Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
sIEMA
Ja juz mam zrobione to badanie na paciorkowca ....robi się go od 35 tyg ....
Danusia to już ładnie waży twoj mężczyzna w brzuszku .....praktycznie taką sama wagę mają nasze dzieciaczki w danym tyg ...a ja byłam przerażona , ze jakos duzo ....
Jutro malujemy pokoj dla naszych dzieciaczków , trzeba trochę odświeżyc....kiedy dziewczyny będziecie przygotowywały łóżeczko????
Zostały mi do kupienie pieluchy , spakowanie torby i mogę rodzić ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej 😎

u mnie ochoty brak, zatem moge zadac pytanie- co to jest sex? 😜

czarna co ile teraz juz masz wizyty?

ja 5 lipca ide na wizyte i najprawdopodobniej biore juz l4 bo dostalam lenia na prace 😆

+14 kg i 110 w obbbwodzie brzucha (przed ciaza 70) 😮

badanie na paciorkowca robi sie jak najpozniej , przed porodem. dr decyduje

brzuszek skacze ciagle 🙂

zaczelam szykowac wyprawke 🙂 kupilam: koszule do karmienia, staniki do karmienia, pieluszki teterowe, obcinaczke do paznokci mini, szczoteczke i grzebyk do wloskow i reczniki kapielowe z kapturkiem, nowy kocyk do wozeczka 🙂
lozeckzo cisne meza aby w nd mi skrecil bo musze je zmierzyc by kpic przewijak na lozeczko a wiem ze rozmiar nie mialam uniwersalny, wozek juz oczyszcozny i jest jako nowy

dziewczyny czy wiecie czy rodzenstwo moze odwiedzic mame w szpitalu po porodzie i poznac dziciatko? chociazby na korytarzyku cyz poczekalni? ja rodze na goduli i to cc wiec 5 dni rozlaki calosciowej z zuzia to ciezko....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na sex jakos chetna tez nie jestem tzn jest mi to obojnetne ale ze maz chetny to czasem cos jest. Wstalam strasznie polamana i z migrena, cora cala noc nie spala tyl.ko sie budzila i co chwila w ryk 😮 wzielismy ja do lozka ale nadal sie darla (wspolczuje sasiadom zza sciany sypialni), a jak sie nie darla to rzucala po lozku, kopala mnie albo wykladala nogi na glowe 😠 jestem wykonczona, nie wiem o co chodzi, wczoraj nic sie nie dzialo i byla- jak na nia w miare grzeczna.
Aga- pytalam o tga wage i mowila ze jest ok bo przeciez za miesiac moge juz spokojnie rodzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na sex jakos chetna tez nie jestem tzn jest mi to obojnetne ale ze maz chetny to czasem cos jest. Wstalam strasznie polamana i z migrena, cora cala noc nie spala tyl.ko sie budzila i co chwila w ryk 😮 wzielismy ja do lozka ale nadal sie darla (wspolczuje sasiadom zza sciany sypialni), a jak sie nie darla to rzucala po lozku, kopala mnie albo wykladala nogi na glowe 😠 jestem wykonczona, nie wiem o co chodzi, wczoraj nic sie nie dzialo i byla- jak na nia w miare grzeczna.
Aga- pytalam o tga wage i mowila ze jest ok bo przeciez za miesiac moge juz spokojnie rodzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mph napisał(a):

dziewczyny czy wiecie czy rodzenstwo moze odwiedzic mame w szpitalu po porodzie i poznac dziciatko? chociazby na korytarzyku cyz poczekalni? ja rodze na goduli i to cc wiec 5 dni rozlaki calosciowej z zuzia to ciezko....

wlasnie tez sie zastanawiam nad tym.
Ja do Pyskowic jade na poczatku Lipca to sie dowiem, jak to jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tam gdzie rodzilam jest zakaz odwiedzin przez dzieci tzn na drzwiach jest tabliczka ale tego nikt nie przestrzegal, u mnie byla kolezanka z rocznym synem, u innych mam tez i nikt nie robil problemu. My z mezem stwierdzilismy ze raczej nie bedziemy zabierac malej do0 szpitala bo nie wiadomo jak zareaguje tzn czy nie zacznie plakac przy wyjsciu i czy nie bedzie chciala mnie zabrac ze soba, ma dopiero 1,5 roku wiec moze nie zrozumiec, my planujemy jej powiedziec ze mama musi isc do szpitala urodzic dzidziusia ale ze wroci i jak wrocimy z mlodym do domu to dac jej jakis prezent drobny- niby od braciszka- moze nie bedzie taka zazdrosna o nirgo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki dziewczyny. u mnie zuzia juz jest w wieku ze wsyztsko doskonale rozumie. napewno i ja i ona bedzie chiala nas odwiedzic. ale zastanawiam sie co oznaczja zakazy ich odwiedzin przez dzieci? tzn nie moga wejsc do pokoju mojego? ale na korytarz czy poczekalnie na pietreku moga?
nie wyobrazam sobie ze nie przyjedzie do mnie tym bardziej ze bardzo jest zaangazowana w to ze bedzie miala siostre, w ciaze moja....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Drogie Panie 🙂

