Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mój lekarz zalecił mi tylko kwas foliowy i witamin nie brać... Kupiłam i tak Femibion bo najtańszy i brałam go w poprzednich ciążach 😉 Nie jestem strasznie sumienna w łykaniu tych tabletek. Jak mam gorszy dzień to sobie odpuszczam połykanie wielkiej tablety 😉 . Myślę, że jak skończę to zacznę znowu brać Floradix (taki tonik do picia witaminy+żelazo). Jak normalnie mam zwykle anemię to to mi bardzo dobrze trzymało poziom hemoglobiny.
Właśnie wróciłam z basenu z chłopakami. JEst to mega przedsięwzięcie, poprzebierać, przypilnować i ogarnąć w basenie. W tygodniu nie mam nikogo do pomocy niestety 😞 Ale właśnie dossałam się do kefiru i tak mi dobrze zrobił... Obiad się robi w piekarniku. Jakoś ten dzień nawet dobrze minął.
Jutro mam usg genetyczne 😁 😁 Dam znać po jak się uwinę z obowiązkami wszelakimi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesc dziołszki 🙂 ja nadal czuje sie slabo i mam poranne mdlosci... kiedy to sie skonczy? ehhhh ja biore kwas foliowy i witaminy pregna plus, do wizyty zostaly mi dwa dni! juz sie nie moge doczekac! mamuski wy pracujecie? bo z forum nie potrafie tego wyczytac 🙂 pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂

ja mama pracująca 🙂 i mam nadzieję że tak gdzieś do lipca 😉
ja biorę tylko kwas foliowy a witaminy trochę później w pierwszej ciąży brałam gdzieś od 5 m-ca i według mnie najlepsze Pharmaton Matruelle i tym razem przy nich zostanę mają wszystko włącznie z kwasami omega a jak do zwykłych dokupicie omega 3 to już tanio nie będzie .....nie wiem jak u Was ale mój lekarz nie każe przesadzać z wit ....bo później duuuże dzieci się rodzą ....wszystko zależy od badań i ich wyników....u mnie anemia wychodzi szybko.... no zobaczmy jak będzie tym razem 😉 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marika dobrze pisze ten pharmaton jest najlepszy pod wzgledem skladu wlasnie dzieki Omega, ale wielkosc tabletek..ledwo je przelykalam ale i tak polecam 🙂

ja nie pracuje..z Sandi siedzialam caly czas w domu ale juz od polowy marca idzie na poczatek na pol dnia a jak bedzie dobrze to od kwietnia na caly dzien do przedszkola wiec dopiero zaczne odpoczywac po tylu latach tak naprawde 🙂 bo do teraz to jak praca przy tak absorbujacym dziecku.
A jesli maluch bedzie grzeczny - jesli obedzie sie bez kolek- i bedzie tylko jadl i spal 🙂 to planuje szybko po porodzie pomóc mezowi w biurze, a póki co czeka mnie pol roku relaxu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diestel ja tez mam we czwartek wizyte i tez sie juz nie moge doczekac 😁
Ja juz nie pracuje...od razu jak sie dowiedzialam w piatym tyg to poszlam na zwolnienie 😁 wiem ze to troche wczas ale po pierwsze niezbyt dobrze sie czulam poza tym mam mala w domu i mama mi do niej jezdzila wiec bez sensu mame fatygowac jak moge ja byc z mala tym bardziej ze mam dosyc ciezka i fizyczna prace.wiec odpoczywam napewno rok w domku 😁 a potem sie okaze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jeszcze pracuje, ale juz w czwartek zamierzam poprosic lekarza o L4 🙂 mam stersujaca prace wiec tym bardziej spadam z tego miejsca i tak sobie mysle ze tez rok posiedze w domu 🙂 a dzisiaj mam chyba najwieksze moje slabosci... dobrze ze mam dzien wolny od pracy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem. Po poranku pełnym irytujących sytuacji związanych z pustym bakiem, korkami, brakiem miejsca parkingowego pod przychodnią a nawet miejsca na wieszakach w korytarzu i opóźnieniem... jakoś dotrwałam do wizyty. Wszystko ok. Znowu się potwierdziło, że dzidzia starsza, z wymiaru główki to nawet 13,5tyg ale główka zawyża. Wg Pani doktor trzeba przyjąć termin o tydzień wcześniejszy (więc tak mniej więcej jak mam na pasku). Dzidzia słabo współpracowała ale udało się pomierzyć wszystko. Nie prosiłam o specjalne zaglądanie między nóżki ale też chyba ciężko byłoby zobaczyć. Zaczekam jeszcze kilka tygodni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na macierzyńskich/wychowawczych od narodzin starszego syna. Już się napracowałam od 8-23. Mam pracę taką, że do późna bym siedziała w pracy. Mąż wraca o 19 a rodzina daleko. W sytuacjach awaryjnych jedzie do nas moja mama 150km. Był plan, że już niedługo powoli wrócę do pracy, na jakieś 3 dni w tygodniu ale... plany trzeba odroczyć na kolejne 2-3 lata 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie wrześniowe!
Mam na imię Marta i mam termin wrześniowy, ponownie, ponieważ mamy już córeczkę z września 2010 🙂 Termin wstępnie wyliczony na 17.09, jestem już po 2 usg pierwsze w 4t 6d a drugie w 7t 6d następną wizytę mam wyznaczoną na 10.03 i już się nie mogę doczekać.
Jak dotychczas wszystko idzie w dobrym kierunku i oby tak dalej 🙂
Mam nadzieję, że znajdzie się jeszcze dla mnie miejsce u Was?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Marta! Gratuluję!!! Miejsca u nas dość:-) Zapraszamy:-)
Też mam potomka z 2010 i jeszcze jednego 2012;-)
Jak sie czujesz? My tu narzekamy jedna przez drugą. Ja dzisiaj gorzej. Brak sil i mdlosci. Ostatnio co drugi dzien pogorszenie:-\\ W sumie i tak lepiej niz codzienne zle samopoczucie;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję!
Ja też w takim razie mogę się dołączyć do narzekania na samopoczucie. Jeszcze tydzień temu przytulałam kibelek bardzo często ale teraz - odpukać - jest nawet nieźle - mam tylko mdłości ale za to całodobowe. Mi najbardziej dokucza niskie ciśnienie i częste, porządne bóle głowy i tego najbardziej mam dość 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Marta 😁 no pewnie ze u nas miejsca u nas pod dostatkiem 😁 jeszcze nie jedna mamusia by sie tutaj zmiescila do nas 😁 no i ja tez mam pocieche z 2010 z tym ze z grudnia 🙂
Co do samopoczucia to ja dzis znow troche lepiej...oby tak dalej 🙂 a dzis mam wolne bo mala zostala u babci na noc 😁 wiec odpoczywam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Marta 😉

