Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kinga a duży ten skrzep Ci wypadł? Mi tez wypadł ale podczas pierwszego okresu, wystraszylam się i poszlam do lekarza i to cos obok rany po CC wyszło.
Moja się nie słoni, ale piąstki pcha do buzi, czasem jak sobie buzie porysuje paznokciem to płacz.
Mój starszy dzis wstał z temperatura po południu, spadła po paracetamolu. Oby to nie żadna choroba. Ale ani nie kaszleani nie ma karatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania niewielki wlasnie i tak obstawialam ze cos z rany bo wczoraj mnie poboloewalo albo ten okres, ale przestalam brudzic juz rano wiec pewnie jakas pozostalosc. Ja juz chyba pierwszy okres mialam po porodzie w 7 tyg ale reki nie dam sobie uciac.

Kupujecie juz wisksze smoczki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja juz z dwa tygodnie nie karmie i dalej okresu nie mam..jeszcze chwila i kupie test dla pewnosci,ze nie zaszwankowala wkladka 🤢
Dzisiaj w koncu szlo wyjsc z domu i bylismy ponad dwie godziny na dworze..Młody tak sie zmeczyl placem zabaw,itp.,ze zasnal mi i musialam go o 18:00 budzic :O
Kupilam Malej 3nowe spineczki,bo dodaja jej uroku 😉 a moj to sie tylko pyta, jej: "a gdzie masz spineczke?" Jak przebiore ja z tego co spala na jakies ubranko 😉 ogolnie to widze,ze jest zakochany w corce po uszy! A tak chcial drugiego chlopca :P ech,ja to juz widzialam jak sie urodzila ze vedzie oczkiem w glowie..jak siedzial z nami w sali poporodowej,no i sie w nia wpatrywal,glaskal po glowce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
partyzantka napisał(a):
Hey

Kamilee jedziemy całą 3 do moich rodziców nad morze ale jak będziemy u nich to przecież babcia z dziadkiem nie dadzą mi dojść do małej ja będę tylko robić za żywą butelkę to sobie odpocznę 😁

a no tak pisalaś, nie zakumałam hehe....fajnie masz, że rodzinka nad morzem ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey
Kamilee żeby tylko nad morzem babcie a prababcie małej mam na mazurach a ciocie w górach także gdzie się nie ruszę tam rodzinka a i jeszcze koło Wieliczki moi rodzice mają działkę wypoczynkową także mam gdzie jeździć z małą 🙂 😁 A jeżeli chodzi o zagranicę to mogę jechać do Szkocji i Norwegii 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my chyba pojedziemy jutro nad wode..zalezy czy A.wszystko pozalatwia i dostanie urlop 😉 taka pogoda,ze w domu sie siedziec nie chce 😉 bylismy na placu zabaw..wrocilismy z rykiem o hulajnoge..no i xhyba bedzie trzeba mu kupic..dobrze,ze to nie jakoes wielkie pieniadze 😉 teraz czekam ba kolege A.az przyjdzie sobie po olej i idziemy na kawe do znajomej,ktora ma corke w wieku Alanka ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
partyzantka no to rewelka! 😁 ja to bym chetnie gdzies jezdzila i czesto ale moj M nie jest taki ochoczy jak ja. Mnie babcia zawsze gdzies wyciagala na wycieczki i na spacery bo mowila ze \"w domu ludzie umieraja\".

my wyszlismy wkoncu na spacer i byloby ok gdybym nie przeszla sie do sklepu. niby blisko ale juz niestety kuleje... wrrr 😠
a chcialam zeby sasiadka z synem to by sie chlopaki pobawili z tym ze najpierw musze ogarnac

Tuska to u Was tak cieplo jest? u nas raz cieplo a jak wiatr zawieje to chłodno moze wkoncu przyjdzie do nas to ocieplenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny maja Wasze dzieciaczki ciemieniuche? Bo moja ma taka deikatna i nie chce zeby sie powiekszyla, jak.sie jej pozbyc?

Ale mam gadule 🙂 Nadia gada jak najeta i czekam z niecierpliwoscia az sie w koncu przewroci na plecy bo giba sie i giba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kingasz jak moj Olek mial ciemieniuche to kupilismu jakis krem firmy Mustella nie polecam bo nic nie pomogl. za to pomogly stare sprawdzone sposoby czyli oliwa z oliwek, grzebien i watka. Oliwa z oliwek smarujesz główke dziecka, nastepnie na grzebyk nakladasz wate (na te igielki) i delikatnie zdrapujesz naskórek. Nic na siłe nie zdrapujesz tylko to co samo delikatnie schodzi. Potem sciagasz watke a ona czysci z naskorka grzebien.

moja kolezanka kupila jakis plyn firmy Skarb Matki czy cos takiego ale nie wiem czy zadzialal.

