Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2014 | Forum dla mam


Julka85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć dziewczyny !! Jestem tu nowa. Po przeczytaniu calego forum postanowiłam do Was dołaczyć. Jesteście niesamowitą grupą wsparcia, a ja chyba tego potrzebuję. Ogólnie to Panika to moje drugie imię. Obecnie jestem w 12 tc i 4 dn ciąży. To moja druga ciąża, ale pierwsza skończyla się niepowodzeniem. Teraz siedzie i panikuję choć tydzień temu byłam na kontroli i wszystko było ok. Czy któraś z Was chodzi do ginekologa na NFZ, czy wszystkie prywatnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam Koleżankę 🙂 Wiem że nie wystarczy Ci napisać "nie panikuj" i będzie dobrze, ale musisz się trochę wyluzować 😁 bo stres to nic dobrego w ciąży. Więc oglądaj głupie komedie, jedz to na co masz ochotę, rozmawiaj z bliskimi, wchodź na nasze forum 🙂 rób wszytko to co poprawia humor (i w granicach "brzuszkowego" rozsądku). Wiele z nas jest po podobnych przejściach więc głowa do góry, ty też dasz sobie radę 🙂
Co do ginekologa to pewnie ile forumowiczek tyle zdań 🙂 Moim zdaniem dobry lekarz to podstawa w ciąży i w NFZ i prywatnie. Są lekarze przyjmujący w NFZ tak samo dobrze jako prywatnie, są tacy co od razu zapraszają na prywatne wizyty. Poszperaj trochę poradź się rodziny, znajomych, często stosowaną "strategią" jest też chodzenie do lekarza, który pracuje w szpitalu w którym planuje się rodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂
na początku witam Nową Koleżankę 🙂 bardzo się cieszymy, że do Nas dołączyłaś 🙂

jestem już po USG prenatalnym i wszystko super, jestem mega szczęśliwa 😁 widziałam dzidziusia jak sobie tam plumkał i skakał... niesamowite uczucie 😁 lekarz wyliczył mi termin na odrobinkę wcześniej bo na 16.06, a było mówione na 21.06, ale to w zasadzie kilka dni różnicy... tak bardzo się cieszę, że jest zdrowa i tak ładnie rośnie ... 🙂 no i lekarz stwierdził, że ręki nie daje, ale jak dla niego to ONA 😁 więc chyba czekamy na małą Liliankę haha 🙂 buziaki dziewczyny i życzę miłego wieczoru 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.

Witamy nową koleżankę 🙂

uhasasa weszłam specjalnie, żeby sprawdzić czy są jakieś wieści od Ciebie. Super, bardzo się cieszę, że znów takie dobre nowiny 🙂 Fajnie, że poznałaś już płeć 🙂
Jutro kolej na mnie. Trzymajcie kciuki. Odezwę się wieczorkiem.

Dobrej nocki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂
A o mnie nikt nie pamiętał, że miałam wizytę...? 😞
Na wizycie płci nie poznałam, ale tak jak i reszta widziałam plumkające maleństwo, bardzo ruchliwe 🙂 Rączki, paluszki, nóżki, główkę, nosek, kręgosłup, serduszko (i słyszałam)! 🤪 Przezierność karkowa w normie, więc cieszę się bardzo 🙂 Dziecię wygląda na zdrowe 🙂 Aha i jestem w 12 tyg. tak samo z USG jak i z ostatniej miesiączki 😉 Czyli tak jak mi kalkulatorek tu pokazuje 😜 I mierzy 6 cm 😉
A co do wyników, to prawie wszystkie mam dobre, oprócz tsh, bo za wysokie... Czy wiecie co to oznacza? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata 8811 Super że u Ciebie wszystko dobrze, zauważyłam że w ciąży to wszystkie nasze "wskaźniki" wariują, więc jeżeli lekarz nie widzi w wynikach nic niepokojącego to na pewno tak jest.
Ja wczoraj byłam na wizycie kontrolnej w 10 dni przybył mi 1 kg i już się zaokrąglam, od 12 tygodnia to chyba następuje jakieś przyśpieszenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
igielka88 dziękuję bardzo :* ja też trzymam kciuki, wierzę, że będzie dobrze 🙂 :*

beata8811 bardzo się cieszę, gratuluję, same dobre wieści 🙂 mi na drugiej wizycie też ginekolog powiedział, ze mam za wysokie tsh (2,8), ale nie wiem ile w tym prawdy, bo słyszałam inne opinie.. Że moje jest w normie, mam zamiar ogólnie skonsultować to z innym lekarzem 🙂 a Ty jaki miałaś wynik?

