Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej
U nas ciagly mlynek...jak Zuzie nie boli brzuszek to zas Jasia zab albo ma bole wzrostowe....mowie Wam osiwiec mozna...
Ciagle mowie sobie ze oni poprostu z tego wyrosna i ciagnie sie dalej bo inaczej chyba siadlabym i zaczela plakac...
O wakacjach to ja teraz pomarzyc moge..ciagle wykanczamy gore wiec kasa idzie..a do tego planujemy zakupic wieksze auto no i juz o groszku na zime trzeba pomyslec....wiec wczasy to chyba w ogrodku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kingasz napisał(a):
Justyna 500 zl??? 🤪 to co za szczepionki masz? My placilismy115 chyba za 5 w 1.

A z tym cieciem to ladnie Cie zalatwili 😞 musisz teraz bardzo uwazac i rzeczwiscie nasza sluzba pozostawia wiele do zyczenia:/


140 zł u nas infarnix 5 w 1 i 340 zł pneumokoki prevenar :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniag070 napisał(a):
Justyna sama się zastanwiam jak to u ,nie będzie z kolejnym CC, napwwno się umowie z konkretnym lekarze tak ja teraz, nie oddam się byle komu 😁
A Zosia dziś przewróciła się kilka razy z brzuszka na plecy, ale tylko przez prawe ramie, ale jej się podobało.


do dwóch CC jest w miarę bezpiecznie jak się zachowa okres 1 roku do kolejnej ciąży, tak mi lekarz mówił a potem co wizytę sprawdzał mi stan blizny czy się nie rozłazi, czy nic się z nią nie dzieje.

i brawo dla Zosi 🙂!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey

Mamy dużą poprawę moja Wikusia w końcu robi normalne kupki i wcale już nie płaczę ale jem wszystko gotowane no po za tym dostałyśmy kropelki Azyter na to oczko i już nie ropieje i nie boli jak mi dzisiaj zasnęła o 17:50 to tylko przebudziłam ją na kąpiel nawet jeść nie chciała tylko dalej spać .

A co do diety jeszcze piję min. 3 litry dziennie a i żadnych kaw chyba że inka i żadnej zwykłej herbaty chyba że bawarka .

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja teraz jem prawie normalnie tylko Yasmina czasami miewa zielone kupy.. Dzisiaj miała mega zieloną chyba po fasolce szparagowej więc na razie sobie fasolkę odstawię.

Jak często kładziecie dzieci na brzuszku? Bo ja tak 1-2 razy dziennie po zapominam.. chyba za rzadko? Malutka lubi być noszona na brzuszku i wtedy główka ładnie podnosi.. a na brzuszku w sumie też ładnie ale szybko się zniechęca i złości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kingasz napisał(a):
A pneumokoki juz aplikowalas, my Nadii damy jak do przedszkola pojdzie, bo teraz nie ma za bardzi stycznosci z dziecmi.


już bo raz, że Mała pójdzie do żłobka a dwa syn jej może wirusa z przedszkola przynieść a trzy my dużo łazimy po placach zabaw i różnych innych miejscach publicznych, basenach to się boje :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mojego tez tak klade na brzuszku 1 moze ze 2 razy dz\\iennie. Ale on nie lubi bardzo i nie chce mu sie zbytnio podnosic glowki. A na brzuszku duzo lezy jak siedzimy i on na mnie lezy i wtedy tez ladnie podnosi i ogolnie to on tylko na raczkach to w pozycji pionowej. Drze sie jak jest na raczkach na lezaco. Wasze dzieci tez tak maja?
Wczoraj sie przestraszylam bo mialam bardzo malo mleka. Piersi miekkie, on ssie i nic nie polyka a wiem ze byl glodny. Jakos dalismy rade, ale wypilam herbatki koperkowe a one pobudzaja laktacje. Mam nadzieje ze wszystko sie unormuje i dalej bede karmic. Juz nie chodzi mi nawet o samo karmienie tylko on nie umie jesc z butli!!!
Jeszcze 2 kilo do wagi z przed ciazy 🙂
Pozdrawiam cieplutko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jesli chodzi o jedzenie to tez jem prawie wszystko oczywiscie w malych ilosciach zeby nie przesadzic. Ostatnio jadlam loda kapuste, miesko - karkoweczke z cebula, ciasto z truskawkami. Pilam kawe z mlekiem. Wszystko bylo normalnie. Smazone miesko tez jem ale smaze na oliwie z oliwek. Moze uda mi sie w weekend sprobowac kielbaski z grilla 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oo ja moja klade czesto, przed kazdym karmieniem az zacznie plakac i jak nie spi to miedzy karmieniami, tak z godzinke odczekuje po.jedzeniu i kladziemy sie 🙂 uwielbia na brzuchu jak lezy na mnie tez podnosi, a na lezaco lubi jak sie ja trzyma ale musi niec dzien 🙂