Obudziłam sie dzisiaj z napuchniętymi dziąsłami. Cholera jasna uciążliwe to jest. 😉 Dziewczyny czy może być to związane z ciażą ? nie miałam problemów z zębami ani dziąsłami,więc cholera wie o co chodzi. 🤔

Z tego co wiem po doświadczeniach koleżanek to do mojego szpitala na korytarz wpuszczają dzieci.
Ale do sal nie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wlansie nie wiem jak to bedzie. Pewnie rano Floro bedzie w zlobku siedzial, wiec moj Maz przyjedzie do mnie do szpitala a popoludniu Maz bedzie w domu i rodzice przyjada do mnie.
NIby nie dawno rodzilam a juz prawie nic nie pamietam jak to bylo. Pamietam tylko ze moj Maz byl przy narodzinach a potem nie bylo go do mojego wyjscia ze szpitala bo kataru dostal, wiec wolalam zeby nie przychodzil.
A teraz nie wiem. Raczej nic mlodemu nie bedziemy kupowac. Wiem tylko ze bede musiala sie wiecej zajmowac Florem jak sie maly urodzi i jakos dzielic ten czas. Nie powinno byc zle. Moja mama bedzie mi pomagac, a pozatym moj Maz bedzie w domu tak czy siak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tam jest zakaz na drzwiach co sie wchodzi na oddzial- jest zakaz bo szpital to siedlisko bakterii i roznego paskudztwa no i dzieci sa uciazliwe dla pacjentek- biegaja, krzycza itp.
co do dziasel to ponoc moga krwawic w ciazy. A poswiecac uwage to napewno starszej trzeba bedzie- tylko wiecej niz teraz to nierealne, nawet tyle samo sila rzeczy sie nie bedzie dalo, bo oboje poswiecamy jej czas na maksa, ja gotuje, sprzatam i wszystko w domu robie jak ona spi w dzien albo wieczor albo jest z babcia bo ona jest tak absorbujaca ze nic sie nie da przy niej zrobic, takze napewno odczuje zmiane na swoja niekorzysc a brata jako konkurencje niestety...
Ja juz zapowiedzialam rodzinie ze nie zycze sobie odwiedzin w szpitalu zeby mnie ktos ogladal w takim stanie- pozwolenie ma tylko maz i kolezanka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki za odpowiedzi. bede musiala moze fkatycznie to sprawdzic dokladnie jak to jest w moim szpitalu.

ja generalnie chce aby odwiedzili mnie poza mezem i coreczkap rodzice i tescie 🙂
w koncu tez nie moga sie doczekac wnuczki...ale pewnie przyjada na 2, 3 dobe po cc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mph napisał(a):
dzieki dziewczyny. u mnie zuzia juz jest w wieku ze wsyztsko doskonale rozumie. napewno i ja i ona bedzie chiala nas odwiedzic. ale zastanawiam sie co oznaczja zakazy ich odwiedzin przez dzieci? tzn nie moga wejsc do pokoju mojego? ale na korytarz czy poczekalnie na pietreku moga?
nie wyobrazam sobie ze nie przyjedzie do mnie tym bardziej ze bardzo jest zaangazowana w to ze bedzie miala siostre, w ciaze moja....

Bylas moze juz w szpitalu zapytac?
Wydaje mi sie ze bardziej chodzi o to zeby noworodka nie zarazic czyms ani zeby male dzieci sie nie zarazily, dlatego male dzieci nie powinny chodzi do szpitala.
Jak pojade do Pyskowic to sie dowiem dokladnie czy wpuszczaja i jak to wyglada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój małżonek nie zabierze małego do szpitala, bo: myślę, że będzie dla niego bolesne, że mama z dzidzią zostaje w szpitalu, a on musi wrócić do domu, poza tym 2,5 letnie dziecko za długo w miejscu nie wysiedzi, a jednak sala odwiedzin nie jest miejscem do biegania, myślę również, że nie ma potrzeby, żeby wchodził w szpitalne bakterie, ale i żeby przynosił swoje katarki i inne takie. Już powoli zaczynamy mu opowiadać, że jak dzidzia będzie duża, to mamusia pojedzie z tatusiem do szpitala i pan doktor pomoże dzidzi wyskoczyć z brzuszka, a on będzie w domku z babcią - i na to się już teraz zgadza. Prezent od dzidzi też mam kupiony - a ponieważ jest to coś, o czym starszak marzy, to myślę, że przybycie maluszka zostanie dodatkowo osłodzone 🙂

Zresztą już Wam pisałam, że Maksiowi w zasadzie od początku zawsze opowiadam, co się będzie działo, bo wychodzę z założenia, że małemu człowiekowi jako komuś odrębnemu należy się szacunek i wyjaśnienie - zresztą nie jest tajemnicą, że dzieci nie znoszą być zaskakiwane, bo godzi to w ich poczucie bezpieczeństwa - i u nas to się rewelacyjnie sprawdza.

