Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Natalka ma jechać w czerwcu do teściów i tak się zastanawiam jak ją teściowa będzie ubierać i przykrywać bo wczoraj pytała czy jej zimno nie jest jak tak śpi. Ale nie mam na to wpływu.
W tamte wakacje była sytuacja że Nati była u nich, teściowa zapłakana dzwoni że mała ma goraczkę ogólnie chora. My szybko w auto i do nich a mała ubrana jak na zimę i jeszcze przykryta kołdrą po uszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
KAsia 84 nieźle z tą gorączką .....
ja małą na noc ubieram w pidżamę na długi rękaw bo i tak śpi odkryta ....
Danusia czy nad morzem są też taki upały ?????normalnie padam na cyce
stopy mnie nie bolą , tylko kości miednicze , kość ogonowa jakby mi się coś tam rozszerzało ....czasami ból nie do zniesienia .....i mam zachwiania równowagi ????macie coś takiego ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Polozylam moje dziecko spac ale ciagle slysze jak sobie spiewa albo cisza nagle jakos po 20min slysze mamo! wiec ide zapalam swiatlo patrze a Ania cala twarz ma w sudokremie i oczy i wlosy i lozeczko cale. Zurzyla pol pudelka tego 125g sudocremu. Od razu ja umylam oczy przemylam i przebralam, Wyczyscilam lozeczko i wlasnie polozylam ja spac. Maz przezywa by jutro z nia isc do lekarza bo krem do oczu wlozyla ale chyba nic sie nie stalo takiego mowi ze oczy ja nie szczypia i najwyzej pojde jesli bedzie miala stan zapalny ale mysle ze nie bedzie takiej potrzeby.

Czy ktores z waszych dzieci tez taki numer wywinelo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha_84 napisał(a):
Moje dziecię taki numer kiedyś wywinęło. I to z największym opakowaniem bo takie kupowałam... Ma sa kra! Jak nie wypierzesz od razu to materiał się odbarwi 😞


i tak biale body takie bardziej do spania wiec mala strata by byla. Maja pomysly te dzieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia- no wlasnie ja mam ten sam problem z tesciowa choc przekochana kobietka z niej jest to dziala mi na nerwy bo jak ja pilnuje to w upal potrafi ja ubrac w dlugi rekaw, mowi ze napewno jej zimno albo zeby ja slonce nie spieklo, no a przecez ma u siebie krem z filtrem dla niej.
Agnieszka- wczoraj po poludniu byla burza i od tego czasu jest lepiej bo okolo 25 stopni a wczesniej caly tydzień koło 30 🤢
Ania- moja jeszcze mi tak nie zrobila, sudocrem mam schowany w szafce wysoko bo tez lubi sie smarowac np moim fluidem i wszystko chowam, a sudocrem uzylam doslownie pare razy od urodzenia tylko przy biegunce jak miala odparzona pupe, a tak normalnie to zwyklym kremem pupe smarowalam jakims bambino czy niwea i wystarczało- czym tam mialam bo na kosmetyki nie ma uczulenia. Dalej zuzywam te probki sudocremu ze szpitala, kupilam przed porodem opakowanie i jeszcze nie otwarte, moze zużyje przy drugim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Kasia- no wlasnie ja mam ten sam problem z tesciowa choc przekochana kobietka z niej jest to dziala mi na nerwy bo jak ja pilnuje to w upal potrafi ja ubrac w dlugi rekaw, mowi ze napewno jej zimno albo zeby ja slonce nie spieklo, no a przecez ma u siebie krem z filtrem dla niej.
Agnieszka- wczoraj po poludniu byla burza i od tego czasu jest lepiej bo okolo 25 stopni a wczesniej caly tydzień koło 30 🤢
Ania- moja jeszcze mi tak nie zrobila, sudocrem mam schowany w szafce wysoko bo tez lubi sie smarowac np moim fluidem i wszystko chowam, a sudocrem uzylam doslownie pare razy od urodzenia tylko przy biegunce jak miala odparzona pupe, a tak normalnie to zwyklym kremem pupe smarowalam jakims bambino czy niwea i wystarczało- czym tam mialam bo na kosmetyki nie ma uczulenia. Dalej zuzywam te probki sudocremu ze szpitala, kupilam przed porodem opakowanie i jeszcze nie otwarte, moze zużyje przy drugim.


