Skocz do zawartości

Mamuśki PAŹDZIERNIKOWE wpisujcie się :) | Forum o ciąży


beti22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 Jak po weekendzie? Jak się czujecie? My w sobotę zrobiliśmy sobie ognisko. Nie ma to jak kiełbaska z ogniska i ziemniaczki...pychotka 🙂 W niedzielę wybraliśmy się do Krakowa do zoo. Pogoda nam się udała, a nawet za bardzo. Dobrze, że zoo jest położone w większości pomiędzy drzewami a właściwie to w lasku to dało się jakoś wytrzymać. Do tego auto zostawiliśmy ok 1,5 km od zoo i przespacerowaliśmy się troszkę. Spory kawałek był pod górkę i to taką sporą, ale nie było tak źle. Gorzej w drugą stronę jak już byłam zmęczona spacerowaniem po zoo i trzeba było "hamować" schodząc z tej górki. Ogólnie czułam się dobrze, ale nogi w biodrach i pachwinach mnie bolały. Dziś luźny dzień. Do godziny 15 był upał taki, że nie dało się wytrzymać. Pod wieczór mieliśmy iść na spacer, ale przyszła burza i nici ze spaceru.
Kasia jak tam? O której jutro masz wizytę?
Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 🙂

Wczoraj nie mogłam nic napisać, bo musiałam się logować, a jak już zrobiłam i wciskałam odpowiedź, to w kółko pojawiał się komunikat o częściowej dostępności do serwera i na nowo komunikat o logowaniu. Na szczęście dzisiaj jest ok.

Upał bardzo męczy, ale nie jest tragicznie, nawet nogi jakoś bardzo mi nie puchną. Z Olą wychodzę na dwór przeważnie od 10-12/po 12, czasem jeszcze pod wieczór, ale zależy jaka wtedy pogoda, bo jak pada czy jest mega duchota, to siedzimy w domu. Dzisiaj na plac zabaw pójdziemy popołudniu nim mąż wróci z pracy, bo z rana nim zrobi się upał posprzątałam, do 12 chciałabym zrobić zakupy, dobrze, że dzisiaj nie muszę robić obiadu, a na 18:45 jedziemy na basen solankowy.
Wreszcie działa mi waga, trzeba było wymienić baterię,dzisiaj ważyłam się i mam ponad 2 kg na minusie, to pewnie przez ten upał, bo jem normalnie, a przynajmniej się staram.

Konradek czasem tak się rozpycha, nie wiem czy pupę wypycha czy co tam, bo w pewnym momencie brzuch robi się mi krzywy, ale po kilku chwilach wraca do normy, a widok jest komiczny 😁

Dziewczyny dobrze, że macie glukozę już za sobą. Muszę jutro albo w piątek zrobić badania (morfologia, mocz), bo w przyszły czwartek mam wizytę.

Kasia, super, że wszystko z maleństwem ok i ładnie waży to najważniejsze 🙂 Ciekawe czy lekarz po konsultacjach dojdzie do jakiś wniosków z tym podwyższonym crp, bo żeby było cały czas i nic nie pomagało na zbicie (?).

Agami, cieszę się, że u Ciebie też z dzidzią wszystko dobrze 🙂 Nie fajnie, że ponowne badanie wykazało bakterie w moczu, ale gin jest nie poważny, że nic Tobie nie przepisał, moim zdaniem powinnaś dostać antybiotyk, jak sugeruje też położna, ale z drugiej strony nie jestem lekarzem, a oni na ogół lepiej wiedzą. A wynik posiewu masz? Bo jak jeszcze nie, to może on czeka na ten wynik i wtedy zadecyduje co przepisać.

Ok. odpoczęłam, więc zaraz pójdziemy zrobić zakupy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂 A JA NA URLOPIE I ANI SEKUNDY CZASU NA NETA :/ aMELKA WŁAŚNIE OGLĄDA BAJKI TO NA SZYBKO NAPISZE ŻE ŻYJE I WSZYTKO OKI 🙂 MŁODY SIĘ WIERCI JAK CHOLERA WIĘC JEST DOBRZE 🙂 🙂 🙂
jutro ide na badanie i ta cudowną glukozę mam nadzieje że jakoś to przeżyję :/:/:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uhhh, doczłapałam się z zakupami, moje dziecię dzielnie pomogło nieść jedną lżejszą siateczkę. Jeszcze byłam na poczcie zrobić opłaty, ale klima chyba nie dawała rady, bo myślałam, że padnę, tak było duszno, wystarczyło, że stałam przy okienku, bo kolejki na szczęście nie było.

