Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mikusss a ile tych pampersów jedynek kupilaś bo ja to nie wiem ile kupić tych najmniejszych,i jaki krem kupiłaś do pupy i do ciała,oliwkę czy jakiś żel czy krem po kąpieli? jutro jadę na usg to może zacznę wreszcie coś kupować na wyprawkę bo czas leci a jutro nie przychodzą do dachu więc z gotowaniem mam luzik 😁 😁
a i jak robiłaś te truskawki w czekoladzie?? bo mi narobiłaś ochoty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja dziewczyny mam zamiar kupić pampersy "jedynki" Dada w Biedronce, płyn do kąpieli -> http://www.rossnet.pl/Produkt/Babydream-zel-do-kapieli-dla-dzieci-500-ml,105755,1659,rossne14 Dla mnie najlepszy,tzn dla mojego Alka 😉 A używałam chyba wszystkie od tych drogich emolientów po ziaję itp. Myję nim całego Alka,włosy też. Sama też się nim myję jak skonczy sie moj żel albo mam dosyć intensywnych zapachów.Balsam kupiłam Alkowi taki -> http://www.rossnet.pl/Produkt/Babydream-mleczko-do-ciala-dla-dzieci-250-ml,107675,1664 ale nie używam go,bo po tym płynie do kąpieli nie ma suchej skóry. Po pójściu do żłobka miał kilka dni łuszczącą skórę to smarowałam go maścią witaminową i przeszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pampersów jedynek (od 3 do 5kg) mam chyba ze 180 sztuk. Ale to tylko dlatego że mój tata je przywiózł. Sama nie wiem czy to mało czy dużo. hmm. Kosmetyków małemu jeszcze nie kupowałam. Ale myśle nad używaniem rzeczy z firmy bambino. Sama używam kremu i wydaje mi sie taki delikatny itp 😜

Co do truskawek. To oczywiście czyszczę je,myję,kroje na pół i wrzucam do talerza,miski (czego kolwiek) . :P
Do garnka wlewam odrobine mleka,stawiam na gaz do mleka wrzucam czekoladę i ją rozpuszczam. No i wtedy oblewam nia truskawki. mmm 😜 Jeśli będziesz widziała że czekolada jest zbyt rzadka dodaj wiecej kostek a jeśli zbyt gesta to troche mleka 🙂
Chyba że chciałabyś by czekolada zastygła na truskawkach to wtedy trzeba truskawki maczać w płynnej czekoladzie, trzymając za ogonek. Układać na tacy wyłożonej papierem do pieczenia. Wstawić do lodówki do zastygnięcia. Przed samym podaniem wyjąć z lodówki. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, chyba zaraz jede na pogotowie, czulam sie troche dziwnie od rana, tzn mialam suche gardlo i bolaly kosci, ale myslalam ze to od spania, potem pojechalam do kolezanki na kawe i na zakupy, przyjechalam leb mi peka, otwieram paszce a tam czopy ropne ktorych rano nie bylo- ANGINA 😮 no i goraczka, kurde boje sie do pon czekac, zreszta w pon mam napiety grafik, wizyta z Olga u alergologa i ginekolog wiec mi zejdzie pol dnia, jutro mialam jechac na ciuchy ale sobie odpuszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia jedź koniecznie, nie ma na co czekać. Angina i bez ciąży jest paskudna 🤢

Ja w sumie dla malucha muszę dokupić pieluchy. A sobie koszule do szpitala i staniki. I to wszystko 🙂
Do pupy mam puchę sudocremu i linomag maść, do kąpieli i nawilżania kosmetyki Nivea i jeszcze oliwkę, bo przyda się na ciemieniuchę 🙂 Małż kupił komodę, teraz musi jeszcze ją i łóżeczko pomalować, potem popierzemy ciuszki, a mam ich całe mnóstwo i już. Jakoś w połowie czerwca popakujemy torby i będziemy czekać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia mam nadzieje ze pojechałaś ....
Zuziek już troszkę tych ciuszków nazbierałas ....ja kolejne 2 siaty wygrzebałam , więc trzeba dalej prać
Ja używałam tego na początek dla julii http://www.aptekagemini.pl/oilatum-baby-emulsja-do-kapieli-500ml.html i już nie balsamowałam .....


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia 3maj się tam obyś wyzdrowiała szybko 😞

ja mam dużo do kupienia jeszcze... :/ ale powoli do przodu dzisiaj była pani przymierzać suknie może kupi wpadnie 250zł i po kupuje coś dla młodego...

