Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Mam 2 pytania
1) jakich butelek używałyście i czy polecacie ?????
2) jakie mleko dawałyście ????


1) mialam aventa ale tomie tipi tez podobno sa dobre
2) na poczatku dawalam nan potem przeszlam na bebiko i jestem na nim do teraz. Ale i tak karmilam piersia do 6 mies czasem na noc dokarmialam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dominika- ja tez polecam magne b6, mozesz tez spytac farmaceute, oni sie znaja na tym.
Aga tak liscie z malin nie maliny 🙂 kupisz w zielarskim albo na allegro.
Ja uzywalam smoczkow i butelek toomee tippee czy jak to sie tam pisze i polecam z czystym sumieniem bo przy odstawianiu od cyca probowalam chyba z piec firm, tt dawalam tez przez pierwsze dwa tygodnie po urodzeniu jak nie mialam jeszcze dosc pokarmu, i nie odrzuciala cyca mimo podawania butelki potem sam cyc, wiec mysle ze smoczki maja napewno dobre. co do mleka to ja najpierw dawalam bebilon- po nanie ulewala, a potem po odstawieniu od cyca do dzis hipp combiotic, do dzis wypija tak jak zalecaja pediatrzy dwa kubki dziennie, bede dawac do konca trzeciego roku zycia tak jak zalecaja.
Ja musze cos zrobic z ubrankami Olgi bo tesciowa ma caly zagracony jeden pokoj naszymi gratami bo u nas sie nie mieszcza, troche m i szkoda bo niektore ciuszki po niej sa boskie no ale nie ma sensu tego trzymac bo w ciagu paru lat trzeciego dziecka nie planujemy.
Kasia- mi sie podoba Blanka, ale jeszcze bardziej podobne- Bianka 🙃 na oba maz sie nie zgadzal jak jeszcze myslelismy ze czekamy na core.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałam tak jak Danusia Tomme Tippee, byłam zadowolona, dobrze się trzymało, Alek potem sam sobie z niej pił. Tylko dla mnie rozmiary spore i duzo zajmowały miejsca np w torbie.
Mleko hmm zbyt wiele by pisać. Zaczełam od NAN, potem od Nan HA, pozniej Bebiko HA w miedzyczasie podejrzenie alergii i Bebilon Pepti na receptę, potem Hipp Biocombiotik i na nim zaczeły si kolki :/ A potem najdłuzej i najlepiej zwykłe Bebiko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja probowalam dac bebiko do znacznie tansze a jednak sporo tego schodzi ale mojej nie smakowalo- zrobila lyka i wypluwala, do dzis jej tak zostalo ze byle czego nie zje- francuski piesek jak to mowila moja babcia 😁
Justyna- kolki??? to kiedy dawalas to mleko? kolki przeciez mijaja samoistnie po 3 miesiacu mniej wiecej.... jeszcze jest hipp comfort dla dszieci z problemami brzuszkowymi ale ja nie stosowalam bo moja troche plakala ale miala zwyczajne gazy i najlepiej z wszystkiego pomogl probiotyk biogaja- teraz jeszcze przed porodem sie zaopatrze, bo dawalismy i espumisan i bobotic, potem delicol i sab simplex i nie pomagalo a po tym jak reka odjal 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas kolki zaczęły sie po skonczonym trzecim miesiącu. wszyscy sie dziwili jak to możliwe a akurat wtedy wpadło mi w rękę to mleko z Hippa 🤢 Przerobiłam te wszystkie probiotyki/ kropelki - po 2 tygodniach kolki minęły,ale jazdę mieliśmy ostrą 🥴
U nas mleka modyfikowanego Alek już dawno nie chce pić, po wakacjach nad morzem odrzucił butlę (miał 1,5 roku) i teraz pije tylko krowie.szkoda,bo dałabym mu w kubku modyfikowanego i miałby snaidanie z glowy a tak kombinuj 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry 😉

dzisiaj rano było polowanie na mocz 😁 Zuzia mi się zablokowała jak jej podłożyłam kubeczek między nogi i tak kucałam z 15min nad nią :P jem śniadanko i jadę zawieść do laboratorium po drodzę wstąpie do rossmana po resztę rzeczy do wyprawki 😉

Essence
moja odrzuciła mleko przed skończeniem roku 🤢 co ja się na gimnastykowałam z kaszkami żeby chociaż troche miała tego mleka potem zaczęła pic kakao po jakimś czasie i jakoś sumienie mi się uspokoiło i do teraz raz dziennie wypija kakao... ja też polecam butelki TT a mleko na poczatek miałam NAN ale dostała skazy białkowej i piła Nutramigen na recepte skończyło się na bebiko ale krótko bo pić mleka jej się odechciało... ciekawe jak bedzie z młodym 🤨 🤨 🤨 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś zaliczyłam pobudke przed 6 😮 nieprzytomna chodzę.

Ale się wkurzylam. Nastawiłam Natalce mleko, dopiero co otworzone. Termin dobry. Gotuje i coś mi śmierdzi. No cholera skiśnięte!!! Wącham w butelce no kurde śmierdzi! Więcej nie kupię w biedronce...
A ta moja glodna i się drze. Na szybko parówki i samoloty z kanapki. Siedzi cicho i zajada. Sytuacja opanowana na chwilę bo u niej kaszka rano to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mokja zaraz po obudzeniu wypija mleko czyli o 5 😮 a potem je normalne sniadanie kolo 8, kaszki niestety tez juz nie je od paru miersiecy, szkoda bo to wartosciowe no i sycacy posilek z glowy, a niewiele rzeczy lubi wiec tym bardziej szkoda, ja jak jeszcze jadla dawalam jej manne na modyfikowanym bo tych smakowych chwycic sie nie chciala, tak samo soku nie wypije tylko wode i wogole nie chce slodyczy 😮 dziwne dziecko, ja moglabym slodkie jesc caly czas.
Ja od paru dni nieprzytomnna chodze, dziwne bo sdpie normalnie w nocy a przez dzien i tak musze sie polozyc a i tak ciagle chce mi sie spac 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny

