Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
jak czytam o tym co piszecie na temat płci to nawet sie ciesze że jeszcze nie wiem - w sumie lepiej później sie dowiedzieć niż rozczarować (a raczej: nastawić a potem przeżyć szok)

My wczoraj mieliśmy dzień lenia i cały dzień spędziliśmy w łóżku na oglądaniu filmów. Dziś niestety powrót do szarej rzeczywistości, zaraz zabieram sie za odkurzanie i mycie podłóg. A najgorsze jest to że pół soboty spędziłam na myciu okien a tu od niedzieli znowu cały czas pada 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej,

WROCILAM 🙂 Cala i zdrowa. Choc troche mnie ramie boli. Wywalilam sie raz na nartkach i to przez to 🙂
Wyjechalam mialam lekki katar, tam mi przeszlo i teraz znowu katar dostalam. MASAKRA !
Pogoda byla piekna (oprocz Niedzieli kiedy byla mgla i 15 stopni), codziennie sloneczko, temperatura po 20 - 23 stopnie. Az nie chcialo sie wracac.
Na nartkach jezdzilo sie super. Nawet na lodowcu sobie jezdzilam. Moja mama sie ze mnie smiala ze mlody nawet przed urodzeniem jezdzi na nartkach 😉

Tyle o mnie. Niby nadrobilam co pisalyscie ale nie wiele pamietam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
xandi napisał(a):
http://www.strefakobiety.pl/dziecko/ciaza-od-a-z/ciaza-tydzien-po-tygodniu/chlopiec-czy-dziewczynka.aspx

\" Wielu lekarzy jednak podaje informację wcześniej, najczęściej na USG genetycznym, wykonywanym między 11 - 14 tygodniem ciąży. W tym czasie faktycznie narządy rodne są już wykształcone, jednak ich podobieństwo jest na tyle duże (rys.1), że bardzo łatwo o pomyłkę. W tym wypadku prognozowanie nie ma sensu. Podawanie wyniku w procentach (np. na 70% chłopiec) również niewiele mówi rodzicom, którzy niepotrzebnie zaczynają przyzwyczajać się do określonej płci malucha.

Na badaniu USG wykonywanym około 12 tygodnia lekarze sugerują się cechą, która na tym etapie różnicuje chłopca od dziewczynki. W obrazie 2D widoczne jest bowiem inny kierunek układania się narządów płciowych - u chłopców są one skierowane w górę pod kątem 30 stopni, podczas gdy u dziewczynek położone są one swobodnie wzdłuż kręgosłupa (rys.2)

Jak widać na zdjęciach różnica bywa tak minimalna, że bardzo łatwo źle zinterpretować płeć dziecka. Jeśli rodzice oczekują na wymarzoną płeć i tak wczesne USG to potwierdzi, mogą czuć rozczarowanie jeśli na USG połówkowym okaże się, że maluch ma inną płeć niż oczekiwana.\"


Ja wlasnie jak bylam w ciazy z corka to na tej stronie co podalas link porownywalam zdjecie z usg z 13tc co do plci i sie zgadzalo bo na usg bylo wlasnie ze corka ale nie na 100% jednak z tymi narzadami plciowymi to faktycznie prawda bo cora w tamtym okresie ciazy miala wlasnie je ulozone nisko a nie wysoko jak u chlopca. Teraz nie wiem co bede miala ale czuje ze dziewczynka zreszta sie okaze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam
[url=[URL=https://imageshack.com/i/0xla6zj][IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/33/la6z.jpg[/IMG][/URL]]Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...[/url]


