Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A wkładki kupowałyście lub będziecie kupować w drogerii czy allegro?

Niania elektryczna teraz będzie idealna bo mamy duży dom. Już prosiłam męża by się tym zajął, poczytał i kupił.

Podgrzewacz mam, przypomniałam sobie 😁 ale nigdy nie używałam.

Kiedy zamierzacie pakować torby do szpitala? Ja nie wcześniej niż w połowie, pod koniec czerwca. Będę mieć akurat miesiąc do terminu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja kupowałam wszystko na allegro u jednego sprzedawcy.
Kacha, ja mam taką nianię http://allegro.pl/niania-elektroniczna-babyono-194-zasieg-450m-hit-i4177197726.html ale wg mnie jest słaba 🥴 Nie zawsze łączyła.

Jeśli chodzi o hulajnogę to zapytałam swoich lutóweczek\\\\\\\'12 bo u nas temat na topie. Jak się czegoś dowiem to dam cynk 😉

Znalazłam fajny blog http://matkawariatka.pl/niezbednik-pierwszego-roku-gadzety/ warto poczytać.

Mąż mnie dzisiaj z rana rozwalil. Pyta mnie \"Kiedy Ty dokładnie rodzisz,bo muszę urlop zaplanować w pracy\" 😁 Termin mam na 12.08, mogę urodzić31.07 albo 25.08 - to jest czysta loteria 😆 Jedynie pewnym terminem jest cesarka a o nią będę walczyć jak dziecko się nie odwróci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence - będę wdzięczna 🙂

A nianię mam taką http://allegro.pl/philips-avent-elektroniczna-niania-dect-scd520-i4211645280.html , kupowałam ją trzy lata temu i do tej pory działa bez zarzutu:
ma świetny zasięg, można na odległość włączyć muzyczkę czy lampkę jak maluch płacze, lub do niego mówić i pokazuje temperaturę w pomieszczeniu, gdzie śpi maluch - ta opcja była bardzo pomocna podczas wakacyjnych wyjazdów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
xandi napisał(a):


I mam pytanie do wieloródek 😜 Czy Wasze starszaki mają może hulajnogi??? Bo chcę kupić Gnomikowi na dzień dziecka, a tyle ich jest, że się pogubiłam 🙂

Hej,

Moj ma hulajnoge. Kupilismy mu rok temu. BYla w zestawie z rowerkiem biegowym. Hulajnoga na trzech kolkach jest. NIestety moje dziecko to kurdupel wiec tylko na hulajnoge sie nadaje do rowerka biegowego brakuje mu jakies 3 cm 😉
Rowerek taki:
http://allegro.pl/rowerek-biegowy-kinderkraft-runner-bialo-zielony-i4194544718.html
Hulajnoga:
http://allegro.pl/drewniana-hulajnoga-dziecieca-kinderkraft-promocja-i4201549408.html

Jest fajna bo ma ogranicznik wiec dziecko nie przekreci sobie kierownicy dookola. Pozatym kolka mi sie bardzo podobaja i co najwazniejsze utrzymuje i mnie 🙂 wiec mojemu dziecku pokazuje jak sie na tym jezdzi 🙂

Podhrzewacz mam z aventa. Natomiast sterelizatora nie kupowalam 🙂
Jesli chodzi o wkladki to nie pamietam firmy z jakiej uzywalam ale jakies tanie w rozowym opakowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
xandi napisał(a):
Essence - będę wdzięczna 🙂

A nianię mam taką http://allegro.pl/philips-avent-elektroniczna-niania-dect-scd520-i4211645280.html , kupowałam ją trzy lata temu i do tej pory działa bez zarzutu:
ma świetny zasięg, można na odległość włączyć muzyczkę czy lampkę jak maluch płacze, lub do niego mówić i pokazuje temperaturę w pomieszczeniu, gdzie śpi maluch - ta opcja była bardzo pomocna podczas wakacyjnych wyjazdów 🙂

