Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mph napisał(a):
Essence napisał(a):
hej !
Ja poległam na glukozie. Po 20 minutach zwymiotowałam 😮 🤢 To już moje trzecie podejście w tej ciązy,nie wiem czy te 75 g dla mnie za dużo czy co 🥴 Z Alkiem wypiłam i było ok. A tu zaraz mnie pot zlał,było mega niedobrze,ślinotok a reszty się domyślcie 😠 I cytryna i limonka nie pomogła... Nie wiem co mój lekarz na to powie. W laboratorium powiedziały żebym 2 godziny po posiłku zmierzyła,ale patrząc na wasze peturbacje z tym cukrem to nie będzie to miarodajne 😠


ja tez 3 proby i wszystkie koncyzly sie wymiotami wiec zrobilam docelowo ostatnie podejscie i wypilam 50 i bvadanie po godzinie., udalo sie. sprobuj 50 wypic. wynik po godzinie przy tej wartosci jest calkowicie miarodajny- mam laborantka wiec wiem 🙂 lepszy taki wynik niz zadny.

Ja w poprzedniej ciazy mialam 50g glukozy i wynik mialam swietny 😉
na czczo 71 a po godzinie po wypiciu glukozy 65 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
mph napisał(a):
Essence napisał(a):
hej !
Ja poległam na glukozie. Po 20 minutach zwymiotowałam 😮 🤢 To już moje trzecie podejście w tej ciązy,nie wiem czy te 75 g dla mnie za dużo czy co 🥴 Z Alkiem wypiłam i było ok. A tu zaraz mnie pot zlał,było mega niedobrze,ślinotok a reszty się domyślcie 😠 I cytryna i limonka nie pomogła... Nie wiem co mój lekarz na to powie. W laboratorium powiedziały żebym 2 godziny po posiłku zmierzyła,ale patrząc na wasze peturbacje z tym cukrem to nie będzie to miarodajne 😠


ja tez 3 proby i wszystkie koncyzly sie wymiotami wiec zrobilam docelowo ostatnie podejscie i wypilam 50 i bvadanie po godzinie., udalo sie. sprobuj 50 wypic. wynik po godzinie przy tej wartosci jest calkowicie miarodajny- mam laborantka wiec wiem 🙂 lepszy taki wynik niz zadny.

Ja w poprzedniej ciazy mialam 50g glukozy i wynik mialam swietny 😉
na czczo 71 a po godzinie po wypiciu glukozy 65 😉

i tez tylko robilas 50? ja w poprzedniej ciazy tez pilam tylko 50 z dobrym wynikiem bo 75 zawsze wymiotowalam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry 😉
u nas brzydko córcia wczoraj przespała pół dnia dzisiaj żywsza ale gardło boli ją...
ja dzisiaj jakieś sprzątanie może choć wole sprzątać jak młoda w przedszkolu nie bede 2 tyg. nic nie robić 😜

ja w pierwszej ciąży miałam 50g i było ok teraz też 50g ale musiałam powtórzyć 75g bo wyszły złe bo miałam tą cukrzyce... i tylko przy tym 75g prawie zwymiotowałam strasznie to przeszłam...

ciekawa jestem co lekarz ci powie Essence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka. U mnie znów pogoda do dupy i humor do dupy 😠
Wczoraj farbnełam sobie włosy miał wyjść brąz jak zawsze a wyszedł wnet czarny 😠 bleee
Na szczęście szybko mi się zawsze kolor spłukuje a to farba bez amoniaku więc szybko zejdzie,ale nie moge sie przyzwyczaić 😠

