Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2014 | Forum dla mam


Julka85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć 🙂
Jak tam Wasze brzuszki po Świętach? 😉
Mój w sumie dobrze, jedynie co mi dolegało to w dalszym ciągu wymioty, mam nadzieję, że to niedługo naprawdę minie! 🤢 Ale za to było bez innych dolegliwości typu bolący brzuszek. Noo, jeszcze co mnie w sumie męczy to te bolące piersi, chyba biustonosze muszę zmienić 🤔
U mnie Święta udane, spotkanie w gronie rodzinnym było, widok ucieszonych dzieci na widok prezentów też był, więc wszystko jest tak jak należy 🙂

A co u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
u mnie też super, pogoda się piękna udała, prezenty piękne 😁 jedyne co jak na złość w wigilię tak mnie meczyły nudności, że po prostu nie byłam w stanie nic zjeść... Ale za to w dwa kolejne dni sobie nadrobiłam haha 😁 +5 do wagi 😁

Życzę Miłego Dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

U mnie Święta też udane ale niestety też miałam małe dolegliwości żołądkowe. Co prawda bez wymiotów ale za to przez dwa dni dokuczał mi wzdęty brzuch, któremu towarzyszył kłujący ból. Jak później doczytałam kolka jelitowa. Niestety takie ciężkostrawne jedzenie jak sałatki z majonezem czy kapusta nie służą mi już. Poza tym dzisiaj dopadło mnie jakieś przeziębienie, męczy mnie katar i co chwilę kicham. Mam nadzieję, że nie rozwinie się z tego nic poważniejszego. Leżałam pół dnia w łóżku i popijałam herbatkę z sokiem robionym przez teściową 😉
Później wybraliśmy się z mężem na wyprzedaże i zrobiłam małe zakupy 😉 Kupiłam dwa biustonosze, bo stare już trochę małe i zrobiliśmy pierwszy zakup dla dzidziusia 😉 Kupiliśmy dwie pary body z długim rękawem 🙂 Fajnie tak mieć już jakąś rzecz dla malucha. Co chwilę nie mogę się oprzeć i na nie spoglądam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki 🙂 a ja dziś zobaczyłam 6 z przodu na wadzę 😉 czyli +5 od początku ciąży, musiałam również kupić nowy stanik, bo mój biust szaleje 🙂 brzuszek też mi się wydatnie powiększył. Dziś byłam na usg, mały rośnie i waży już 177 gram 🙂 i taki jest już ukształtowany w całości, wow 🙂 Poza tym jak to moja Pani Doktor stwierdziła "wyszliśmy z moją ciążą na prostą", bo odstawiam już Duphaston i problem niskiego łożyska zniknął całkowicie, czuję się bardzo dobrze i mam nadzieję że już tak zostanie do końca ciąży czego i Wam życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂
Lippi to świetne wieści od Ciebie 🤪 Łap oklaska 🙂

U mnie też jest bardziej widoczny brzuszek, jutro zrobię zdjęcie i może wrzucę 😉
Na wagę jeszcze nie wchodziłam, może zaraz się zważę.
Poza tym jak czuję jakiś dla mnie nieprzyjemny zapach, to w dalszym ciągu objawia się to wymiotami 🤢 Np. przed chwilą 🤨
Piersi też mnie bolą i łapią mnie też skurcze stóp, więc od dziś będę zażywać magnez (w poprzedniej ciąży też łapały mnie skurcze i też lekarka zalecała magnez i pomógł, więc mam nadzieję, że szybko mi pomoże).
I podobnie tak jak igielka88 jestem przeziębiona 🥴 Gardło boli, katar jak sto pięćdziesiąt, a tu leków nie można brać, pozostają tylko naturalne metody... Ciekawe jakby to wszystko znieśli faceci 😁

igielka88 te małe ciuszki są cudowne, to fakt 🙂 Ja jeszcze nic nie kupuję, pomyślę o tym później... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny,
Lippi cieszę się, że wszystko w porządku u Ciebie 🙂 Pewnie odczułaś dużą ulgę po tym usg 🙂

beata8811 ja przez ostatnie 3 dni poleżałam trochę w łóżku i katar na szczęście już przechodzi. Leczyłam się tylko ciepłą herbatką 😉

Nie pamiętam czy już Was pytałam, czy któraś z Was wie co u emiliaem ? Nic się nie odzywa, a na początku często udzielała się na forum i nagle gdzieś zniknęła 😞