Mam pytanko o ta nianie.
Szukam jakiejs niani elektronicznej ale bezprzewodowej. Czy ta taka jest?
Ogolnie o co mi chodzi... Czesto moje dziecko spalo na dworze a ja np. robilam cos w kuchni. Nie bardzo mi sie chcialo wyciagac przedluzacz z komorki wiec nie mialam niani i co chwile tylko bylo zagladanie w okno i sprawdzanie czy sie obudzilo. Chcialabym jakas nianie, ktora stacje nadawcza ma badz moze miec bezprzewodowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basieńka mój mały to wariat - na swoim rowerku biegowym tak szalał, że połamał - bo miał drewniany i trzeba było dodatkowych wkrętów, żeby mógł dalej jeździć stąd hulajnoga nie może być drewniana i najlepiej żeby była na dwóch kółkach, bo już na takiej próbował i świetnie sobie radził 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basieńka mój mały to wariat - na swoim rowerku biegowym tak szalał, że połamał - bo miał drewniany i trzeba było dodatkowych wkrętów, żeby mógł dalej jeździć stąd hulajnoga nie może być drewniana i najlepiej żeby była na dwóch kółkach, bo już na takiej próbował i świetnie sobie radził 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
xandi napisał(a):
Essence - będę wdzięczna 🙂

A nianię mam taką http://allegro.pl/philips-avent-elektroniczna-niania-dect-scd520-i4211645280.html , kupowałam ją trzy lata temu i do tej pory działa bez zarzutu:
ma świetny zasięg, można na odległość włączyć muzyczkę czy lampkę jak maluch płacze, lub do niego mówić i pokazuje temperaturę w pomieszczeniu, gdzie śpi maluch - ta opcja była bardzo pomocna podczas wakacyjnych wyjazdów 🙂



Mam pytanko o ta nianie.
Szukam jakiejs niani elektronicznej ale bezprzewodowej. Czy ta taka jest?
Ogolnie o co mi chodzi... Czesto moje dziecko spalo na dworze a ja np. robilam cos w kuchni. Nie bardzo mi sie chcialo wyciagac przedluzacz z komorki wiec nie mialam niani i co chwile tylko bylo zagladanie w okno i sprawdzanie czy sie obudzilo. Chcialabym jakas nianie, ktora stacje nadawcza ma badz moze miec bezprzewodowa 🙂


Baza aventa jest i na baterie, i na ładowarkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
xandi napisał(a):
Basieńka mój mały to wariat - na swoim rowerku biegowym tak szalał, że połamał - bo miał drewniany i trzeba było dodatkowych wkrętów, żeby mógł dalej jeździć stąd hulajnoga nie może być drewniana i najlepiej żeby była na dwóch kółkach, bo już na takiej próbował i świetnie sobie radził 🙂

To jak na dwoch kolkach to taka kupilismy mojemu chrzesniakowi:
http://allegro.pl/2w1-hulajnoga-z-plozami-spokey-freezer-lato-zima-i4194337861.html
Jest ona caloroczna wiec w lecie jezdzi na niej a w zimie sobie zmienia na plozy i dalej jezdzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mi z johnsona te wkladki zostawialy kłaczki na sutkach 🤨 nie wiem czemu, pozatym byly ok.
My kupilismy przedwczoraj corce rowerek biegowy od 2 lat w decatchlonie i super sobie radzi, metalowy z hamulcem, kolor rowerka i kasku unisex zeby mlodszy skorzystał. hulajnogi tez tam byly wiec mysle ze warto zabrac dziecko ze soba i przymierzyc, a rowerek biegowy polecam, niby dla wiekszych dzieci ale moja jest wysoka na swoj wiek wic juz bez problemu dosiega 🙂
Dziekuje za pomoc z wakacjami, chyba Justyna polecala ta Wille Malibu w Chlapowie ze widziala ja z bliska ze fajna, zdjecia i opinie tez ma dobre, 30 zl od osoby, plac zabaw na zewnatrz i zadaszona sala zabaw, dzieckogratis i jeszcze dostaniemy lozeczko 🙂 no i blisko morza.
Ja mam nianie elektryczna tommee Tippee ale jest u tesciowej jak ja pilnuje to uzywa, w bloku to zbyteczny gadzet 😉 kupilam uzywana i dobrze sie spisuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 😉
moja Zuźka ma hulajnoge taką z dwoma kołami z tyłu ale jakoś bardziej woli rower... jeszcze w tym roku obleci na tym co ma a za rok trzeba większy kupić... po za tym wczoraj wymyśliłam urodziny dla Wiktorii i Zuzi ponieważ teraz kasa idzie na Patryka (wyprawka) a ja w domu nie mam siły ani nerwów zrobić urodzin dla 7dzieci to zabieramy je na cały dzień na wycieczkę Zoo albo wesołe miasteczko z piknikiem itp. mają urodziny 18 maj Wiktoria 2 czerwiec Zuzia... zobaczymy co wyjdzie...
wczoraj jeszcze przeliczaliśmy ile wydamy jeszcze na niezbędne rzeczy wyprawkę z listą to wyszło 700zł bez ubranek i rzeczy dla mnie do szpitala... i nie całe 3 miesiące do końca a my jeszcze nie mamy gdzie mieszkać... :/ to mnie najbardziej dobija...

