Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wizytę mam w poniedziałek więc napewno wspomne o tym. 😉 chociaż wątpie że to akurat jakieś choróbsko. 🙂 swędzi bo swędzi. Nasmaruje i przechodzi 😜


Co do kosmetyków to już nie wiem nic he. Nie znam się po prostu 🤔 Jedni polecają jedno inni zaprzeczają iż byłby to dobry wybór. Człowiek może zwariować. I już nie wiem z jakiej firmy kupować. ;o a wiecie coś na temat tej firmy penaten?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
penaten wg mnie jest dobry.

ja zawsze uzywalam hipp i bardzo lubie i zapach i te kosmetyki.

przeszlam przez wsyztskie kosmetyki: jonsona, bambino, nivea,.... zuzie nic nie uczulalo i wszystkie byly ok. jednak konsystencja, zapach , wchlanianie i trwalosc najbardziej pasowal mi w hippie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dla Olgi mialam na poczatek hippa i bambino i bobini bo one sa od pierwszych dni zycia i wszystkie moge polecic, potem uzywalam nivei i kupilam babydream- nigdy nie miala problemow skornych wiec jak dziecko bedzie mialo zdrowa skore to raczej mu to obojetne, ja kosmetykow z babydream jakos nie lubie- i tych dla ciezarnych i tych dla dzieci- smierdza mi 😮 no i ten balsam dla ciezarnych na rozstepy wolno sie wchlanial i taka niefajna warstwe zostawial na skorze takze ja juz nie kupie tych kosmetykow bo nie lubie i nikomu nie polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I u nas podobnie ze skórą - poza chwilowym trądzikiem niemowlęcym - nic się nie działo; żadnych alergii, wyprysków, czy innych zmian. Natomiast znajomi, których dzieci były alergikami i tak musieli używać specjalnych kosmetyków kupowanych w aptece, więc te popularne z sieciówek się nie kwalifikowały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda musi wypróbować na skórze dziecka co będzie pasowało.
To co dla jednego dziecka jest ok dla drugiego niesie przykre konsekwencje ( np u nas dziadowskie Nivea, Ziaja ) Każda robi jak uważa,ja nie jestem za smarowaniem dziecka pochodną ropy, na dodatek bardzo perfumowaną mieszanką.
Też wywalałam pół kosmetyczki ( a raczej czekałam aż się pokończą,albo sama zużyłam by nie smarować tym dziecka) . Dla mnie znaczenie ma też cena, bo lubię zapłacić za dobry produkt nawet sporo pieniędzy,ale chcę mieć pewność,że jest to warte swojej ceny. W przypadku żelu Babydream płacę 7 zł,sklad jest dobry, starcza na bardzo długo- czego chcieć więcej ?

Co do kosmetyków Babydream dla ciężarnych i dla dzieci to nie ma zbytnio co porównywać ze sobą. Mają chyba inne zadanie, u dziecka raczej za wszelką cenę nie smarujesz,natłuszczasz wręcz zapychasz pory preparatem by nie powstały rozstępy 😉 Ja też mam oliwkę dla siebie z Babydream i wg mnie jest dziadowska (za mocno pachnie),ale nie skreślam tych produktów z półki dla dzieci, bo widzę że mają przyzwoite składy.

Mikuss,czyli problem z kosmetykami się rozwiązał sam... widzisz jaka oszczędność- szare mydło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o ziaje tez mialam i tez bylam zadowolona, oliwke z babydream dla ciezarnych w pierwszej ciazy tez kupilam i zalowalam bo skora byla po tym tak dlugo tlusta ze mialam brudne wszyatkie pizamy i nie poschodzilo i musialam wyrzucic takze jakos po dwoch kosmetykach z tej serii mam alert do tej firmy i juz napewno nic nie kupie ani dla siebie ani dla dziecka, chusteczki tez dziadowaskie z babydream- strasznie suche, juz wole te z biedronki fifi- 3 paczki kosztuja 9.99 a moim zdaniem o niebo lepsze. Chociaz chusteczki to juz uzywam sporadycznie wole wymyc pupe woda z mydlem i wytrzec no ale na spacerze czy w gosciach chusteczki niezbedne sa do pupy czy raczek.
wydaje mi sie ze te z babydream nie sa od pierwszego dnia o ile dobrze kojarze??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
ja nie mam otartych ud ale przy chodzeniu stykaja sie ze soba wiec tluszczyku na udach musialo sporo przybyc bo przed ciaza udka napewno sie nie stykaly 😉