Biedronko trzymam kciuki 🙂 czekamy na wieści 🙂

sloneczna627 ja jestem panikara, tak jak i Ty, więc ja chodzę na NFZ i dodatkowo prywatnie 🙂 myślę, że to raczej indywidualna sprawa, ja na przykład dysponuję czasem wolnym, w nadmiarze więc moge sobie pozwolić na takie gonitwy po lekarzach 😁

Miłego Dnia Wszystkim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lippi jeśli chodzi o presję otoczenia, to u mnie ona nie występuje. Ja robię jak uważam i tyle. Przykład USG 3D/4D jest tutaj dobry – nie każdy musi go robić. Przecież na zwykłym USG też dużo widać! Ja w poprzedniej ciąży chciałam je zrobić i zrobiłam to jeden raz, bo lubię takie pamiątki. Ale nikt mnie o to nie wypytywał, nikt nie wywierał na mnie presji. Każdy robi jak chce i ja każdego decyzję szanuję 🙂
sloneczna627 Witam Cię serdecznie 🙂 W poprzedniej ciąży chodziłam na NFZ i byłam bardzo zadowolona (to zależy gdzie się trafi). Teraz chodzę do znajomego lekarza, prywatnie, ale prawie bezpłatnie.
Uhasasa gratuluję córeczki, miła wiadomość, że kolejna mama zna płeć dziecka 🤪
Igielka88 i biedronka123 trzymam kciuki za Wasze wizyty 😉
Uhasasa jak jeszcze nie byłam w drugiej ciąży i byłam u lekarza medycyny pracy, to mi zwrócił uwagę na to, że mam powiększoną tarczycę i żebym sobie badania zrobiła, ale o tym zapomniałam… A jaki wynik konkretnie, to jeszcze nie wiem, bo dostałam sms-a od mojego gin. że za wysokie i że będziemy to sprawdzać (czyli jakieś badania dodatkowe na pewno) 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lippi napisał(a):
Beata 8811 Super że u Ciebie wszystko dobrze, zauważyłam że w ciąży to wszystkie nasze "wskaźniki" wariują, więc jeżeli lekarz nie widzi w wynikach nic niepokojącego to na pewno tak jest.
Ja wczoraj byłam na wizycie kontrolnej w 10 dni przybył mi 1 kg i już się zaokrąglam, od 12 tygodnia to chyba następuje jakieś przyśpieszenie 🙂

No właśnie przeczytałam gdzieś, że od 12 tc średnio tyje się 0,5 kg tygodniowo. Chciałam sprawdzić jak u mnie i dziś weszłam na wagę a tam 0,5 na minus od ostatniej wizyty 🤔 Nie żebym się martwiła, bo pewnie nadrobię, ale z córką w tym czasie miałam już ponad 4 kg na plusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 🙂
Gratuluje i cieszę sie, ze wszystko u Was w porządku 🙂 i ze dzieciaczki zdrowe 🙂 🙂 🙂

Witam nowa mamusie 😆

alexia_79 stanelam na wadze w weekend u rodziców i prawie szoku doznalam, schudlam już 5,5 kg 🤔 specjalnie sie nie przejmuje, bo dziecko i tak wyssie ze mnie to co najlepsze.

Myśle ze waże jeszcze co najmniej kg mniej, od ndz miałam takie ogromne stresy, ze prawie nie spałam i jadłam jedynie 3 kromki chleba na cała dobę 🤨
... Może dzisiaj zjem coś wiecej 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 🙂
Gratuluje i cieszę sie, ze wszystko u Was w porządku 🙂 i ze dzieciaczki zdrowe 🙂 🙂 🙂

Witam nowa mamusie 😆

alexia_79 stanelam na wadze w weekend u rodziców i prawie szoku doznalam, schudłam już 5,5 kg 🤔 specjalnie sie nie przejmuje, bo dziecko i tak wyssie ze mnie to co najlepsze.

