Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
O zuziek mnie tez w pierwszej ciazy bolały takie super jedzonka jak dziewczyny dodawały .....
ale juz niedługo zobaczysz co mozesz a czego nie mozesz jesc ....
Monia to ja zle przeczytałam o tym zabiegu ze idziesz na noc i wychodzicie .....
Kasia 84 a ty nie masz od 30 tyg co 2 tyg wizytę bo ja juz chodzę co 2 tyg .....
Kasia podziwiam cie za te gimnastyki ....ja to z mała po całym dniu jestem taka padnieta ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czarna no właśnie nie. Mam się zjawić za 4 tygodnie czyli w 33 tc i pewnie od tego momentu będą częstsze wizyty. U mnie wyniki dobre (pomijając lekką anemie), z dzidzią ok, z szyjką ok itd. Myślałam że za 3 tygodnie każe mi przyjść bo się wahał.

Dziewczyny ja jeszcze przez 2 tygodnie pracuję... Dziś sobie zdałam sprawę że to już!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
O zuziek mnie tez w pierwszej ciazy bolały takie super jedzonka jak dziewczyny dodawały .....
ale juz niedługo zobaczysz co mozesz a czego nie mozesz jesc ....
Monia to ja zle przeczytałam o tym zabiegu ze idziesz na noc i wychodzicie .....
Kasia 84 a ty nie masz od 30 tyg co 2 tyg wizytę bo ja juz chodzę co 2 tyg .....
Kasia podziwiam cie za te gimnastyki ....ja to z mała po całym dniu jestem taka padnieta ....


hehe ja tez jestem padnieta po calym dniu z mala a dzis od rana ciagle na nogach i w CH bylam i zakupy zrobilam i obiad i gimnastyka wiec nie wiem jak dalam rade bo teraz juz jestem po kapieli i ide zaraz sie polozyc. Mala nie spi cos jej sie poprzestawialo i pozniej chodzi spac wiec mam nadzieje ze do 21 zasnie. Do tego zgaga zaczyna meczyc po sosie czosnkowym bo ciagle sie odbija.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny!!!! jest jest jest mieszkanie 😉 w niedziele idziemy oglądać 😁 ale się cieszę okropnie... 😁 ta kobieta wkońcu się zdecydowała i blisko przedszkola nawet nie daleko do mamy czy rodziców Wojtka 😜 jedynie to że jest PUSTE 😜 i teraz kombinować z kasą jak je tanio umeblować :P ale się cieszę nawet nie wiecie jak 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja chodze co 2-3 tyg do gina bo ona jakos rzadko przyjmuje w tej przychodni i tak mi wypada, ale ciesze sie bo przynajmniej dzidzie czesto widze i wiem ile urosla. Minus tego taki ze jakby mi sie cos pilnego dzialo to musze isc do jej gabinetu w domu albo na dyzur do szpitala bo tam w przychodni nie ma opcji zeby sie wbic.
Monika- no widzisz, wszystko zaczyna sie ukladac 🤪 mowilam ze tak bedzie, a meble mozesz kupic uzywane, czasem na ogloszeniach lokalnych nawet ktos ma do oddania za darmo, a jak nie to kupicie tylko to co na poczatek najbardziej potrzebne, super, strasznie sie ciesze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja już też mam co 2 tyg. wizyty ale to ze względu na szyjkę 😉

teraz to wszystko się ułoży 😉 mogę nawet na ziemi spać rzeczy dla Zuzi w razie czego są bo ma tu swój pokój więc tylko przewieść a tak to powoli do przodu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ufff moje dziecko spi twardym snem w koncu moglam obciac jej paznokcie u nog i rak bo tak to nie pozwala i sa wtedy dzikie wrzaski i szarpanie.
Ja na stepna wizyte u gin mam 13 czerwca czyli 5 tyg minie zanim zobacze swoja dziewczynke.