Jak tam Wasze plany sylwestrowe ? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewuszki 🙂

lippi - super wiadomość, oby tylko tak do końca, gratuluję... u mnie waga też podskoczyła, ale póki co mam 3,5 do przodu 😉

igielka - rozumiem co czujesz z tymi ciuszkami 🙂 Ja też się wstrzymuję do drugiej magicznej granicy w ciąży czyli do 26 tygodnia - wtedy dziecko jest już w stanie przeżyć poza łonem matki, gdyby coś się (nie daj Boże) przedwcześnie wydarzyło 🙂 A co do body to polecam te kopertowe - u nas bardzo się sprawdziły, zresztą w szkole rodzenia też je polecają na pierwsze miesiące życia dziecka - nie musisz targać dziecka, zadzierać mu główki ani przepychać przez otwór na głowę, bo te body rozpinają się przez całość - o coś takiego - same zobaczycie co dla Was najlepsze i wygodne. Zresztą temat ubranek to temat rzeka. Teraz nauczona doświadczeniem połowy rzeczy już nie kupię. Do snu tylko pajace o takie i koniecznie rozpinane środkiem, tzn chodzi mi o to, żeby nie rozpinały się na nogawce jak te - miałam kilka takich i użyłam może z jeden raz, a potem leżały 🤢 Nie kupujcie też ubrań, które zapinają się na plechach lub z tyłu szyi - guziki i zamki odciskają się dziecku na ciałku - nie wiem swoją drogą, kto coś takiego wymyślił 😮
W ogóle polecam ubrania Nexta, ze strony z pajacami - wysyłka z Anglii do PL darmowa, rzeczy dobre gatunkowo i niektóre tańsze niż u nas - niestety tylko niektóre 😉 Mam je sprawdzone - do tej pory zamawiam córce ubranka z tej strony, zresztą nie będę się więcej rozpisywać w tym temacie, bo można napisać epopeję 😉 Będziemy się wymieniać doświadczeniami na bieżąco 🙂

My na Sylwestra w domu, przyjdą do nas znajomi z bloku obok, też mają taką córeczkę jak my, posiedzimy, pogadamy i pójdziemy spać po północy - mi to się już nie chce nigdzie łazić nawet - stara jestem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂

same dobre wiadomości i to mi sie podoba 🙂
ciekawe co mi powie lekarz, wizyte mam 3.01 i juz nie moge sie doczekac, tak sie zastanaiam czy zrobi mi juz badanie połówkowe, bede wtedy w 18 tc ... i mam nadzieje ze juz bede mogla wstac z łóżka
Brzuszek tez mam juz bardzo widoczny, problem stanika jest mi rowniez dobrze znany :p a na wadze mam póki co +2 kg
Jesli chodzi o ciuszki dla malenstwa to ja tez sie jeszcze powstrzymuje, ale pewnie tylko dlatego ze nie wiemy na 100 % czy to dziewczynka, jesli jednak okaze sie ze chlopiec to problem ciuszków mam z głowy, bo mam WSZYSTKO po synku (duuuuzo tego gdyż jestem zakupoholiczka) 🙂 którego rodziłam w lipcu wiec wszystko bedzie dobre 🙂

pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka,

ja dziś po wizycie u hematologa, niestety wieści nie są optymistyczne, przynajmniej na razie. Przyjęła mnie miła Pani doktor nauk medycznych i fachowo się mną zajęła, tzn przeprowadziła szczegółowy wywiad i przebadała palpacyjnie od stóp do głów. Dostałam kolejne skierowanie na szczegółowe badanie krwi pod kątem zawartości kwasu foliowego i innych - nie wiem jakich składników oraz żelaza. Powiedziała, że niestety będę musiała być pod jej kontrolą do końca ciąży, co nie bardzo mnie cieszy - raz przez wzgląd na nadzieję, którą miałam (że to jednorazowa wizyta) a dwa na to, że Wilanów ode mnie jest bardzo daleko 🥴 Kolejna wizyta 8 stycznia. Dziś pobrano mi już krew i czekam na wyniki ok 3 dni 🤢 Oby to dało się jakoś łatwo naprostować... Zrobiła mi wykład na temat faszerowania kobiet żelazem, tj że już się od tego odchodzi, że to stare metody i nie mają sensu, bo kobiecie niewiele pomagają, a żelazo odkłada się w organach dziecka i w łożysku. Tak więc można sobie zrobić więcej szkody niż pożytku. No ale skąd mi o tym wiedzieć? Dobrze, że są tacy wykształceni ludzie na świecie...

