Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

zuziek napisał(a):

do tego Zuzia dziś była u ortopedy i zaś wydatek specjalne buty z wkładkami ortopedycznymi się szykują... 😞


U nas chyba będzie podobnie, pewnie da wkładki. Alek chodzi na palcach mimo,że od początku kupujemy porządne buty. W wtorek prywatnie do ortopedy- 130 zł 🤢 ,ale przynajmniej poogląda dokładnie a nie tak jak inny na nfz- to była kpina nie wizyta 😠

Co do szwagierki- zasadnicza kwestia czy pożyczałaś czy dawałaś jej. Czasem trzeba baaaardzo wyraźnie to określić. Może zarzekałaś się,że koniec z dziećmi i ona poczuła ciche przyzwolenie na to? Ale fakt,faktem zachowała się nieładnie. Co do wózka to się nie martw, może ktoś Ci pożyczy na te pierwszych 6-9 miesiecy póki dziecko stabilnie nie siądzie. Myślałaś przecież nad zakupem spacerówki espiro (tej która ja mam,taka lekka ) .

Co do tego przymusu karmienia piersią- śmiac mi sie chce i zarazem płakać. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas kazał buty z profilowaną wkładką kupić w Bartku są takie buty... u nas jest \"kaczy\" chód... na razie bez płaskostopia ale jak nie bedzie chodzić w tych wkładkach to się zacznie robić... na dwie pary butów bedzie z 400zł...

ze szwagierką to może masz racje że tak mogła to odczuć ale nigdy nie powiedziałam że im daje tylko pożyczam... ale mogła chociaż spytać czy może dać czy nie... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pierdole wszytsko co napisałam skasowałam szklak mnie strzeli zaraz
Zuziek .jeżeli powiedziałaś ze pożyczysz to niech teraz odda ci za to kasę ..chore to trochę moim zdaniem
Co do butów bartek uważaj , mi polecała buty profilaktyczne Mrugały są o wiele tańsze niż Bartek ...my mamy koślawość kolan
glukoza norma na czczo do 106 po 2 h 140....ja zakupiłam za 5 zł w laboratorium
co do wątku na fb jestem jak najbardziej za
Strasznie mnie głowa boli zaraz wyląduje nad kibelkiem cos czuje ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z Bartkami też przerabiałam - tj. kupuję na przecenach o rozmiar,dwa za duże i czekają.Teraz muszę się rozejrzeć za zimowymi. Alek w zimie nosił takie przecenione z 260 na 60... 🙂 Ciapy w żłobku i domu mamy Daniele,więc też porządne. Mrugały też mieliśmy- bardzo fajne,cena faktycznie trochę niższa od Bartka,ale też nie zwala z nóg.
Nie wiem co mnie podkusiło,chyba mąż :P i kupulismy na wiosnę Alkowi adidasy Nike. Kurde wściekła jestem,bo 120 zł a można bylo kupić w tej cenie porządnie wyprofilowane Mrugały 😠 Jeszcze jak mi ortopeda powie,że to szajs to będę musiała schować dla drugiego brzdąca i znowu wydać ponad stówę 🥴
Oglądałam wczoraj trampki w ccc, Alek zmierzył, no noga lata we wszystkie strony- nie wiem jak taki but ma być dla takiego dwulatka. Jedyne co tam fajnego widziałam to ceny 😆
Ale zanudzam pierworódki możecie przestać ziewać ! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danusia1985 napisał(a):
Olga miala zimowe z mrugaly i byłam bardzo zadowolona, fajnie sie zakladaly, byly dopasowane do stopki no i sliczne byly 🙂 ale z tego co pamietam to kosztowaly kolo 200 zl.


Dlatego warto się teraz rozejrzeć za zimówkami,jeśli nie przeszkadza Wam,że dziecko nie bedzie nosic butów z nowj kolekcji 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dopiero wdrażam się w temat... :/ ale już mnie przerażają ceny teraz kupie jedne... zimówki Zuzka miała z Bartka... coś koło 180zł a ciężko mi kupić buty z wyprzedzeniem bo Zuzi nie wiem jak noga rośnie raz szybko raz wolno... i nie wiem jak trafie z rozmiarem... teraz ma 24 (4latka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haha Czarna mnie też piorun trafia jak piszę, piszę i dupa bo mi post w kosmos się wysyła 😁

Kurde że ja na to nie wpadłam by kupować na przyszłość! Tylko hm w sumie nie wiadomo jak noga będzie rosła. Kurde ceny rzeczy dziecięcych przerażają bo są jak dla dorosłych!!!

Wypluta jestem po dzisiejszym dniu w pracy....

