Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jezeli chodzi o te pomiary to ja bym sie tym nie przejmowala bo usg tez sie myli...dla porownania moja tydz przed porodem wazyla 3200g w dzien porodu 3600g a urodzila sie 4000g i tak tez moze byc teraz u was...ponoc usg ma chyba 10% granicy bledu.a wystarczy tez ze lekarz o kilka mm przesunie wskaznik usg i juz wyjdzie np nozka tydz dluzsza...
A apropo bolu...Agucha mnie okropnie bola kosci nie wiem czy to miednicy czy lonowe czy co tam jeszcze jest ( przypuszczam ze kosci do porodu sie juz szykuja i rozchodza) ale tez zaczynam chodzic jak kaczka 🤪 najgorzej z nocy wstac...albo przewrocic sie z boku na bok na lozku...masakra 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
U mnie z wagą było odwrotnie straszyli mnie że Mati będzie miała 4 kg. Bo na dwa tygodnie przed porodem 3600 potem 3800 jakoś tak, a urodziłam szczuplaczka 3290 za to długa na 58 cm.
Ja w brzuszku od ponad miesiąca mam 100 cm i ni tego nie rusza na razie tylko dziecko coraz większe. A o do kopniaków i wypchnięć to czasem mnie zaskoczą i zabolą, ale u pierwszej córy było to dużo częściej i bardziej odczuwalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie! nadrabiałam zaległości na kilkanaście stron 🙂 już nie wiem co miałam napisać , jestem po wtorkowej wizycie 🙂 Kubusiek waży 1,2 kg 🙂 jest prześliczny, jak tylko doję jak to wrzucę zdjęcie jego buzinki 🙂 przed wizytą zamówiliśmy wózek i czekamy teraz ok.3 tyg aż nam go przyślą 🙂 środa już nie była dla mnie łaskawa.... trafiłam do szpitala.... miałam wypadek, jakaś idiotka do mnie wjechała- ona ma auto do kasacji a w moim mam aż przesuniętą podłogę... miałam tyle szczęścia że jechałam i ta siła uderzenia się trochę zmniejszyła, gorzej byłoby gdybym stała.... od środy byłam w szpitalu na obserwacji i dzisiaj wyszłam, na szczęście bo warunki powiem wam gorzej niż tragiczne.... pod prysznicem grzyb! i weź tu człowieku prysznic w takim miejscu.... no ale myć się trzeba.... zaraz na przyjęciu miałam zrobione badanie gin. i usg i wszystko ok ale na obserwacji zostać musiałam, wczoraj miałam małe plamienie ale sam ordynator powiedział mi że to nic groźnego, przebadał i wszystko jest w porządku, plamienie ustało. teraz mam się oszczędzać, tak więc odkąd wróciłam do domu to na zmianę leżę i śpię 🙂 a i na usg które robili mi przyjmując do szpitala wyszedł mi termin porodu na 28 sierpnia... ciekawe jak to będzie. w poniedziałek idę do mojego gina na wizytę z wypisem ze szpitala, wolę żeby on mnie jeszcze przebadał- jemu ufam w 100%.
pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeju dobrze, że nic Ci się nie stało 😞 ale niepokoi mnie to plamienie- wiesz z jakiego powodu było?
ja jadę zaraz z teściową mieszkanie do wynajęcia oglądać, bo stwierdziłam że kurcze niby super tak z mamą mieszkać i w ogóle ale jak teraz nie pójdę na swoje i się nie odetnę to będzie źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ordynator mówił że mogło to mieć związek coś z "odklejeniem się wód płodowych" dziwnie to brzmi ale byłam w takim amoku, że tak to zrozumiałam i że jak dzidziuś podrośnie to wraz z nim będzie większe ciśnienie i znowu się to podklei, potem położna jeszcze stwierdziła, że mogło mi się po prostu coś złuszczyć z szyjki i że tak się dzieje i nie ma powodu do paniki, więc się uspokoiłam a tym bardziej że to się już nie powtórzyło. to był taki jednorazowy incydent na szczęście.