no wlasnie mam pytanie moja ma ciagle pipke odparzona oprocz sudocremu co jeszcze pomaga procz maki ziemniaczanej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katia wietrzyć pupkę. Przemywać wodą i lekko osuszać. Ja tak robiłam i nie było problemów. No ale to co u mnie działało to u kogoś może nie działać. Mnie się wydaje że mąka czy puder jeszcze podrażnia.
Jest mnóstwo maści zamiast sudocremu. Sprawdź na ktorą są promocje bo nie ma sensu przepłacać.
Ja używałam sudocremu, cienką warstwę i było ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna79 napisał(a):
Jak dla mnie sudokrem to gówno.....ja używam cały czas termentiol w aptece kosztuje9 zł moze teraz więcej bo jz już to mam z 2 lata...dla nas mała warstwa i nic nie ma na 2 dzień


Coś na temat Termentiolu... http://www.srokao.pl/2013/02/uwaga-szkodliwy-tormentiol.html
U chłopaka stososwanie jeszcze przejdzie ze względów hmm budowy ciała,ale u dziewczynki..... Może dostać się trochę do środka i jest nieciekawie 🤢

Coś na temat "cudownego" sudocremu -> http://www.srokao.pl/2011/08/analiza-kosmetyki-dzieciece-kremy-z.html

U nas najlepiej sprawdza się zwykły,bezpieczny Linomag w maści. Cena ok 5 zł - starcza przy codziennym używaniu ( o ile ktoś by tak używał 😉 ) na pół roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katiaa85 napisał(a):
Polozylam moje dziecko spac ale ciagle slysze jak sobie spiewa albo cisza nagle jakos po 20min slysze mamo! wiec ide zapalam swiatlo patrze a Ania cala twarz ma w sudokremie i oczy i wlosy i lozeczko cale. Zurzyla pol pudelka tego 125g sudocremu. Od razu ja umylam oczy przemylam i przebralam, Wyczyscilam lozeczko i wlasnie polozylam ja spac. Maz przezywa by jutro z nia isc do lekarza bo krem do oczu wlozyla ale chyba nic sie nie stalo takiego mowi ze oczy ja nie szczypia i najwyzej pojde jesli bedzie miala stan zapalny ale mysle ze nie bedzie takiej potrzeby.

Czy ktores z waszych dzieci tez taki numer wywinelo?



Kasia ja takie akcje miałam co najmniej 2 razy w tygodniu przez hmmm... rok półtorej... moja co tego zajadała się jeszcze sudocremem... o.O strasznie męczące sprzątanie bo sudocrem ma to do siebie że wchłania się w materiał... wyrosła z tego ufff na szczęście...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha_84 napisał(a):
Kurde uwielbiam pisać post po to by się nie wkleił 🙃 😁

Kiepska nocka za mną, czas się przyzwyczaić?
Bolą was stopy tak jakbyscie cały dzień po górach chodziły? Zwariuję.

Mnie bola, ale to dlatego ze w sobote bylam na slubie i tanczylam na obcasach do 2:30 😉 wybawilam sie.O 2:30 Floro sie obudzil wiec trzeba bylo wracac do domku 🙂

Dobry tak wogole 🙂

Jesli chodzi o spanie to mlody spi w koszulce z krutkim rekawem i w majteczkach. Przykrywam go koldra ale sie odkrywa. Wiem ze jak mu zimno to sa sie potrafi przykryc wiec nie ingeruje w to 😉

Co do odparzen to u Nas dziala tylko maka ziemniaczana, po sudokremie mial strasznie wysuszona skore , wiec nie stosowalam. Duzo wietrzylam tyleczek i raz jak mial biegunke to lekarka odrazu przepisala krem i mialam robiony w aptece (te sa najlepsze).

