Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no w tym szpitalu co ja rodzilam to wtedy tez byl mlyn mimo ze szpital dziadowski, pewnie temu ze daja to znieczulenie. Jak sobie przypomne ta "opieke" to az mi slabo, bez swojej poloznej w zyciu bym nie uordzila tylko by mnie pocieli tak jak mieli w planie i by byli zadowoleni. Ja widzialam to wacum bo juz go szykowali na mnie- to wyglada troche jak ten przyzad do przepychania wc :unsure nie wiem czy kojarzycie o jaki przyzad mi chodzi: masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszka- tak taki punkt jest w planie porodu, jale jak nie maja wyjscia to i tak tego uzyja bez pytania nas o zgode zeby ratowac dziecko, mnie ten widok zmobilizowal na maxa. Olga juz czuje sie dobrze, ale jutro ide z nia do lekarza po cos na alergie bo co wyjde z nia na pole to kicha i ma katar 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ponownie dziś 🙂
Ja po wizycie, najpierw musiałam przeczytać co tam napisałyście, wątek z wyprawka bardzo mi sie podoba, dzięki Czarna 🙂
Cobi gratuluję córeczki!
To vacum o którym pisałyście to mnie przeraziłyście,jezu nie wiedziałam że coś takiego jest wogóle,chryste panie ja nie chce takiego czegoś
A u mnie po wizycie jest ok!! uspokoiłam się bo myślałam o tym cukrze w moczu ale mój gin powiedział że czasem się tak zdarza i nie powinnam się tym wogóle przejmować, przecież glukoza mi wyszła ok,wszystko jest ok, na USG 31 maja mam wizytę, to takie dokładniejsze, jakieś przepływy będzie mi badał,i znów 250zl,ale to nieistotne,ze względu na te leki depresyjne trzeba zrobić, zapomniałam się zapytać ile waży wiec musze czekać do 31 maja 🤢
narazie odstawiam żelazo bo mam straszne zaparcia,luteinę nadal biorę 2x,do tego aspargin 3x,witaminy,kwas foliowy no i lek na depresję 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Kasiu, staram się jakoś normalnie funkcjonować, dzięki temu lekowi nie mam już panicznych lękow, nie ma płaczu histerycznego, nie dusi mnie, jest nie w porównaniu z początkiem ciąży i pobytem w szpitalu, nadal sie boję cholernie jak to będzie, czy dam rade sama, czy pokocham dziecko, czy nie zrobię krzywdy, czy będę umiała wykąpać,ubrać,nakarmić i wogóle!!!!przeraża mnie to ale mąż mnie bardzo wspiera i mam nadzieje że damy jakoś radę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Renata brawo 🤪 milo czytac, ze jest coraz lepiej. Jesli chodzi o zaparcia po zelazie to ja w pierwszej ciazy tez odstawilam zelazo w tabl bo wyniki mialam coraz gorsze i mega zaparcia. Kup sobie tabletki z buraka w aptece lub zielarskim, do tego jedz duzo natki pietruszki( ja dawalam do wszystkiego nawet do kanapek) tylko nie wrzucaj do goracego, do tego szpinak, pestki z dyni i efekt bedzie lepszy niz po tabl, a o zaparciach zapomnisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry 😉

ale żeście się rozpisały 😉
Renata miło czytać że jest coraz lepiej 😉 ;*
Czarna wątek super ja już mam plik na kompie zredukowany co mam czego nie i koszta związane jeszcze z wyprawką 😜

młoda oddelegowana do przedszkola a dziś wyprawa do centrum opłaty porobić... jakieś owocei warzywa na targu kupie bo tam najlepsze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No hej rozpisalyscie sie. Ja zaraz ide sie ubierac i mala szykowac to zaprowadze ja do klubiku oraz wpadne na kawe do kolezanki a tak to ok. Wczoraj od nie pamietnego czasu bylo "cos:" z mezem i jak to u was jest bo ja znowu nie mam kompletnie ochoty i nie potrafie sie tym cieszyc a w poprzedniej ciazy bylo o niebo lepiej. Psycha mi siada czy co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej-
Renatka cieszę się,że czujesz się lepiej. Zapisałaś się na jakąś szkołę rodzenia czy coś w tym stylu ? Żebyś zobaczyła jak kapać,przewijać i ogólnie zająć czymś głowę? A takie obawy to ma każda z pierworódek- serio 🙂
A mój mały dzisiaj w domu. Byliśmy na czyszczeniu uszu- wypłynęły dwa wielki korki 🤢 płakał strasznie,db że Teściowa na urlopie to mi pomogła w przychodni.Grunt,że uszy już \"odhaczone\" 🙂
Aniu mój mąż w pierwszej ciąży to jak tylko wyskoczył mi brzuch to stracił ochotę na cokolwiek, ja wręcz przeciwnie 😆 Teraz jest na odwrót,ale nie powiem tak mam wieksza ochote niz na pocztaku ciązy. Ja sie szykuje psychicznie na przyspieszanie porodu seksem - chcę urodzić przed 15 sierpnia 😉