Poli masz rację jak nie teraz to później może być po prostu ciężej z nowym mieszkaniem tak więc idź z teściówą i oglądaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jakoś wadze dziecka z usg nie ufam, sama przez całą pierwszą ciążę byłam pewna, że Kacper będzie malutki, kilku lekarzy tak mówiło, dzień przed cesarką ważył nie całe 3 kg a urodził się z wagą 3,820 :p
z kolei znajoma miała cesarke z powodu wagi dziecka, które miało mieć 4,5 kg a urodziła dziewczynkę 3,5 kg, to już wogóle bym się wściekła..
kurcze ciekawe ile ja mam cm w brzuchu, boję się zmierzyć :s
pierwsza ciąża przebiegała z małym, zgrabnym brzuszkiem, a teraz- MASAKRA! Porównując zdjęcia moich obu ciąż to teraz mam taki brzuch jak w pierwszej w 35 tygodniu ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Diestel bidaczku 😞 cale szczescie ze to nic groznego nie bylo...choc czy mozliwy jest nie powazny wypadek w ciazy???najwazniejszcze ze wszystko w pozadku...ale tak jak mowisz...idz do swojego lekarza i niech wszystko sprawdzi...i lez i odpoczywaj...a jakby cos cie niepokoilo to nie czekaj tylko od razu dzwon do lekarza...ale wydaje mi sie ze gdyby w szpitalu mieli jakies watpliwosci to by cie nie wypuscili!
Co do brzucha to ja znow w pierwszej ciazy mialam ogromny i bardzo wysoko a teraz mam duzo mniejszy i wogole wszyscy mi mowia ze duzo lepiej wygladam i mam go tez duzo nizej i dzieki temu nie mam zgagi bo mi nie uciska zoladka a przedtem mialam ogromna calymi dniami...a teraz to mam tylko wtedy gdy sie za duzo poschylam za to przeszkadza mi brzuszek tak nisko i jak siedze to go na kolanach mam 🤪
Poli jak mieszkanie?super ze zdecydowalas sie obejrzec to mieszkanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki dzis po raz pierwsxy zabolalo mnie mega spojenie lonowe no masakra...kosc guziczna tez boli bol minal po 15minutach czy Wy mialyscie takie cos????Mala sie wierci i coraz bardziej jej ruchy tez pobolewaja juz taka delikatna nie jest jak wczesniej.
Diestel wspolczuje z pewnoscia masz mega stresy co z dzidzia i tez 1wsze slysze o odklejeniu wod plodowych...oczywiscie idz do swojej lekarki na konsultacje ja za kolko nie wsiadam ludzie po warszawie jezdza jak szaleni i boje sie o malutka poza tym za dobrym kuerowca tez nie jestem wole poczekac do porodu...Poli super ze zdecydowalas sie na mieszkanie a co na to Kuba?Moj brzuszek zblizony do twojego 90cm...1cm rosnie tygodniowo badz po 2tyg ...wydaje mi sie ze ona ma tam ciasno i jak ona sie tam miesci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny!
Meg, Asiunia, bol spojenia lonowego i stawow krzyzowo- biodrowych to dla mnie chleb powszedni:-) Przewracanie sie z boku na bok wiaze sie z bolem, wstawanie w nocy tez. Jak za dlugo pospaceruję to problem narasta. Ale sa metody jakby bol byl bardzo uciazliwy - kiedys juz o tym pisalam ale wtedy problem Was nie dotyczyl;-)
Karlosita, gratuluję Wam wspolnych 5 lat! Świętujcie a pozniej nam napisz jak bylo:-P Widze, ze jestesmy 3 z Asiunią 5-rocznicowe. Czy ktoras ma dluzszy staz?
Polie, mysle, ze bedzie Ci trudno na swiezowynajetym mieszkaniu ale... mieszkajac z rodzicami byloby Ci trudno walczyc o Wasz zwiazek. Pewnie poczatkowo mocno byscie sie odsalili od siebie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem co Ci radzic Polie, szkoda, ze tak pozno decyzje mieszkaniowe...