Z dobrych wieści to takie, że już codziennie czuję ruchy, a bardziej gilgotanie w brzuchu, maluch rusza się zwłaszcza wieczorem i zwłaszcza po jedzeniu - czyli standard 😉

A co u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alexia_79 wielki oklask za info na temat ubranek, dla mnie temat czarna magia ale już sobie zachowałam te strony w ramach edukacji 🙂 dzięki. Z tym żelazem to chyba coś jest na rzeczy, moja doktor też mi powiedziała że mam jeść więcej szpinaku i buraków w pożywieniu dla zwiększenia żelaza a nie brać leki. Nie przejmuj się tymi wizytami na Wilanowie, po dobrą opiekę warto trochę pozwiedzać 😉
U mnie nowy rok na spokojnie, pojechaliśmy z moim na wypad nad morze, spacery, basen, ale już o 23 to mi się oczy kleją, to nowy rok przywitam raczej pod kołdrą 🙂 Trzymajcie się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

alexia_79 to prawda, te body zapinane po boku dobrze się sprawdzają 🙂
Pajace jako piżamki też zawsze stosowałam i faktycznie te zapinane na nóżce się rozpinały 😁
A w ogóle co do zakupu ubranek, to chyba wolę jednak kupować w sklepie, nie przez Internet, bo jakoś wolę tak dokładnie swoim okiem obejrzeć czy dobry gatunek, czy na pewno mi się na żywo podoba itp. 🤔 Ale jak to u mnie może mi się jeszcze coś odmienić, więc sobie tą stronę Nexta gdzieś zapiszę 😁 🙃
Czy w związku z codziennymi figlami Twojego dzieciątka wpisać Ci pierwsze ruchy do tabelki? 😜 Jeśli tak, to napisz w tamtym wątku, w którym dokładnie tyg. poczułaś pierwszy raz (albo w którym Ci się wydaje, że poczułaś) 😉
Mam nadzieję, że ja też zaraz zacznę coś wyraźniej czuć, bo na razie to wydaje mi się, że coś czuję, ale nie jestem pewna na 100% 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata8811 napisał(a):
Cześć 🙂

Wczoraj przed zaśnięciem czułam ruchy mojego dziecka na 100% 🤪
Cieszę się ogromnie 🙂 😆


No to mamy ten sam powód do szczęścia 😁 ja też czułam jak to małe w brzuchu wczoraj wieczorem wariowało 🤪 niesamowite uczucie. muszę w karcie ciąży napisać datę, żeby nie zapomnieć 🤪 😁 Miłego dnia brzuszki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 🙂

Mam pierwszy z dwóch wyników - Ferrytynę. Norma 13-150 a ja mam 7,71 🤢 🥴 Wesoło nie jest... Czekam jeszcze na homocysteinę 🤨

Lippi - wypoczywaj, wdychaj jod, korzystaj, spaceruj, zazdroszczę Ci swoja drogą ☺️. A co do Wilanowa to wiesz - nie chodzi już o tę odległość, ale bardziej o to, że muszę kombinować co zrobić z dzieckiem i ciągle kogoś prosić o podwiezienie etc... Logistycznie jest mi po prostu ciężko poukładać taki wyjazd 🙂

Beata - odnośnie tabelki to jest mi wszystko jedno - wpisz jak uważasz 😉 A co do ubrań Nexta czy kupowanych przez internet to ja kupuję te sprawdzone - co do nextowych to mogę brać z zamkniętymi oczami, są dobre gatunkowo, nie tracą koloru, nie mechacą się i są piękne 🙂 Zamawiam je przeszło 2 lata i nigdy nie zdarzyło się, żeby mi się coś nie podobało, a uwierz mi, że jestem wybredna 🙃 Dla maleństw też słodkie ubranka ma Babaluno, niestety nie mają większych rozmiarów tzn dla 2-latków 🤢 Ale poza tym gatunkowo ok, miałam kilka ich ubranek.. No i Coccodrillo, tylko Ci nie są zbyt tani 🙂 Z polskich firm jeszcze - Sofija i Tup Tup
Ps. fajnie, że czujesz ruchy - niedługo będziemy marudzić, że spać nie możemy bo dzieci będą buszować w nocy 😉 Jeszcze trochę 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 to nieciekawie z tymi wynikami badań... 🤨
Cocodrillo firmę znam, bo czasami kupujemy ciuszki z niej dla synka lub na prezent dla bratanicy 😉
Co do ruchów i problemów ze snem, to coś o tym wiem, bo pod koniec I ciąży nie wiem co moje dziecko robiło w tym moim brzuchu, ale codziennie o 23:00 tak się wierciło, że jedyną pozycję, którą mogłam przyjąć był taki jakby siad na podłodze z głową na łóżku i brzuch w powietrzu 😁 🙃 🙃 I po jakimś tam czasie spokój i mogłam normalnie położyć się do łóżka 😜 Dziwne to było uczucie, nie powiem, że przyjemnie 😉
Napisz mi w takim razie, który tydzień Ci wpisać jako pierwsze ruchy, bo nie pamiętam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...