moj Sylwek z tyłu główki tam gdzie zaczyna sie szyjka na taka jakas jakby kulke pod skora cos takiego jak tłuszczak nie wiem co to moze byc chyba bede musiala sie przejsc do lekarza niech sprawdzi. A i chcialam zapisac go do neurologa to w jednej przychodzni przyszpitalnej jest termin na 17 grudnia a w innych placowkach do konca roku nie ma miejsc.... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
ja młodą kładę na brzuch 1-3 razy dziennie dopóki nie płacze i od 2-3 dni zaczęła nieco dłużej leżeć i oprócz głowki klatkę piersiową podnosić. W domu w nosidełku jak ją trzymam to mam wałeczki z pieluszek pod nogami ramionami i koło głowy żeby siedziała prosto, ramiona wysuniete i bioderka żeby pracowały. Dziś mi fizjoterapueta powiedział przez telefon (wysłałam mu filmiki z małą) żeby koniecznie zacząć na podzlodze na macie lub kocu małą kłaść żeby ćwiczyła sobie na czymś twardszym niż łózko.

Musze spróbować pobawić się nózkami dzieki za podpowiedz 🙂

Yasmina zrobiła mi niespodziankę i zaczęła przesypiać 7-8 godzin w nocy ale w dzień drzemki są po 10-15 minut, czasami na spacerze ale nie zawsze pospi i w chuście - czyli w dzień niewiele zrobię 😞

zakochałam się w swojej córcce okrutnie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a u nas dziś w końcu Mała się przespała w dzień dłużej niż 15 min no i zaobserwowałam nowe umiejętności u niej więc to był skok rozwojowy, oby juz było normalnie bo szał był tu te kilka dni :P

kinga ja na ciemieniuchę u syna też oliwkę dawałam tak na 2/3 h przed kąpaniem, potem lekko ścierałam i myłam i po kilku takich zabieach problem zniknął.

a mają Wasze dzieciaki białe języki? mi pediatra mówiła, że to od mleka i że to nie plesniawka a jednak to cały czas jest i jest i tak się zasttanawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna moja ma biały język, i tak myślałam, że to od mleka
u nas robi się cieplo, jedynie ten wiatr zawiewa niepotrzebnie, ale podobno od jutra gorąco, to chociaż na wieś pojedziemy a w sobotę do Gdańska

któraś z Was mowiła że kupowala takie gotowe mleczko w buteleczkach, w aptece to można dostać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny dzieki, mama zapropownowala mi stare maslo, posmarowlam ale tak smierdzi ze wytrzymac nie idzie:/ a zczesuje sie przed kapiela czy po kapieli?

Ja znowu mam jazdy z mala, nie chce mi jesc:/ ostatnia kupa byla przedwczoraj o 6 rano 🤪 a pruka ladnie po herbatce laktacyjnej z koperkiem. Juz mi pomyslow brakuje co jej moze byc 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila tak w aptece się kupuje ale w mało której jest, ja się naszukałam tu we wrocławiu nim znalazłam.

my byliśmy na usg bioderek i jest ok, za 6 tyg do kontroli ale lekarz zwrócił mi uwagę, że Mała ma lekką asymetrię ułożeniową ze względu na to, że duża się urodziła i w brzuchu zgięta była. póki co mam jak najczęściej ją na brzuszek kłaść i angażować jej dwie strony ciałka do wszystkiego i jeśli chce mogę sie przejść do rehabilitanta ale raczej obejdzie się bez ćwiczeń.
jejku nim to maleństwo podrośnie to się człowiek nastresuje tym wszystkim, naodwiedza specjalistów od wszystkiego :O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna no wlasnie ja sie stresuje ta asymetria bo glowka kiepsko wyglada dlatego tak jak poradzily dziewczyny klade czesto na brzuszek i robie z nim rozne cwiczenia/zabawy moze sie uda to wyprostowac.

kingasz chyba najlepiej przed kaspiela jesli uzywasz tego masla ze wzgledu na nieprzyjemny zapach a tak to mozesz po kapieli

ja dzis rano mialam chwilowe zalamanie bo znowu mocno zaczela bolec ta rwa i jesz ze dodatkowo kregoslup ledzwiowy... normalnioe sie pobeczalam i podjelam decyzje o tym ze przestaje karmic piersia bo nie daje rady funkcjonowac. no ale jak w ciagu dnia troche bol mi odszedl to juz inne mysli mam bardziej pozytywne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch dzieki. Powiem Wam, że jak mała tak nie chce jesc z piersi to coraz czesciej mam mysli czy nie przerzucic jej na butelke, tylko mi szkoda troche. Z tym, że boje sie ze przez to niejedzenie spadnie mi z wagi. 10 jest szczepienie to powiem lekarce jaka jest sytuacja i zobaczymy ile wazy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...