Chorym zdrówka życzę,a dzieciatym cierpliwości dla małych buntowników 🙂


Za za 10 min zbieram się do lekarza, ale kurczę nie dość, że tym tygodniu mnie coś boli i kłuje, brzuch mi się coraz częściej mocno stawia, do tego rano nie mogę się w ogóle obudzić...aż się boję, co dziś usłyszę 🤢

Co do butelek i mleka: mały dostawał moje, ale dopajałam go mlekiem NAN1, z czasem wieczorem zagęszczałam wieczorną porcję kaszką ryżową i dłużej spał. Później przerzuciłam go na Bebiko, które pije do chwili obecnej, tylko wieczorem z kaszką ryżową, a rano z odrobiną kakao. Co do butelek: miałam z Medeli i z Aventu. Kupując TT, trzeba mieć na uwadze, że są nieco szersze i np. nie wejdą do każdego podgrzewacza, czy termoopakowania 🙂

Dobra - zbieram się, paaa....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny jadę na IP mam uwaga! zielone uplawy... W życiu takich nie widziałam i takiej ilości... Dam znać chociaż sądzę że znowu czeka mnie pobyt w hotelu 5gwiazdkowym... Do tego jutro mama idzie do szpitala na chemię :/ a Zuzia do rodziców Wojtka muszę zgłosić też na IP że miałam kontakt ze szkarlatyną...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha_84 napisał(a):

Zuziek, Basia kurcze kiepsko z tymi pomiarami ale przynajmniej działacie w temacie. Sporo osób olewa. Zazdroszcze wam jednak diety przymusowej... Bo ja jestem kulka a będzie jeszcze gorzej. A wy szybko po ciąży zrzucicie. Zresztą Basia ja kojarze że u ciebie waga w miejscu stoi??? To nic nie bedziesz musiała zrzucać. Ach.

Stoi w miejscu nadal 🙂 Ale po ciazy drugiej ciazy musze zrzucic to co przytylam w pierwszej 😜 wiec bede miala co robic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj Zuziek nieciekawie. Obyś nie musiała jednak zostawać w szpitalu 🤨

Danusia jak będziesz sprzedawać rzeczy po Oldze to daj znać. Śpiochów i bodów mam mnóstwo ale małych koszulek, getrów, spódniczek, bluz praktycznie wcale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajajaj Zuziek trzymaj się ! Nogi zaciskaj !!

Wczoraj moja koleżanka urodziła córkę. Nic w tym nadzwyczajnego,gdyby nie fakt,że całą ciążę był chłopak i nawet na usg 4D widać jajka i siusiaka O podmianie nie ma nawet mowy,bo mąż świadek (miała cc) ale numer 🤪

Co u Was dzisiaj na obiad? Zjadłabym coś z sezonowych przysmaków,ale trzeci dzień młode ziemniaki to już przegięcie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence Nie strasz 🤨 Bo ja przygotowana na synka jestem nie na córcię 😲 😁
Xandi Daj znać po wizycie 😉


Ja dziś na obiad zjem sobie kalafior z masełkiem i bułką tartą. 😉

Dziewczyny mierzyłam niedawno brzuch i obwód wynosił 88 a teraz już mam 94 😮 a mineło zaledwie 13 dni 😮 Nie wiem czy mały sie tak wypiął czy tak urósł mi brzuchol 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Mam 2 pytania
1) jakich butelek używałyście i czy polecacie ?????
2) jakie mleko dawałyście ????

ad 1) Avent
ad 2) Bebilon a ze to jets to samo co bebiko tylko drozsza wersja to bebiko. Mlodego karmila piersia do 9 miesiaca. A teraz pije tylko mleko kozie wiec zadnego nie uzywam z tych modyfikowanych 🙂

Wreszcie wszystko nadrobilam.
zuziek trzymaj sie u daj znac co i jak. Trzymamy kciuki 😘 😘 😘 😘
essence niezly numer. Jakby u mnie sie urodzila dziewczynka tez bym sie cieszyla. Byleby byla zdrowa. A na poczatku i tak moze chdzic w ciuchac po bracie. Co za roznica.... Ja jestem chlopczyca i tez non stop w spodniach wiec pewnie corka bylaby taka sama 😉
Co do obiadu to mam makaron razowy i niby steka 🙂

A dzis tez bylo niezle 🙂 zjadlam pol kalarepy i cukier mam UWAGA 69 !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika- trzymaj sie tam w szpitalu... moze przynajmniej bedziesz sama to bedziesz miala spokoj a nie z kilkoma osobami na sali.
Ola- a co potrzebujesz konkretnie? moge przejrzec rzeczy cory i porobic fotlki, tylko jesli sie nie spieszy to w sobote jak maz bedzie w domu bo musze jechac do tesciowej bo u niej mamy niepotrzebne graty bo u nas sie nie mieszcza.
Nawet nie straszcie z ta zmiana co co plci 😮 drugi raz bym juz tego nie przezyla, chociaz w sumie to chcialam miec druga core wiec w moim przypadku zmiana byl;aby korzystna dla mnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziek napisał(a):
I znowu se leze w szpitalu... Nic w sumie strasznego bo mam mega grzybice ale jestem zamknięta... Dostałam skurczy to dali mi magnez w kroplówce... Młody ma 2kg... I z nim spoko...

Trzymaj sie.
Dobrze ze z malym wszystko ok. Oby szybko ja zwalczyli. Nie zapomnij o probiotykach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...