Taki marzec......chorobska grasują......
Ja leżę w łóżku niby nie chora bo ani katar ani gardło..... ale mam mega dreszcze i zimnice......brrrr walczę by się nie rozłożyć........ 🤢 na jutro mam urlop by się ratować ....
Pomysły jakieś jak się ratować???

Dudusia super że dobre wieści przynosisz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dudasia napisał(a):
Jestem. Po poranku pełnym irytujących sytuacji związanych z pustym bakiem, korkami, brakiem miejsca parkingowego pod przychodnią a nawet miejsca na wieszakach w korytarzu i opóźnieniem... jakoś dotrwałam do wizyty. Wszystko ok. Znowu się potwierdziło, że dzidzia starsza, z wymiaru główki to nawet 13,5tyg ale główka zawyża. Wg Pani doktor trzeba przyjąć termin o tydzień wcześniejszy (więc tak mniej więcej jak mam na pasku). Dzidzia słabo współpracowała ale udało się pomierzyć wszystko. Nie prosiłam o specjalne zaglądanie między nóżki ale też chyba ciężko byłoby zobaczyć. Zaczekam jeszcze kilka tygodni 🙂



gratuluje dudasia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witamy Martę 🙂

ja wczoraj do wieczora siedzialam z Sandi u rodzicow az maz przyjechal po nas, takze dzien szybko zlecial w towarzystwie 🙂
Rodzice juz przebieraja nogami zeby dowiedziec sie co u mnie w brzuchu rosnie 🙂 bardzo licza na chlopca bo maja juz dwie wnuczki a wnuka jeszcze nie 🙂
moj tato pelen optymizmu ze tym razem to na pewno bedzie mial wnuka hehe no ale do 13 marca jeszcze troche czasu zanim sie wyjasni sprawa.

pochmurno dzis u nas a ja juz tak bym wiosny chciala prawdziwej..wczoraj to tak wialo ze malo co łba nie urwalo 🙂

Z tego co pamietam jutro dwie z Was chyba maja usg takze czekamy na dobre newsy 🙂 moze juz ktoras z mamusiek oglosi plec malucha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie i ich brzusie dzidziusie.

Dudusia gratulacje udanej wizyty.
Witam Martę, umieszczona już w tabelce z ciążą 2 i terminem na 17.

U mnie dziś kiepsko już 4 razy wymiotowałam głowa mnie boli, zmęczona jestem.
A zapomniałam napisać wczoraj byłam na wizycie groszek ma 4 i pół cm. Ruchliwy brzdąc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki jak tam sie dzis czujecie ja ok mialam troche ogarnac mieszkanie a co robie; siedze na necie. W piatek ide do ginekologa moze dowiem sie juz jaka plec? Zastanawiam sie kiedy poczuje pierwsze ruchy i juz doczekac sie nie moge 😁 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzusie!
Dziewczyny dziękuję za miłe przyjęcie do grona wrześniówek 😆
Dudasia gratuluję udanej wizyty 🙂
zonanagazie dziękuję za dopisanie do tabelki.
Za wszystkie wizytujące dzisiaj trzymam kciuki 🙂

Ja dziś kompletnie nie mam na nic siły przez tą wieczną senność. I leżałabym sobie dalej taka zadowolona bo przecież obiad mam z wczoraj tylko dosmażyć malutkiej schabika i nic więcej do roboty ale zadzwoniła moja mama i mi powiedziała, że dzisiaj post 🤢 Kompletnie zapomniałam i zeżarłam kanapkę z wędlinką misiową 😁 No trudno...Ciężarnej chyba wolno 😜

A co do płci ja w poprzedniej ciąży pierwszy raz usłyszałam, że prawdopodobnie dziewczyna po 20tyg i to nie na 100%. Do samego końca nie byli lekarze pewni co to będzie 🙂 Mam nadzieję, że ten dzidziuś będzie mniej fochowaty i ujawni się znacznie wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...