Mikusss zrobilas mi smaka na placki ziemniaczane 😜 i chyba jutro się pojawią na moim stole 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence napisał(a):
danusia1985 napisał(a):
Olga miala zimowe z mrugaly i byłam bardzo zadowolona, fajnie sie zakladaly, byly dopasowane do stopki no i sliczne byly 🙂 ale z tego co pamietam to kosztowaly kolo 200 zl.


Dlatego warto się teraz rozejrzeć za zimówkami,jeśli nie przeszkadza Wam,że dziecko nie bedzie nosic butów z nowj kolekcji 😉

mi tam na kolekcji najnowszej nie zalezy, wazne zeby but byl dobrej jakosci no i zeby rozmiar pasowal, nie mam pojecia jaki bedzie nosic w zimie, teraz nosi 23, wielka z niej baba, tzn wysoka bo gruba nie, wazy tylko 12 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziek napisał(a):
Dobry
wyszukałam sobie dwóch wózków...
ten http://olx.pl/oferta/gleboki-wozek-CID88-ID5vjXh.html lub ten http://olx.pl/oferta/wozek-gleboki-gratis-CID88-ID5Ei3r.html#2c4fd4be15 co myślicie?



mnie sie podoba ten drugi.

A ja mam od rana zly dzien z mezem sie poklocilam o wszystko od rana sie czepial a to ze ciuchy na fotelu i ze sobie nie radze z mieszkaniem a ze wczoraj nie posprzatalam to zaraz takie dogadywanie 😠 od rana juz sie przez niego poryczalam i nastroj mam chusteczkowy a obudzilam sie w dobrym humorze. Nie odzywam sie do niego a on czeka pewnie ze ja go przeprosze o tyle ja go przeprosze..... on zaczal wiec on powinien mnie przeprosic. 😞 😞 😞 od rana laze i sprzatam a do tego zle sie czuje mam dosc tego dnia i niech bedzie juz poniedzialek by on szedl do pracy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katia u mnie jak nie ma męża to się nudzę okrutnie, a czasem jak przyjedzie po całym dniu i marudzi to też mam ochotę odesłać do z powrotem 😁

Dziś po raz pierwszy moje dziecko mnie obudziło w nocy swoim kręceniem się i przez godzinę nie mogłam zasnąć. Nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać 🙃

I jeszcze chciałam dodać, że zastanawiam się jak wygląda kupowanie wyprawki u mam, które do końca nie znają płci dziecka - ja jestem przerażona, bo chciałam już kupić niektóre rzeczy żeby rozłożyć wydatki, a tu praktycznie wszystko z wyjątkiem pieluch i butelek ma dodatek różowego lub niebieskiego! Rzeczy typu przewijak, wanienka, szczotka, smoczki chciałam zamówić już teraz, ale widać mogę pomarzyć ;/ Chyba że znacie sprzedawców na allegro/ sklepy dziecięce, gdzie można dostać takie rzeczy w uniwersalnych kolorach???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie też już rozmawiałam z babką i jestem już na 90% zdecydowana tylko musimy pojechać do Bielska-białej bo przesyła z 70zł jak nie więcej :P

a jeśli ktoś ma znajomą która bedzie wychodzić za mąż to podeślijcie link http://olx.pl/oferta/suknia-slubna-CID87-ID5JDJp.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cobi ja mimo,że znałam płec to i tak kupowałam wszystko unisex. To jest prostsze niż Ci się wydaje, sama sobie sprawę komplikujesz. Omijaj po prostu kolory majtkowy róż i majtkowy niebieski :P Przecież wózek możesz kupić np zielony, wanienkę żółtą a przewijak kremowy. Pościel kupiłam będąc w pierwszej ciąży taką -> http://allegro.pl/5el-posciel-120x90-serduszka-baby-s-comfort-i4126288615.html Nr 3, tylko bez serduszka, cała byla w paski. Alek do tej pory używa. Mialam w takie paski rożek,przescieradło i przybornik na łóżko. Myślę,że na 100 % tak naprawdę pleć poznasz przy proodzie (no znam takie przypadki :P ) więc niemądre jest czekanie do tego momentu ze wszystkim,albo kupienie wszystkiego w różu a potem panika bo chłopak 😆
Nie wiem czy zamierzasz sprzedać wózek jak juz bedzie niepotrzebny czy trzymac dla kolejnego, ale tym bardziej warto rozejrzeć się za kolorem uniwersalnym. Łatwiej odsprzedac np.
Z butelkami i smoczkami to problem jest najmniejszy,bo tak naprawde jak bedziesz potrzebowac smoczka to kupisz w kazdej aptece po porodzie, tak samo z butelką. Najgorzej jak sobie nakupujesz teraz butelek,smoczków a okaze sie,że dziecko nie toleruje żadnego z tych gadżetów albo ten smoczek jest zły,dziecku nie pasuje a Ty karmisz tylko piersią 🙂
Jak dla mnie spokojnie kup wózek,kolor dowolny,unikaj tylko tego wsciekłego rózu i niebieskiego. Kocyki kupiłam bedac w ciazy (ale ja rodziłam jak było -20 C) w kolorze delikatnym cytrynowym,wiec tez uniwersalny. Warto rozłozyc wydatki tak jak piszesz. Zuziek kolezanka miała ten pierwszy espiro- ja bym go brała,jest spoko. Ten drugi ma sąsiadka z naprzeciwka,szkoda mi dziewczyny ale męczy sie z nim,straszny kombajn z niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek- jak bedziesz w bielsku to wpadnij na kawke bo napewno pojedziesz przez czechowice 🙂