To wyjaśnia dlaczego Danusia widziała od początku \"szparkę\". Ja mam ciągle nadzieję,że w poniedziałek okaże się,że została sama \"szparka\". No,ale drugi chłopak to też plusy,wszystko mam po Alku. Wazne żeby było zdrowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo 😉
Po tym co piszecie o płci dziecka jestem przerażona. ;o
Mam nadzieje że u mnie widziany "pindolek" nie okaże sie "pipka".
Pomimo że mówiłam wszystkim że płeć dziecka jeszcze nie jest pewna rodzina zaczeła kupować ubranka.oczywiście bardziej dla chłopca. (uff na szczęście nie oderwałam jeszcze metek).
Ale co lepsze to mój narzeczony pokój dziecy oczywiście zrobił na niebiesko. Nałożył sliczną niebieską tapetę. Nigdy mnie nikt nie słucha ; p Bedzie super jak bedzie trzeba zmieniac wszystko. ;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego powodu ja w pierwszej ciąży kupowałam wszystko unisex i to tak pod sam koniec ciąży,ubranek kupować przed porodem nie pozwoliłam,ale to z innego powodu. Jeszcze różnie może być niestety. A co do koloru ścian-bez przesady,niebieski ładny kolor i dla dziewczynki się nada i dla chłopca 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence Masz racje,sama też staram sie kupować rzeczy w kolorach dla obu płci. Niestety na rodzine nie wpłyne. :P Co wizyta coś nowego. Mozna mówić że płeć nie jest w 100% pewna ale nie przegadasz. 🤔 :P
Co do ścian wiem że niebieski pasuje również dla dziewczynki ale mój narzeczony jest taki że jakby okazało się że bedzie pipka to chciałby zrobić jej pokój jak dla ksieżniczki. Może to i głupie ale to nasze pierwsze dziecko,upragnione a on tak bardzo sie cieszy:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sama też jeszcze nic nie kupuje. Wiem że do czasu porodu wszystko może się zdarzyć. Ale staram sie myślec pozytywnie. 😉 Jeśli juz taki temat. Jak myslicie jaki jest odpowiedni czas na kupowanie ciuszków i niezbędnych rzeczy jak i mebli i łóżeczka dla dzieciątka ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikusss ja czekam na badania połówkowe w połowie kwietnia, potem są święta więc pewnie koło maja zaczniemy wszystko szykować. Ja głęboko wierze że wszystko będzie dobrze ale mimo to obecnie mam opory przed kupowaniem czegokolwiek, jakoś boje sie zapeszyć (mimo że w zabobony nie wierze). Póki co wybraliśmy imiona i wózek ;-)

Dziewczyny, potrzebuje rady- dziś kilka razy poczułam pojedyncze "bąbelki", początkowo myślałam że to jelita ale potem zaczęłam mieć wątpliwości, nigdy wcześniej nie czułam czegoś takiego... czy to mogą być ruchy czy odczuwa się je jakoś intensywniej, tak że na pewno da się rozróżnić że to jest "to"???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cobi Ja 7 kwietnia idę właśnie na kolejne badania no i wtedy ma sie okazać jaka to płeć. Miejmy nadzieje że siusiak będzie siusiakiem :P Chciałabym wszystko kupować już teraz natychmiast,jednak cos mnie powstrzymuje. Za tydzień wchodze w 20 tydzien według lekarza no wiec połowa za mna. Ale tez pomimo że w zabobony nie wierze jakiś tam strach jest. Mysle że powoli zaczne kupować żeby też nie bać sie potem że o czymś zapomniałam itp. A wierze że wszystko będzie okej. 😉


Ja pierwsze ruchy porównywałam również do pekających bąbelków w brzuchu. Wiedziałam że to one bo były nisko zwykle po prawej stronie bo tam maluszek się często układa. Teraz maleństwo czuję juz wyraźnie i coraz mocniej. Tak jakby jakis robaczek wil mi się w brzuchu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cobi możliwe że to to... zobaczysz czy będzie się to powtarzać... 😉

ja pamiętam też nie chciałam kupować przy Zuzi za wcześnie a jak zaczęłam dostawać ubranka to zaczoł się szał a mój ojciec uparł się i w 7 miesiącu zabrał mnie do sklepu po wózek a ja wogóle nie przygotowana nawet płci nie znałam... 😮 i kupiłam zielono-szary a teraz to pierwsze ciuchy już po tym usg w Europie centralnej kupiłam pierwszą rzecz potem mama Wojtka a wczoraj Wojtek z młodymi w realu kupił za 5.99 :P o takie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikuss to naturalne,że się cieszycie 🙂 Ja dosyć wcześnie,bo w grudniu ( a wlutym rodziłam) kupiłam wózek,też unisex. Jasna,taka pistacjowa zielen. Jeśli mogę coś doradzić to wlasnie warto nie "wariować" i nie kupować takich rzeczy jak wózek,mebelki albo fotelik w tzw kolorach "majtkowy róż" czy "majtkowy niebieski" 😉 Raz,że później może wyjść niespodzianka na porodówce (same pewnie słyszałyście nie o jednej 😉 ) to dwa,że jeśli chcecie sprzedać np wózek to ciężko opchnąć taki stricte dopasowany do płci. To taka mała sugestia ode mnie 😉
Cobi jaki wózek wybraliście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikusss__ napisał(a):
Basienka84 zazdroszczę takiego wypoczynku. :P Mam nadzieje że upadek nie był gwałtowny.

Jechalam z gorki na "kreche" (dosc szybko) i cos mi pod narte weszlo albo skantowalam nie wiem, wywalilam sie. Bolalo mnie ramie prawe i prawy cycek i do tego na lewym posladku mam ogromnego siniaka. Mlody sie rusza zadnych komplikacji nie mialam. W piatek ide na wizyte to zobacze czy wszystko jest ok 🙂 jeszcze w tym tygodniu maja zadzwonic z wynikami amniopunkcji, wiec wszystko na raz.