Kolumny muszą być 😉 na czymś te nasze brzuchy muszą się trzymać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jesli chodzi o kosmetyki dla dzieci, to tez testowalam duzo od oliwki w zelu z jonsona to jakies inne. Nigdy nie uzywalam z rossmana nic bo mi nie po drodze.
Jedno co zawsze sie sprawdzalo dla mlodego na skore to oliwa z oliwek (z pierwszego tloczenia) no i na odrzenia maka ziemniaczana 🙂 NIiczego innego nie uzywalam. Oliwa z oliwek fajnie pachniala mi banami wiec nie mialam problemow z zapachem 🙂
Jesi chodzi o uda to u mnie zawsze to byl problem. Zwykle chodze w spodniach z tego powodu, a jak spodnice czy sukienke mam zalozyc to zawsze pod spod zakladam reformy albo getry krotkie. Oslaniaja mi uda i mam z glowy 🙂 jeszcze swego czasu uzywalam oliwki zeby byly barzdiej sliskie i tez nie mialam obtarc. Na wyleczenie uzywalam nivea zwyklej i maki ziemniaczanej na noc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😎
Essence u mnie podobnie, wczoraj byłam u promotorki, kazała zrobić ostatnie drobne poprawki, w piątek idę pracę wydrukować, w sobotę oddaję do dziekanatu 🙂 potem nauka pytań (u nas na obronie się losuje), a od 11 lipca cieszę się ciążą 🙂 🙂

Jeśli chodzi o kosmetyki to ja do pupy na co dzień kupiłam Linomag, jakby się pojawiły odparzenia mały słoiczek Sudocremu, a do kąpieli Hipp. Nie wiem czy warto kupować puder i codziennie po kąpieli zasypywać dziecku zgięcia kolan, łokci, szyję itd?

Ahaaa jeszcze się pochwalę że wylicytowałam fotelik Maxi Cosi za 208zł z przesyłką, już przyszedł i jest idealny 🤪

Wiem, że ten temat już się kiedyś pojawił, ale strasznie denerwuje mnie ludzkie chamstwo!!! Ja w ciąży czuję się w miarę dobrze i nigdy nie proszę ludzi żeby przepuszczali mnie w kolejce albo ustąpili miejsca, ale wczoraj myślałam że mnie szlag trafi. Stałam na PKP w Katowicach (więc dworzec niemały) w kolejce po bilet, przede mną 7 osób, kolejka jedna do wszystkich (trzech) kas, wszystko idzie baaardzo wolno. Oczywiście każdy patrzy w inną stronę byle nie na mnie. W pewnym momencie zwolniło się miejsce przy ostatnim okienku, a tu baba około 40-stki która stała na końcu kolejki schyliła się pod barierką i już pyta panią o cenę biletu! i jaką ma minę zadowoloną... Nie wytrzymałam bo naprawdę długo się nastałam i zapytałam czy przypadkiem się nie pomyliła??? Uśmiechnęła się głupio i wróciła na koniec. Co za babsko 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam teraz nivea ale do Zuzi używałam wszystkiego co było w promocji i do teraz tak jest 😜 nie używam jednego konkretnego tylko co akurat się opłaca 😜 hehe i z chusteczkami tez tak miałam i pampersami ale przeważnie opłacało się kupować DADY 🙂

a powiem wam dzisiaj pojechałam z mamą na zakupy i normalnie padłam jak baba se wcisnęla zakupy na przystanku na ławce i se stoi a ja obok z wielgachnym brzuchem oblukała mnie z góry na dół ale ani myśleć żeby mi ustąpić... już chciałam jej powiedzieć przepraszam mogę usiąść zamiast pani zakupów!!! ale tramwaj jechał więc się ugryzłam w język... a potem w tym tramwaju koleś strzelił taką popisówe przed koleżankami normalnie gówniażernia na cały tramwaj larmo i tekst "jak się baby nie bije to jej wątroba gnije" jak go zmierzyłam wzrokiem to się na chwile uspokoił ale potem dalej... co najgorsze miał na imię PATRYK zaczynam się zastanawiać nad tym imieniem :P hehe żarcik taki ale se pomyślałam czemu dupku masz tak na imię 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co? Ja w pierwszej ciąży dobrze się czułam i rzeczywiście jakoś nie korzystałam z żadnych przywilejów, a teraz mam w nosie, czy komuś to odpowiada, czy nie 🙂 Najśmieszniej jest u lekarza 🙂 Przychodzę co tydzień o stałej godzinie i moja karta jest już wyciągnięta, więc nawet nie pytam, kto ostatni, tylko kiwam w drzwiach położnej, że już jestem. Najlepsze jest to, że tam są spore kolejki i przekupy ustalają sobie kolejność, nie wiedząc, że od rana do 10. rzeczywiście taki model obowiązuje, ale po 10. przychodzi sporo zapisanych pacjentek i o kolejności przyjęcia decyduje lekarz 😉 Wiecie, jakie emocje wywołuje moje wejście??? Najgłośniej krzyczą te najmłodsze i najstarsze 🙂 A ja wtedy pytam: "A to panie też umówione na konkretną godzinę i zagrożonej ciąży???" 😉 hihihihi....

