Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ania kleszcza powinno sie zabrac do laboratorium. zeby sprawdxili czy nie jest zarazony. a tak to pozostaje tylko obserwacja.

do mnie zadzwonila wczoraj pielegniarka z przychodni i chciala sie umowic na dwie wizyty patronazowe do Sylwka. pierwszy raz sie z tym spotkalam no ale sie zgodzilam zobaczymy co powie i wogule po co przyjdzie

wczoraj oczywiscia madra Asia z racji tego ze ja noga nie bolala wziela Sylwka na rece i dzwigala na dworzu jak glupia. i zamiast usiasc tp stala jak ta kretynka co teraz nastepstwem jest nawrot boli. swietnie po prostu swietnie. sama sobie znowu problemu narobilam. ech... zeby mi tylko przeszlo i sie nie nasililo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz jak to jest jak Cie boli to myslisz o wszystkim a jak juz przestaje to raptem zapominasz tak jak z bolacym zebem i pojsciem do dentysty (przynajmniej w moim przypadku tak jest).
musze poszukac gdzies masazysty ktory ma w tym kierunku wyksztalcenie bo boje sie isc do "szarlatana" jak to mowi moja kumpela 😁
dzisiaj idziemy do neurologa ciekawe co powie nt Sylwka i jego główki....
a moja tarczyca wariuje teraz mam wynik 0,009 (norma od 4,2-0,27)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch nie martw się, znajdź dobrego rehabilitanta i wtedy się okaże co i jak. u nas ortopeda orzekł asymetrie a okazało się, że jest zupełnie co innego, mniej groźnego a asymetrii żadnej. poza tym u tego ortopedy Mała leżała jak placek, nic główki nie dźwignęla a przecież umiała więc jak piszesz dzieci mają różne dni, są zmęczone, upały, nowe miejsce, nowy zapach. a nawet jeśli będzie miał problemy to zrehabilitowanie niemowlaka to kwestia kilku miesięcy - tak mi powiedziała rehabilitantka więc to szyyybko się nadrabia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justynka mam nadzieje ze jakos nam to łatwo pójdzie i najwazniejsze ze dua sie nadrobic straty wywolane tymi zaburzeniami. wlasnie znalazlam rehabilitacje moze zxe 100m od mojego miejsca zamieszkania http://www.ortosensis.pl
ciekawe kiedy bedzie jakis wolny termin. jutro tam dzwonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Do nas we wtorek ma przyjść rehabilitantka u której byliśmy z Michałem. Bardzo fajna dziewczyna. Prowadzi zajęcia z niemowlakami u mnie i w Krakowie.
Leniuch wydaje mi się ze na wyrost Ci ten neurolog wystawił opinie. Daj znać co na to powie rehabilitant, jakoś im bardziej wierze, bo więcej czasu poświęcają dzieciom, a nie kilka minut i pech chce ze dziecko wtedy nie pokazuje rzeczywiście na co go stać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna ja z Alanem mialam to samo cwiczenie..co Ty teraz z Mają..no i fakt darl sie strasznie przy tych cwiczeniach,ale ja wlasnie mysle,ze przez to iz poxycja wymuszona byla,a nie,ze go cos bolalo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniag070 napisał(a):

Leniuch wydaje mi się ze na wyrost Ci ten neurolog wystawił opinie. Daj znać co na to powie rehabilitant, jakoś im bardziej wierze, bo więcej czasu poświęcają dzieciom, a nie kilka minut i pech chce ze dziecko wtedy nie pokazuje rzeczywiście na co go stać.


Ania mam taka nadzieje bo od wczoraj obserwujemy malego i w sumie to rzadko ma zacisniete pistki zazwyczaj wtedy jak sie denerwuje. A dzis jak go polozylam na brzuszku to najpierw lezal plackiem az nagle podniosl wysoko glowke (jak nigdy) i bardzo dlugo trzymal i przekrecal ja w prawo i w lewo. tak wiec jestem dobrej mysli.
a i bylam dzis u endokrynologa mam na razie odstawic leki az do nastepnej wizyty (za miesiac)
dzis po 16 mamy wizyte u ortopedy zobacze co on nam powie, a jutro na 15 ide do rehabilitantki

a i dzwonila do mnie z przychodni pielegniarka i pytala czy wyrazam zgode na dwie wizyty patronazowe do Sylwka. Pytalam czy to to samo co polozna a ona ze nie ze to co innego. Zgodzilam sie ma przyjsc w piatek. U Was tez tak jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 my od kilku dni walczymy z kaprysami Nadii wzgledem jedzenia. W koncu wzielam ja do lekarza bo dostala suche plamy czerwone na kolanach i ciemieniuchy nie moglismy zwalczyc wiec juz Wrocilismy od lekarza, suche plamy sa lojotokowe na szczescie, nie chce jesc to nie dawac upomni.sie za jakis czas w granicach rozsadku oczywiscie. ladnie przybiera na wadze 6100 wazy w czw na szczepieniu wazyla 6020. Mowila ze troche jest pulpet ale dzieci w tym wieku sie nie odchudza 🙂 ladnie sie rozwija 🙂 na ciemieniuche lekarstwo dostala. A ta krzywa glowka.na czole samA sie unormuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 😉