Co do jedzenia to ja tez prawie wszystko jadlan, teraz przez te zaparcia uwazan troche. Loda jeszcze nie jadlam 🙂 daje malej wode raz albo dwa razy dziennie to mi sie uspokoaja chyba jakies zalamanie pokarmu mam i ona glodna ciagle jest, a tak woda sie napycha i kupki ladne tez sa po niej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey

Ja moją małą kładę często na brzuszku na początku się buntowała ale nie chwaląc jej to na razie jest oki ładnie podnosi główkę powoli się obraca i powoli jak jej się da paluszki to zaczyna siadać albo kombinuje i łapie się rączkami za nóżki i próbuję robić kołyskę a pediatra stwierdziła że jest bardzo silna i szybko będzie siadać i chodzić 😁 😁

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny

Ostatnio duzo sie dzieje czytam Was ale nigdy nie ma czasu zeby cos napisać 😉
My czekamy na kuriera z Filipowym paszportem ale co sie nerwów najadlam to moje :/ no ale w końcu załatwione teraz tylko zeby dostarczyli i w srode koerunek Polska 🙂 w sobote wesele mojej przyjaciółki i zaraz po tym chrzciny małego 😉
My juz skończyliśmy 12 tygodni i Filip zaczął lubiec lezec na brzuszku dźwigam główkę i próbuje sie odbić jedna nóżka zeby sie obrócić jeszcze do konca mu to nie wychodzi ale próbuje i to sie liczy
W poniedziałek idziemy na drugie szczepienia aż sie boje bo tym razem idę sama bez mojego :/ dziewczyny czy Wy szczepicie swoje maluchy na żółtaczke? Bo tu nie szczepią ale moge zaszczepić go jak bede w domu tak ze prosze dajcie znac jak tam z Wami jest bo my sie cały czas zastanawiamy 😉
Haha pisze tego posta od 7 rano z przerwa ba śniadanie posprzątane domu i rozmowę z mama 😉
Pozdrawiamy wszystkich serdecznie tutaj piękna pogoda aż powiem ze za gorąco 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂
moj SYlwek tez dziobie i kiepsko mu idzie podnoszenie głowki jak lezy na brzuszku jak jest w pionie to super sie rozglada. No i rowniez placze jak sie go trzyma na rekach ale w pozycji lezacej. Najbardziej lubi w pionie to wtedy wszystko widzi a wrzask jest straszny jak chce go odlozyc 🙂

ja siedze teraz sama z mlodszym bo moj M i Olek poszli na impre z okazji dnia dziecka i ojca tak wiec atrakcji maja co nie miara. teraz sprzatam choc z oporami ale wieczorem maja przyjsc do nas znajomi wiec musowo musze ogarnac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Każde dziecko jest inne i inaczej się rozwija, pamiętam jak to ja się stresowalam jak mój starszy robił wszystko i kilka tygodni później. A teraz smiga równo z rówieśnikami a nawet potrafi więcej. Trzeba dziecku pomagać, ćwiczyć ale z rozsądkiem.
W porównaniu do brata teraz Zosia potrafi wiece więcej niż on w tym tygodniu życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nasza pierwsza córeczka dość późno zaczęła stawiać sama kroczki(widać było że ma siłę tylko się boi). Jednak nie ma zmartwień bo szybko nadrobiła i jak się ośmieliła to bardzo dobrze sobie radziła i w ogóle się nie przewracała. Nie ma co za bardzo się przejmować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
no i się za szybko pochwaliłam.. mała ma zielone kupy i wracam do diety i będe testowac jeszcze raz co mogę jeść.. i chyba j≥a trochę brzuszek boli.
dodatkowo ostatnio mocno ulewa ale nie wiem czy nie dlatego bo za dużo je? na cycu siedzi chyba z 6-7 godizn dziennie. Brodawki mnie tak bolą...to ją uspokaja także ale chyba za dużo tak cyca... ale co zrobić jak dziecko ryczy a cyc pomaga a co innego nie??