Mikusss ale zrobiłaś smaka tą czekoladą z truskawkami... o.O masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to teraz ostatnie zamówienie z apteki robię i pieluchy muszę kupić , torbę spakować i mogę rodzić.....Co do pieluch ja 1 nie będę kupowała ....od razu 2 jak przy Julii....nic nie wyciekało i nie miałam problemów z dadą , teraz ten sam zestaw będzie ....
Danusia musisz odpoczywać wiem , że to się fajnie pisze jak się ma małe dziecko ....ale mam nadzieję że mąż w weekend w domu to będziesz mogła poleżeć ....kuruj się kochana .....
Zuziek aby Ci się udało sprzedać tą sukienkę ....a jak wyszło z tym wózkiem załatwił coś były mąż????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze Dziewczyny to chyba tylko ja jestem tak zacofana z wyprawka 😮 mialam sie tym zajac po powrocie ale chyba najblizsze dni nici z tego, tak Kuba ma zawsze wolny weekend i jeszcze w pon urlop bo planowalismy poznmiej wracac no i mloda ma alergologa a ja gina wiec stwierdzilismy ze ten jeden dzien jeszcze posiedzi, ale co z tego, ona jest szczesliwa jak naraz jest mama i tata, nie chce sie bawic z jednym z nas jak drugi tez w domu tylko prowadzi do swojego pokoju i i kaze siedziec na podlodze i sie bawic, nie wiem jak ja tego oduczyc, jak sie mlody pojawi to bedzie problem, mialyscie tak ze swoimi starszakami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
Danusia duuuzo zdrowka. Jesli chodzi o zabawy to Floro umie sie zajac soba. Bawi sie czasem sam a czasem trezba z nim byc, ale zawsze jedna osoba. Jak chce obydwie to zawsze mowimy ze ja musze np. zrobic obiadek wiec ide do kuchni albo tata musi cos zrobic i wychodzi.

Co do smarowania z Florem przetestowalismy wiele srodkow do smarowania zeby nie wysuszalo skory i w koncu smarowalismy go zwykla oliwa z oliwek. Najlepszy srodek jak dla mnie, nie mial wogole wysuszonej skory ani zadnych z tym problemow. Teraz tez mamy zamiar tym smarowac. Zawsze to taniej niz jakiekolwiek produkty dla dzieci. Co do pamperow to jeszcze ich nie mamy pojedziemy do Macro i kupimy, ale jeszcze dosc duzo czasu 😉 Jesli chodzi o zakupy dla mnie to ostatnio zagladnelam do szafki a tam jeszcze mam dwie paczki duuuuzych podpasek, i 4 podklady wiec nie kupuje nic. Wszystko mam 🙂

Dobra wracam do lozka spac. Wstalam na chwile bo przypomnielo mi sie ze z pracy czegos nie zrobilam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wow ile naprodukowane!
Nie odzywalam się bo jeszcze pracowałam a teraz już koniec tego na rok :-) poszłam na wolne. Dziwnie tak trochę. Ale teraz przede mną ważniejsze sprawy.

Danusia ja z wyprawką też w lesie, nie jesteś sama. Wy tu o pampersach a ja zamawiam kafle i sprzęty do łazienki. Ale myślę by się nie nakręcać że ktoś coś a ja nie. Bo tylko się denerwuję.

Kupiłam w końcu Natalce łóżko i czekam na dostawę. A cieszę się przy tym bardzo :-)

Wiecie co mam z nią problem - bunt :-( muszę o tym poczytać bo nie wiem czy dobrze postępujemy. Boję się że nie ogarniam a niedługo będzie z nami dzidzia i będzie ciężej. Każdy tylko rady daje a mnie się od tego w żołądku przewraca. Sama muszę przemyśleć taktykę.

Dziś grill, mój brat przyjeżdża z rodziną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry :*

Kacha przemyśl taktykę i się jej trzymaj nie zmieniaj zachowania co chwilę bo młoda to wyłapie...
Czarna cisza z tym wózkiem ja się nie dopytuje bo już wózek mam kupiłam za 160zł na tablica.pl i sprawą się nie denerwuje...
Danusia moja zawsze musiała mieć towarzystwo do zabawy i trzeba było ją tego oduczyć bo się nie dało nic zrobić w domu... musiałam tłumaczyć że teraz idę robić obiad albo sprzątać i albo ogląda bajki albo w pokoju się bawi...

