Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Meg Mia jest śliczna, naprawdę niepowtarzalna i taka kobieca 🙂 Ciekawi mnie jak urządziłaś pokoik. Ja mieszkam w starym domu, u mnie wchodzi w grę remont, ale chyba na roczek zrobimy jej pokoik z prawdziwego zdarzenia, teraz mała będzie z nami póki co prowizorkę 🙂
Asiunia - Z imion mam kuzyna Adriana i jest w czepku urodzony, jeśli miałabym przypisywać imionom szczęście, to na pewno Adrian jest typem farciarza 🙂 chociaż 3 klasie podstawówki podobał mi się taki Sebastian.... 🙂 Imię to twój wybór. Rozmawiaj z brzuszkiem i niech wygra to które będzie najbardziej pasowało jego mieszkańcowi 🙂
Polie, co do tego teścia i twojego Kuby, jest jeszcze czas, może bliżej rozwiązania temat stanie się topowym i nikomu nie będzie trzeba przypominać o konieczności zakupu wózka? Ja mam się powstrzymać do sierpnia, babcia koniecznie chce kupić wózek, więc chętnie poczekam. Teraz histeryzuje, bo okazuje się, że w Hiszpanii nie ma ubranek z długim rękawkiem... no bo i po co ? 🙂 Moja mama jest tym faktem strasznie rozżalona, bo chciała kupić coś nowego Polci do szpitala. Szalona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mama Kuby nie ma kontaktu z jego tatą bo się rozwiedli parę lat temu. Ale sytuacja już ogarnięta bo Kuba dostał opierdol ode mnie i mamy, która do niego zadzwoniła 😁 i mam sobie wybrać model i on zamowi.
Co do pieluszek to moja babcia mi cały czas mówi że na początku samym używa się tetrowych. Ja nie jestem do tego przekonana... U mnie do porodu 9 tygodni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wiem ale moja mama też mi mówiła że jak jest gorąco na dworze to najlepiej jak do zagojenia pepuszka będzie nosił w domu tetrowe.. Dziewczyny gdzie wy czujecie ruchy? Na dole czy bliżej żeber? Bo mój maluch to się chyba nie odwrócił jeszcze i czuje jak mnie na pęcherz naciska i jak kopie na dole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie! Asiunia mój maz ma na imię Adrian i naprawdę wspaniały czlowiec szanuje mnie jest wrażliwy i opiekuńczy i ja bym oczywiście polegała to imię bo znam 3 adrianow i każdy jest wlasnie taki wiec chyba coś w tym imieniu jest. U mnie w środę wizyta 😉 ale się cieszę! A do porodu 11tygodni oby szybko zleciały. W wekend wkoncu zrobiliśmy malowanie a teraz zabieram się za porządki 🤢 Co do pampersów to mi każdy poleca z rosmana babydrem 1lub pampersa 1 podobno są super. Pieluchę tetrowa to wiem ze się wkłada dziecku do 3miesiecy ale na pampersa zeby nóżki miał szerzej ale szczerze mówiąc w praktyce nie widziałam zeby ktoś używał tylko getry przynajmniej z moich znajomych czy rodziny. U mnie wózek juz stoi x-lander nawet fajny jest szwagierka nam oddala ale w sumie to i tak mój adrian go kupił bo jej było szkoda na wózek kasy i mego męża meczyla zeby jej kupił bo to jego obowiązek wiec kupił a ona go wcale nie używała bo Nina się urodziła w styczniu a jej się nie chcialo na spacery schodzić z 4pietra. A co do ruchów to ja czuje różnie ale najczęściej na dole i po bokach wiec nie wiem jak on tam sobie siedzi, zobaczymy w środę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu zarówno Adrian jak i Sebastian to bardzo ładne polskie imiona dla chłopców 🙂
Mój mąż ma na drugie Sebastian wiec tym bardziej odczuwam sentyment do tego imienia.
Wg mnie oprócz samego brzmienia imienia ważne jest aby możliwie jak najlepiej współgrało z nazwiskiem żeby w życiu człowiek później w biznesie czy instytucjach bankowych był odbierany poważnie 😉
Co do pieluch, ja polecam na początek Pampers Premium są bardzo delikatne dla skóry maluszka, a pozniej zwykle pampers sleep and play bede uzywac dla Antka.
Aby unikac odparzen stosujmy linomag w masci czy inne preparaty a nie bawmy sie w tetry bo tak jak meg napisala to nie dzisiejsze 🙂
Kopniaki czuje głownie na górze brzucha, Antek wczoraj wieczorkiem jak mial czkawkę to wyczuwalam jego glowke z prawej strony na dole. Wierci sie strasznie i obraca a wtedy brzuch caly faluje. Dzis mnie od rana bol zolądka dopadl bo zjadlam na pusty zołądek frankfurterke bo mialam chcice i zaluje do teraz....odbija mi sie wciaz i czuje nieprzyjemne kłucia w zołądku - mam nadzieje ze lada chwila minie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też uważam, że to takie dziwne z tą tetrą bo kurcze kto to będzie prał ? ...
