Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2014 | Forum dla mam


Julka85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
Witaj biedronka123! 🙂
Życzę powodzenia, żeby wszystkie dolegliwości ustapily. Będzie dobrze 🙂
Najważniejsze, ze lekarz zdiagnozowal co sie dzieje i przepisał Ci leki, spokojnie 😉

Napisz mi jak sie czujesz po duphastonie, bo nie wiem czy to od tego ale znowu mam wymioty i tak zastanawiam sie czy to od tego leku. A dziewczyny mi nic nie odpisaly, pewnie nie biorą duphastonu...
Zapytam lekarza najbliższej wizycie ale ta ciekawość ... 😉

Fajnie, ze dolaczylas do nas 🙂 łap oklaska na powitanie 🙂




Dzisiaj się od rana żle czułam... na szczęście nie wymiotowałam. Możliwe, że to od Duphastonu. Niektóre kobitki dobrze tolerują ten lek inne gorze j 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
lippi bardzo możliwe, ze to objawy 🙂 z tym, ze wcześniej cały dzień miałam odruchy wymiotne na wszystko, wymiotowalam, i bolal mnie żołądek, bardzo złe sie czułam. Nagle wszystko przeszło a jak zaczęłam brać duphaston to ogólnie czuje sie dobrze, prawie wszystko jem, jedyne co to mam nagle wymioty (takie bez zapowiedzi wcześniej 😉 ) nagle mnie bierze, czuje sie zupełnie inaczej niż wcześniej a jednak wymioty powróciły.

Wczoraj wieczorem w ciagu niecałych 3 h aż 3 razy wymiotowalam 🤨

Sorry za szczegółowy opis hehe.


Nie panikuje, tylko po prostu mam dosyć, bo ile można hehe już zaczęłam sie zastanawiać czy to ten lek tak na mńie działa.


Pozdrowienia brzuszki Papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

ja już po badaniu, wszystko z maluszkiem ok 🙃 Widziałam go na 4 D i słyszałam serduszko. Myślałam, że to będzie USG transwaginalne, ale nie - było przez powłoki brzuszne.
Jakoś to do mnie nie dociera, że mam w brzuchu kolejne dzieciątko. Ma już paluszki i oblizywał się co chwilę. I tak już wszystko normalnie widać jak u dużego płodu 🤔 W każdym razie kość nosowa jest i NT 1,93 więc idealnie.
W związku z tym, że prawdopodobnie maleństwo spało i idealnie się ułożyło Pani doktor powiedziała, że to chłopak, ale oczywiście info do potwierdzenia w USG połówkowym, 100% gwarancji nie ma, tatuś się cieszy - ja w głębi ducha miałam nadzieję na drugą córkę, a tak wszystkie piękne różowe ubranka po córce na marne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

Alexia super, że z maluszkiem wszystko w porządku no i fajnie, że poznałaś już płeć 🙂

Witaj Biedronko 😉

Dziewczyny, które zażywacie duphaston, ja już skończyłam jedno opakowanie i nie mam po nim żadnych dolegliwości, jednak plamienie nie ustąpiło.... 😞 Zostało mi jeszcze jedno opakowanie. W przyszły czwartek idę na wizytę i zapytam co dalej...

Uciekam, bo zaraz znajomi do nas wpadają. Mini Andrzejki, w moim przypadku bez szaleństw 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam biedronkę123 nową mamusię 🙂
Lippi te piersi mogłyby też po ciąży zostać, przynajmniej w moim przypadku 😁
Biedronka123 dbaj o siebie w takim razie 😘
Beatasz ja w 1 ciąży brałam duphaston i nie miałam mdłości w ogóle… A teraz nie biorę i mdłości mam 🤨
Alexia_79 ale super, że z dzieciątkiem wszystko w porządku i że miałaś takie USG 🤪 Ciekawe co ja noszę w brzuszku… 😉 W poprzedniej ciąży dowiedziałam się w 20 tyg., ciekawe czy tym razem też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki U mnie weekend minął na maksymalnym leniu, obejrzałam masę filmów w TV wzruszając się za każdym razem gdy widziałam pieska, dziecko, zakochaną parę, faceta bez pracy, masakra 🙂 dotychczas takie rzeczy mnie nie ruszały, a teraz hormony szaleją.
Zaliczyłam wizytę kontrolną u lekarza, o dziwo dodatkowo nie przytyłam ( 🥴 mhm po tych wszystkich lodach), wyniki krwi ok, mocz ok ale do powtórki przez te plamienia, poza tym Pani doktor długo tłumaczyła mi że łożysko "jak bluszcz" rośnie do góry więc mam nie wymyślać. Zgasiła mnie jednak zwolnieniem, bo muszę dużo odpoczywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
[color=black]Hej,
Jakoś to do mnie nie dociera, że mam w brzuchu kolejne dzieciątko. Ma już paluszki i oblizywał się co chwilę. I tak już wszystko normalnie widać jak u dużego płodu 🤔