Co do ciuchow to wiekszosc mam unisex po Florku, wozek mam brazowy z bialym wiec nada sie i dla dziewczynki 😉 W sumie ja jestem osoba ktora nie bardzo sie przejmuje kolorami. Jak bedzie dziewczynka to nie widze problemu zeby w niebieskim chodzila. Moja mama ma jeszcze sweterki po mnie (rozowe) jak bylam mala i czasem w te sweterki ubiera Flora jak w domku jest zimniej. Moja siostra ma syna i pomimo ze go ubiera zwykle na niebiesko i chlopienco to i tak kazdy mysli ze ma dziewczynke 🙂
Co do kupowania to wozek kupilismy dosc wczesnie (byla promocja), natomiast ciuszki to w listopadzie a na poczatku grudnia urodzilam, wiec jakis miesiac wczesniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my wozek mamy taki https://www.google.pl/search?q=jet+babyactive&client=firefox-a&hs=G4l&rls=org.openmandriva:pl-PL:official&tbm=isch&imgil=08EabV9mv-AoKM%253A%253Bhttps%253A%252F%252Fencrypted-tbn2.gstatic.com%252Fimages%253Fq%253Dtbn%253AANd9GcSJGhE0ag1kwk_jsRJ2IMs4UbZ0LDPDe8FiO2TDvgiC3cSKmoQF%253B1074%253B1074%253BNdzt4w3qstRmAM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.babyactive.pl%25252Fjet%25252F&source=iu&usg=__EwpusMbzhzYerK2A9Z9Uwg7bc7s%3D&sa=X&ei=2DQwU5PkDubF7AaR04CoBg&ved=0CDMQ9QEwAQ#facrc=_&imgrc=08EabV9mv-AoKM%253A%3BNdzt4w3qstRmAM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.babyactive.pl%252Fwp-content%252Fgallery%252Fjet-classic-all%252Fj14.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.babyactive.pl%252Fjet%252F%3B1074%3B1074
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mph napisał(a):
basia- trzymam kciuki za wynik amnio. dobrze ze wam nic sie nie stalo- ja w ciazy nie wyszlabym na stok- balabym sie

Ja uwielbiam jezdzic na nartach. Poczytalam troche na forach jak to jest z nartami, zapytalam mojego ginekologa i jakos sie udalo. Bez nart bym chyba nie przezyla. Ogolnbnie wiadomo musisz bardziej uwazac. Natomiast za granica na stokach jednak jest bardziej bezpiecznie niz w Polsce. Nie jezdza tam ludzie jak wariaci 😉
A zasada jest taka ze jezdzis jeden dzien nastepnie jeden dwa dni odpoczynku. W czasie calodziennie jazdy najlepiej po godzinie jazdy godzine odpoczac. Wszystko jeszcze zalezy jak sie czujesz, jaka masz kondycje no i w ktorym jestes trymestrze. Jesli jest to pierwszy to po kazdej godzinie jazdy zaleca sie dwie godziny odpoczynku a nastepnie 2 dni bez nart. Jak juz 2 trymestr to troche wiecej mozna 😉
W pierwszej ciazy tez jezdzilam na nartkach, wtedy Floro byl tylko pecherzykiem 5 mm 😉 No i wtedy bylismy we Francji nie w Austrii 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie to były takie pękające banieczki 🙂 ale bym chciała żeby to było to, wieczorem położe sie chyba szybciej i będę wyczekiwać czy coś "pęknie" czy nie 😎

Essence wybraliśmy wózek Baby Design -Lupo comfort z fotelikiem Maxi Cosi. Jako że nigdy nie miałam do czynienia z wózkami przekopałam pół internetu (o ile nie cały 😉 ) w poszukiwaniu opinii i ten przy szeregu zalet ma jedną podstawową wadę którą na szczęście da się usunąć (skrzypią koła po pewnym czasie). Co najważniejsze nie jest kosmicznie drogi. Wizualnie nie jest może najpiękniejszy, ale ma odpinany materiał przy budce, dużą gondole, a co najważniejsze dobrze sie prowadzi i bardzo łatwo wpina gondole/spacerówke w stelaż

Basienka dobrze że nic poważnego sie nie stało 🙂 Trzymam kciuki za dobre wyniki amino

zuziek ja to bym już nad ubikacją klęczała;p w sobote wypiłam pierwszą kawe od początku ciąży i ledwo do domu dojechałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziek smaka robisz a ja ostatnio musze zaczac zdrowo jesc bo ciagle smaka na fast foody mam jak nie kebab to pizza lub hod dog. Jutro robie kapusniak z mlodej kapusty 🙂

Dzis caly dzien w domu mala sie bawi rozrzucajac wszedzie zabawki ciekawe kto posprzata :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikuss też mam chrapkę na ten wózek, tylko ja nawet nie nastawiam się na nowy wózek- szkoda kasy. Zobacz na allegro,czy w pobliskich komisach 3w1 można upolować . Myślę że za 800 zł znajdziesz taki zestaw 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...