pogoda dzisiaj brzydka więc wezme się za sprzątanie chyba... tak po za tym niech te hormony ze mnie zejdą bo jest wredna i uparta jak nigdy... :/ Wojtek ma ze mną 3 światy teraz do tego Zuzia w domu do piątku i mam dość... 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danusia1985 napisał(a):

Dziekuje za pomoc z wakacjami, chyba Justyna polecala ta Wille Malibu w Chlapowie ze widziala ja z bliska ze fajna, zdjecia i opinie tez ma dobre, 30 zl od osoby, plac zabaw na zewnatrz i zadaszona sala zabaw, dziecko gratis i jeszcze dostaniemy lozeczko 🙂 no i blisko morza.


Fajnie cieszę się,że pomogłam. te zabawki w środku i na zewn. to duuuuużo przy takim dziecku. Cóż, pzoostaje tylko życzyć dobrej pogody.... 😉 My jak jechalismy nad morze to wszyscy stukali sie w głowę,że jedzeimy na krioterapię 😁 A trafilismy na rewelacyjną pogodę, w calym kraju były upały powyżej 35 \' C , rodzina przez tel narzekała a nad morzem wiadomo chłodniej ok 27-30 i dla nas było idealnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika- ubrankami sie nie przejmuj- napewno dostaniesz od kolezanek albo od kogos z rodziny, a jak nie to polecam ciucholandy- dla takich malych dzieci sa tanie i nie zniszczone 🙂 glowa do gory- bedzie dobrze, 3 miesiace to duzo, ja jeszcze nawet nie zaczelam kupowac, tylko kupilismy fotelik i gondole i narazie tyle. Wspolne urodziny to super pomysl 🙂
Justyna- jesli chodzi o mnie to nie musi byc az tak cieplo, byle nie padalo, ja na kapiele sie nie pisze, dla mnie Baltyk nawet w sezonie jest za zimny 🤨, pozniej juz bym sie bala tak dalekiej drogi, my tez wybieramy sie do zoo w piatek po bozym ciele do Ostrawy, do Chorzowa tez nie mamy blisko a tamto jakos bardziej mi sie podoba, potem jedziemy na weekend w drodze powrotnej na slask do znajomych do Raciborza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki,
nadrobiłam lekturę i troche sie pogubiłam, ale zainteresowała mnie bardzo wyprawka do szpitala, dziękuje bardzo ja tez skorzystam z tych waszych list i już sobie pokopiowałam, wiec teraz tylko na papier przelać i wybrać się na zakupy, ale wydaje mi sie że jeszcze z miesiąc to poczekać co??
Byłam dziś zrobić sobie badania moczu i morfologię, było ze 20 osób i niestety nikt mnie nie przepuścił 😠 poszłam więc do kolezanki i wróciłam za godzine
w poniedziałek do gin na wizytę, wczoraj byłam u swojej psychiatry, poprawa psychiczna jest duża, nie mam lęków i płaczu, ale boję się bo przed porodem musze odstawić te leki i nie wiem jak zareaguje znów na to,
kiedyś kojarze że pisała któraś o śliwkach na zaparcia, możecie mi odpisać jak je stosować bo ja mam okropne i boli mnie przez to brzuch bardzo i twardnieje
a i jeszcze na faceboku jak do was dołączyć,podajcie linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Monika- ubrankami sie nie przejmuj- napewno dostaniesz od kolezanek albo od kogos z rodziny, a jak nie to polecam ciucholandy- dla takich malych dzieci sa tanie i nie zniszczone 🙂 glowa do gory- bedzie dobrze, 3 miesiace to duzo, ja jeszcze nawet nie zaczelam kupowac, tylko kupilismy fotelik i gondole i narazie tyle. Wspolne urodziny to super pomysl 🙂
Justyna- jesli chodzi o mnie to nie musi byc az tak cieplo, byle nie padalo, ja na kapiele sie nie pisze, dla mnie Baltyk nawet w sezonie jest za zimny 🤨, pozniej juz bym sie bala tak dalekiej drogi, my tez wybieramy sie do zoo w piatek po bozym ciele do Ostrawy, do Chorzowa tez nie mamy blisko a tamto jakos bardziej mi sie podoba, potem jedziemy na weekend w drodze powrotnej na slask do znajomych do Raciborza.