Alexia_79
Rozumiem Cię doskonale, do mnie nadal mój stan nie dotarł. A na USG: kiedy mój facet z Panem doktorem omawiają gdzie nóżki i rączki, umiem na razie tylko wydusić z siebie \"ooo\", \"niemożliwe\" ☺️ nie ogarniam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lippi napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Hej,
Jakoś to do mnie nie dociera, że mam w brzuchu kolejne dzieciątko. Ma już paluszki i oblizywał się co chwilę. I tak już wszystko normalnie widać jak u dużego płodu 🤔


Alexia_79
Rozumiem Cię doskonale, do mnie nadal mój stan nie dotarł. A na USG: kiedy mój facet z Panem doktorem omawiają gdzie nóżki i rączki, umiem na razie tylko wydusić z siebie "ooo", "niemożliwe" ☺️ nie ogarniam


Kurcze a mnie się wydaje, że czuję już ruchy.. Hmm może ruchy to duże słowo, ale czuję łaskotanie w dole i myślę, że to to.. Sama nie wiem czy to możliwe 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 bardzo sie cieszę, ze badania wyszły pozytywnie 🙂 chyba pierwsza z nas odczulas ulgę. Niby człowiek zawsze nastawia sie dobrze ale po takich badaniach już jest spokój 😉

Czujesz ruchy? Hmm ciekawe może to możliwe, chociaż wydaje sie, ze za wcześnie... Podobno kobiety, które nie sa pierworodkami wyczuwaja ruchy wcześniej. Ja już nie mogę sie tego doczekać 🤪
Ciekawe czy faktycznie będziesz miała synka 🙂 masz racje lepiej sie nie nastawiac, jeszcze może sie okazać ze rozowe ubranka sie przydadzą 🙃

W pierwszej ciąży lekarz z dużym doświadczeniem i z naprawdę dobrym sprzętem (robi tylko i wylacznie badania genetyczne) powiedział na 90% chłopak, to był 12 tydzień. Sprawdziło sie 🙂 myśle, ze jest to możliwe nawet w tak wczesnej ciazy. Bardzo dużo kobiet, które znam były do niego na badaniach genetycznych i nigdy sie nie pomylił co do płci 🙂 🙂

Jutro mam badania prenatalne, ale nie ide do tego lekarza co w poprzedniej ciazy, trochę za późno o tym pomyślałam, a w klinice do której chodzę mam refundowane te badania, ponieważ dostałam skierowanie. Mój lekarz będzie wykonywał to badanie 🙂
Powiedział, ze to jedna z niewielu placówek w Polsce, które mogą w niektorych przypadkach refundowac takie USG, a ze wcześniej już poronilam, to trochę to naciągnąl i wpisał mi ze jestem w grupie ryzyka i będę miała chociaż jedna wizytę za darmo 😁 ale i tak sie cieszę, te badania do najtańszych nie należą. 🤨

Już nie mogę sie doczekać jutra, jak zobaczę mojego bobasa na ekranie... 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
alexia_79 bardzo sie cieszę, ze badania wyszły pozytywnie 🙂 chyba pierwsza z nas odczulas ulgę. Niby człowiek zawsze nastawia sie dobrze ale po takich badaniach już jest spokój 😉

Czujesz ruchy? Hmm ciekawe może to możliwe, chociaż wydaje sie, ze za wcześnie... Podobno kobiety, które nie sa pierworodkami wyczuwaja ruchy wcześniej. Ja już nie mogę sie tego doczekać 🤪
Ciekawe czy faktycznie będziesz miała synka 🙂 masz racje lepiej sie nie nastawiac, jeszcze może sie okazać ze rozowe ubranka sie przydadzą 🙃