Myśle ze waże jeszcze co najmniej kg mniej, od ndz miałam takie ogromne stresy, ze prawie nie spałam i jadłam jedynie 3 kromki chleba na cała dobę 🤨
... Może dzisiaj zjem coś wiecej 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 🙂
Gratuluje i cieszę sie, ze wszystko u Was w porządku 🙂 i ze dzieciaczki zdrowe 🙂 🙂 🙂

Witam nowa mamusie 😆

alexia_79 stanelam na wadze w weekend u rodziców i prawie szoku doznalam, schudłam już 5,5 kg 🤔 specjalnie sie nie przejmuje, bo dziecko i tak wyssie ze mnie to co najlepsze.

Myśle ze waże jeszcze co najmniej kg mniej, od ndz miałam takie ogromne stresy, ze prawie nie spałam i jadłam jedynie 3 kromki chleba na cała dobę 🤨
... Może dzisiaj zjem coś wiecej 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny! Dziekuję za miłe powitanie 🙂

Beata811 ja mam TSH bardzo poniżej normy ale wygooglałam że w pierwszym trymestrze może tak byc i jak byłam w ubiegłym tygodniu na kontroli to moja gin mi powiedziała, ze za 2 miesiące mam wynik powtórzyć i tyle a i jeszcze że reszta wyników dobra.

Co do tycia to ja jak na razie minus 1 kg. Małżonek twierdzi, że brzuszek mi się robi, ale moim zdaniem to tylko wieczorne wzdęcia.

A tak z ciekawości, kto u Was wie, że jesteście w ciąży? Mąż oczywiście nie mógł utrzymac jezyka za zębami i od razu po teście powiedział swojemu bratu, ale przykazał by nie puszczał pary z buzi. Ja powiedziałam tylko babci, ale to też ze względu na jej bardzo szybko pogarszający się stan zdrowia- oczywiście zakazałam komukolwiek o tym wspominać. Ogólnie to czekamy do Świąt i na koniec I trymestru.



















Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz a czym sie tak stresujesz? 😘 Nie wolno! Nonono! 😜
sloneczna627 Ten licznik tyg. ciąży - na stronie głównej jest \"mój profil\" i jest zakładka \"moje dziecko/dzieci\" i tam uzupełniasz 🙂
A np. ja mam jeszcze suwaczek - licznik ciążowy. W tym przypadku weszłam na google, wystukałam \"suwaczek ciążowy\", weszłam na jakąkolwiek stronkę, stworzyłam suwaczek i potem dałam link w mój profil w zakładce \"forum\". Jakby coś było niejasne, to pytaj 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi się wydaje, że przytyłam już z 5 kilo, chociaż ważyłam się ostatnio jakieś 1,5 tygodnia temu i miałam tylko +1 😜 ja już widzę u siebie brzuszek, ale to chyba bardziej moje urojenia haha 🙂

U mnie wie najbliższa rodzina: rodzeństwo, rodzice, dziadkowie i przyjaciele 😁 ja to jestem gaduła straszna... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata8811 napisał(a):
beatasz a czym sie tak stresujesz? 😘 Nie wolno! Nonono! 😜
sloneczna627 Ten licznik tyg. ciąży - na stronie głównej jest \"mój profil\" i jest zakładka \"moje dziecko/dzieci\" i tam uzupełniasz 🙂
A np. ja mam jeszcze suwaczek - licznik ciążowy. W tym przypadku weszłam na google, wystukałam \"suwaczek ciążowy\", weszłam na jakąkolwiek stronkę, stworzyłam suwaczek i potem dałam link w mój profil w zakładce \"forum\". Jakby coś było niejasne, to pytaj 😉


Właśnie wszystko (tzn. tylko datę porodu) uzupełniłam w profilu, a licznik się nie pojawił- chyba, że to tylko ja go nie widzę :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem mega szczęśliwa 🤪 🤪 kriwak się wchłonął, więc zagrożenia dla dzidziusia już nie ma 😁 duphastonu brać nie muszę tylko magnez i folik 😉 bobasek ma 8,2 cm od główki do pupy, więc rośnie jak na drożdżach 😆 niestety nie dowiedziałam się płci...
Rozmawiałam z położną i polecała zamiast wanienki kupić wiaderko do kąpieli dla dzieci 🙂 podobno dziecko przyjmuje pozycję embrionalną i czuje się jak u mamy w brzuszku 🙂 jest bezpieczne, uspokaja malca i łagodzi kolki 😉 niestety linka nie mogę dodać 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...