Danusia co do butów dziecięcych. U nas Befado nie zdało egzaminu,bo Alek ma bardzo wysokie podbicie,musze kupowac buty na 3 rzepy,żeby regulować szerokość. Choć nie powiem,że zawsze jak szukam butów to zaczynam od tych tańszych marek- nie rajcuje mnie fakt,że nosi buty z Bartka itp. ;-)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kochane 😉 U mnie znów deszcz 😞 Ale cóż poradzić trzeba wyłonić się z domu i pójść na zakupy 🙂

Co do sexu to jakoś tracę ochote. Na początku ciąży mój D nie mógł się odgonić ode mnie,teraz już jakoś rzadziej zdarza mi się go "zaczepiać" pierwszej. Wiecznie zmęczona jestem ;/ Chociaż w weekend troche poszaleliśmy to aż bałam się że za często i maleństwu coś zrobimy. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję za gratulacje kobitki 🙂 jestem taka szczęśliwa że nie macie pojęcia, gdyby były chłopiec też bym się cieszyła, ale po cichu marzyłam o córci. Do tego odpadnie mnóstwo wydatków związanych z wyprawką bo będziemy musieli kupić tylko te "większe" oraz jednorazowe rzeczy typu wózek, łóżeczko, butelki, strerylizator.

czarna dobry pomysł z umieszczeniem wyprawki w jednym miejscu 🙃

A jeszcze apropo koszul do rodzenia- jest jeszcze szansa założyć je po porodzie, czy raczej brudzą się tak że od razu idą do kosza? Bo nie wiem czy brać najtańszą, czy lepszą żeby posłużyła jeszcze kilka miesięcy podczas karmienia piersią??? 🤔

katia u mnie też kiepsko w łóżkowych sprawach, mam jakąś blokadę psychiczną. Ale zostało już mniej niż więcej czasu do urodzenia dziecka więc mąż nie ma wyjścia, musi wytrzymać 😜

renata Twoje posty czyta się już o wiele lepiej niż na początku, widać że lepiej się czujesz 🙂 a zamiast gdybać jak to będzie po porodzie bierz się za wyprawkę, zobaczysz ile to daje radości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe u nas tez"cos" wczoraj bylo, ale jakos calkiem nie mam na to ochoty, w pierwszej ciazy to non stop mi sie chcialo a teraz to jest raz na tydzien i to bezwwiekszego entuzjazmu z mojej strony, maz tez srednio zainteresowany ale raczej bardziej chetny niz ja. U nas to juz trwa od dluzszego czasu, odkad urodzilam core czlowiek wiecznie na wysokich obrotach, zmeczony, niedospany bo ona dalej w nocy ciagle sie budzi takze mi wieksza przyjemnnosc sprawia spanie niz sex 🤔

Olu jesli chodzi o koszule to nie brudza sie jakos strasznie krwia jak masz zalozone majtki i podpaski poporodowe, nawet jak sie wybrudzi to przeciez krew schodzi w praniu takze ja bym kupila jakas lepsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola ja nie rodziłam w swojej koszuli,byłam w potwornej,białej,sztywnej szpitalnej brrr 🤢 Ale w sumie dobrze bo sporo krwi było w trakcie i pewnie moja nadawałaby się tylko do wyrzucenia. Po porodzie krwawi się,ale np ja ciągle zmieniałam te podpaski żeby żadne zakażenie się tam nie wdało i takie tam, więc koszuli żadnej nie wybrudziłam. Ja chyba kupię sobie coś takiego -> http://allegro.pl/kopertowa-koszula-nocna-na-ciaze-do-karmienia-m-i4215911415.html bo te poprzednie mam z guzikami i to porażka, tu szybko wyjmujesz,chowasz .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikusss__ napisał(a):
Basiu Ty w ogóle zamierzasz iść na jakieś zwolnienie czy chcesz pracować do samego końca ? 😜

wszystko zalezy od samopoczucia.
Raczej do konca bede pracowac. Nie mam zadnych przeciwskazan do tego zeby do pracy chodzic (chyba ze moj lekarz zacznie inaczej uwazac) wiec nie widze sensu brania L4.
W poprzedniej ciazy 30 Listopada bylam w pracy ostatni dzien a 1 Grudnia bylam w szpitalu na wywolaniu 😉 Zobaczymy jak tym razem bedzie.
Czasem sie zastanawiam czy nie brac L4 w szczegolnosci jak rano mam wstac z lozka, ale jakos sie zwlekam 😉 Inna sprawa jest taka ze mam jeszcze 44 dni urlopu, wiec jak bede chciala odpoczac to soie wezle jakies 2 tygodnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...