Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
polie napisał(a):
zuziek syrop prawoslazowy!!!! i sposób mojej mamy - płukanie gardła wodą utlenioną!!!!!!!!!!!

Plukanie gardla woda utleniona zawsze dziala. Dzieki temu nie dostalam anginy kiedys. Wez sobie 2 lyzki wody utlenionej rozrob z 4-6 lyzkami letniej wodny. Temperatura pokojowa i plucz tym gardlo 3 razy dziennie. Niezla mieszanka jest tez woda z miodem. Fajnie gardlo nawilza :-)
Z aptecznych sposobow to mozesz NaturSept Gardlo tez niezle dziala.
Szybkiego powrotu do zdowia :-)
poli a jest szansa zebys wczesniej poszla do Pani Ordynator? W posiewie Ci wyszla jakas bakteria czy poprostu niezbyt dobry wynik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
woda z solą też pomaga!!!! i woda z miodem!!! 🙂

a no wyszła mi jakaś bakteria, lekarz ogólny mi mówił żebym piła żurawinke sobie i jak się mi nie polepszy to dopiero wtedy jakiś antybiotyk. a ta ginka z mojej przychodni jak zobaczyła ten posiew to chyba nie wiedziała na co patrzeć i musiała w internecie poszukać bo coś jej trochę zajęło wypisywanie recepty.. więc wolę poczekać te 2 tygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wczoraj dwie moje kolezanki robily żurek dzis mala ma żurek w klubie na obiad i ja żur robie w domu wiec ostatnio żurki królują hehe. A wy co dzis robicice dobrego?
Ogolnie u nas ok mala zdrowa, mnie boli kregoslup dzis ale jest ok maluch sie rusza a 11 kwietnia wizyta u gin moze sie dowiem jaka plec.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to od jakiegoś czasu nie gotuję nic konkretnego. Aż wstyd sie przyznać. Mój Mąż robi sobie dietę,więc sam sobie przygotowuje jedzenie do pracy,po treningu też swoje specyfiki wcina ewentualnie moja rola sprowadza się do ugotowania jemu ryżu albo kaszy 😉
Ja mam pomrożone pierogi,jakieś gulasze i to jem na obiad. W weekendy więcej gotuję jak jesteśmy w domu oboje. Alek je teraz w żłobku obiady,z resztą to taka maruda ostatnio jeśli chodzi o jedzenie,że szkoda gadać.... 🥴
U mnie w przypadku braku weny jest pesto ze słoika z Lidla + makaron +parmezan . Nie wiem czy dzisiaj tego nie zrobię.
Zbieram się do fryzjera,wyglądam jak paszczur bo zapuszczam włosy i "wychodzimy" na prostą z moją fryzurą z fryzjerką 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a u mnie dziś gulasz - choć ja odpuszczam i zjem resztke rosołu z niedzieli. Nie wiem od czego to zależy, ale za każdym razem po gulaszu wymiotuje - choć ziemniaki, sos i mięso na co dzień jem "osobno", to w formie gulaszu zawsze zwracam. Achhh te uroki ciąży...

polie jeśli nie jest tragicznie to może faktycznie odpuść antybiotyk i poczekaj na konsultacje z Twoją panią ginekolog

zuziek zdrówka 🙂 szczerze mówiąc to pierwsze słysze o płukaniu gardła wodą utlenioną!!! ciekawy sposób 🙂

essence szkoda że małe sie nie pokazało, ale najważniejsze że wszystko u niego w porządku 🙂

Dziewczyny wstawiajcie zdjęcia brzuszków!! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kobietki 😉
Na ból gardła polecam równiez mleko z miodem i czosnkiem. 😉 Nie za pyszne ale na mnie działa rewelacyjnie jak i woda z solą. 😉
U mnie dziś na obiad gołąbki domowej roboty w sosie pomidorowym do tego surówka z pory i ziemniaczki 😉
Nie mam pomysłow już co do tych obiadów. ;o

Mnie to od 3 dni męczy straszna zgaga... aa wkurzyć się idzie grrr... Dziś doszedł jeszcze lekki ból brzucha,ale wczoraj dużooooo sie nachodziłam więc może od tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
byłam w aptece zrobiłam zapasy z plastrami i wodą utlenioną bo zaczyna się sezon dla mojej 4letniej "fajtłapy" :P syrop z prawoślazu kupiony syrop z cebuli się robi :P witaminy kupione bo za niedługo się kończą... aaa widziałam w aptece termometr bezdotykowy za 96zł jeden z tańszych mam w planie zainwestować albo poprosić kogoś na prezent przyda się i młodemu i mojej "wiercipiętce" (Zuzi) :P przy Zuzi używałam zwykłego i też było ok tylko jak była maleńka to dało jej się tylko zmierzyć w dupce inaczej nie dało rady a też była mała gimnastyka... o taki https://www.google.pl/search?q=termometry+bezdotykowe&client=firefox-a&hs=eNe&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Oqo6U4_7Lo7n7AbWo4H4Bg&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1024&bih=629#facrc=_&imgrc=BnRx9-Fxin0djM%253A%3B0FwIEEEkO1CjOM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.leki24h.eu%252Fuserdata%252Fgfx%252F7ac6aacb0d35fe31e3ad9b8f1fc35a41.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.leki24h.eu%252Fpl%252Fp%252FTermometr-bezdotykowy-MICROLIFE-NC-100%252F2106%3B507%3B592
powiedzcie co wy o tym sądzicie?
u mnie na obiad kalafiorowa siostra zrobiła mi smaka ostatnio i chodzi za mną 🙂
a brzuszek proszę bardzo 23 tydzień 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a właśnie chce sobie zrobić taki kolorek u fryzjera bo zawsze mam blond a chce żeby troszkę odpoczęły włosy od rozjaśniania a w całkiem ciemnych mi brzydko... nie bede ścinać tak jak na zdjęciu zostanie takie długie jak mam bo przy małym dziecku szybciej jest zwinąć w kok/kucyk :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek- co do termometrow bezdotykowych to roznie mozna trafic- ja najpierw mialam z babyono i byla porazka- zanizal sporo temp, teraz mamy taki z apteki tylko z microlife i jest dokladny. Zuziek- ja tez mam taki wielki brzuszek, ale przy pierwszej ciazy tez szybko wyskoczyl i byl duzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
Ja mam bezdotykowy z babyono i faktycznie zaniza niezle.
Zwykle uzywam normalnego elektronycznego badz tego z rtecia (dla mnie najlepszy i najdokladniejszy).
Co do brzuszka to jak wroce ze szkolenia to moze uda mi sie wrzucic. Nie mam duzego. W poprzedniej ciazy tez mialam maly do 7 miesiaca kiedy pojechalismy na wakacje do Hiszpanii i wtedy mnie "wydelo".
Zuziek po wyplukaniu buzi woda utleniona wyplucz sobie jeszcze zwykla woda troche. Utleniona zabija bakterie i wirusy ale tez troche wyjalawia. Ja np po plukaniu woda utleniona plukalam odrazy woda z miodem zeby gardlo nawilzyc :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tego, że ja W OGÓLE nie mam brzucha! naprawdę, nie mam nic! i jest mi tak smutno, że już 18 tydzień a tu nic nie widać, ale lekarze mi mówią, że jak na usg wszystko okej to ja się nie mam co martwić bo dziecko sobie miejsce znajdzie i że pewnie pod koniec dopiero coś tam będę miała 😞 a ja bym chciała mieć taki brzusio!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...