Dziewczyny co sądzicie o piciu herbaty z liści malin ? Podobno działa dobrze przy porodzie,że niby rozpulchnia pochwe itp. Dużo osób pijących ta herbate nie jest cieta pod czas porodu,ponoć hmmm... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz bym sobie darowała picie jakichkolwiek specyfików,uważam że to co u jednej nie podziałalo to u drugiej może podziałać i nieszczęście w postaci dużo przedwczesnego porodu gotowe.. 🤢
Zwlaszcza,że mikusss jak pisalas robicie "to" z twoim bardzo często i kilka razy dziennie to już całkiem szyjkę możesz sobie skrócić i jeszcze urodzić.
Ja byłam cięta- wiadomo pewnie lepiej nie,bo szwy nie ciągną itp. ale wolę mieć nacięte niż niby w programie ochrony krocza nie nacinać i 1) męczyć się,bo dziecko nie może wyjść albo 2) popękać w różnych,niekontrolowanych kierunkach 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mph napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
mph napisał(a):
Essence napisał(a):
hej !
Ja poległam na glukozie. Po 20 minutach zwymiotowałam 😮 🤢 To już moje trzecie podejście w tej ciązy,nie wiem czy te 75 g dla mnie za dużo czy co 🥴 Z Alkiem wypiłam i było ok. A tu zaraz mnie pot zlał,było mega niedobrze,ślinotok a reszty się domyślcie 😠 I cytryna i limonka nie pomogła... Nie wiem co mój lekarz na to powie. W laboratorium powiedziały żebym 2 godziny po posiłku zmierzyła,ale patrząc na wasze peturbacje z tym cukrem to nie będzie to miarodajne 😠


ja tez 3 proby i wszystkie koncyzly sie wymiotami wiec zrobilam docelowo ostatnie podejscie i wypilam 50 i bvadanie po godzinie., udalo sie. sprobuj 50 wypic. wynik po godzinie przy tej wartosci jest calkowicie miarodajny- mam laborantka wiec wiem 🙂 lepszy taki wynik niz zadny.

Ja w poprzedniej ciazy mialam 50g glukozy i wynik mialam swietny 😉
na czczo 71 a po godzinie po wypiciu glukozy 65 😉

i tez tylko robilas 50? ja w poprzedniej ciazy tez pilam tylko 50 z dobrym wynikiem bo 75 zawsze wymiotowalam.

Teraz mialam 75 i wyszla mi nietolerancja glukozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
mph napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
mph napisał(a):
Essence napisał(a):
hej !
Ja poległam na glukozie. Po 20 minutach zwymiotowałam 😮 🤢 To już moje trzecie podejście w tej ciązy,nie wiem czy te 75 g dla mnie za dużo czy co 🥴 Z Alkiem wypiłam i było ok. A tu zaraz mnie pot zlał,było mega niedobrze,ślinotok a reszty się domyślcie 😠 I cytryna i limonka nie pomogła... Nie wiem co mój lekarz na to powie. W laboratorium powiedziały żebym 2 godziny po posiłku zmierzyła,ale patrząc na wasze peturbacje z tym cukrem to nie będzie to miarodajne 😠


ja tez 3 proby i wszystkie koncyzly sie wymiotami wiec zrobilam docelowo ostatnie podejscie i wypilam 50 i bvadanie po godzinie., udalo sie. sprobuj 50 wypic. wynik po godzinie przy tej wartosci jest calkowicie miarodajny- mam laborantka wiec wiem 🙂 lepszy taki wynik niz zadny.

Ja w poprzedniej ciazy mialam 50g glukozy i wynik mialam swietny 😉
na czczo 71 a po godzinie po wypiciu glukozy 65 😉

i tez tylko robilas 50? ja w poprzedniej ciazy tez pilam tylko 50 z dobrym wynikiem bo 75 zawsze wymiotowalam.

Teraz mialam 75 i wyszla mi nietolerancja glukozy

ale 50 nie zrobilas w tej ciazy? odrazu 75?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂

Ja w obu ciążach piłam 75 g - tylko w pierwszej kłuli 3 razy, a teraz 2 (po pierwszym kłuciu pojechałam do domu i wróciłam po dwóch godzinach). W pierwszej ciąży po dwóch godzinach glukozę miałam na poziomie 134 i lekarz zalecił tylko ograniczenie spożywania cukru, a teraz wyszło mi śliczne 94 😉

