Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a ja mam nadal 6 cm w biodrach za duzo, w brzuchu 10 a w biuscie 8 cm.. waże w sumie tylko 4 kg więcej niz przed ciążą ale to pewnie dlatego bo mięsni nie mam a tłuszcz mniej waży.. 😞

dziś bylismy z Yasmina na basenie na zajęciach z oswajniem z wodą, 15 min było ok potem krezyk, cyc i drzemka... bo to jej pora spania jeszcze była rano...

fajnie to tylko taka pora średnia, zamieszanie z dzieciakami, rodzicami, i drogo trochę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No wlasnie nic:/ pruka tylko. Wlasnie mojej woda pomagala-do czasu 😞 teraz ja chce uspic i jak wstanie to zanim dam jej cyca to wode najopierw. Maz wroci z pracy i pojade po ten koperek dla mnie i dla malej. A ta humana to gdzie? W rossmanie? Bo taki zwykly ekspresowy moze byc dla niej za mocny nie? Jak do jutra nie ruszy po wodzie i koperku to lekarz niestety bo w czwartek szczepienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kingasz ta herbatke kupilismy w Realu ale w Rossmanie tez pewnie jest. zawiera koperek, rumianek, anyzek i na pewno laktoze. a zwykly koperek tez dawalam ale jakos wogule nie chciial pic. najleppiej to mu woda smakuje.

niektórzy daja dzieciaczkom pół czopka glicerynowego ale nie wiem czy tak im lekarz powiedzial czy sami na to wpadli no i czy wogule mozna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mojej dawalam kilka razy juz czopek, dosłownie 1/4 czopja ucięłam i zaraz była kupa, czopek razem z nią wyleciał. Kinga taka herbata nie będzie mocna, music tylko dosłownie zabarwic wodę i zaraz wyciągnąć. Mi położna mówiła ze w Instytucie Matki i Dziecka dają herbatę dla dorosłych tylko właśnie lekko zaparona. Ale oczywiście taka lepsza herbata nie z biedronki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No nic sprobuje i to i to, bo jak.pilam herbate laktacyjna i ona tez miala anyz i koperek to pruka tylko po niej. Ja sama boje sie cokolwiek dawac dziecku jezeli.chodzi o lekarstwa... a ten koperek pilas ile razy dziennie i malemu hebatke jak czesto dawalas? Zeby nie.przedobrzyc znowu. Nadii tez.woda smakuje ale to wypije 10 do 30 ml. Eh..

Ania dzieki, to moze rzeczywoscie.najpierw dam jej ten koperek delikatnie zaparzony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinga my tu nie mowim y o żadnych lekarstwach. Herbatę możesz zawsze dac a czopki glucerynowe nie są wogole wchłaniane do organizmu, to w większości wazelina. Musisz wszystkiego próbować. Dla mnie lekarz to konieczność. IDE tylko na szczepienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
Kingasz ja pijam herbate ziołowa z kopru i rumianku z herbapolu do kupienia w aptece. Zuzi czasami podaje zaparzony sam koperek taki z hippa ale w saszetkach. Nam narazie jakos pomaga..najdluzsza przerwa miedzy kupkami to 4 dni. Ale doktorka mowila mi ze na cycu moze nawet do tygodnia nie byc i jest to oki 🙂
Leniuszku Tobie zdrowka zycze!!! straszniemiprzykro ze Ciebie ciagle jakies chorobska sie czepiaja 😞(
Jak Wy to robicie ze wazycie tyle co przed ciaza albo mniej...ja tez tak chceee!! u mnie waga caly czas stoi...ciagle 4 kg do pierwszego wazenia z karty a ogolnie tak z 10 by sie przydało abym jako tako sie czuła.. bo teraz to jestem przygnebiona swoim wygladem. 😞
U nas oki.. Zuzie coraz mniej brzusio boli...jest fajna, kontaktowa.. usmiecha sie 🙂
Janek jest moim bohaterem bo fajnie daje sobie leczyc zabki.. fakt ze chyba przez to zbankrutuje ale najwazniejsze ze chodzi i chce chodzic 🙂
Na wakacjach mamy kuzynke Janka.. dzieci maja frajde.. nalalismy im wode do basenu.. jbylismy w kinie.. i robimy takie male wypady po okolicy ....tylko przyznam ze po takim dniu z szarancza to wieczorem zapominam jak sie nazywam 🙂
buziaczki i do miłego:***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pojawil sie kleks!!! 😁 jest jajeczniczkowy, bo balam sie zielonego, to moze i kupa tez przyjdzie?
Summer ja tez kupilam jej ten koperek z hippa, dam jej w polowie dnia. A co do wagi to ja chyba przez fiete-slodyczy zero, mieso z indyka, warzywa, malo soli wiec mysle ze w tym tajemnica no i moze przemiana materii zalezy od organizmu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas na szczęście żadnych problemów z kupami nie było...mam nadzieję że tak zostanie 🙂
chociaż czasem daję jej trochę herbatki do posmakowania w te upały
my w czwartek szczepieni, jestem ciekawa ile waży bo ma zupełnie inną figurę niż Maja, jest bardziej okrągła i pulchniejsza 🙃
właśnie też muszę wysłać Maję do dentysty żeby zobaczył co tam w paszczy piszczy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W koncu doczytałam wszystko!
My bylismy od czwartku do pt wieczora nad woda..pozniej do moich rodzicow pojechalismy..no i Alan na wieczor w sb 38st.,a w niedziele juz 39,8!! Bylismy u lekarza i gardlo zawalone!\'
Na szczescie mala nie zalapal,a Alan juz dzis nie goraczkuje!
Ja niestety wyzwania z jillian nie skonczylam,bo co weekend gdzies,a to codziennie trzeba cwiczyc..wczoraj zaczelam mel b.
Ja waze 2kg mniej,ale wygladam gorzej,bo cialo batdziej zwiotczale..ja to bym chciala tak z 11 kg mniej...z brzucha,z ud i boczkow zleciec,ach no i z tyllka tez..pracuje nad soba i mam nadzieje,ze sie uda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Summer super ze udalo się Jaśka namowic!
Co do wagi to ma podobnie tez 4 kg do pierwszego wpisu w karcie a ogolnie to bym chciala 8-10 kg zgubic ale waga stoi. Również się zalamuje swoim wygladem choc teraz bedac ciagle na lekach to popadam często w stan zawieszenia i nie mysle o takich przyziemnych sprawach 😉