jeja dziewczyny, ważę już 61 kilo 😁 ja nie wiem gdzie ja tak utyłam, nie widać tego po mnie aż tak, może trochę w biodra mi poszło no. już stuknęło mi 14 kg 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi przybylo 7kg waze 60kg...i tylko brzuszek rosnie juz ma 89cm w obwodzie po calym dniu 🙃
Nie chce mi sie robic obiadu wiec dzis pyzy z miesem duzo pakowania rzeczy i nie mam czasu na gotowanie...No ja nie wiem kto by te tetrowe pral???sa pampersiki i zamierzam je kupic...Co do ruchow to Mia standardowo kopie na boki robi wybrzuszenia i sie wierci od 5rano jak leze na boku to czuje jej kopniaki...wieczorem jest mega aktywna u mnie wizyta 14lipca dopiero ehhh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
ja juz po wizycie u doktorki...kaszel to nic powaznego na szczescie tylko zwykle przeziebienie przez pogode ale z racji ciazy i mojego twardnienia brzucha sprawa robi sie powazna bo moze doprowadzic nawet do przedwczesnego porodu 🥴 mam brac sinupret i oscillocociunum (czy jak sie to pisze ) i jutro koniecznie lekarzowi na wizycie powiedziec to napewno zaleci cos rozkurczowego...
Jezeli chodzi o te imiona to jak najbardziej zgadzam sie z Karlosita ze musi dobrze wspolgrac z nazwiskiem i w tym wypadku Artur raczej odpwada bo nazwisko tez na R mam wiec ciezko...no i jeszcze musi sie jakos ladnie zdrabniac zeby ladnie do malenstwa mowic i do doroslego tez zeby jakos brzmialo 😁 pewnie ostatecznie jak sie urodzi to zdecydujemy 🙂ale dzieki za podpowiedzi 🙂 z Artura rezygnujemy 🙂co do porodu to mi zostalo rowne 10 tyg i im blizej tym gorzej 😁 w takim sensie ze coraz bardziej sie denerwuje tym wszystkim jak to bedzie...jak sobie damy rade z dwojka dzieci...i coraz bardziej sobie mysle ze ta ciaza jeszcze mogla by trwac i trwac...ze stanowczo za szybko mi ten czas ucieka 😁 choc juz oczywiscie nie moge sie doczekac az usciskam mojego skarba 😁 a apropo to dzis mi sie wlasnie snilo ze juz na drugi dzien po porodzie czulam sie rewelacyjnie ze nic mnie nie bolalo i wogole 🤪 mam tylko nadzieje ze nie sprawdzi sie powiedzenie ze sny sprawdzaja sie na odwrot 🙂
a jezeli chodzi o pampersy to ja do szpitala kupilam z biedronki Dady 1 bo u nas w szpitalu jak sie wychodzi to trzeba cos zostawic bo tak to do szpitala nic nie potrzebuje...a do domu juz zamierzam kupic dady 2 bo jedynki bardzo drogo wychodza a sa niewiele mniejsze...i ogolnie jezeli o to chodzi to ja nie zamierzam przeplacac za pampery tym bardziej ze na poczatku ida jak woda pod warunkiem oczywiscie ze malemu tez podpasuja...juz przy Lenie urzywalam Dady i bylam zadowolona...choc pozniej jak miala problemy z odparzeniami bo czesto kupki robila to musialam kupowac albo orginalne pampersy albo hagisy...i tez fajne sa...jak beda na promocji to napewno jakas paczke tez kupie...jednak te z lidla czy rossmana jakos mi nie podeszly...ale to kazdy musi sam sobie wyprobowac ktore najbardziej beda pasowaly...sleep & play tez mialam kilka razy ale draznilo mnie w nich to ze nie mialy gumek przy rzepach 🙂 ale tak jak mowie trzeba wszystkie wyprobowac zeby wybrac najlepsze dla dzidziusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczęta!
Ja juz na szczęście po imprezach i następna dopiero 1 sierpnia. Mam dość. Dzisiaj leżę bo chodzić nie mogę tak mnie wszystko boli.
Asiunia a mi sie podoba Artur. Sama sie nad nim zastanawiałam 🙂
Co do pieluch to tak jak przy W sprawdziły sie pampers new baby itd. Miałam jeszcze huggies ale wgl nam nie pasowały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra w Huggiesach miala podrażniona pupe, na dodatek po spompowaniu wydawaly mi sie straszne sztywne w porownaniu do pampersow. Pampersy chyba jakos jedyne maja taki cudowny zel w srodku ktory zatrzymuje wilgoc i sprawia ze pielucha nawet po zsiusianiu jest w miare elastyczna.