Ja tez mysle ze rzeczy co nie sa ubrankami mozna kupic w uniwersalnych kolorach, albo kup teraz grubsze rzeczy typu wozek- lepiej unisex - moze czerwony? laktator, lprzewijak, wanienke, lozeczko , kosmetyki itp a jak poznasz plec a pewnie to bedzie na nastepnej wizycie bedziesz kupowac reszte. Moja cora kapala sie w niebieskiej wanience po siostrzencu i tez nie bylo problemu 🙂 a w naszej wannie zaczela sie kapac jak miala pol roku i stabilnie siedziala.

Ja juz po obronie, 5 🙂, latwe pytania byly, tak wiec to moja przedostatnia wizyta w Sosnowcu, ostatnia 6 czerwca na gali z okazji rozdania dyplomow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danusia1985 napisał(a):

Ja juz po obronie, 5 🙂, latwe pytania byly, tak wiec to moja przedostatnia wizyta w Sosnowcu, ostatnia 6 czerwca na gali z okazji rozdania dyplomow.


Fajnie,gratuluję !!!! 🤪 Ja obronę mam 11 lipca.

Tak jak pisze Danusia,czerwony wózek jest ok. Teraz modny jest taki czekoladowy,albo ecru-ale wątpię by był praktyczny. Ja kupiłam Alkowi spacerówkę espiro w kolorze fioletowym. Tomek jak usłyszał przez telefon to aż mnie nakrzyczał,że babski kolor,ale jak zobaczył go na żywo to zrozumiał. No wózek jest prześliczny. Tutaj dam link do wózka espiro,ale inny model,a le chodzi mi o taki kolor . Mój jest chyba bardziej nasycony http://www.espiro.eu/enzo-evo/wielofunkcyjne-espiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam gondole brazowo- ecru, ale te jasne elementy latwo sie zdejmuje i mozna prac, kupilam taki kolor jak jeszcze myslalam ze bedzie dziewczynka ale cos mnie tknelo ze jeszcze za wczesnie na damski kolor, zdecydowalam sie na ten kolor ze wzgledu na pore roku zeby nie byl za ciemny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Zuziek- jak bedziesz w bielsku to wpadnij na kawke bo napewno pojedziesz przez czechowice 🙂

Ja tez mysle ze rzeczy co nie sa ubrankami mozna kupic w uniwersalnych kolorach, albo kup teraz grubsze rzeczy typu wozek- lepiej unisex - moze czerwony? laktator, lprzewijak, wanienke, lozeczko , kosmetyki itp a jak poznasz plec a pewnie to bedzie na nastepnej wizycie bedziesz kupowac reszte. Moja cora kapala sie w niebieskiej wanience po siostrzencu i tez nie bylo problemu 🙂 a w naszej wannie zaczela sie kapac jak miala pol roku i stabilnie siedziala.

Ja juz po obronie, 5 🙂, latwe pytania byly, tak wiec to moja przedostatnia wizyta w Sosnowcu, ostatnia 6 czerwca na gali z okazji rozdania dyplomow.


Danusia moje gratulacje 😉 do Bielska raczej nie pojedziemy bo Wojtek wybrał wózek z Rybnika :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
https://www.google.pl/search?q=wozek+baby+active&client=firefox-a&hs=Vme&rls=org.openmandriva:pl:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=_6BcU-_pDuKn4gTRuIFw&ved=0CAkQ_AUoAg&biw=1440&bih=710#q=wozek+baby+active+3w1&rls=org.openmandriva:pl:official&tbm=isch&facrc=_&imgdii=_&imgrc=ROhk6oqpne42RM%253A%3BfLMLMDb_QZwB4M%3Bhttp%253A%252F%252Fwozki.com.pl%252Fphotos%252Fhit-3w1-wozek-babyactive-lekki-alu-wielofunkcyjny-2452657252.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwozki.com.pl%252F2012%252F07%252F02%252Fhit-3w1-wozek-babyactive-lekki-alu-wielofunkcyjny%252F%3B399%3B300

my mamy taki wozek 3w1

danusia gratuluje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...