Mikusss - na razie nie zastanawiaj się, co zrobić, żeby urodzić, tylko czekaj cierpliwie do 37 tc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dominika ty nic nie kombinuj teraz...my pisałyśmy , że można zacząć działas ale w 37-38 tyg i tak jak pisałyśmy na jedne zadziała seks, mycie podłóg , okien , a inne nie ruszy nawet ....
Justyna współczuje z tą glukozą ....mam nadzieję , ze ci doktorek odpusci a jak wychodzi Ci z krwi w normie?????
Danusia jak Ty się czujesz????Antybiotyk pomogł ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna- ale picie lisci malin zaczyna sie w ciazy juz donoszonej, a nie juz teraz - najwczesniej w skonczonym 36, ja pilam, ale bylam nacieta ale to raczej ze wzgledu na wage dziecka, czy pomoglo? nie wiem, porod mialam szybki 4,5 godziny od podania oxytocyny i zerowego rozwarcia, napewno nie zaszkodzi, ja bede pic i wiesiolka lykac ale tak dopiero za miesiac.
Agnieszka- dzieki- czuje sie juz o niebo lepiej 🙂 goraczki brak, galdlo jeszcze boli ale mowie juz prawie normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
posprzątać posprzatałam ale za te prasowanie jakoś nie umiem się zabrać :P

wogóle koleżanka mi pisała jej córka miała mieć dziś zabieg wycięcia migdałów... i dostała rotawirusa i zabieg odwołany 😮 jeden dzień w szpitalu a tu taka niespodzianka 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja właśnie pytałam o picie tych liści jak pisze Danusia w ciaży donoszonej nie teraz 😜
chcialam się wypytać jakie macie opinie na ten temat i czy w ogóle któraś to stosowała.
Ale myślę że po tym co Danusia napisała wypróbuję ją za kilka tygodni. 🙂
Teraz nie mam zamiaru nic robić bo nie chce urodzić przedwcześnie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A no właśnie i ten szybki poród do mnie przemawia 😜
Moje kolezanki tez piły i ani jedna z nich nie była nacinana,nie pekła. Jedna urodziła też po czasie inne równo z terminem lub przed. 🙂
Danusia od którego tygodnia zacząć można pić tą herbatke? Po 36 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kobiety,
widzę że jest temat o jakiś liściach malin do picia po 36tyg??? napiszcie dokładnie gdzie to można kupić czy w aptece czy w sklepie to może i ja zacznę później pić
u mnie słoneczko wreszcie wyszło i pracownicy przyjechali, mam 6 chłopa do nakarmienia 😮
rano śniadanie i barszcz biały z kiełbaską białą i jajeczkiem
a obiad to fasolka po bretońsku, którą mą zrobił już w niedzielę chyba z 10l gar 🤪 wiec nie musiałam długo stać przy garach 😜 a to jak się będą czuli po tej fasolce to już ich sprawa, dobrze że robią na dachu to szybko przewieje wiatr 🙃 😁 😁
kasa to idzie, a to pustaki, a to piach,papa itd. koszmar, konto coraz mniejsze 🤢
napiszcie dokładnie o tych liściach z malin ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moje dziecko mnie dziś wykończy ma gorsze pomysły i humorki niż jak jest zdrowa... o.O oblepiła mi monitor laptopa plasteliną... popisała się cała mazakami... wyje o byle co i zażyczyła sobie naleśniki na kolacje bo nic innego nie zje... a nieprzytomna chodzi a spać nie pójdzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem,wiem że to się pije pod koniec 🙂 Myslałam,że może Dominika chce już teraz,ale widzę,że nie ma takich pomyslów 😉
Ja tam nic nie piłam,nie masowalam i tez szybko poszło po oxy i przebiciu pęcherza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 🙂
Ja juz w pracy a zapowiada sie nawet znosna pogoda 🙂
Dzis juz zupelnie zglupialam z moim cukrem. Obudzilam sie mialam 80 zjadlam sniadanie (kromka bialego chleba z maslem czosnkowym, kielbase slaska smazona na patelni, rzodkiewke ze smietana, ketchup, troche pol jajka z majonezem i herbate) cukier po godzinie: 77.

zuziek wytrzymalosci zycze 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej. Basia i Monika współczuję Wam tego użerania z cukrem 🥴

Ja po dwóch dniach w końcu usiadłam do komputera i nadrabiam co w świecie słychać 🙂 rozpakowywania, przenoszenia i układania jest mnóstwo, końca nie widać. Ale już bliżej niż dalej.

Dostałam od szwagierki kilka worków ubranek niemowlęcych ale szczerze mówiąc jestem przerażona 😞 z tego co przejrzałam do tej pory większość jest sprana, na wielu są też plamy po obiadkach, deserkach itp. Wątpię że uda mi się to doprać skoro leżało tyle lat we workach, czekają mnie więc jeszcze kolejne wydatki 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...