Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2014 | Forum dla mam


Julka85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
Bobas zdrowy 😆 dr mówił, ze wyniki sa bardzo, bardzo dobre, wszystko jest w jak najlepszym porządku 😆 miałam jeszcze pobrana krew w celu testu PAPPA - profilaktycznie.

Widziałam obraz w 2D i 3D 😆 wszystko super widać,mały człowieczek, rączki, nóżki, 🙃
Dostałam płytę z USG, zaraz pokaże ja moim chłopakom 🙂

A najlepsze jest to, ze znam już płeć na 80% 🤪 będzie córka 🤪 🤪 🤪

Moje silne przeczucie od samego początku mówiło mi ze będzie dziewczynka,
wcześniej czułam ze chłopak i był chłopak a teraz czułam ze córka i jest 🤪 🤪

Szczęśliwa i spokojna mogę iść spać, bo dzisiejsze emocje troszkę mnie wykonczyly 😉


Kolorowych 😘


A Wy kiedy macie USG? Albo wizyty?

No to super. I gratuluję córki, dziewuszki są super 😉

A ja wróciłam na zumbę w zeszły poniedziałek - achh jak ja to kocham i ten czas kiedy nie mogłam chodzić na zajęcia uważam za absolutnie stracony 😉 Pewnie pochodzę jeszcze z miesiąc, może półtora i to będzie tyle, brzuch mi będzie przeszkadzał kierować autem, no i druga sprawa, że mąż się będzie trząsł, że jeżdżę w ciąży. Na zumbie też już nie mogę skakać i odpoczywam kiedy czuję, że muszę, ale poza tym czuję się rewelacyjnie jak tam idę - tyle endorfin i reset od domu i dziecka - bezcenne 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂 wszystkiego najlepszego z okazji Mikołajek 🙂

U nas dramat - zimno, śnieżnie, nawet burza była w nocy, całą noc nie spałam. Czekam na zmienniczkę i idę na drzemkę 😁 miłego dnia i pięknych prezentów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wszystkiego naj na Mikołaja i pomyślcie, ze następny Mikołaj otworzy szeroko nasze portfele 😁
Czy wy też czujecie się dzisiaj przez tę pogodę tak fatalnie? Mnie wróciły mdłości, które myślałam że przeszły już do lamusa, ząb mnie boli, głowa, narzekam... masakra jakaś
Trzymajcie się ciepło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lippi napisał(a):
Hej wszystkiego naj na Mikołaja i pomyślcie, ze następny Mikołaj otworzy szeroko nasze portfele 😁
Czy wy też czujecie się dzisiaj przez tę pogodę tak fatalnie? Mnie wróciły mdłości, które myślałam że przeszły już do lamusa, ząb mnie boli, głowa, narzekam... masakra jakaś
Trzymajcie się ciepło


Ja, o dziwo, czuję się dziś w miarę normalnie, ale ostatnie dni nie było najlepiej.. Też narzekałam, marudziłam, bolał mnie żołądek i głowa. Jeść mi się tylko dzisiaj chce i z tej okazji zamówiłam sobie placek po góralsku 😁, jak to dobrze, że żyjemy w takich czasach, że ktoś gotuje i dowozi.. Nie wyobrażam sobie w taką pogodę gdziekolwiek wychodzić 🤪 Jak tak dalej będzie to przestanie mnie cieszyć fakt, że przybrałam dopiero 1 kg 🙃 Pociesza mnie jedynie to, że z córką w tym czasie miałam już 4 kg na plusie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lippi napisał(a):
Hej wszystkiego naj na Mikołaja i pomyślcie, ze następny Mikołaj otworzy szeroko nasze portfele 😁
Czy wy też czujecie się dzisiaj przez tę pogodę tak fatalnie? Mnie wróciły mdłości, które myślałam że przeszły już do lamusa, ząb mnie boli, głowa, narzekam... masakra jakaś
Trzymajcie się ciepło


mam dokładnie to samo i jak na złość nie mogę zasnąć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heja,

Ja dzisiaj też mam nienajlepszy dzień. Jakoś smutno tak, siedzę cały dzień sama w domu, mój mąż miał wyjazd służbowy i jest dopiero w drodze do domu, w telewizji nic ciekawego, a za oknem okropny wiatr hula... Do tego dzisiaj znów miałam plamienie, a już się cieszyłam, że ustąpiły.
Miała mnie odwiedzić siostra z siostrzenicą ale siostrzenice rozłożyło, więc jednak nie wpadły i tak siedzę i nie wiem co ze sobą zrobić...