Asia daj znac jutro jak po wizycie u gina. Ciekawe ile wazy Twoj maluch juz 🙂

milego dnia wszystkim. Ja dzis mam sporo pracy w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 czasem Was podczytuję ale ciężko mi znależć czas by coś sensownego naskrobać 🙂 no ale jest! Pierwszy raz od chyba miesiąca usiadłam przy kompie więc mówię- a co mi tam, zabiorę głos 😁
czas leci, ciąża powoli zbliża się ku końcowi, niewiem jak Wy ale ja czuję, że wcale nie mam głowy by się nią do końca delektować, mam 17 miesięcznego synka więc cięzko mi nawet znależć chwilę co by pomyśleć czego jeszcze potrzebujemy 🤢 więc tym samym przede mną kompletowanie wyprawki.
Stety niestety większości rzeczy nie zdążyłam się jeszcze pozbyć po młodym więc w sumie dzidzia nawet bez zakupów nie zginie 😎
pozdrawiam wszystkie mamasity 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz po wizycie 🙂 wszystko w pozadku, maly rosnie zdrowo i juz wcale nie jest taki maly bo juz wazy ok 1400g 🤪 no i zbadal mnie i na szczescie wszystko wysoko i pozamykane a te moje skurcze na szczescie okazaly sie niegrozne. mam brac nospe w razie czego bo to pewnie juz te przepowiadajace skurcze sa a przez kaszel sie nasilily...ale mam sie nie przejmowac bo wszystko jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu super, że wszystko jest ok 🙂 maluch rośnie jak na drożdżach!!! Ja jutro mam usg rano a potem wizytę o 17 🙂 napisze po usg jak tam!!! Co do testu obciążenia glukoza to ja miałam skierowanie, ale to ok 15 złotych kosztuje. Wybrałam w końcu wózek 🙂 i już wróciłam do domku! Przed chwila byłam na grillu u koleżanki bo magistra obroniła, ale z racji że WSZYSCY byli pijani to się szybko ewakuowalam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jutro uderzam na tą nieszczęsną glukoze.....dlatego pytałam o cenę.....

Ja tam polecam na początku pampersy bo są mieciutkie i bardzoooo chłonne,Dady z biedronki są ok ale ja uzywalam dopiero póŹniej gdzieś od 7 m-ca bo na początku zdarzają się odparzenia jak kupki co chwilę i lepsze oryginały bo lepiej chłonną .Hugissy dla mnie za twarde i nigdy ich już nie kupię .....Dady to bardzo podobne do pampersów są dobre podróby......

Polie pytanie do Ciebie ile zażywałas Duhapston i od kiedy bo szwagierka teraz też to miała....i martwi się.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia super ze wizyta udana i 1400to juz spory facet 🙂Ciekawe ile moja wazy zapewne niewiele przybrala ale juz 1kg powinna miec na liczniku...Kurcze moja wizyta za 3tyg bedzie sie dluzzzzyyycccc...Poli a te sukienki tuby to z jakiego materialu kupilas?i jaki rozmiar wzielas?Ja dzs musze zamowic ta kiecke przez ta przeprowadzke w ogole nie mysle o sobie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiesz co Madziu, ja wzięłam jakąś S, ale jak ją mierzyłam to była dobra a teraz jak mi urósł brzuch to jest za krótka.. 😞 i żałuję, że nie wzięłam M. A co do materiału to jakiś mix bawełny i polyestru. Wczoraj mama mi kupiła w ciuchu taką ładną sukienkę asosa z tej kolekcji dla mam i ona ma takie marszczenia po bokach więc może nie będzie tego problemu unoszenia się sukienki !

Marika- ja duphaston brałam od 6ego do 23ego tygodnia, potem przez tydzień luteine i w odstawkę. Ale wiadome, że każda ciąża jest inna i to od lekarza zależy ile trzymać pacjentkę na tym duphastonie. A czym się szwagierka martwi? Pytaj jak coś ! Ja z tym duphastonem przeżyłam tyle, że HEJ 😁

o 11:30 na usg !!!! już się nie mogę doczekać! Kurde na wizytę u mojej prowadzącej nie cieszę się tak jak na usg !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dzięki Polie 🙂 no brała go ze 4 tygodnie i ma schiza że tyle lykala tabletki ja jej mówiłam że lekarz dobrze wie co robi jej znajoma tylko parę dni i się przestraszyła a to jej pierwsza ciąża więc wiadomo średnio ufa lekarzom ....ja bez problemowe dwie ciąże koleżanka brała tylko parę dni więc jej mówię że są różne historie i nie ma co się przejmować dziecku napewno nie zaszkodziła bo to przecież dla jego dobra....!!

Materko ja w przychodni po glukozie..........bleeeeeeeeeee!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...