Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ufff... Ale się narobiłam- powiem Wam dziewczyny 🙂
Zrobiłam zakupy,posprzątałam mieszkanie i przesadziłam kwiaty.

Zuziek wiem,że spanie rodziców z dzieckiem hmm bywa męczące i że lepiej od razu przyzwyczajać... Niestety albo stety (bo uwielbiamy) spać z Alkiem (mamy łóżko 200x200) mieścimy sie bez problemu a Alek jest naszym gościem w łóżku o godzinie 4-5. Nie powiem czasem wezme go do nas,sprawdze pampersa,dam pić,pójde do wc a on juz śpi jak zabity, wtedy go przenoszę do jego łóżeczka i śpimy dalej 🙂 Cóż mam plan żeby Maksa nie uczyć tego spania z nami,ale zobaczymy jak to wyjdzie 🙂

Zbieram się i jadę po Alka, jszcze zahaczymy o Lidla,bo naszła mnie ochota na ciastko (jutro robimy grilla,choć przy obecnej grzmiącej i pochmurnej pogodzie raczej skonczy sie na posiadówce w domu) "Piekę" coś takiego -> http://www.kwestiasmaku.com/blog-kulinarny/sernik-bounty-na-zimno/ Robiłas już Basiu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basienka84 napisał(a):
Tego nie robilam choc przyznam ze mialam ochote.
Niestety u mnie nie przepadaja za kokosem w duzych ilosciach.
Daj znac jak wyszlo i czy bardzo bylo go czuc. Jak nie to tez zrobie 😁


właśnie sie zastanawiam czy go robić... kupuje ktoras mleko kokosowe ? Czy w Lidlu jest w stałym asortymencie czy tylko jak są te akcje typu "tydzien azjatycki albo orientalny" ? Tak to wygląda http://imagizer.imageshack.us/a/img268/5460/zzztestymlekokokosowe2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Mikuss przypominasz mi mnie samą w pierwszej ciąży 🙂 czytanie wyników z \"doktorem\" google i takie tam 😉 Teraz nie mam wyników idealnych,ale lekarz niczego się nie czepia. Jeśli bierzesz witaminy to bym nie panikowała,bo w ciąży serio ciężko mieć idealne wyniki morfologii i moczu- zawsze jakieś tam bakterie. Byleby białka nie było a tak luzik. Ja tylko pilnuję kwasu moczowego - mój lekarz zawsze się z tego śmieje,że taka przygotowana jestem. a ja po prostu chcę zapobiec znowu temu cholernemu zatruciu i puchnięciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Tego nie robilam choc przyznam ze mialam ochote.
Niestety u mnie nie przepadaja za kokosem w duzych ilosciach.
Daj znac jak wyszlo i czy bardzo bylo go czuc. Jak nie to tez zrobie 😁


właśnie sie zastanawiam czy go robić... kupuje ktoras mleko kokosowe ? Czy w Lidlu jest w stałym asortymencie czy tylko jak są te akcje typu \"tydzien azjatycki albo orientalny\" ? Tak to wygląda http://imagizer.imageshack.us/a/img268/5460/zzztestymlekokokosowe2.jpg

Ja mleko kokosowe kupuje w Tesco. W Lidlu nie widzialam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikusss__ napisał(a):
Mogłabyś przybliżyć sprawe tego kwasu moczowego? O co dokładniej chodzi ? i Co się działo w Twoim przypadku ?
🙂


Pod koniec ciąży zaczęłam bardzo puchnąć,nabierać wody. Wiadomo puchnie się na koniec,ale u mnie to było straszne. Mój lekarza trochę to zbagatelizował twierdząc,że to pewnie taki mój urok. Przez 1,5 miesiąca przytyłam 10 kg. Jadłam sporo,ale nie tyle zeby przytyć 10 kg. W ostatnim miesiącu znowu przytyłam 10 kg,do tego nie było widać róznicy miedzy udami a kostkami,tak spuchły mi nogi. Lekarz na ostatniej wizycie 30 stycznia zmierzył mi ciśnienie a tam 140/95 gdzie ja zawsze od początku do 8 mies. miałam 120/70. Rychło w porę doktorek skojarzyl fakty,biegiem kazał pędzić robic kwas moczowy (z krwi) i przejete laborantki widząc moją panikę zrobiły to w 5 minut. przez telefon podałam lekarzowi wynik a że jeszcze przyjmował to kazał szybko przyjsc po skierowanie. Dostałam skierowanie na szpital i wywoływali mi poród w 38 tyg. U mnie na szczęscie wszystko dobrze się skonczyło,bo była to zaawansowana ciąża. Mialam typowe zatrucie ciążowe (gestoza). Poczytaj sobie,nie bede wiecej sie rozpisywać 😉 Jest to bardzo niebezpieczne dla dziecka przede wszystkim,podaje sie leki a że u mnie był finisz to już kazali rodzić. Teraz pilnuję tego stężenia kwasu we krwi żeby w razie czego lekarz zareagował szybciej. Z tego co czytałam są nikłe szanse,że będę mieć to znowu (zazwyczaj jak występuje to tylko w pierwszej ciąży) i tak samo twierdzi mój lekarz,ale bardzo się przestraszyłam wtedy. Podobno może odkleić się łożysko,więc dla dziecka to od razu oznacza śmierć.