Macie pozdrowienia od kobzior_wife 🙂 Niestety nie czuje się na siłach, żeby zaglądać teraz na forum... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny dziś zaliczyłam USG, wszytko ok 😁 (o matko ile już widać na tym USG), zrobiłam też test PAPP-a wyniki za 7 dni. Lekarz zabawił się z nami w odgadywanie płci, pokazał mi coś wielkiego na ekranie między nogami a ja na cały głos: "siusiak", więc chyba będzie chłopak. Morda mi się cieszy, że na razie zapominam o tym jak mi ząb nap.... Trzymajcie się ciepło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lippi no to super, że wszystko w porządku 🙂 Jak na razie same dobre wieści 🙂 Oby tak dalej 🙂 No i fajnie, że mówią już płeć, chociaż na tak wczesnym etapie to chyba nie można być jeszcze pewnym na 100%. Pewnie potwierdzi się na usg połówkowym.
Wybieracie się na usg 3D/4D?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lippi napisał(a):
Hej Dziewczyny dziś zaliczyłam USG, wszytko ok 😁 (o matko ile już widać na tym USG), zrobiłam też test PAPP-a wyniki za 7 dni. Lekarz zabawił się z nami w odgadywanie płci, pokazał mi coś wielkiego na ekranie między nogami a ja na cały głos: "siusiak", więc chyba będzie chłopak. Morda mi się cieszy, że na razie zapominam o tym jak mi ząb nap.... Trzymajcie się ciepło.

No to super, że wszystko ok 🙂 I też będziesz mieć synusia 🙃 A co masz pierwsze? Bo nie zarejestrowałam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Lippi napisał(a):
Hej Dziewczyny dziś zaliczyłam USG, wszytko ok 😁 (o matko ile już widać na tym USG), zrobiłam też test PAPP-a wyniki za 7 dni. Lekarz zabawił się z nami w odgadywanie płci, pokazał mi coś wielkiego na ekranie między nogami a ja na cały głos: "siusiak", więc chyba będzie chłopak. Morda mi się cieszy, że na razie zapominam o tym jak mi ząb nap.... Trzymajcie się ciepło.

No to super, że wszystko ok 🙂 I też będziesz mieć synusia 🙃 A co masz pierwsze? Bo nie zarejestrowałam ☺️

Alexia_79 to moje pierwsze, ale fajnie bo ty też będziesz miała chłopaka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
igielka88 napisał(a):
alexia_79 to masz dobrze 🙂 Ja może wybiorę się po 20 tygodniu, bo wtedy podobno najwięcej widać, a niestety mogę zrobić jedynie odpłatnie takie usg. Z tego co wiem to dosyć drogo kosztuje 😞


Ja nie zamierzam robić takiego USG chyba że lekarz mi zaleci bo na "normalnym" coś będzie niejasne lub trzeba będzie coś sprawdzić (pomimo że mam ubezpieczenie i w Medicover i Damianie). Teraz mnie nie zastrzelcie za takie podejście 😜 ale ostatnio koleżanka zapytała mnie czy będę robiła nagranie z USG 3D to mnie wcięło, że co.. . Chociaż każda z nas jest inna i jak ma potrzebę zbierania zdjęć/nagrań z USG to ja to szanuje, ale sama nie będę kolekcjonerem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂
U mnie Mikołajki w dobrym nastroju, tzn. bez bóli brzuchai bez mdłości. I Mikołaj w tą śnieżycę nas odwiedził 🙃
Lippi ja również się cieszę, że na USG wszystko w porządku 🙂 I już kolejna z Was zna wstępnie płeć. Nono, fajne to jest! 🤪 Synkowie też są fajni! (Wiem, bo mam 😜 )
Igielka88 ja wybieram się na USG 4D, ale tak jak w poprzedniej ciąży ok. 30 tygodnia, to jest super pamiątka! 🤪
A płaciłam w Warszawie ok. 200 zł – mimo to jak dla mnie warto warto! 😉
Lippi jasne, że każdy ma swoje zdanie i robi co uważa, na pewno Cię nie zastrzelimy 😁

