Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

No moja jakos nie chce za duzo pijac,ale jak przeczytalam o tym,ze zalezy ile dasz pic miedzy karmieniami wody lub herbatki to dalam jej wody..oczywiscie ryk :/ bo o.a nie chce..po jakims czasie wzielam herbatke i troszke wypila..z kopru wloskiego i chwila moment kupsko poszlo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Robie 120ml wody i 4miarki..to wychodzi ok.140ml.. zjada czasem 120,czasem wszystko. Ale parzysz herbatke z hippa? Ja mam w saszetkach z kopru wloskiego,ale jej chyba nie smakuje 🤢 pachnie i smakuje anyzem..a ja sama go nieznosze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak, łącznie za cały dzień ma być tyle. Ja kupilam herbate w saszetkach w aptece, rumianek i koper z babydream i zaparzam mniej niż 1 min, taka slabiutka. Moja na raz wypije 60 ml ale bardzo rzadko, zazwyczaj 30 ml. A ogólnie staram się zęby pila czysta przygotowana wodę a te herbaty podaje jak ma rewolucje trawienne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉

Filip leży na naszym łóżku włączyłam mu bajki wiec sobie gada do komputera 😉
Dzis bylismy na szczepieniu ale sie biedak uplakal :/ następna fala płaczu przyszła po 5 godzinach po szczepieniu a ja sama w domu co go odłożyłam do łóżeczka to ryk nawet do łazienki nie dałam rady sama pójść 😞 ale juz lepiej jak na razie...
W srode jedziemy do domu na niecałe 3 tygodnie 😉 w sobote wesele mojej przyjaciółki bardzo sie ciesze ze nam sie udało 😉
W piątek w końcu po ponad pół roku idę do fryzjera i kosmetyczki 😉 ale zaszaleje 😉
Tuska super ze rana sie ładnie zrosla 😉
Co do dnia taty to tu był w zeszła niedziele i jako prezent pozwoliłam mojemu K cały dzien sie zajmować małym 😉
Pozdrawiamy wszystkie Mamy i Dzieciaczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wczoraj z kupkami bylo lepiej z tym,ze do picia koper miala..dzis sprobuje dawac wode i zobaczymy czy bedzie lepiej,tak jak wczoraj..jesli tak to wstrzymam sie ze zmiana mleczka..

A ja wczoraj zaczęłam na nowo cwiczyc i pomimo zmeczenia,jakoe bylo przed cwiczeniami,poczulam sie lepiej..lzej..a i wcale z moja kondycja nie jest tak zle jak myslalam 😉 lekkie zakwasy w rekach i nogach..szczerze nogi bardziej wczoraj bolaly,ale wiem,ze ostatnim razem mialam po drugim dniu najwieksze zakwasy 😜 takze mysle,ze wszystko przede mna

Czy wasze dzieciaczki probuja chwytac zabawki?wyciagac do nich raczki..bo moja skupia na nich uwage,no i czasem wydaje mi soe,ze chcialaby wyciagnac raczki po nie,ale nie umie..a Alan przez to napiecie nie umial i teraz sie zastanawiam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 a moja nie podnosi glowki jeszcze jak na pleckach lezy, a co do zabawek to skupia tylko na nich uwage, guga i sie trzepie:P najbardziej interesuje ja zyrandol 🙂

Wczoraj miala maude od16 ani jesc ani lezec ani nosic chyba ze na jej warunkach. W koncu dalam jej wody, wygazowala sie po niej, troche zjadla i z fochem usnela.

W sierpniu mamy wesele i musze z pediatra pogadac na szczepieniu czy moge jej daeac enfamil na noc zeby ja przyzwyczaic do mm, bo nie uciagne tyle zeby na popoludnie i cala noc starczylo. Chyba miesiac wystarczy zeby sie przyzwyczila nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
u nas kupy dalej plynne niestety odstawilam mleko ale to nic nie dalo. Nie wiem od czego to? bede mu dawac acidolac 2xdziennie moze on pomoze. Dodatkowo slini sie okropnie i pieni. Wsadza raczki do buzi przez caly czas. Zastanawiam sie czy to nie zeby bo jak mu pielucha tetrowa po dziaslach jezdze to mu sie podoba i nie protestuje. Ogolnie to dodatkowo bardzo marudny sie zrobil i ciezko mu zasnac.Jak zasnie to takim plytkim snem ze zaraz przez sen łąpki w buzi sa i znow sie budzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WaNo zauwazylam,ze moja mala w kazdym pokoju lampa interesuje..smieje sie do nich :P u nas tez slinisie na potege..od czasu,do czasu piastki w buzce..marudna jest,spi po pol godziny..no i niestety zasypia na rekach badz w wozku :/ jak bylismy nad woda to praktycznie calymi dniami spala..w domu gpo pol godz.i jedna dluzsza drzemka ktora trwa godzine w porywach do poltorej..
Jakby w moim poscie jakies bledy byly to sorki,ale z telefonu pisze zawsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale ten czas leci, parę dni się nie zajrzy a tu wychodzi, że tydzień Was nie czytałam 🙂
Ola takie seledynowe kupki mogą być, moja też tak miała i pediatra mowi że to calkiem naturalne (złym objawem są ciemno zielone)
moja na szczęście co raz lepiej podnosi główkę, bo oczywiście już miałam jakieś myśli 😉
a uśmiecha się tak słodko, że tylko schrupać 🙃
oj moja też lampy lubi hehe ale z takiej perspektywy lampy tylko widać...albo w okno sobie patrzy 😉 a jak noszę ją na samolocik to głowa jej lata na wszystkie strony 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja dziś tez maruda 😮 chyba ma kolejny skok rozwojowy.
I albo ma sapke, bo często wczesniej ulewala i zalega jej cos głęboko w Nisku albo katar, bo jak leży na płasko to tak dziwnie furczy, jak na podusi to juz jest dobrze. Co można używać u takich dzieci poza woda morska i maścią majerankowa na katar?
Leniuch jeśli kupka nie wsiąka cala w pieluszke tylko cos zostaje " większego" w niej to jest norma. Mojej siostry syn 2 tyg robi kule przed i po karmieniu, i tez się martwiła ze takie plynne ale to jest norma.
Moja tez cały czas piąstka w budzi, jak włoży za głęboko albo przycisnie to płacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania mojej na sapkę pomogło jak kupiliśmy nawilżacz powietrza, tak to budziła się nad ranem i tak jej furczało, że tylko na brzuchu mogła spać bo inaczej ciężko jej się oddychało a odkąd mamy nawilżacz problem zniknął.

