Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2014 | Forum dla mam


Julka85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
beata8811 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Hej, ja już po wizycie u hematologa, następna za 3 tyg. Generalnie to dobrze, że ta homocysteina w normie, bo gdyby była za wysoka to istniałoby duże ryzyka uszkodzenia cewy nerwowej i dziecko mogłoby być niepełnosprawne... Więc ufffff

To dobre wieści 🤪Cieszę się bardzo! 🙂

Me2 🙂


i ja!!! 😁
Beatasz nigdy 🙂 nie martw się na zapas, będzie dobrze!! Ja też się tak martwiłam i jak się okazało, niepotrzebnie 🙂 dawno Cię tutaj nie było 🙂

Dziewczyny, pytanie z innej beczki. Dzisiaj obudziłam się na brzuchu, chociaż kladłam się spać na boku. Trochę się przejełam bo naczytałam się, że to niebezpieczna pozycja w ciąży, ale ja po prostu nie jetem w stanie nad tym zapanować 😞 jakie są Wasze doświadczenia? Czy faktycznie może to spowodować realne zagrożenie dla dzidziusia? Z góry dzięki za informacje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uhasasa napisał(a):


Dziewczyny, pytanie z innej beczki. Dzisiaj obudziłam się na brzuchu, chociaż kladłam się spać na boku. Trochę się przejełam bo naczytałam się, że to niebezpieczna pozycja w ciąży, ale ja po prostu nie jetem w stanie nad tym zapanować 😞 jakie są Wasze doświadczenia? Czy faktycznie może to spowodować realne zagrożenie dla dzidziusia? Z góry dzięki za informacje 🙂

Skoro mogłaś spać i Ci to nie przeszkadzało to ja bym się nie martwiła 🙂 Niby od 17-18 tc już nie powinno się spać na brzuchu, ale to zapewne indywidualna sprawa. Ja np. spać na brzuchu bym nie mogła, bo mam już bardzo duży i to po prostu impossible 😉 Zapanujesz nad tym, nie bój się - podrośnie Ci brzuch to potem ciężko Ci się będzie nawet przewrócić z boku na bok 😁 Ja pamiętam, że po porodzie to było moje największe marzenie - móc w końcu spać na brzuchu ☺️ Ale jeszcze trochę musiałam zaczekać po cc...
BTW - co Ty robiłaś po 5-tej rano na brzuszku? 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
uhasasa napisał(a):


Dziewczyny, pytanie z innej beczki. Dzisiaj obudziłam się na brzuchu, chociaż kladłam się spać na boku. Trochę się przejełam bo naczytałam się, że to niebezpieczna pozycja w ciąży, ale ja po prostu nie jetem w stanie nad tym zapanować 😞 jakie są Wasze doświadczenia? Czy faktycznie może to spowodować realne zagrożenie dla dzidziusia? Z góry dzięki za informacje 🙂

Skoro mogłaś spać i Ci to nie przeszkadzało to ja bym się nie martwiła 🙂 Niby od 17-18 tc już nie powinno się spać na brzuchu, ale to zapewne indywidualna sprawa. Ja np. spać na brzuchu bym nie mogła, bo mam już bardzo duży i to po prostu impossible 😉 Zapanujesz nad tym, nie bój się - podrośnie Ci brzuch to potem ciężko Ci się będzie nawet przewrócić z boku na bok 😁 Ja pamiętam, że po porodzie to było moje największe marzenie - móc w końcu spać na brzuchu ☺️ Ale jeszcze trochę musiałam zaczekać po cc...
BTW - co Ty robiłaś po 5-tej rano na brzuszku? 🙃


Mój luby wstawał do pracy i mnie niespecjalnie obudził, a ja już nie mogłam zasnąć 😁
dzięki, pocieszyłaś mnie, bo się trochę zamartwiałam, chociaż nie naciskałam na brzuch, miałam taką poduszkę wsadzoną... Dziwna ta pozycja była 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uhasasa ja też sie czasem budzę na brzuchu, choc staram się spac na lewym boku. Myślę, że jest dokaldnie tak jak napisała alexia_79, jak brzuch zacznie przeszkadzac to nie bedzie innej możliwej pozycji do spania jak na boku 😞. Ja tez dzis od 5 rano nie śpię i teraz jestem jak zombie.