Co do ubierania na lato to np. w Hiszpanii Flora oprocz tego ze smarowalam kremem 50 to jeszcze zakladalam mu dlugi rekawek zeby sie nie spalil a i tak przyjechal czarny 🙂 Czasem mu sciagalam i w samych kapielowkach ganial. Ogolnie sama zauwazylam ze jak zakladam na siebie bluzki bez rekawkow i krotkie spodenki bylo mi goraco a jak zalozylam sobie dlugie spodnie lniane i do tego bluzka z dlugim rekawem (tez przewiewna) to wcale za goraco nie bylo. Najwazniejsze to sprawdzac kark dziecka, a nie rece 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Wszystkiego naj dla Nas wszystkich 🙂))

Dziewczyny ja jestem wielką fanką sudocremu 😉 Jednak jak Gnomek się urodził to w ciągu dnia pupę smarowałam mu maścią linomag (jest bardzo podobna do szpitalnej maści glicerynowej) http://www.aptekagemini.pl/linomag-masc-0-2-g-1g-30g.html, natomiast sudocremem smarowałam na noc i moje dziecko nigdy nie miało odparzonej pupy (faktem jest, że mały w ogóle nie ma żadnych problemów skórnych, więc taką pupę łatwiej pielęgnować).

Ale mieliśmy fatalną noc - mały w ciągu dnia zazwyczaj tak dobrze się bawi, że przetrzymuje balaścik, żeby nie tracić czasu w WC, no i skończyło się bólem brzuszka i czopkiem glicerynowym - wygrał dopiero ok. 3 ... A dziś już od rana opowiadał dziadkom, co się działo i że mama "dała pupie popek i to nie było fajne" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu ja używałam jeszcze takiej maści z cynkiem do pupy z Rossmana Babydream. Cena ok 7-8 zł i skuteczny.
Byłam w laboratorium,bo dzisiaj mam ginekologa. Razem z Alkiem bo jeszcze zakatarzony,oko już w porządku.Dzisiaj i jutro sie kurujemy i w środę leci na żłobek.. 😆
W lidlu kupiłam spodenki dla Alka,butów nie brałam bo z tymi jego stopami to wolę nie ryzykować. Wziełam tez sukienke taka odcinana pod biustem,ale sama nie wiem. troche krótka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej po weekendzie. Wszystkiego najlepszego dla mamuś 🙃

Ja dziś od rano w ferworze porządków bo pod koniec tygodnia mamy zamiar przewozić rzeczy do nowego mieszkanka. Padam ale już bliżej niż dalej.

A wczoraj się uśmiałam bo dostałam od męża prezent - tuniki ciążowe z dzieciaczkami na brzuchu 😁 są słodkie tylko obawiam się że nie założę ich nigdzie poza krótkim spacerem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kobietki 😉
Po weekendzie dobre samopoczucie sie utrzymuje 😉
Pogoda super. Kolejny dzień upalny. Zobaczymy do kiedy sie taka pogoda utrzyma 🙂
Byłam dziś na rynku to nakupowałam sobie kilka bluzek do leginsów i takie fajne sportowe leginsy. 🙂
Szukałam spodenek ale nic ciekawego nie mieli. 🙂 A tak to oczywiście jakiś drobiazg dla maluszka,troche owoców które teraz zajadam ha. 😉

miłego dnia drogie Panie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna- ja kupilam sandalki bo Olga byla z nami bo w lidlu bylismy w drodze na hel, ja kupilam jeszcze ciazowa koszulke, jak sukienka na Ciebie nie pasuje to mozesz oddac jak jest z metkami i paragonem.

Oldze wychodza piatki i od paru dni znowui drze sie po nocach a w dzien jest nie do zniesienia.

Tormentiol mialam ale zostawial brazowe plamy i smierdzial paskudnie, ja uzywalam na codzien tak do pol roku zwykly krem jakis bambino czy cokolwiek i mloda nigdy nie miala odparzen poza sytuacjami jak miala biegunke bo wtedy byla odparzona. Potem juz przy zmianie pieluchy nie kremowalam tylko przemywlalam pupe.
Kasiu- ja mysle ze mala moze byc uczulona na pieluszki ktorych uzywasz i dlatego jest odparzona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do smrodu to termentiol smierdzi to prawda , a plam nigdzie nie miałam , wszystko się odpierało ładnie jak u nas ....My miałyśmy mało takich problemów z odparzeniem , mam go od 1,5 roku może i więcej a zostało mi jeszcze pół opakowania , ja sobie go bardzo chwale bo po sudocremie jeszcze bardziej się odparzała ...a tak w ogole czym smarowałyście pupę jak przebierałyście dzięcie????? ja Nivea na odparzenia i sobie też bardzo chwalę .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...