Cobi - do pupy też mam linomag zielony i sudocrem - pudru nie potrzeba, no przynajmniej ja nigdy nie używałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć brzuszki,
dziewczyny czy wam też tak twardnieje często brzuch?ja cokolwiek zrobię, czy naczynia umyje czy obiad zrobie czy odkurzę to od razu mam twardy brzuch i źle się czuję z tym, a po za tym strasznie ciśnie od razu na pęcherz, dopiero jak poleżę z godzinę to przechodzi
Dominika dzięki za linka, zamówię sobie koszule jeszcze jedną i biustonosz, nie są drogie te rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Renata Mi brzuch twardnieje ale nie często. Wystarczy że na chwilę usiąde i przechodzi. Ale często mały się tak wypina że mam wrażenie że to brzuch napięty. Może powiedz o tym lekarzowi ? On bedzie wiedział najlepiej co i jak,
A i co do tego sklepu to większy wybór brzuchatki maja na allegro. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
renata35 napisał(a):
Cześć brzuszki,
dziewczyny czy wam też tak twardnieje często brzuch?ja cokolwiek zrobię, czy naczynia umyje czy obiad zrobie czy odkurzę to od razu mam twardy brzuch i źle się czuję z tym, a po za tym strasznie ciśnie od razu na pęcherz, dopiero jak poleżę z godzinę to przechodzi
Dominika dzięki za linka, zamówię sobie koszule jeszcze jedną i biustonosz, nie są drogie te rzeczy


Renata ja mam tak samo szybko twardnieje mi brzuch i mam uczucie ze ciagnie w dol az musze usiasc i odpoczac. Parcie na pecherz tez mam i to czesto nieraz ledwo z wc wyjde a juz mam wrazenie ze sie znowu chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja ostatnio mialam taka akcje w biedronce, mialam troche rzeczy ale nie jakos strasznie, stoje na koncu kolejki i podchodzi jakis facet- na oko mial tak z 5-8 rzeczy, upal a ten sie pyta czy moze przede mna sie skasowac, oblukalam go i mowie mu ze mi tez ciezko jest w kolejce stac z takim brzuchem a nikomu w kolejke sie nie wpycham, zdziwiony byl mocno 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje za zyczenia 😘
Co do kosmetykow dla malej uzywałam Olian i teraz tez to mam ,bez oliwek i balsamow oraz zadnych pudrów
Co do oparzeń dla nas to mąka ziemniaczana
Jezeli chodzi o chusteczki nawilżające to na początek uzywałam bambino jak dla mnie rewelka a pozniej pampersa zielone , przewinęło się wieje po drodze ale te 2 firmy polecam dada jak dla mnie tragedia a pieluchy maja super bo też uzywałam i teraz też zamierzam , dla mnie z lidla , z rosmamana i tesco to porażka strsznie sztywne nie polecam jeżeli chodzi o pieluchy
Brzuch mi też często twardnieje
Dziewczyny czy wy czujecie kopniaki , ja to mam uczucie jakby mi sie rozciągał z kazdej strony i takie jakby przelewanie jakby nóżkaMI w wodZIE PRZEBIERAŁ ,,,,,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 😉
u mnie też częściej przelewanie niż kopniaki zupełnie inaczej jak przy Zuzi...
a brzuch twardy jak zawsze... czasem usiąde albo się położe i przejdzie ale czasem się nie da usiąść i problem... byle z miesiąc wytrzymać i mogę rodzić... 😜

dzisiaj jedziemy nad wodę bez Zuzi bo u taty ale se odpoczne na leżaczku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój brzuch również się stawia i to dość często, a wtedy w ruch idzie no-spa i większa dawka magnezu. Znawcy tematu twierdzą, że twardnienie jest normalne, o ile nie towarzyszy mu ból, ustępuje po zmianie pozycji, nie występuje więcej niż 4 razy w ciągu godziny, czy nie pojawia się regularnie - tyle teorii 🙂

Mój maluch kopie baaardzo boleśnie i to już od dłuższego czasu. Czasem jak siedzę, np. u lekarza to mam wrażenie, jakby mnie ktoś dźgał w bok jakimś kijem...brrr....W ogóle jakoś upodobał sobie przede wszystkim moje boki i żebra 😮 😮 Brat był grzeczniejszy 😉 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...