Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Tuska koniecznie musisz sie pochwaliv fotkami....ja jestem umowiona z kolezanka na sesje brzuszkowa...ale bede sama bez synka i meza...zobaczymy co wymyslimy:-)
Ania..ja jeszcze nie mialam tego badania, i nic nie wiem na ten temat.Zas ta moja kumpela co teraz rodzila miala to samo, i tez przy porodzie miala dostac antybiotyk i tyle.
No a dzisiaj na wizycie u gina pobral mi cytologie, i kazal juz co tydzien chodzic na KTG. W tamtej ciazy tak nie mialam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hey

Mi dzisiaj zmniejszyły się skurcze jeszcze się okaże że nie urodzę tak szybko jak by się wydawało.

Summer chodzi o to żeby nie farbować włosów farbą z amoniakiem bo to ma zły wpływ na dzidzie i to wiem od swojego gina żeby prosić o farbowanie bez amoniakalne. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja nie mialam ktg w tamtej ciazy..tzn.tak ze mialam chodzic co iles..mialam raz na ip,dwa razy na patologii i przy porodzie.

No ale to tak jak mowie za ok.4tyg bede miec zdjecia... 🙂

Wiekszosc zdjec mam sama..samego brzuszka badz cala :-) Alanowi zrobila portretowe,z balonami,na siedzaco i na lezaco 😉 no i z mezem mam chyba 2 badz 3 ujecia 😉

Ania ja mialam w kierunku gbs i u mnie pisze:nie wychodowano.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach..co do wlosow to mnie ostatnio siostra farbowala 😉. - fryzjerka.
Summer to zabobon z tym cieciem,ze niby dziecku rozum "skrocisz" czy jakos tak,no a z farbowaniem to,ze farba tak dobrze nie lapie..no i ze bez amoniaku najlepiej farby stosowac..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska jak tylko bedziesz miec te fotki to pokazuj 🙂
wiecie co tak sie wczoraj anczytalam o tych porodach i wogole ze dzis mi sie snil w nocy...wstalam cala mokra z wrazenia...no i jak sie przebudzilam to znasnac nie mogalam a jak trzeba bylo wstac do pracy to dostalam takiego lenia ze porazka 😞
dzidzius standardowo nie daje o sobie zapomniec kopie strasznie bolesnie i czasem mam takie uczucie jakby mi lokciem albo nozka przejechal po brzuchu...
juz mysle co ja bede robic jak skoncze prace bo jak na razie to tylko dom praca dom ale juz czekam na malego i nie moge sie doczekac pojscia na spacer i wogole 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja bede miala jutro wizyte wiec mozliwe ze mi zleci bo 34 tydzien mi idzie. Ciekawe co mi powie na glukoze... nie chce isc do szpitala bo tam zarazki i wogole. Moze jakis preparat najpierw by mi dal? Ale nie bede gdybac, jutro sie okaze.

Tak z tymi wlasami to tez slyszalam zeby nie scinac, a co do farbowania to unikac tego w 1 trymestrze, a pozniej wlasnie farby bez amoniaku. Ja przed ciaza mialam taki ladny rudawy a teraz caly mi sie spral i bardziej mam swoje naturalne, a ze jestem z natury blondynka to fryzjerka wymyslila cos z blondem i karmelem zobaczyny jak wyjdzie, tylko po wyplacie musze sie umowic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie jakbysmy patrzyly na te wszystkie co mozna a co nie to w cizy najlepiej jakbysmy siedzialy caly czas w domu pod koldra bo bysmy sie tak zapuscily 🙂 a tak na prawde to chyba odrobina przyjemnoisci dla nas tez jest wazna bo jak my sie dobrze czujemy to wysylamy pozytywne sygnaly do naszych dzieciaczkow 🙂
osobiscie podcinalam wlosy i robilam pasemka jak bylam na urlopie bo tu u nas to strasznie drogo i musze poczekac kiedy znowu bede w domku 🙂
mnie kolejny dzien meczy zgaga i juz nie wiem co mam na nia brac bo pilam gazowane i przeszlo na chwile a woda mi nie pomaga wcale chyba ze bym ja pila caly czy czas bez przerwy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sloneczko3004 napisał(a):
wiecie jakbysmy patrzyly na te wszystkie co mozna a co nie to w cizy najlepiej jakbysmy siedzialy caly czas w domu pod koldra bo bysmy sie tak zapuscily 🙂 a tak na prawde to chyba odrobina przyjemnoisci dla nas tez jest wazna bo jak my sie dobrze czujemy to wysylamy pozytywne sygnaly do naszych dzieciaczkow 🙂
osobiscie podcinalam wlosy i robilam pasemka jak bylam na urlopie bo tu u nas to strasznie drogo i musze poczekac kiedy znowu bede w domku 🙂
mnie kolejny dzien meczy zgaga i juz nie wiem co mam na nia brac bo pilam gazowane i przeszlo na chwile a woda mi nie pomaga wcale chyba ze bym ja pila caly czy czas bez przerwy 🙂