moje dzieci mnie dziś wykończą, nie wiem czy to pogoda czy co ale marudzą jedno przez drugie aż mam ochotę się zamknąć w łazience przed nimi...eh.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas na początku kładłam mokry ręcznik ale okazało się, że mamy bardzo sucho w mieszkaniu ( poziom nawilżenia 30 % ) więc to nie wystarczyło i kupiliśmy taki na prąd ultradźwiękowy z funkcją jonizacji powietrza. i teraz przy pracy non stop na pełnych obrotach uzyskujemy do 50 % to i tak już lepiej ale optymalnie byłoby z 60 no ale może to zimą jak nie będzie tak gorąco..
ja też przestałam mieć problem z suchą śluzówką, łzawieniem oczu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://allegro.pl/nawilzacz-powietrza-ultradzwiekowy-eldom-nu5-5-2-l-i4359785729.html mamy ten, jest wsoko w rankingach i jest tani jak na funkcje które posiada ( higrometr, sam się wyłaczy jak skończy się woda, jonizacja, pojemny zbiornik ). u nas chodzi praktycznie cały czas chyba, że zapomnę dolać wody to się wyłączy. jest cichy, słychać w nocy taki baaaardzo delikatny szum, nie przeszkadza w spaniu, jest dużo cichszy niż np. pracujący komputer. w dzień to w ogóle go nie słychać.
acha ma tylko jedną wadę - jak pracuje to zakłamuje pomiar tego higrometru ze względu na to, że jest za blisko wody/pary no ale jak chcesz zmierzyć to wystarczy żeby podziałał pusty i jest ok. no i można mu ustawić poziom nawilżenia do którego będzie działał. jest naprawdę ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska wytrwałości 😉 ja pocwiczylam niecały miesiąc i lenia złapałam.
Dziewczyny piszecie o tych luźnych kupkach. Ja nadal karmie Filipa cycem i te jego kupki wlasnie sa takie lejące a nie zwarte czy to normalne?
Nas jutro czeka 24h w aucie co polecacie z takim maluchem? Mam taki strach w oczach aż spac w nocy nie moge budze sie z bólami brzucha :/
Jak mozna chłodzić malucha w takie upały macie jakies rady?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jedynym ukojeniem mogą być przystanki, i słaba klimatyzacja, bo za dużo różnica teeratur jest niezdrowa.
Kinga posalas kiedyś o masowaniu paluszka przy wzrastającym paznokciu? Skracalam paznokcie Zosi i jeden paznokieć u nogi był w połowie złamany, chciałam go obciąć o on odpadł w miejscu złamania czyli prawie w połowie, mam nadzieje ze nie bedzie wrastal. 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania nasze kupki wsiakaja w pieluszke niestety... i chyba bede musiala isc z nim do lekarza. Teraz spi mi bardzo kiepsko budzi sie co chwila i placze. Nie wiem co mu jest i do tego te kupki.... a wszystko od czasu mojej choroby z ktorej nie do konca sie wyleczylam.
Moj M zasugerowal abysmy kupili mieszanke i sprawdzili jakie bedzie mial po tym kupy czy cos sie zmieni.

a na katar to daje troche kropelek soli fizjologicznej i pozniej wyciagam Fridą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas też kupki taka woda, że mało co zostaje, większość wsiąka i mi pediatra mówiła, że to ok jak na cycu jest. niepokojące są ze śluzem, krwią, zielone, mocno śmierdzące, pieniste i zwarte bobki.

Słoneczko częste postoje bo chyba do 3 h jednorazowo niemowle może być w foteliku, weź sobie wodę w butelce żeby Małemu podawać bo pewnie na drogach szybkiego ruchu z piersią będzie ciężko na żądanie. i ubierz go lekko, w body samo i nakryj warstwowo żeby ściągać lub przykrywać w razie co. zasłonki na okno od słońca i klimatyzacja.
a nie możecie gdzieś pauzy zrobić na noc? jakiś motel? bo 24 h to dużo na raz nie tyle dla Filipka co dla Was pewnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No teraz jego kupki smierdza ale nie az tak jak mialam goraczke.
do tego Olek poszedl w ciagu dnia spac niedawno wstal z goraczka 38,6 C. W szkole panuje Rumien zakazny i na placu dzieciaki bawily sie razem wiec kto wie moze sie zarazil...

a Sylwek wazy juz 5kg
[IMG]http://i61.tinypic.com/2dbus5d.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...