Zuziek gratuluje mieszkania oby poszlo po waszej mysli.

zazdroszcze wam troche jak patrze na zdjecia z usg jakie macie ja mam jedno i takie nie wyrazne ze az plakac sie chce. Zrobil od niechcenia bo go poprosilam o zdjecie a mogl sie chociaz postarac wogole chu... ma sprzet ale nie mialam glowy szukac innego lekarza skoro do tego chodzilam w 1 ciazy bo jako lekarz specjalista to jest dobry tylko te usg... 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia ja chodze na nfz a na kazdej wizycie mam usg na aparacie co ma opcje 4d - wystarczy przelaczyc, zdjecie sama od siebie daje na kazdej wizycie a to zwykla przychodnia, takze zapytaj go bo moze pracuje jeszcze w innej przychodni i tam sie z nim umawiaj bo jak dobry lekarz i masz do niego zaufanie to szkoda zmieniac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja siue wlasnie klade spac.
Bylam dzis na AquaAerobiku strasznie mi sie nie chcialo isc, ale jakos sie zmusilam i dobrze bo wiecej sil mam 🙂
zuziek gratulacje mieszkania 🙂
Kasia ja tez mam malo zdjec, ale za to co 3 tygodnie mam wizyte. wiec teraz nastepna mam 30 Maja, a potem na 11 czerwca umowilam sie na to ostatnie USG, gdzie tez badaja przeplywy itp.
Ciekawe czy potem bedzie mi kazal co 2 tygodnie przychodzic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja z Zuzią miałam tylko jedno zdjęcie jak była fasolką 2cm miała chyba... teraz mam więcej bo zamiast u niego w gabinecie to do szpitala chodzę na USG byłam prywatnie na połówkowych i na tych darmowych w CH i tak się uzbierało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia no jest to pamiątka to zdjęcie z USG ale chyba w chwili obecnej tylko. Bo szczerze ja nawet do tych zdjęć z usg od Natalki nie zaglądam. Chociaż pamiętam, że będąc w ciąży to cieszyłam się, że je mam. A po porodzie, że mam dziecko 😁 nie łam się 😘

Mój lekarz przyjmuje w tym gabinecie raz w tygodniu (tylko wtorki). Przyjmuje jeszcze 2 dni w tygodniu w innym ale po drugiej stronie Wrocławia więc mi to średnio pasuje i nie biorę tego pod uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzisiaj wizyta wczoraj nospa poszła w ruch bo jakieś śmieszne skurcze mnie łapały bolesne 🤢 mam nadzieje że się nic nie dzieje bo szpital to najgorsza ewentualność teraz... za dużo będzie do zrobienia... będzie podwozie oglądane na samolocie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Kasia ja chodze na nfz a na kazdej wizycie mam usg na aparacie co ma opcje 4d - wystarczy przelaczyc, zdjecie sama od siebie daje na kazdej wizycie a to zwykla przychodnia, takze zapytaj go bo moze pracuje jeszcze w innej przychodni i tam sie z nim umawiaj bo jak dobry lekarz i masz do niego zaufanie to szkoda zmieniac.


on pracuje jeszcze w innym miescie i jest tam ordynatorem a nie bede jezdzic 30km tylko z tego wzgledu w sumie i tak zostaly jeszcze 3 mies. Ogolnie jest dobrym lekarzem ale wlasnie wkurza mnie tylko to usg a tak nie mam zastrzezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Co za pogoda,ciągle leje 🥴
Alek podziębiony,katar po kolana,został więc w domu ze mną.
Maksio daje czadu w brzuchu 🙂 Koleżanka chce mi odsprzedać coś takiego http://allegro.pl/fisher-price-hustawka-na-prad-z-projektorem-muzyka-i4222509539.html Oczywiście ona ma używaną po którymś tam dziecku,sprawną huśtawkę,więc cena będzie odpowiednia (mam nadzieję) Czy któraś coś takiego ma / miała ? Bardzo mi si to spodobało na żywo u tej koleżanki... wszystko zależy od ceny. Leżaczek bujaczek z fisher price też mam,ale on tylko wibruje. ta kolyska sie kołysze sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

Pogoda mnie dobija.
Mam nadzieje ze szybko sie zmieni na sloneczko, bo wyspac sie nie moge.
DO tego od 3 dni Floro znowu zaczal moczyc lozko i chyba bedzie trzeba wrocic do zakladnia pieluch na noc 😞
NIe wiem juz czy on to robi swiadomie czy jak.... wie gdzie ma nocnik a pomimo tego nie chce mu sie wyjsc z lozka zeby sie wysikac tylko woli w lozku to zrobic. Jakies pomysly?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu może jakieś naklejki (w miarę tani sposób ) które będą nagradzać Flora za \"łaskawe\" 😉 wysikanie się do nocnika .Sama znasz swoje dziecko wiesz co go zmotywuje do działania. Do pieluch nie wracaj,wiem łatwo się mówi,ale to będzie cofnięcie się do tego co było. Jeśli robi to od jakiegoś czasu tylko to może jest podziębiony ewentualnie ma zapalenie pęcherza- może warto zbadać mocz.
Tak jak dziewczyny chciałam Cię Basiu pochwalić,że tak dzielni sobie radzisz i śmigasz do pracy . Wzorowa pracownica z Ciebie 🙂 Ja to już miałam dosyć swojej pracy,szczerze mówiąc odetchnęłam jak trafiłam do szpitala a później zwolnienia szły już urzędowo .
Ola jak tam \"wczasy\"? Jak u was w spzitalu karmią? U mnie w mieście jest totalna porażka 😆 🤢 w tej kwestii... Już imię dla dziewczynki wybraliście ? Czy któraś w ogóle nie wybrała albo nie miała swojego typu ? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
Hej,