Olcia, miłego wypoczynku i jutro powodzenia na glukozie, jutro ten koszmar będziesz miała już za sobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja też na urlopie u mamy 🙂 właśnie leze bo mnie po wczorajszej wycieczce do Krakowa kuje w pochwie 🤢 ale tragedii nie ma więc nie jest źle ja wizytę przesunelam z 11 na 17 bo stwierdziliśmy ze na tydzień do Polski pojedziemy 🙂 właśnie polalo porządnie i tak fajnie się zrobiło ze zaraz chyba wybiorę się na spacer na chwilę 🙂 super ze dzidziusie zdrowo rosną i u Was ok pozdrawiam i będę zaglądać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia, ruchy maleństwa mogą być odczuwalne raz mocniej a raz słabiej, w dużej mierze też zależy od dnia czy się więcej ruszasz czy mniej. U mnie zwykle ruchy są mocne zarówno w ciągu dnia, jak o wieczorem, ale zdarzały się dni kiedy dopiero wieczorem najwyżej bardzo delikatnie odczuwałam coś w rodzaju przepływów przez krótką chwilę. Najważniejsze, że czujesz maleństwo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki 🙂 Jak dzisiaj się czujecie? Ja w miarę. Trochę mnie kłuje koło pępka, ale poza tym ok 🙂 Zaczęłam 3 trymestr 🙂 Pogoda dziś paskudna, więc pewnie będziemy siedzieć w domu. No chyba, że coś się poprawi.

Kasia oprócz podwyższonego crp masz dalej skurcze? Mały już nie taki mały. Poza tym, w razie co to już skończyłaś 24 tydzień a od tego tygodnia wcześniaczki mają już sporą szansę na przeżycie. Ja zarówno w pierwszej jak i tej ciąży ucieszyłam się jak już minął właśnie 24 tydzień i teraz z każdym kolejnym tygodniem nasze maluszki są coraz lepiej rozwinięte i w przypadku wcześniejszego porodu nic im nie grozi 🙂 Jeśli chodzi o ruchy to są dni kiedy słabiej czuję ale to może też być spowodowane tym, że maluszek inaczej się ułoży i mniej czujesz ruchy.

Agami Masz już wynik posiewu? Skoro lekarz Ci nic nie przepisał to spróbuj pić herbatę żurawinową. Są też jakieś łagodne leki dla kobiet w ciąży, w aptece na pewno Ci doradzą co brać.

Anulka mój maluszek też się śmiesznie wypina, myślę, że to jednak dupka, bo teraz dzieciaczki juz są spore i mają co wypiąć 🙂 Fajnie, że masz 2 kg na minusie 🙂 Będzie mniej do zrzucenia po porodzie. Co do duchoty to u nas cały czas duszno, co chwilę pada i powietrze powinno być bardziej rześkie a le gdzie tam.

Olcia jak po glukozie?

Gosia jak to Twoje kłucie? Przeszło Ci? Może za dużo się nachodziłaś czy coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie dziewczyny

przepraszam ze tak mało pisze- od wczoraj jestem w szpitalu, podają małej sterydy na rozwój płuc bo łożysko mam skrajnie przodujące w razie w gdybym zaczęła rodzić prędzej- dodatkowo rozchodzi mi sie spojenie łonowe i muszę brać duże dawki luteiny, no spy i magnez w kroplówce- póki co jest dobrze ale trochę pochodzę to czuję całe spojenie:/
zostaję do niedzieli i pozniej juz tylko łożeczko i odpoczynek- koniec pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusta skurcze troche mniej.. Najsmieszniejsze, ze nic mnie nie boli... Nogi puchna na te upaly ale to normalne 🙂 Crp w 2 dni sie pogorszylo o 6 😞 Biore dalej ta nospe, aspargin i luteine... Wczoraj bylam skonsultowac sie z innym lekarzem, ktory jest ordynatorem szpitala a on dal mi w ciemno antybiotyk Bioracef bez szukania co pogarsza to crp .... Nie wiem czy brac czy nie... Juz mnie wystarczajaco nafaszerowali antybiotykiem...Zapytalam go tez o te ruchy a on do mnie, ze i tak dziecko za male zeby uratowac nawet jakby sie cos dzialo.. Nic tylko uciekac.. Az strach tu rodzic...
Moj lekarz skolei kaze jeszcze tydzien poczekac i sprawdzic to crp jeszcze raz...

Agami ja tez mam panike na antybiotyki, czytalam ze np duomox czy Bioracef znajduja sie w grupie B ryzyka w ciazy wiec jeszcze nie jest tak zle ale tak czy owak robi sobie czlowiek przemyslenia...

Pozdrawiam was dziewczyny i niech dzidziusie w naszych brzuszkach rosna zdrowo 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no faktycznie.....u mnie kumpela miala wyzsze crp bo miala stan zapalny w buzi... paciorkowiec byl... wymaz z gardla i po problemie ale ona czula ze ja to gardlo tak dziwnie i suszy.... nie to ze boli ale nie jak zawasze...ale jak tobie nic nie jest i posiewy ok i zeby ok to faktycznie nie wiadomo co;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...