A teraz pytanie do wszystkich. Jakie witaminy bierzecie? Mi na wczorajszej wizycie lekarz zalecił Prenattal DHA. Wygooglałam skład w necie i moim laickim zdaniem to on jakiś zachwycający nie jest, jak za te pieniądze. Macie moze jakies doświadczenia z tym produktem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sloneczna627 napisał(a):
uhasasa ja też sie czasem budzę na brzuchu, choc staram się spac na lewym boku. Myślę, że jest dokaldnie tak jak napisała alexia_79, jak brzuch zacznie przeszkadzac to nie bedzie innej możliwej pozycji do spania jak na boku 😞. Ja tez dzis od 5 rano nie śpię i teraz jestem jak zombie.

A teraz pytanie do wszystkich. Jakie witaminy bierzecie? Mi na wczorajszej wizycie lekarz zalecił Prenattal DHA. Wygooglałam skład w necie i moim laickim zdaniem to on jakiś zachwycający nie jest, jak za te pieniądze. Macie moze jakies doświadczenia z tym produktem?

Ja Ci w tym temacie nie pomogę bo ja tylko jadę na żelazie 😉 Ale tu sobie posprawdzaj co i jak, ceny oni też mają ok, ja często zamawiam u nich i potem odbieram w wybranej aptece 🙂 Wiem, że często kobiety biorą Femibion i Prenatal..

http://www.doz.pl/apteka/k129-Ciaza_i_karmienie_piersia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sloneczna627 napisał(a):
uhasasa ja też sie czasem budzę na brzuchu, choc staram się spac na lewym boku. Myślę, że jest dokaldnie tak jak napisała alexia_79, jak brzuch zacznie przeszkadzac to nie bedzie innej możliwej pozycji do spania jak na boku 😞. Ja tez dzis od 5 rano nie śpię i teraz jestem jak zombie.

A teraz pytanie do wszystkich. Jakie witaminy bierzecie? Mi na wczorajszej wizycie lekarz zalecił Prenattal DHA. Wygooglałam skład w necie i moim laickim zdaniem to on jakiś zachwycający nie jest, jak za te pieniądze. Macie moze jakies doświadczenia z tym produktem?


Ja biorę vita-miner prenatal+dha, folik nadal i mam takie tabletki musujące z witaminą c, wapniem, niacyna, witamina E, ryboflawina, b6, tiamina, biotyna, b12 itd., codziennie wieczorem piję sobię szklankę wody + jedna tabletka musująca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja biorę Centrum Materna plus DHA i do tanich specyfików też nie należy (ok 55-60 zł starcza na miesiąc) 🤢 choć dwa opakowania dostałam ramach prezentu od lekarza 🙂 nie widzę specjalnych różnic w tych preparatach i pewnie wszystkie mają to samo, a że dla kobiet w ciąży to trochę więcej kosztują.
Dziewczyny mam pytanie jak radzicie sobie z garderobą? W poniedziałek wracam po prawie dwu miesięcznej przerwie do pracy, u mnie obowiązuje w biurze dress code biurowy, garsonki, białe bluzki, etc. Dziś przymierzam moje ciuchy i mój biust i brzuszek zrobiły swoje, w nic nie wchodzę lub mi się tak opina, że wyglądam ździrowato 😉. Jak robicie? Kupujecie ubrania i rośniecie z nimi? Jakiś żelazny zestaw macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lippi - ja cały czas mieszczę się w swoje ciuchy. Mam problem z jednymi jeansami bo jest mi juz w nich troche nie wygodnie jak zapnę guzik ale za radą mamy na guzik zakładam gumkę i gra muzyka !!!!! Tylko, że u mnie brzucha za bardzo nie ma i wygladam raczej jak dobrze najedzona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lippi - ja mam część ubrań z poprzedniej ciąży, ale w tamtym tyg. dokupowałam jeszcze kilka rzeczy. Bardziej casual\\\\\\\'owe - do chodzenia na co dzień i dresy po domu. Mam też 2 \"pracowe\" bluzki, bo jakiś czas pracowałam poprzednim razem. Niestety - jeśli chcesz pracować to będziesz zmuszona dokupić coś na ten okres, a te ubrania - jak wszystko co tyczy się ciąży - nie są tanie 🤢
Ja też jestem zatrudniona w banku i obowiązuje mnie ten sam dress code.. Dlatego szybko zrezygnowałam, raz że stres, dwa dodatkowe wydatki na ubrania.. A w jednym zestawie długo nie pochodzisz, zwłaszcza jeśli chcesz pracować do końca 🙂

słoneczna
- gratuluję synusia, ciekawa jestem czy u mnie pierwsza diagnoza z 12 tc się potwierdzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sloneczna627 napisał(a):
Dziewczyny a tak w ogóle to u nas chłopak ma być !!!!!!!!!! 😁 😁 😁 😁


ooo, super!!!!gratuluje 🙂
ja póki co się mieszczę, najgorzej z jeansami, muszę zainwestować w dobre legginsy 😁 i to najlepiej 5 par na "zaś" haha 🙂 do tej pory przybrałam od początku ciąży 3 kg, przed ciążą preferowałam bluzeczki typu oversize, więc teraz mam jak znalazł 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂

Sloneczna - gratuluję synusia 🙂
Jeśli pytacie o witaminy to ja biorę Femibion z DHA, żelazo i magnez
A jeżeli chodzi o garderobę ciążową to kupiłam sobie 2 pary jeansów z h&m mama i mam 1 parę z poprzedniej ciąży spodni na ciepłe dni takich lnianych z C&A a bluzeczki i sweterki tak samo jak uhasasa lubię oversize więc są mi dobre 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂

Ja też już po wizycie, zdaniem lekarza wyniki badań mam jak żołnierz 😁 Czyli wszystko w normie, a przyznam szczerze,że witamin nie brałam... 🙂
Poza tym będę miała drugiego Synka 🤪 🙃 Z jednej strony szkoda,że nie córa, ale z drugiej mam jednego wspaniałego Syna,więc drugiego też chętnie przyjmę i pokocham 😉 Najważniejsze,że rośnie zdrowo i ma się dobrze 🙃 Teraz mam jedynie dylemat z imieniem, nic mi nie odpowiada... ☺️
Mąż za to szczęśliwy, bo czuje się dowartościowany dwoma Łobuziakami 😁
Aby do porodu 😉

Co do ubrań to u mnie zestaw standardowy 🙂 Legginsy i bluzka oversize 🙂 Czasami tunika i rajty 🙂 Nic nie widać,że w ciąży jestem 🙂 Ale ja mogę sobie pozwolić na luz w tej kwestii, bo stroję się jedynie na wypady do miasta 😁 Nie pracuję. ☺️



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,

alexia_79 bardzo się cieszę, że wyniki wyszły w porządku 🙂 oby tak dalej, trzymam kciuki za kolejne 🙂

uhasasa cieszę się też, że z Twoim maleństwem wszystko dobrze 🙂 ja też się martwię, że jeszcze nie czuję ruchów, chociaż czasem mi się wydaje, że jednak coś zaczynam wyczuwać ale wciąż nie mam pewności czy to to. Martwię się też, że brzuch nie rośnie, bo wciąż jest ledwo widoczny, mieszczę się we wszystkie ciuchy, a na wadze przybrałam 1kg. Może to powinien być raczej powód do radości ale wkręcam sobie filmy, że coś jest nie tak ☺️ Pewnie uspokoję się po usg ale póki co nie wiem kiedy będę miała kolejne. W środę idę do lekarza to pewnie mi da skierowanie.

A co do witamin to ja zaczęłam zażywać vitaminer + dha ale sama kupiłam te witaminy i zdecydowałam się na nie ze względu na cenę, bo niektóre witaminy dla kobiet w ciąży mają podobny skład, a kosztują dwa razy tyle.

Generalnie moja poprzednia lekarka nic mi nie mówiła, co mam zażywać, co mam robić, dała mi tylko taką kartkę z rozpisanymi badaniami co w którym tygodniu, na wizytę przychodziłam z wynikami to przepisywała je do karty ciąży i w żaden sposób nie komentowała, a jak sama o coś dopytywałam to niemiło odburkiwała dlatego postanowiłam ją zmienić. Do tego była niedelikatna i badanie u niej było bolesne, a problem z plamieniami przez dwa miesiące ignorowała.

Aha sloneczna627 ja również gratuluję synusia 🙂 fajnie tak już wiedzieć jaka płeć, bo można się jakoś zwracać do brzuszka, a nie tak bezosobowo 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emiliaeem napisał(a):
Cześć Dziewczyny 🙂

Ja też już po wizycie, zdaniem lekarza wyniki badań mam jak żołnierz 😁 Czyli wszystko w normie, a przyznam szczerze,że witamin nie brałam... 🙂
Poza tym będę miała drugiego Synka 🤪 🙃 Z jednej strony szkoda,że nie córa, ale z drugiej mam jednego wspaniałego Syna,więc drugiego też chętnie przyjmę i pokocham 😉 Najważniejsze,że rośnie zdrowo i ma się dobrze 🙃 Teraz mam jedynie dylemat z imieniem, nic mi nie odpowiada... ☺️
Mąż za to szczęśliwy, bo czuje się dowartościowany dwoma Łobuziakami 😁
Aby do porodu 😉