dzisiaj Yasmina podniosła główkę jak lezała na pleckach 🙂 oczywiście na chwilkę tylko.
muszę ją więcej na brzuszek dawać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć 🙂

my byliśmy na długi weekend u moich rodziców, dzieciaki zadowolone, wybawione i rozpieszczone :P mój tata kończy 50 lat do tego mój mąż ma zaraz urodziny więc był mały rodzinny spęd i świętowanie 🙂
Mała po szczepieniu super, nie miała gorączki ani nie marudziła jedyne co to bolały ją miejsca wkłucia i smarowałam jej altacetem. Jest mega grzeczna, w nocy śpi nam już do 4 od 19.30 więc jest super. Uwielbia jeździć w foteliku samochodowym i śmiesznie guga po swojemu 🙂 Głowę coraz pewniej trzyma ale jeszcze widać, że za ciężka dla niej :P i roooośnie nam wysoka chyba dziewczyna.

a co do tego kiedy co jakie dziecko robi to ja się właśnie boję, że będę za dużo córkę porównywać do syna bo on to petarda był, na 5,5 mca sam siedział , 6 mcy raczkował a jak miał 8,5 mca zaczął chodzić. i ta sprawność fizyczna mu do dziś została. mam filmiki z pierwszych kroczków to wygląda jak większy niemowlak, który chodzi :O a teraz przecież może być zupełnie inaczej, każde dziecko inne i te ramki czasowe kiedy co powinno są mooooocno rozciągnięte, zobaczymy.

dziś dzień taty 🙂 szykujecie coś w imieniu dzieciaków? :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Ja sie nie odzywam,bo nie mam czasu nadrobic Was,a za bardzo nie chce sie wcinac,jak nie wiem o czym mowa byla 🤢

No ale widzialam,ze ktoras sie pyta o rane,takze rana juz na szczescie zagojona.gin cos tam na wizycie chyba podociagal i chwila moment sie zgoilo.

My jestesmy na mm,bo przez jeden dzien jej cyca nie dawalam,zeby brodawki sie podgoily i cycka mi juz nie chwyci,od ok.1,5tyg.jestesmy na mm,a ja dalej pokarm mam i troche mi przykro..nawet dzis ja na chwile dostawilam i poki szybko lecialo to ok,a pozniej juz wypluwa i sie denerwuje..nawet dzis ja ptobowalam dostawic,ale nie ma sensu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny karmiace m jakiego mleka uzywacie? Bo u nas bebiko,ale chyba malej nie sluzy,bo pruka i kupki nie umie zrobic..robi jedna na dzien..mysle,ze jak juz za duzo sie uzbiera towtedy..myslalam,ze ona po prostu raczki wymusza,jalk bylismy na weekend nad woda,ale ja brzuszek boli..wcxoraj zauwazylismy na wieczor,ze przy prukani placze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska nie będziesz się wcinac, toz i Ty ten wątek tworzysz.
Ja daje mm z Hippa ma więcej błonnika, ale moja Zosia tez ma lekkie gazy i czasem zaparcia, zastanawiał się nad zmianą, ale u nas jest czasem lepiej czasem gorzej z trawieniem, zależy ile wody jej dam albo rumianku. Jeszcze nie zmieniem ale jak będę zmieniać mleko to na Enfamil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...