Najlepsza na zgagę jest woda ZUBER - ohydna w smaku ale pomaga w pół minuty - sprawdziłam na sobie i połowie rodziny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka.....
Oj zgaga to mnie niestety tez dopada codzien..ech...jeszcze troche i damy rade...
Mialam w planach umyc dzisiaj okna...a tu za oknem wyglaa ze zaraz bedzie lac...musze wymyslec cos innego...chlop dzisiaj caly dzien w robocie a po malego dopieto na 14.30 jade:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

)Ja dzisiaj też nigdzie nie wychodzę..pogoda nie zachęca zresztą.
Posprzątam moeszkanie przynajmniej 😉 chyba 😜
Mnie jak czuje,ze lapie zgaga to biore rennie i na szczescie po sprawiw mam,ale jak zdazy mnie zlapac konkretnie to juz nic nie pomoze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny na zgage zbawienna jest szklanka mleka, albo i dwie jak czujecie ze jeszcze pali przechodzi i nie wraca 🙂 sama probowalam przez dwa dni i spokoj 🙂

A u mnie pieknie wiec jade na miasto polazic troche, musze pampersy kupic, kosmetyki, sobie koszule.najtansza do porodu, klapki pod.prysznic i bio oil bo uda i tylek mi pekly wiec nie chce zeby brzuch dopadlo. Ah i biblioteka jeszcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tyłka nie mam popękanego,ale brzuch i uda owszem..ka tam nie wierze w zadne specyfiki..szczerze mowiac,jak ma sie popekac to sie popeka..

Ja musze pieluchy kupic i oilan,ale to w nastepnym tygodniu. 😉 dopakowac musze ten niustonosz i reczniki 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
u nas pogoda nastraja do pozytywnego myslenia wlasnie swieci piekne sloneczko ale ja sie ledwo ruszam jeszcze jak stoje w miejscu albo siedze to jest ok ale przejsc z miejsca na miejsce to masakre 😞 od wczoraj leci mi krew z tego dziadostwa...

bylam wlasnie na pobraniu krwi bo w przyszlym tyg mam wizyte

moj M ma dzisiaj wolne wiec zaczyna malowanie

mi na zgage tez pomagalo mleko slyszalam tez o migdalach i ze gume mozna zuc mietowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dzisiaj jakiś gorszy dzień..Alan mnie dwnerwuje wszystkim,co by nie robił..jakaś masakra! Małą czuję tak nisko,że też mnie to zaczyna denerwować..bo co się ruszy to mnie boli i lecę do łazienki. Kuźwa przestanę tu pisać,bo niv tylko ostatnio marudzę,nawet nie chce wiedzieć,co Wy o mnie myślicie..
Najchętniej bym się położyła spać i wstała jutro rano,bo wszyscy dzisiaj będą mieć ze mną ciężko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska glupolu wez sie nie wyglupiaj! Pisz co Ci na sercu lezy po to tu jestesny. A denerwowac moze Cie wszytsko bo ja tez jestem dzis rozdrazniona. Jade na miasto zeby sie.dotlenic troche bo moge zbrodnie w domu zrobic:P slonce zaszlo i mnie nerwa wziela, ja kocham i chce sloneczko az chce sie zyc jak tak pieknie jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde ja też dziś mam słaby dzień :/ ta pogoda mnie dobija... głowa mi pęka od kilku dni, paracetamol średnio działa ;/
mój wraca po nocach z pracy, siedzę tu sama z Młodym, który jak nie wybiega m.in. 2 h na dworze to potem ma tyle energii, że mi tu po sufitach lata więc czy deszcz czy zimno dreptamy te ścieżki a dogonić mi za nim teraz to wyzwanie. nie wspomnę o tym, że najchętniej bym wlazła do jakiejś ciemnicy i głuszy żeby ten łeb mnie bolał :/

tak więc solidaryzuje się z Wami Dziewczyny.