W poniedziałek mam wizytę, więc też Wam zdam relacje co i jak. Mam nadzieję, że wszystko ok i zobaczymy który mi na USG tydzień wyjdzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lippi gratulacje 😁 fajnie poczytać takie dobre wieści z rana 🙂

Ja będę miała usg 4d we wtorek, chciałabym już być "po" i mieć pewność, że wszystko ok.
Też płacę 200 złotych, ale od kiedy się dowiedziałam, że jestem w ciąży, to rzuciłam mój nałóg - papierosy, który męczył mnie już 4 lata. Biorąc pod uwagę fakt, że paliłam paczkę dziennie za 12,60 zł, to zaoszczędziłam już 1134 zł. Więc mogę sobie pozwolić haha 😁 teraz jeszcze próbuję oduczyć Mężczyznę Mego i nawet muszę go pochwalić, bo paczka starcza mu na 3/4 dni więc postęp jest 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lippi napisał(a):
igielka88 napisał(a):
alexia_79 to masz dobrze 🙂 Ja może wybiorę się po 20 tygodniu, bo wtedy podobno najwięcej widać, a niestety mogę zrobić jedynie odpłatnie takie usg. Z tego co wiem to dosyć drogo kosztuje 😞


Ja nie zamierzam robić takiego USG chyba że lekarz mi zaleci bo na "normalnym" coś będzie niejasne lub trzeba będzie coś sprawdzić (pomimo że mam ubezpieczenie i w Medicover i Damianie). Teraz mnie nie zastrzelcie za takie podejście 😜 ale ostatnio koleżanka zapytała mnie czy będę robiła nagranie z USG 3D to mnie wcięło, że co.. . Chociaż każda z nas jest inna i jak ma potrzebę zbierania zdjęć/nagrań z USG to ja to szanuje, ale sama nie będę kolekcjonerem 🙂

Kochana, nikt Cię nie zamierza potępiać ani oceniać - każdy robi co uważa za stosowne, ale z tego co mi wiadomo to usg połówkowe robi się w 3D/4D, żeby sprawdzić czy przepływy w sercu i organach są prawidłowe - głównie o to chodzi w tym badaniu, a nie o to, żeby sobie pooglądać dziecko 🙂. Podejrzewam, że Cię to nie ominie 😉 A widok dziecka w 4D - bezcenny - widzisz normalny obraz - taki jaki jest w brzuchu - wg mnie to duże przeżycie - zwłaszcza jeśli to Twoje pierwsze dzieciątko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lippi to gratuluje i cieszę sie, ze wszystko w porzadeczku 😉
Co do kolekcjonowania płyt z USG... Ja mam i oglądałam syna 2razy a teraz leży w szafie więc jest mi to obojętne ale po prostu dostaje płytę.

Na każdej wizycie jak narazie mam USG i zawsze dr przelacza na 4D, fajny widok, narazie podobna jest do kosmity 😁

Weekend spędziłam u rodziców w innym mieście, bo mojego M znowu nie ma od czwartku, dziś w nocy wróci..
Cześć zakupów świątecznych już za mną 🙂
A Mikołajek specjalnie nie obchodze, podrzucilam synowi 2cukierki pod poduszke i to wszystko. W mojej rodzinie nigdy nie obchodzilismy Mikołajek, więc żadnego sentymentu nie mam. U nas mikolaj przychodzi dopiero w wigilię ale wiem, ze w rożnych regionach Polski jest inaczej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz u mnie w Mikołajki to jest skromniutki prezencik pod poduszkę. A Mikołaj też na Wigilię przychodzi 😉
uhasasa gratulacje za to, że nie palisz 🤪 Ode mnie też oklask leci 🙂