Kingasz u mnie Sylwek robi bardzo duzo i na zielono ale nie sadze żeby to było cos zlego bo dziewczyny pisaly ze zielona jest normalna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeju u nas idzie się roztopić, przez dzień to wszyscy tu w domu prawie na golasa łazimy :P
byliśmy w weekend z Majką na basenie pierwszy raz i co weszłam z nią do wody to robiła kupę 😁 a że mieliśmy tylko 5 pampersów specjalnych to szybko skończyła się przygoda z pływaniem, ja nie wiem co ona taką produkcję uruchomiła w tej wodzie bo potem to normalnie już było :P ale te chwile między kolejnymi kupami podobały się jej, cały czas się śmiała i tak śmiesznie machała nóżkami... może aż za bardzo się zrelaksowała ? 😁

a ja muszę się Wam pochwalić - dziś kupiłam spodnie rozmiar 38 dla mnie to wielkie osiagniecie bo przez ostatnie 5 lat najmniejszym rozmiarem było u mnie 40 😁 tylko boczki mi wyłażą bo ten brzuch tak jak pisałam to porażka ale mam nadzieje, że jak ruszę z chodakowską to pozostanie po nich tylko senne wspomnienie 😁

idę się reddsem żurawionowym schłodzić, miłego wieczoru !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justynka a gdzie chodzicie z malła na basen? u nas w strzelinie tez jest no ale nie wiem czy ta woda jest tak odpowiednia dla maluchow. Woda super rozluznia, moja Zuza przy kapieli zawsze pruta 🤪
Gratuluje zmiany rozmiaru spodenek...mi sie tez taki marzy...wczoraj poszlam na pieterko na rowerek..myslalam ze ducha wyzione. 40 minut jazdy a mokra bylam wszedzie..nawet majty mozna bylo wykrecac...:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
summer napisał(a):
Justynka a gdzie chodzicie z malła na basen?


do środy śląskiej ale tylko ze względu na to, że tam mniej ludzi jest w weekend... chodzimy w czasie albo zaraz po zajęciach dla maluchów wtedy woda ma więcej stopni ( 32 chyba ) bo w to, że na basenach publicznych woda jest ozonowana to ja nie wierzę odkąd mój znajomy, który wiele lat był w zarządzie aqa parku opowiedział mi jak się na tym oszczędza.
z synem chodziliśmy do "Foki" na chełmońskiego na specjalne zajęcia dla nimowląt ale moim zdaniem się to nie opłaca bo jest dużo drożej a w zasadzie nic ciekawego takich maluchów nie uczą... no wstrzymywanie oddechu pod wodą jak się wrzuci bobasa samego to może i ciekawe było ale jak zajęcia się skończyły to i tak w życiu się nie odważyłam zrobić tego sama. no i teraz chodzimy na własną rękę i tak się trzyma niemowlaka cały czas wiec co to za różnica :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kingasz supeer:-) i kto by pomyslal ze bedzie nas ogarniac radosc na widok kupy:-)

Justynka czyli w srodzie jest normalnie chlorowana?
tez chcialabym pojsc z mala ale moj K jest przewrazliwiony i uwaza ze taka woda nie jest odpowiednia dla maluchow a jego nie potrafie przegadac 😞)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
summer pewności nie mam ale wydaje mi się, że chlorowana. z tego co wiem to chyba ozonują wodę w redeco i na basenie awf\'u ale ile w tym prawdy to nie wiem... poczytałam teraz trochę na forach i chyba nigdzie sumiennie nie przestrzegają tego ozonowania :O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...