i rozstępy na brzuchu też mam nowe :/ i też nie wierzę w te całe smarowidła już... jeszcze nim planowaliśmy 2gą ciążę to smarowałam kremami przeciw rozstępom i to tymi aptecznymi, masowałam się gumową gąbką żeby poprawić krążenie krwi i nic to nie dało... mam już kilka małych żyłek a gdzie jeszcze 2 mce... do tyłka to wszystko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey

Solidaryzuje się z wami dzisiaj nakrzyczałam bez sensu na mojego A. bo se mruczał jak się golił a mnie to wkurzyło ale stwierdził że hormony mi chyba za bardzo buzują jak jest tak pochmurnie 🙂
Jedynie co mnie ominęło to rozstępy na razie mam tylko taki malutki pod brzuchem ale bardzo jasny ale ja po prosty tak mam genetycznie że nie mam tendencji do rozstępów 😆
A co do lenia to też pętle się i ciągle coś jem 😁

Pozdrawiam i uszy do góry jakoś damy radę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i zapisalam sie na jutro do proktologa zobaczymy co mi powie bo mam juz dosyc brudzenia bielizny... :-( byla ktoras z Was na takie

A i ciocia przypombiala mi dzisiaj o takim rondzie poporodowym ktos korzystal? Polecila mi wlasnie na te hemoroidy zebym sobie na kole siadala wiec zaraz napompuje moze tak bedzie mniej bolalo. takn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hormony to teraz w naszych organizmach balange sobie urzadzaja:-)
Przwgonilam lenia i umylam juz wiekszosc okien, wlasciwie zostalo mi tylko od kuchni:-) moje pranie na zewnatrz a przed chwila padala jakas mzawka:-) nooo pieknie sie suszy...
Robie sie na ludzia i jade po mlodego do przedszkola:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch wspolczuje bidulo...co chwile jakies cholerstwo Cie dopada:-(
Ronda poporodowego niemialam, ale mialam zwykle pompowane kolko do basenu, kupione w tesco za 7 zeta, sprswdzilo sie idealnie..rada poloznej heh ale po porodzie wielka ulga siedziec normalnie a nie na jednym posladku:-) teraz tez sobie wezme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też mam dziś jakiś gorszy dzień. Bylam na zakupach troche mi przeszlo ale teraz od nowa ... spac sie chce.
Nie pamietam czy mozecie mi przypomniec co najlepiej kupic do smarowania pupki maluchow przy przewijaniu? Duzo slyszalam o sudocremie ale co oprocz tego jest dobre? Czytalamn ze sudocrem stosuje sie jak juz sa odparzenia a co polecacie aby im zapobiegac?
Kinga kupilas w koncu jakie kosmetyki do kapieli dla Malej? Ja sie ciagle zastanawiam nad Hippem i chba go kupie a jak sie nie sprawdzi to maz bedzie lecial do apeki po oilatum czy inne.
Wczoraj upralam ostatnie rzeczy Maluszka mojego zostalo poprasowac i sie spakowac. 🙂 A i jeszcze poszewek na posciel nie mam do lozeczka. Ale to juz na spokojnie.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na tą chandrę szarlotkę z budyniem piekę, może pomoże :p

leniuch współczuje tych problemów, mam nadzieję, że ten lekarz Ci pomoże.

Marta ja używałam albo bephanten albo linomag zielony.

ja w weekend zacznę prać te ciuszki, zebrać się coś nie mogę, poza tym codziennie robię jakieś pranie a mam jedną suszarkę tylko i tak odwlekam... ja nie wiem pralka ma wsad 7 kg a ja codziennie piorę ://////// też tyle macie prania? jak nam dojdzie nowa mała lokatorka to aż nie chcę myśleć ile prania będzie :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...