Wczoraj mieliśmy małą stłuczkę, grunt, że nikomu nic się nie stało, ale facet nawiał 🥴 Ciekawe czy coś uda się z tym zrobić, bo najpierw miał zapłacić nam za szkodę, a teraz tel. nie odbiera 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki !!! 😁 wpadłam podzielić się z Wami wiadomością...... zostałam Ciocią !!!! Bratanek przyszedł na Swiat dzisiaj około godziny 4 i waży prawie 4 kilo 😁 😁 jest taki słodki. Włoski ma czarne i kręcone, Paweł (mój brat) mówił, że jest niego straszny głodomór, cały czas przy cycu musi być 😁. Kurcze jak ja im zazdroszcze, chciałabym już czerwiec 😎 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny! Już chciałam do Was wczoraj napisać, bo coś mi nie daje spokoju nasz temat z USG 3D/4D. Bardzo cieszę się z obecności Was wszystkich na tym forum, w tym również z obecności dziewczyn, które są już mamami i ich doświadczeń.
Nie wiem czy macie podobne doświadczenia jak ja z obserwacji rodzinnych i znajomych, że przyszli i obecni rodzice są poddawani ogólnej presji którą można ując pytaniem "czy ty nie chcesz jak najlepiej dla swojego dziecka?" co często sprowadza się do tego żeby kupować (bo przecież chce się jak najlepiej) rzeczy i usługi dla naszych przyszłych i obecnych pociech. To czy one są naprawdę potrzebne dla naszych dzieci powiedzą nam nasi lekarze prowadzący, ale też rodzina, znajomi, czy takie fajne mamy jakie są na tym forum.. i koniec końców nauczą nasze własne doświadczenia
Nie wiem czy przykład w USG 3D/4D jest tu najlepszy, bo fajnie Alexia zwróciła uwagę, że może być jednak widać dzieciątko i to fajna pamiątka, ale czy każde nasze USG (jeśli nie mamy tego w pakietach medycznych) musi być koniecznie robione w 3D? tego nie jestem pewna. Czy np. wystarczy raz np. w połowie ciąży jeśli za każdym razem musi za to płacić. To są nasze budżety i nasze decyzje. Ale każda z nas ma ograniczony budżet domowy mniejszy lub większy i nie chciałabym by dziewczyny, których nie stać na robienie za każdym razem płatnego USG 3D miały wrażenie że nie robią/ nie chcą tego co najlepsze dla swoich maleństw. Może też obecne już mamy podpowiedzą nam że za to warto wydać pieniądze na coś innego w przyszłej fazie ciąży.
Pozdrawiam serdecznie.
Biedronka 123 Gratulacje dla brata, jeszcze trochę i swojego też się doczekasz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lippi napisał(a):
Cześć dziewczyny! Już chciałam do Was wczoraj napisać, bo coś mi nie daje spokoju nasz temat z USG 3D/4D. Bardzo cieszę się z obecności Was wszystkich na tym forum, w tym również z obecności dziewczyn, które są już mamami i ich doświadczeń.
Nie wiem czy macie podobne doświadczenia jak ja z obserwacji rodzinnych i znajomych, że przyszli i obecni rodzice są poddawani ogólnej presji którą można ując pytaniem "czy ty nie chcesz jak najlepiej dla swojego dziecka?" co często sprowadza się do tego żeby kupować (bo przecież chce się jak najlepiej) rzeczy i usługi dla naszych przyszłych i obecnych pociech. To czy one są naprawdę potrzebne dla naszych dzieci powiedzą nam nasi lekarze prowadzący, ale też rodzina, znajomi, czy takie fajne mamy jakie są na tym forum.. i koniec końców nauczą nasze własne doświadczenia
Nie wiem czy przykład w USG 3D/4D jest tu najlepszy, bo fajnie Alexia zwróciła uwagę, że może być jednak widać dzieciątko i to fajna pamiątka, ale czy każde nasze USG (jeśli nie mamy tego w pakietach medycznych) musi być koniecznie robione w 3D? tego nie jestem pewna. Czy np. wystarczy raz np. w połowie ciąży jeśli za każdym razem musi za to płacić. To są nasze budżety i nasze decyzje. Ale każda z nas ma ograniczony budżet domowy mniejszy lub większy i nie chciałabym by dziewczyny, których nie stać na robienie za każdym razem płatnego USG 3D miały wrażenie że nie robią/ nie chcą tego co najlepsze dla swoich maleństw. Może też obecne już mamy podpowiedzą nam że za to warto wydać pieniądze na coś innego w przyszłej fazie ciąży.
Pozdrawiam serdecznie.
Biedronka 123 Gratulacje dla brata, jeszcze trochę i swojego też się doczekasz 🙂