przymierzam się na dwa ciucholandy sprawdzone także tym się nie martwię... tak rozplanować muszę na te 3miesiące żeby nie zostawić wszystkiego na koniec... co do zoo to na pewno nie do Chorzowa jak wycieczka to Opole albo Wrocław podobno bardzo fajne atrakcje tam są...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
renata35 napisał(a):

kiedyś kojarze że pisała któraś o śliwkach na zaparcia, możecie mi odpisać jak je stosować bo ja mam okropne i boli mnie przez to brzuch bardzo i twardnieje
a i jeszcze na faceboku jak do was dołączyć,podajcie linka

Suszone sliwki zjadasz poprostu. Nie musisz z nimi nic robic. Ewentualnie mozesz sobie z nich kompot zrobic. Czyli wode gotujesz z tymi sliwkami. To jest tez sposob na zatwardzenie u niemowlat, ktore jeszcze nie jedza stalych pokarmow.
Co do FB tak jak pisalysmy podeslij nam namiary na Ciebie i Cie dodamy do listy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i jestem na kompie więc wklejam koszulę nocną, którą zamierzam zabrać do szpitala:

http://allegro.pl/xl-xxl-koszula-nocna-do-karmienia-szpitala-porodu-i4184439659.html

Kupiłam 2 sztuki. W sumie nie wiem jak będę wyglądać (tzn. jaka wielka będę 🙃 😁 ) za te 3 miesiące więc wolałam wziąć większą.

Essence
to Ty widzę miesiąc po mnie rodziłaś 🤪 teraz się kapnęłam jak napisałaś o lutówkach 2012. Ja jestem ze styczniówek 😜 ale my już dawno na forum nie piszemy, po porodzie wszystkie się przeniosłyśmy na mamusie.net a potem już tylko grupa na FB.
Uśmiałam się z pytania Twojego męża 🤪 😁 Mój z kolei jak tak dalej pójdzie to nie będzie mieć czasu na jakiś tam poród 😁 🙃 taaaki zapracowany, że ho ho 😎

xandi
ja właśnie o Avencie słyszałam dużo dobrego. Dzięki 🙂
Basia może jeśli takie w różowym to były Bella? Kurczę nie wiem czy dobrze pamiętam, że też takie miałam i mi się przyklejały. Ale już nie pamiętam 🤨
Danusia i kiedy zamierzacie jechać nad morze? aaaale ja Ci zazdroszczę! Też z chęcią bym się wybrała!
Zuziek w ciucheksach są świetne rzeczy! Bardzo tanie. Sama kupowałam (chociaż dużo dostałam) ale dużo też dokupiłam. Na pewno w Zabrzu cosik się znajdzie. A jak nie to dam Ci namiar na gliwicki ciucheks, gdzie ja buszowałam 😜 😆
No i jak to nie macie gdzie mieszkać? Chyba mnie coś ominęło... ?

Renata
daj mi na priv na siebie namiary i ja Cię dodam do grupy. Bo jest tajna i jej nie znajdziesz.
Zuziek we Wrocku fajne zoo ale drogie w porównaniu do Opola. Pamiętam, że jakiś czas temu zrobiła się z tego afera 🤢

Czarna
pisz co tam u Was?????????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha szukamy czegoś do wynajęcia ale nic nie znajdujemy na naszą kieszeń... 😞 a u mamy za mało miejsca fakt nie wygoni nas pod most więc będziemy tu dalej jeśli nic nie znajdziemy ale chce już wyprowadzić się z domu od cycusia mamusi... i zacząć żyć na własne konto... po za tym mojej mamie przyda się święty spokój w końcu bez 4 latki z pomysłami i noworodkiem... jest osobą schorowaną cisza i spokój to to czego potrzebuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziek napisał(a):
Kacha szukamy czegoś do wynajęcia ale nic nie znajdujemy na naszą kieszeń... 😞 a u mamy za mało miejsca fakt nie wygoni nas pod most więc będziemy tu dalej jeśli nic nie znajdziemy ale chce już wyprowadzić się z domu od cycusia mamusi... i zacząć żyć na własne konto... po za tym mojej mamie przyda się święty spokój w końcu bez 4 latki z pomysłami i noworodkiem... jest osobą schorowaną cisza i spokój to to czego potrzebuje...