Z normalnie zbudowanej (jak na mój wzrost) osoby o wadze 63 kg na początku ciąży, rozpakowywałam się z 93 na liczniku.... 20 kg to była sama woda, którą wysikałam w szpitalu- podobno wyglądałam jakby ktos ze mnie powietrze spuścił 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobrze ze się rozpisałaś i wyjaśniłaś trochę sytuacje za to dziękuję,będe wiedzieć na co zwracać uwagę. Bo powiem szczerze że nie mam o niczym pojęcia a o tym kwasie moczowym to nawet nie słyszałam. 🤔
Na pewno sobie poczytam troszkę na ten temat 🙂


Basiu również Ci życzę miłego odpoczynku jak i Wam wszystkim kobietki 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no więc powiem wam że czeka mnie wizyta w poradni cukrzycowej... dieta będzie bankowa od lekarza bedzie zależeć czy będe mierzyć cukier czy nie... dopiero wybiorę się w poniedziałek bo teraz majówka to zamknięte... wujek google podpowiada co jeść przez te 4 dni ale jak coświecie chętnie poproszę o rady... no to tyle o cukrzycy teraz o szyjce... dziś dowiedziałam się że moja szyjka skrócona jest o ok.30% o.O dla mnie trochę dużo ale lekarz nie panikuje więc chyba nie ma tragedii... mam brać nospe 2x1 i tyle... do tego pić dużo wody bo mogę mieć kolkę nerkową (to wyczytał z moczu) o.O aaaa i moje nieszczęsne 10,5 kg na plusie chyba już pisałam... po za tym za 2 tyg. 15.05 na kontrole szyjki i wtedy umówimy się na ewentualne USG 😉

Essence o.O masakra słyszałam o zatruciu ciążowym leżałam z jedną dziewczyną na patologii wyglądała jak balon... ale nie wgłębiałam się w temat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek uu a jednak czeka Cie dieta. Ja niestety nic na ten temat nie wiem.
Miejmy nadzieje że reszta dziewczyn pomoże bo ja niestety nie mogę nawet doradzić.
Co do szyjki to trzeba zaufać lekarzowi i nie panikować,liczyć na to że skracać się już nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek pewnie bedziesz mieć powtórkę z rozrywki i znów badanie glukozy? Dieta na pewno. Ja mialam podejrzenie w 1 ciąży ale się nie potwierdziło, może u ciebie też tak będzie. A przynajmniej życzę ci by cie jednak jakoś cukrzyca ominęła. a co do szyjki to chyba bym skonsultowała to z kimś jeszcze tak dla twojego spokoju.

Mam chwilę spokoju i leżę a mąż myje Natalkę. A drze sieeeee bo to już późno jak na nią. Byliśmy na szybkich zakupach. Kolejki ogromne. No i co ja to jeszcze chciałam dodać 🙃 aha że jak ja mam chwilę by z wami popisać to nie mam z kim bo tu pustki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika napisz mi proszę co w tym moczu wskazuje na możliwość kamicy nerkowej ? Zerknę na swoje wyniki.
Pytam,bo ja po 1 ciąży (jakieś 2 miesiące po ) wylądowałam w szpitalu z kolką nerkową i z tego co lekarze mówili na oddziale po ciąży to wiele kobiet ma tą dolegliwość, jakieś związki mineralne się odkładają. U mnie jeszcze dochodzą rodzinne predyspozycje ze strony mojego ojca juz chyba każdy to miał,więc czas był na mnie 🙂 Rozbijali mi to endoskopowo,ale 3 dni byłam bez dwumiesiecznego dziecka,jeszcze trafiłam w Wielki Piatek 🤢 Co sciagnelam mleka to musiałam wylewac,bo mialam silne leki. Szczerze mówiąc wolę tysiac razy rodzić niż mieć to znowu 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
napisze ci moje wyniki moczu:
barwa - żółta
przezroczystość - przejrzysty
ciężar właściwy - 1025
pH - KWAŚNY
białko - 0,0
glukoza - 0,0
Ketony - obecne +++
Urobilinogen - w normie
Bilirubina - nieobecna
Nabłonki płaskie - nieliczne
Leukocyty - 1-2
Bakterie - pojedyńcze
śluz - nieliczne pasma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...