co do pampersów ja kupie jedną małą paczke dady 1 do szpitala a potem już 2 zobaczymy czy się przydadzą... dzisiaj Zuzia idzie do taty popołudniu to może wezme się za pranie bo słońce od rana 😉 i posprzątam coś wczoraj sprzatałam tzn. robiłam porządki w szafie Zuzi i brzch i plecy masakra a siedziałam tylko i przerzucałam ubrania 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Widzę że jestem trzecia co do wyprawki której nie mam 🥴 też nie wiem kiedy zacznę,
dziś jade na usg, mam nadzieję że wszystko będzie dobrze bo się już boję, całą noc nie przespałam i jestem połamana 🤢 do tego głowa mnie boli, jest mi niedobrze tzn mdli mnie a musze usiąść za kierownicą bo mąż nie ma prawka,ale jedzie ze mną jak zawsze 🙂
dobrze że dziś nie ma robotników tylko jeden to stanie przy garach odpadło mi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zapomniałam napisać że dziś mija rok jak mojej mamy nie ma z nami 😞
ktoś mi kiedyś powiedział że życie za życie, 4 lata staraliśmy się o dziecko i nic, a 5 m-cy po śmierci mamy zdarzył się cud, myślę że to sprawka mojej mamy 😉 pewnie by się cieszyła bardzo i będzie mi brakowało jej pomocy przy dziecku 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Renata- dokładnie! mama nad Wami czuwa i napewno swietnie dasz sobie rade, moj tata zmarl 5 lat temu i nie widział ani Olgi ani trzeciego synka mojej siostry ani nie zobaczy mojego synka, musimy sie z tym pogodzic, nie mamy wyscia bo zwariujemy.
wczoraj bylam u kolazanki co ma synka 5 miesiecznego i wieceie co? co u niej jestem on ciagle spi albo lezy sobie na macie i smieje sie do zabawek 🤪 chyba zaczne sie modlic o takie spokojne dziecko bo moja nigdy taka nie byla, zawsze malo spala albo jeczala i trzebabylo stawac na rzesach zeby byla czyms ciagle zajeta i nie plakala, dla mnie to szok ze sa takie dzieci grzeczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia wiem o czym mówisz 😁 sąsiadka miała takie dziecko stąd wiem że istnieją 😁 i ja wręcz błagam żeby moje takie było hehe 😜 ale z takiej rozrabiaki jaką mam nic bym w niej nie zmieniła bo jest oryginalna i pomysłowa ale syn mógłby być spokojny :P tak dla odmiany 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za miłe słowa,
ja już po wizycie na usg, wszystko jest ok, w główce ok, płyn ok, narządy ok, tylko mały minus jest w tym że znów powiedział że rośnie jak słoń, waży 1955g 😲 a na ten tydzień mówił że powinno ważyć do 1500g, jest główką w dół ale cały czas się wierci,nawet jak robił usg to cały brzuch chodził mi 😜 uspokoiłam się co do zdrowia małej ale co do wagi to jestem przerażona 😲
teraz ogarniam trochę mieszkanie, odpocznę trochę i o 18 godz msza za mamę, więc do kościoła
ja też sie boję żeby nie płakała cały czas i była spokojna 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czy ktores z waszych dzieci mialo rotawirusa? A jak tak to czy to normalne ze tak szybko nas wypuscili ze szpitala? Mala miala lagodny przebieg nie robila duzo kup, wymiotowala w sumie tylko w srode, zawsze cos pila malymi lyczkami a kupy rzadkie robila tylko wczoraj i to ze 3-4 na dobe dzis zrobila 2 ale juz nie wodniste tylko normalne. A i temperature miala tylko raz wieczorem w srode i raz rano w czwartek i to nie miala nawet 39. Bo kolezanka mi nagadala ze nie powinni nas tak szybko wypuscic bo z rota jej syna trzymali ponad 2 tyg. Powiem wam tylko ze jakbym miala tam siedziec dluzej to na bank szybciej bym urodzila bo taka wykonczona bylam. Dzis wiekszosc dnia przespalam i czuje sie lepiej chociaz nadal mnie mdli i wyczulona na zapachy jestem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu rozkminianie czy za szybko wypuścili a może powinni zostawić jest bez sensu. Co pojedziesz się o to wykłócać ? 😉 Widocznie nie było potrzeby trzymać Małej. taki pobyt dla dziecka w szpitalu jest tak naprawdę bardziej niebezpieczny, zaraz jakieś zapalenie płuc i inne historie.Dla Ciebie tez męka a nie relaks. Co do koleżanki dziecka nie ma co porównywać,może miał cięższy przebieg choroby i musiał zostać,albo słabe wyniki.

Co do wyprawki nie martwcie się. Przecież dzisiaj jest internet,sklepy- serio. Jeszcze jest na to czas i nie ma co się tak nakręcać.
Zuziek co z waszym lokum?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...