Pogoda mnie dobija.
Mam nadzieje ze szybko sie zmieni na sloneczko, bo wyspac sie nie moge.
DO tego od 3 dni Floro znowu zaczal moczyc lozko i chyba bedzie trzeba wrocic do zakladnia pieluch na noc 😞
NIe wiem juz czy on to robi swiadomie czy jak.... wie gdzie ma nocnik a pomimo tego nie chce mu sie wyjsc z lozka zeby sie wysikac tylko woli w lozku to zrobic. Jakies pomysly?


sama nie wiedziałam o co chodzi miałam wrażenie że córa robi to specjalnie... 🥴 🥴 🥴 🥴 bo ewidentnie wiedziała że źle robi i nawet chowała pod łóżko obsikaną piżame... zaczęłam zakładać pampersa i prześcieradło nieprzemakalne i w sumie po jakimś czasie przeszło chyba ma to coś wspólnego ze skokami rozwojowymi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja cały czas zastanawiam się jeszcze nad imieniem , nie wiem Tomek czy Szymon czy może jeszcze jakieś inne ....
Wczoraj wieczorem weszłam na czerwcówki zobaczyć jak u nich przygotowania do porodu i czytam u jednej z nich odkleiło się łożysko , miała jakiegoś krwiaka , o tyle dobrze ze trafiła do szpitala bo gdyby nie to wiecie jak mogłoby się to skończyć ....Dla mnie takie sytuacje są strasznie bolesne , cały czas o tym myśle ....cały czas sobie powtarzam ze nie bede dzwigała Juli ale co mam zrobić jak jestem z nia sama całe dnie i czasami jest taka potrzeba zeby ja zdjąć
Zuziek cieszę się ze Wam się udało ....
Ola jak w szpitalu pisz ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna po prostu nie dźwigaj Julci jak nie trzeba, Ja też jak muszę Alka przetransportować to go biorę na ręce,ale staram sie tego wystrzegać. Z tym sikaniem ehhh... nas czeka odpampersowywanie,ale mam bardzo mieszane uczucia. Nie chce zaniżać umiejetnosci własnego dziecka,ale wydaje mi sie że mój Alek nie jest chyba jeszcze gotowy. W lipcu ze względu na wolne w żłobku biorę się za to- zobaczymy co wyjdzie.
Co do imienia- gdybym nie miała męża Tomka i młodszego o 15 lat brata Tomka (którmu sama to imię wybrała) to mój syn na 1000 % nazywałby się Tomek. Powiem tyle- fajne chłopaki a imię mimo,że nie należy do tzw. modnych to budzi pozytywne emocje i jest lubiane. Co do Szymona - mój brat bliźniak ma tak na imię, z tego co widzę w najczęściej wybiranych imionach 2013 to jest w czołówce. Wszystko zależy czym się kierujecie,czy chcesz żeby dziecko mialo mega popularne imię,było czwartą Leną w grupie/klasie czy stawiasz na oryginalność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuziek napisał(a):
ten bujaczek wydaje się właśnie takim bajerem na chwilę a cena powala 😜 hehe

Zuziek dałam przykładową aukcję z nowym sprzętem,stąd ta cena. Jeśli koleżanka nie zaśpiewa mi za to więcej niż 250-300 zł to biorę. Pamiętam jak Alka musiałam nosić,wręcz telepać przy kolkach albo po nocy. Koleżanka też to przerabiała,ale wkładała w to dziecko,zapinała pasami i w nocy bujało delikatnie Małą. A nie oszukujmy się mając drugie dziecko z taką małą różnicą nie mogę i nie chcę pozwolić sobie na całodzienne noszenie i bujanie jak było w przypadku Alka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...