Ty szukasz konkretnie w Zabrzu?
Wiem ze w Gliwicach jest dosc duzo do wynajecia.
Pewnie tu juz szukalas, ale moze ktores z tych ogloszen Ci podejda:
http://dom.gratka.pl/mieszkania-do-wynajecia/lista/,zabrze,20,c_1,2,li,sr,lpo.html

widac ze wynajem nie jest tani....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basieńka nas nie bedzie na razie stać na wynajmem nawet do 1000zł na razie szukamy po znajomości... coś w stylu opłacasz mieszkanie i opłaty byle by mieszkanie nie stało puste... czekamy na odpowiedź od ciotki mojej przyjaciółki ale ona się nie potrafi zdecydować czy w ogóle chce go komuś podnajmować... dlatego też nie szukam z ogłoszeń bo wiem jakie tam są ceny plus kaucja a to już dla nas kosmos... jednorazowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha_84 napisał(a):

to Ty widzę miesiąc po mnie rodziłaś 🤪 teraz się kapnęłam jak napisałaś o lutówkach 2012. Ja jestem ze styczniówek 😜 ale my już dawno na forum nie piszemy, po porodzie wszystkie się przeniosłyśmy na mamusie.net a potem już tylko grupa na FB.


My też tylko na FB 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha_84 napisał(a):

to Ty widzę miesiąc po mnie rodziłaś 🤪 teraz się kapnęłam jak napisałaś o lutówkach 2012. Ja jestem ze styczniówek 😜 ale my już dawno na forum nie piszemy, po porodzie wszystkie się przeniosłyśmy na mamusie.net a potem już tylko grupa na FB.


My też tylko na FB 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
zuziek napisał(a):
Kacha szukamy czegoś do wynajęcia ale nic nie znajdujemy na naszą kieszeń... 😞 a u mamy za mało miejsca fakt nie wygoni nas pod most więc będziemy tu dalej jeśli nic nie znajdziemy ale chce już wyprowadzić się z domu od cycusia mamusi... i zacząć żyć na własne konto... po za tym mojej mamie przyda się święty spokój w końcu bez 4 latki z pomysłami i noworodkiem... jest osobą schorowaną cisza i spokój to to czego potrzebuje...

Ty szukasz konkretnie w Zabrzu?
Wiem ze w Gliwicach jest dosc duzo do wynajecia.
Pewnie tu juz szukalas, ale moze ktores z tych ogloszen Ci podejda:
http://dom.gratka.pl/mieszkania-do-wynajecia/lista/,zabrze,20,c_1,2,li,sr,lpo.html

widac ze wynajem nie jest tani....


No właśnie Zuziek tylko Zabrze? Może warto rozejrzeć się w innych miejscowościach, chociaż już pewnie to zrobiliście? Najważniejsze, że macie jednak ten dach nad głową to można na spokojnie szukać czegoś.

Teraz doczytałam. To trzymam kciuki by się udało no i powtórzę, że całe szczęście że macie teraz gdzie mieszkać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziek napisał(a):
Basieńka nas nie bedzie na razie stać na wynajmem nawet do 1000zł na razie szukamy po znajomości... coś w stylu opłacasz mieszkanie i opłaty byle by mieszkanie nie stało puste... czekamy na odpowiedź od ciotki mojej przyjaciółki ale ona się nie potrafi zdecydować czy w ogóle chce go komuś podnajmować... dlatego też nie szukam z ogłoszeń bo wiem jakie tam są ceny plus kaucja a to już dla nas kosmos... jednorazowo

A szukaliscie moze czegos moze w TBS\'ach?
wiem ze sa dwa rodzaje mieszkan w TBS jedne kupujesz a drugie mozesz wynajac i wlasnie wtedy placisz tylko oplaty. To gdzies zaslyszalam. Zaraz poszukam jeszcze na internecie o tym info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha - polecam się na przyszłość 😉

Rozmawiałam z koleżanką, ktorej własnie zdjęli w moim szpitalu szew i... nie chcą jej puścić do domu, chociaż nic się nie dzieje. A ja myślałam, ze jak mi ściągną to wstanę popiorę, poprasuję, spakuję torby i przygotuję wszystko dla malucha, a tu czeka mnie jeszcze pobyt na moim jakże dobrze znanym oddziale 😮 yyy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...