Diestel, ales miala przejscia! Mam nadzieje, zecplamienia odeszly w niepamiec!

Ja dzisiaj mialam wypadek taki, ze bom na jachcie spadl mi prosto na glowę! Wina kapitana bo cos nie ogarnął topinanty i niefrasobliwie spuscil bez ostrzezenia. Niezle mnie zanroczylo. Po poludniu bolala mnie glowa, juz oczywiscie dxiwne mysli do glowy... Ale raczej wszystko ok. Za to rejs żaglowką udany. Chlopcy zadowoleni (choc ja chyba bardziej bo dawno nie bylam pod żaglami a uwielbiam). Poza tym w koncu chlopaki poplywali w jezioeze i wybawili w wodzie. Mam nadzieje, ze po takim dniu wszyscy bedziemy dlugo i twardo spac.

Trzymajcie się lalunie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brzuszek z rana 92 cm więc chyba nie najgorzej... Mięśnie po pierwszej ciąży mam porozciągane jak stare gacie to nie dziwota, że brzuch większy :s
Nie mogłam zasnąć wczoraj przez te skurcze Braxtona kogostam, macie już je? Nawet dość regularne były więc już zdążyłam się nakręcić, że coś jest nie tak ale z tego liczenia zasnełam. Coś czuje ę, że sierpień należy do mnie i chciałabym donosić i urodzić wcześniej, na to się z resztą zapowiada bo w poprzedniej ciąży w 34 tc miałam już rozwarcie ale z drugiej strony wstawać w nocy co 2 godz też średnio mi się uśmiecha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heh jestem pewna że źle go zrozumiałam dlatego pisałam w cudzysłowiu 🙂 jak tylko usłyszałam, że jest dobrze i nie mam powodów do stresu to się rozluźniałam i to co do mnie mówił było takie jakby z daleka.... plamienia były tylko wtedy jednorazowe już się nie pojawiły. ale oszczędzam się, wczoraj cały dzień przeleżałam i odpoczywałam, za kółko póki co i tak nie usiądę bo nie mam samochodu- czekam na rzeczoznawcę, później dopiero naprawa więc też trochę wody upłynie póki moje auto będzie sprawne. Jedynie auto będę mieć do dyspozycji jak mój wróci z pracy ale wtedy to już wszystko pozamykane więc i potrzeby takiej nie będzie 🙂 najważniejsze jest to że Kubuś na tym nie ucierpiał i że jest cały i zdrowy 🙂 miłej niedzieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diestel to super ze maluszkowi nic sie nie stalo ani ty nie odnioslas wiekszych obrazen....odpoczywaj ile sie da 🙂dzis stanelam.na wage i znowu 2kg do przodu 62kg w przeciagu 3tyg 2kg mi przybylo boze zeby do 70kg nie doszlo...Moj maz juz mi dzis powiedzial ze tylek mam wiekszy a on lubi male dupeczki niezle....oby po ciazy wszystko zeszlo choc mi moja figura sie podoba uda tez mam grubsze i pupcie czuje po majteczkach ze mnie juz uwieraja w biodrach a nosilam czasami XS lub S teraz S i sa za ciasne niektore.Ale biust ani drgnie malutki masakra...tylko uda i tylek no i brzuszek a i zaczelam juz 3razy dziennie smarowac brzuszek zobaczymy jak sie skonczy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 mieszkanko super, ma wielki przedpokój, 2 pokoje- jeden ogromny drugi taki dla dzidzi akurat, kuchnie z jadalnia no i łazienkę dość sporą 🙂 sam czynsz 570 no i rachunki. Tylko, że trzeba napisać podanie o wynajem bo to jest w kamienicy, która należy do takiego kościoła i trzeba do Warszawy wysłać podanie, że chce się wynająć. Moi znajomi mieszkają akurat piętro niżej, koleżanka ze szpitala która urodziła miesiąc temu 🙂

Co do skurczy macicy to ja odkąd biorę nospe i magnez 3 razy dziennie to ten brzuch jest w miarę spokojny, ale za to dziś w nocy złapał mnie taki straszny skurcz łydki, że do tej pory mnie boli noga 😞

Meg kurde, przecież Ty jesteś chudzinka !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poli no bez przesady przed ciaza wazylam 53kg juz 9kg to przodu dla mnie to jest duzo a moj maz lubi chudzinki uwazam ze teraz korzystniej wygladam ale w zadne dziny juz nie wejde w domku z 8par i na udach sie zatrzymuja albo mega tylek splaszczaja....i zostaly mi gacie dresowe lub kiecki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no kurcze ale jak na ciąże to bardzo zgrabnie wyglądasz, naprawdę !
no właśnie, dlatego muszę napisać podanie, bo oni nie zbierają opłat za wynajem tylko po prostu płaci się czynsz do spółdzielni no i rachunki dodatkowo. a to wszystko należy do takiego kościoła protestanckiego i oni też wynajmują normalnie ludziom, nie tylko z ich wyznania, ale trzeba pisać podanie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no Kuba jest za jak najbardziej, bo na początku była opcja, że mamy mieszkać u mnie przez chwilę to on się nie zgodził i powiedział że MUSIMY mieszkać razem i że on będzie płacił za mieszkanie. no zobaczymy, wyślę jutro to podanie .

Dzięki za info o promocji ! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki byłam w Tesco i zakupiłam pieluchy newbaby-dry Mini 3-6kg 148 sztuk zapłaciłam 79,99 zł , mami nadzieję że nie przepłaciłam??, zastanawiałam się nad tymi active baby 4-9 kg i chyba jak będe w Tesco to je też zakupie. Myślę że mój chłopczyk nie urodzi się mniej niż 3 kg 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lagunka moim zdaniem nie przeplacilas...ja tez patrzylam na ta promocje ale u mnie juz byly same 4 i 5 🥴
poli trzymam kciuki zeby sie udalo...byc moze bedzie troszke ciezej na poczatku samemu bo wiadomo ze przy maluchu pomoc by sie przydala ale juz w niedlugim czasie stwierdzicie ze wyprowadzka to najlepsza decyzja 😁
Dudasia podaj sposob na te kosci...bo chyba mi to umknelo 🤨 a z dnia na dzien coraz gorzej.... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...