakup mnie ominie 🙂 Tak czy inaczej ta firma ma naprawde swietnej jakosci ciuszki, mam sporo wlasnie z mothercare i Next (chyba nie jest dostepny w Polsce stacjonarnie- za to jest online) i musze przyznac ze po wielokrotny praniu nadal wygladaj jak nowe. Fakt sporo kosztuja ale jak upolujecie wyprzedaze to naprawde warto, szczegolnie jesli planujecie kolejnego bobasa to na bank posluza nastepnym razem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangoor i Doti praktykowalyscie może zamrażanie swojego mleka? Ta moja przyjacióła co teraz urodziła ma pół roku starszą od mojego Kuby córkę i już wtedy bardzo mnie do zamrażania namawiala a ja jakoś przekonania nie miałam, kupiłam nawet te specjalne worki ale leżą do dziś. Macie z tym jakieś doświadczenia ?
A ja ciągle leże.. Doti wiem że też byś polezala... ale ja mam dosc po 2 dniach 🤔 To jest dla mnie cholerne wyzwanie 🤨 tak się martwie o małego by się nie pośpieszyl. I powiem Wam że wizja szpitala nawet na tydzień też mnie trochę przeraża
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania rozumiem Cie, bo ja tez strasznie nie lubie bezczynnosci 😞 ale trzymaj sie dzielnie, wszystko dla maluszka 🙂 ja tez profilaktycznie po wysilku poleguje, bo to jednak nie jest normalny stan i trzeba dac czasem organizmowi poodpoczywac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu ja zamrazalam mleko od poczatku. Mialam baaaardzo duzo pokarmu a moja mala kruszynka poczatkowo jadla po 20ml, wiec nie mialam co robic z mlekiem a balam sie zeby mi pokarm nie zanikl wiec sciagalam wszystko co mialam. W pewnym momencie mialam cala szuflade w zamrazarce zamrozona. Tyle ze ja uzywalam pojemniczkow, bo woreczki jakies takie nieporeczne mi sie wydawaly.
Mleko mozesz miec zamrozone do 3 miesiecy. Tym razem jak bede miala taka mozliwosc to tez bede mrozic. To fajna sprawa jak np. pojakims czasie diety masz ochote np. na czekolade a Twoj maluszek moglby dostac uczulenia- to poprostu zjesz porzadna porcje tak zeby sie zaspokoic. Potem sciagasz mleko I wylewasz 3- 4 sciagniecia a do karmienia uzywasz mrozonego 🙂
Moze to glupie takie wylewanie mleka ale ja mialam opor pokarmu, plena szuflade mrozonek no I mega ochote na czekolade 🙂, wiec stwierdzilam ze moge troszke wylac ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...