Nadrobilam Was wiec moge teraz pisać 😉
Wróciliśmy z urlopu. Droga do Pokski byłaby ok gdyby nie to ze niecałe 500km od polskiej granicy pod hanoverem zespół nam sie samochód ;/ pompa oleju no i lipa utknelismy na cały dzien. Musze przyznać ze mały bardzo ładnie to wszystko znosił i był bardzo grzeczny dopiero późno wieczorem juz chyba miał wszystkiego dość a zwłaszcza bycia cały czas w jednym miejscu no i zaczął marudzić 😞 laweta przyjechała dopiero o 23 przesiedlismy sie do naszego polskiego auta i wyruszyliśmy dalej w drogę. Bylismy tak zmęczeni ze po ok 100km stwierdziliśmy ze nie damy rady jechac i stanelismy odpocząć wyruszyliśmy w drogę dopiero po 4 nad ranem :/
Po tych wszystkich stresujących perypetiach w piątek dotarliśmy do domu 😉 oczywiście po prysznicu i jedzeniu zmęczenie mi ustąpiło i poszłam na spacer z Filipem 😉
Wesele było super 😉 psiapsiola wygladała cudownie 🙂 złapałam welon 🙂
W niedziele 6 lipca chrzcilismy Filpa wiec juz mamy małego Aniolka 😉 ksiądz oczywiście pytał kiedy ślub itd 😉
No i w zeszła sobote juz wróciliśmy do UK odpocząć po urlopie 😉
Musze przyznać ze przez cały urlop Filip spał od 22 do 7 rano byłam w szoku no ale tutaj wróciliśmy do rutyny i wstaje o 5 😉
Zdążyliśmy odwiedzić polskiego lekarza 😉 nie tylko babcia chciała sie pochwalić wnuczkiem ale mały dostał chrypke no i wyszło ze to jakies alergiczne dostał wapno i witaminę c i tantum verde na gardło
A kilka dni pozniej odwiedzaliśmy znajomych i ich małemu cos oczko ropialo no i na nastepny dzien juz nasz miał :/ okazało sie ze wirusowe zapalenie spojowkino i dostał maść i krople dobrze ze juz przeszło 😉
Dwa tygodnie temu ważył 7kg jutro idę go zważyć i zobaczyć ile przybrał 😉
Od wczoraj nie było kupki ale czytałam ze Wasze dzieciaczki tez tak czasem maja 😉 mam nadzieje ze nie długo sie pojawi bo nie lubię sie stresowac 😉
Leniuch zdrowka kochana 🙂 Ty sie biedaczysko wymeczysz...
Filip sam juz sie na baczki przewraca i jak leży na brzuszku to tak ładnie trzyma główkę do góry. Zrobilismy usg biodrek i lekarz powiedział ze wszystko ok 😉

Pozdrawiamy wszystkich cieplutko i teraz bedziemy sie częściej odzywać 😉 juz mamy lepszy internet bo cos tmobile nie dawało rady 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch nie martw się na pewno tyle tego nie jest, zresztą jak sama mówisz wystarczy dzień lub dwa i już coś w ruchach dziecka może się zmienić. Już niektóre dzieci jak piszecie się przekręcają 😮 a inne nadal sobie plackiem leżą więc nie każde tak samo się rozwija...
moja ma chyba katarek bo tak jej charczy w nosku że szok, co oprócz wody morskiej, może któraś już coś używala? w nocy położyłam ją na śpiocha na brzuszku żeby to spływało a ta z zamkniętymi oczami łepek podnosiła hehe fajnie to wyglądało i nie było mowy żeby tak spała 😜
ania moja też czasem zrobi pienistą kupę...
wczoraj to zasrutała mi całe łóżko 😉 mimo że w pieluszce sobie leżała....do tego miała białe geterki hehe to jak weszła to się wystraszyłam....musiałam wyprać narzutę, koc który pod nią leżał i poszwę na kołdrę, o dziwno prawie nic nie było w pieluszce tylko wyszło bokiem 😮

mój mąż poszedł śledzić Maję hehe bo z przedszkola szli do fabryki lizaków i cukierków a to pierwsza taka "poważna" wyprawa 😉 i mi głupek fotki wysyła, a w dodatku pani go zlukała i pyta czy coś się stało 🙃 siarę robi...
za 15 lat dopiero będzie za nimi łaził 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey

Trochę się nie odzywałam bo zalatana przed wyjazdem byłam dziś w nocy wyjeżdżamy w końcu .
Aniag z tego co się orientuje to znajomej córcia miała kleszcza to lekarka ją zbeształa że sama wyjęła kleszcza i że od razu trzeba było przyjść i mała dostała jakiś antybiotyk i od razu skierowali małą na badania .
Odezwę się jak będziemy nad morzem.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania w tym roku i ja mialam kleszcza i Alan.. z tym,ze ani jednemu z nas noe zdazyl sie wbic calkiem..mnoe moze dwoma odnozami(mialam nad stopa) i A.mi pesetka wyciagnal..a Alan mial na uchu,gdzie jemu dopiero probowal sie wbijac i tez pesetka go maz potraktwal..no i tyle bulo z kleszczy..moze jakby cale byly wbite to bym panikowala,a tak to nic z tym nie robilam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
u ortopedy nie bylismy bo pani w przychodno nas zle zapisala i musimy czekac dopiero do sierpnia 😠
u rehabilitantki bylismy wczoraj to powiedziala ze nie jest tragicznie i powinnismy z tego wyjsc tylko gorzej z ta splaszczona główka, dostalam instrukcje noszenia, podnoszenia, przekladania i zabaw ktore maja go usprawnic. za tydzien kolejna wizyta.
ja znowu na prochach wiec juz pozostane tylko na mieszance bo wprowadzam malemu tylko niepotrzebne zamieszanie. Tak mi sie poprzestwaial ostatnio ze juz nie przesypia 6h w nocy tylko budzi sie co trzy godz wiec sporo tych posilkow wychodzi.

martwi mnie tez kolor jego kupy bo jest ona gesta i ciemno zielona. to chyba raczej normalne nie jest wiec trzeba pomyslec nad zmiana mleka. teraz uzywamy NAN pro 1 sprobowalabym jeszcze raz te Bebiko po ktorych mial chyba te uczulenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...