Hej,

nie wiem czy zostałam dobrze zrozumiana 🙂 Generalnie jestem zdania, że USG 3D/4D powinno się zrobić przynajmniej ten jeden raz w połowie ciąży, kiedy trzeba sprawdzić przepływy etc. Mówiąc wprost "dla dobra matki i dziecka" i chodzi mi tu o względy czysto medyczne. Przy okazji tego badania można nagrać płytkę, bo to super pamiątka. Ja takową posiadam i dam ją w prezencie mojej córce na 18-te urodziny - przynajmniej taki mam zamiar. Przy drugim dziecku też będę nagrywać płytę z tych samych względów. Oczywiście, każda robi jak czuje i uważa, indywidualna sprawa. Ja mam robione 4D za każdym razem, bo tylko takie robią w szpitalu Medicover. Pewnie gdybym musiała za nie płacić to zastanowiłabym się 2 razy 🙂 Jedno jest pewne - nie opłaca się nagrywać płyty po 30 tyg. kiedy dziecko z reguły jest odwrócone i widać już niewiele - tak było przynajmniej w moim przypadku.
Właściwie to mój post nie miał na celu ani oceniania ani zmuszania kogokolwiek do czegokolwiek - przeciwnie 🙂 Sama jestem uparciuchem i zawsze robię "po swojemu" chociaż czasem słucham rad mądrzejszych i doświadczonych 🙂
Pewnie mając doświadczenie z urodzeniem i wychowywaniem jednego dziecka wielu rzeczy bym nie kupiła, no ale trzeba to przeżyć na własnej skórze, żeby wiedzieć co jest najlepsze i najpotrzebniejsze. Inaczej przeżywa się pierwszą ciążę, pierwszy poród, w ogóle dziecko, człowiek nie wie co z czym się je, przeżywa, zastanawia się jak sobie poradzi, czy będzie umiał je kochać jak je zobaczy i w ogóle ma się w głowie mnóstwo pytań. Potem maleństwo przychodzi na świat i dopiero się zaczyna 🤪 Panika, bo płacze, panika bo trzeba pierwszy raz wykąpać, panika bo trzeba ubrać żeby krzywdy nie zrobić etc 😁 Ale po miesiącu średnio już się ma wszystko (prawie) obcykane i już z górki 🙂 Przy drugim dziecku też jest jakieś podekscytowanie, ale już człowiek wie na co się pisze i pojawia się strach innego rodzaju 😉 Bo niestety zna się ból porodu/ cięcia cesarskiego, zna się ból nabrzmiałych od pokarmu piersi, połogu itd 🙂 Cokolwiek by tu nie napisać, wszystko trzeba przeżyć, żeby sobie wyrobić zdanie, teraz można gdybać i zastanawiać się, ktoś z doświadczeniem może coś podpowiedzieć, ale i tak wszystkiego będziemy musiały doświadczyć na własnej skórze. Nie ma się co martwić (choć to naturalne - tylko głupi się nie boi i nie martwi), najważniejsze, żebyśmy wszystkie urodziły zdrowe dzieci i umiały dać im z siebie to co najlepsze.. A instynkt macierzyński przyjdzie z czasem - żadna z nas go nie będzie czuła - gwarantuję Wam - kiedy spojrzy pierwszy raz na własne dzieciątko 😉 Więc głowa do góry, będziemy się tu wspierać, dzielić wiedzą, spostrzeżeniami, damy radę.
Podsumowując - niech każda robi to co uważa za słuszne i w miarę swoich możliwości 🙂 Macierzyństwo nie jest łatwe, ale potem uśmiech dziecka - zwłaszcza ten bezzębny - bezcenny 😉
To się rozpisałam 🙃

Ps.
Biedronka - gratuluję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny, dziękuję za miłe słowa 😁 wprawdzie nie wyobrażam sobie, że mogłabym palić, będąc w ciąży, ale miło z Waszej strony, że mnie wspieracie i dopingujecie 🙂 bardzo dziękuję :*

Beata8811 ojej, to faktycznie dobrze, że nikomu nic się nie stało, u nas warunki na drodze fatalne, ślisko, mokro, trzeba naprawdę bardzo uważać. Nie tylko w samochodzie, ale także idąc chodnikiem, bo łatwo o upadek, a w Naszym przypadku stanowczo nie jest to wskazane :/


Biedronko gratulacje 😁 możesz już się wprawiać, Ciociu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...