Co do ubrań to u mnie zestaw standardowy 🙂 Legginsy i bluzka oversize 🙂 Czasami tunika i rajty 🙂 Nic nie widać,że w ciąży jestem 🙂 Ale ja mogę sobie pozwolić na luz w tej kwestii, bo stroję się jedynie na wypady do miasta 😁 Nie pracuję. ☺️






oo, super, kolejna świetna informacja 😁 gratuluję ;D a jak ma na imię pierwszy synuś? Gdzieś mi ta informacja umknęła 😁 dokładnie, też tak mówię - najważniejsze, że wszystko w porządku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emiliaeem - Aleksander - piekne imię, ale niestety u mojego małżonka nie przejdzie - juz próbowałam go namówić 😞. U nas będzie Tomek 🙂.

igielka- ja również nic nie czuję, brzuch tez nie rośnei jakoś spektakularnie dlatego dla mnie takie istotne jest to USG- tak żeby być spokojną że z młodym jest ok.

Dziewczyny, czy któraś z Was miala badanie USG Doppler i badanie przsiewowe w kierunku wad płodu ( to niby też jakieś USG)??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emiliaeem napisał(a):
Dzięki serdeczne 😉
Uhasasa pierwszy Orzeł ma na imię Aleksander, mówimy do Niego Oluś/Olek/Olinek/Olo 🙂
A drugi to wg Olka dzidziuś i tylko dzidziuś 😁


Olek, bardzo ładne, jak miałabym mieć chłopca, to poważnie zastanawiałabym się nad tym imieniem 🙂 oj, to braciszek będzie szczęśliwy 🙂 i dumny 🙂

sloneczna627 Tomuś, też ślicznie 🙂 teraz już mniej popularne, jak kiedys, tak mi się wydaje. Ja myślałam nad Julią ,ale teraz co druga mała dziewczynka to Julka. Wolę mniej popularne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uhasasa też mi się wydaje, że jest mało popularne. Dla mnie najważniejsze jest to żeby dziecka jakimś fikuśnym imieniem nie skrzywdzić, ale oczywiście wszystko to kwestia gustu. Gdyby była dziewczynka to byłaby Iga. Najlepsze jest to że mam kuzyna Tomka i jak mu mama powiedziała, że u mnie też Tomek będzie to podobno chodził dumny jak paw 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uhasasa napisał(a):
sloneczna627 Doppler? Pierwsze słyszę :P


moja gin mi zaleciła i zastanawiam się czy to jest jakieś bardziej szczegółowe USG i czym różni sie od tego wykonywanego rutynowo.

Wczoraj na wizycie bylam taka podjarana tym, że to chłopak i że mogłam go znow zobaczyć , że nie zadalam nawet 50% pytań które miałam w planach ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sloneczna627 napisał(a):
uhasasa też mi się wydaje, że jest mało popularne. Dla mnie najważniejsze jest to żeby dziecka jakimś fikuśnym imieniem nie skrzywdzić, ale oczywiście wszystko to kwestia gustu. Gdyby była dziewczynka to byłaby Iga. Najlepsze jest to że mam kuzyna Tomka i jak mu mama powiedziała, że u mnie też Tomek będzie to podobno chodził dumny jak paw 😁


To prawda, a trzeba przyznać, że niekiedy rodzice mają fantazję 🙂 Iga, ładnie, ale zastanawiam się czy to jest pełna forma tego imienia? Słyszałam kiedyś o imieniu Ignacja - to jest właśnie Iga? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uhasasa napisał(a):
sloneczna627 napisał(a):
uhasasa też mi się wydaje, że jest mało popularne. Dla mnie najważniejsze jest to żeby dziecka jakimś fikuśnym imieniem nie skrzywdzić, ale oczywiście wszystko to kwestia gustu. Gdyby była dziewczynka to byłaby Iga. Najlepsze jest to że mam kuzyna Tomka i jak mu mama powiedziała, że u mnie też Tomek będzie to podobno chodził dumny jak paw 😁


To prawda, a trzeba przyznać, że niekiedy rodzice mają fantazję 🙂 Iga, ładnie, ale zastanawiam się czy to jest pełna forma tego imienia? Słyszałam kiedyś o imieniu Ignacja - to jest właśnie Iga? 🙂



Mam nadzieję, że nie 😁. Z tego co czytalam Iga nie jest skróconą formą, ale pewności nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...