W pierwszej ciąży lekarz z dużym doświadczeniem i z naprawdę dobrym sprzętem (robi tylko i wylacznie badania genetyczne) powiedział na 90% chłopak, to był 12 tydzień. Sprawdziło sie 🙂 myśle, ze jest to możliwe nawet w tak wczesnej ciazy. Bardzo dużo kobiet, które znam były do niego na badaniach genetycznych i nigdy sie nie pomylił co do płci 🙂 🙂

Jutro mam badania prenatalne, ale nie ide do tego lekarza co w poprzedniej ciazy, trochę za późno o tym pomyślałam, a w klinice do której chodzę mam refundowane te badania, ponieważ dostałam skierowanie. Mój lekarz będzie wykonywał to badanie 🙂
Powiedział, ze to jedna z niewielu placówek w Polsce, które mogą w niektorych przypadkach refundowac takie USG, a ze wcześniej już poronilam, to trochę to naciągnąl i wpisał mi ze jestem w grupie ryzyka i będę miała chociaż jedna wizytę za darmo 😁 ale i tak sie cieszę, te badania do najtańszych nie należą. 🤨

Już nie mogę sie doczekać jutra, jak zobaczę mojego bobasa na ekranie... 🙂 🙂

Wydaje mi się, że skoro lekarz odważył się na taką opinię to pewnie wiedział co mówi, inaczej pewnie powiedziałby, że nie widać 🙂 Już się przyzwyczaiłam do myśli, że będzie synuś 🙂

Co się dzieje z Julka85 - tą która założyła nasz wątek? 🤔 Dawno jej nie było, mam nadzieję że wszystko u niej ok 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂
alexia_79 mi też czasami się wydaje, że czuję ruchy i się zaraz ganię za te myśli, bo u mnie to na pewno za wcześnie, bo ja w młodszej ciąży od Ciebie jestem 😉
No właśnie, skoro lekarz powiedział jaka płeć, to musiał coś zobaczyć, bo jakby nie był pewien, to by nie mówił, bo po co, albo by zaznaczył, że to nie pewne 🙂
beatasz to świetnie, że taka wizyta darmowa! 🤪 Trafiłaś w dobre ręce 🙂
Może wrzucisz po wizycie zdjęcie z USG? Ja zaraz postaram się dodać zdjęcie z pierwszego USG, na którym widać moją małą szarą plamkę 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny właśnie wróciłam z pracy i szykuje sie do lekarza 🙂 od samego rana odliczam godziny do wizyty. 🤪 🙃
Szybkie odswiezenie, mały posiłek, godzina za kółkiem .... I wreszcie zobaczę mojego szkraba 🤪 🤪
Czuje sie jakbym jechała na spotkanie z moim dzieckiem a przecież ciagle je mam pod sercem 🙂 jakoś nie mogę w to jeszcze uwierzyć 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bobas zdrowy 😆 dr mówił, ze wyniki sa bardzo, bardzo dobre, wszystko jest w jak najlepszym porządku 😆 miałam jeszcze pobrana krew w celu testu PAPPA - profilaktycznie.

Widziałam obraz w 2D i 3D 😆 wszystko super widać,mały człowieczek, rączki, nóżki, 🙃
Dostałam płytę z USG, zaraz pokaże ja moim chłopakom 🙂

A najlepsze jest to, ze znam już płeć na 80% 🤪 będzie córka 🤪 🤪 🤪

Moje silne przeczucie od samego początku mówiło mi ze będzie dziewczynka,
wcześniej czułam ze chłopak i był chłopak a teraz czułam ze córka i jest 🤪 🤪

Szczęśliwa i spokojna mogę iść spać, bo dzisiejsze emocje troszkę mnie wykonczyly 😉


Kolorowych 😘


A Wy kiedy macie USG? Albo wizyty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂,

beatasz super wieści 🤪 To usg tak uspokaja 🙂 Dlatego ja też już nie mogę się doczekać następnego 😉 Ja mam w środę, więc jeszcze prawie tydzień czekania ale mam nadzieję, że szybko zleci....

Wczoraj byłam u lekarza, bo kończył mi się duphaston i nie wiedziałam co dalej. Ponieważ od trzech dni nie miałam plamienia lekarz zapisał mi jeszcze jedno opakowanie ale kazał zmniejszyć już dawkę. W poniedziałek wracam do pracy. Nie wiem jak ja będę wstawać, bo przyzwyczaiłam się przez te 2 tygodnie do spania do 10 😁 Dobrze, że już niedługo Święta i znów będzie trochę wolnego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...