W "moim" szpitalu na szczęście nikt z odwiedzających nie ma wstępu na oddział położniczy, natomiast spotkania z bliskimi odbywają się w pokoju odwiedzin - ale chyba o tym już Wam też pisałam 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
mph napisał(a):
dzieki dziewczyny. u mnie zuzia juz jest w wieku ze wsyztsko doskonale rozumie. napewno i ja i ona bedzie chiala nas odwiedzic. ale zastanawiam sie co oznaczja zakazy ich odwiedzin przez dzieci? tzn nie moga wejsc do pokoju mojego? ale na korytarz czy poczekalnie na pietreku moga?
nie wyobrazam sobie ze nie przyjedzie do mnie tym bardziej ze bardzo jest zaangazowana w to ze bedzie miala siostre, w ciaze moja....

Bylas moze juz w szpitalu zapytac?
Wydaje mi sie ze bardziej chodzi o to zeby noworodka nie zarazic czyms ani zeby male dzieci sie nie zarazily, dlatego male dzieci nie powinny chodzi do szpitala.
Jak pojade do Pyskowic to sie dowiem dokladnie czy wpuszczaja i jak to wyglada.


no wlasnie nie bylo. zapytam na wizycie sowjej gin bo ona mi robi cc w tym spzitalu wiec pewnie bedzie wiedziec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
xandi napisał(a):
Mph - a czemu masz mieć cc???? Pewnie pisałaś, ale jakoś mi umknęło...


teraz to juz pewnie dlatego ze to 5 operacja/zabieg na powlokach brzusznych (cesarki, laparoskopie).
ale zawsze bylam zwolenniczko cc i nie zamierzalam nigdy rodzic sn- z wlasnego wyboru czyli tzw. cesarka na zyczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta co 2 tyg mam wizyty ....następną mam za tydzień w środę ...., co to się stało , że zdecydowałaś się na zwolnienie....
Co do dzieci podzielam zdanie Xandi .....a u nas chyba można przyprowadzać dzieci od 7 lat ...a tak poza tym znając moją Julię to gdyby mnie zobaczyła z małym to chciałaby zostać i byłaby niezła akcja ....dlatego jakoś będę musiała wytrzymać bez niej ....
Co zamierzacie kupić za prezent od braciszka albo siostrzyczki ?????
Danusia jak oznajmiłaś , że nie chcesz nikogo widzieć w szpitalu ????tez mam zamiar to grzecznie zrobić ....mówię o tym cały czas mężowi żeby powiedział mammmmmusi że nie chce żeby widziała mnie w takim stanie ( bo nie ma co oglądać ) ....oczywiście obraza majestatu, jak to!!!!! ....dla mnie pielgrzymki do szpitala powinny być zakazane jedynie ojciec dziecka , a do domu to powinny się odbywać jak dziecko skończy miesiąc ....a nie od razu tak jak było z Julą ....rodzice przyzwyczajają się do nowej roli ....a tu pielgrzymki co chwilę ....nie wiem może ja jestem jakaś inna czy wy też tak samo odczuwacie ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna79 zgadzam się z Tobą w 100%, też wolałabym żeby tylko mąż przychodził a wiem że będą pielgrzymki bo dawno w rodzinie nie było takiego maleństwa
dziewczyny jakiej firmy kupywałyście te podkłady poporodowe,wkładki laktacyjne czy te majtki poporodowe?i ile tego kupić?
ja dziś byłam na zakupach, zaczęłam ciuszki kupować, narazie same bodziaki z krótkim i z długim, jutro znów jadę to coś kupię i przy okazji chciałam te podkłady i wkładki kupić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
renata35 napisał(a):
Czarna79 zgadzam się z Tobą w 100%, też wolałabym żeby tylko mąż przychodził a wiem że będą pielgrzymki bo dawno w rodzinie nie było takiego maleństwa
dziewczyny jakiej firmy kupywałyście te podkłady poporodowe,wkładki laktacyjne czy te majtki poporodowe?i ile tego kupić?
ja dziś byłam na zakupach, zaczęłam ciuszki kupować, narazie same bodziaki z krótkim i z długim, jutro znów jadę to coś kupię i przy okazji chciałam te podkłady i wkładki kupić

Renata ja wszystko zamawiałam z aptekigemini.pl wchodzę tu http://www.aptekagemini.pl/category/dla-mamy-i-kobiety-w-ciazy i
np. podkłady te
http://www.aptekagemini.pl/podklad-higieniczny-bella-mamma-10-sztuk.html
chcesz dla dzieci wybierasz sobie dział dla dzieci i niemowląt i też szukasz ....super jest ta apteka i dużo dużo taniej np. moje witaminy http://www.aptekagemini.pl/vita-miner-prenatal-60-tabletek.html a ja w aptece płaciłam za nie ok 20 zł ....duża różnica ...
a ile tego kupic ja brałam po paczce więcej moim zdaniem nie trzeba , jeżeli chodzi o podkłady to uzywalam 1.5 dnia szpitalnych , a później swoje podpaski miałam ....jak wyszłam ze szpitala to tylko wkładek używałam tak mnie wyczyścili podczas cc.....
Majtki ja używałam babcine bawełniane , nie żadne antygwałty seksowne z siatki .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...