Skocz do zawartości

Styczniowe mamusie :D | Forum dla mam


szysza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej!
Niestety stało się 😞 wczoraj zostały rozwiane wszelkie wątpliwości. Albo mam totalnie rozjechany organizm przez ta wszystko albo nastąpiło samoistne poronienie. Jednakże ciąży nie ma.

Co do urlopu macierzyńskiego, to co dowiadywałam się na wypadek gdyby... ustawa gwarantuje bezpieczeństwo zatrudnienia aż do rozwiązania ciąży (w przypadku umowy o pracę), a po wypłatę świadczenia za urlop macierzyński przejmuje ZUS. Tylko trzeba składać odpowiednie wnioski (o urlop macierzyński, potem rozszerzony macierzyński i ewentualnie rodzicielski).

Co do becikowego - ten 1000 przez rok - to podobno tylko dla nieubezpieczonych (bezrobotnych, rolników czy na umowy o dzieło) i chyba musi być max ok. 1900 zł netto / osobę w rodzinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Co do tego tyś.zł. To ja też to samo wyczytałam. I uważam że jest to dyskryminacja osób zatrudnionych na umowę o pracę tak jak ja. Nam też się nie przelewa. Mamy dużo zobowiązań finansowych. Męża wynagrodzenie rozchodzi się na wszystkie opłaty. Moja pensja starcza nam na styk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przepraszam ze tak na raty piszę ale dłuższe posty ucina....

Kontynuując.... takie tyś zł dodatkowo co miesiąc byłoby dla nas wybawieniem... rząd sobie pogrywa. Czemu osoby zatrudnione na umowę mają być pokrzywdzone? Bezsensu. Ale systemu nie zmienię. Więc już nie narzekam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam wczoraj na izbie . trafiłam na takie babsko że szok .
Weszła do pokoiku w ktorym miała przebadać Kubusia . Rozejrzała się i mówi do mnie tak : Osłuchowo czysto , ale dziecko zostaje w spzitalu . Czaicie ?! Nawet go nie zbadała . Ochrzaniłam ją i wyszłam z tamtąd !


Szysza bardzo mi przykro 😞
A co do tego tysiąca , osobą pracującym też się należy macierzyński przecież . Czy coś się zmieniło ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czwść Dziewczyny! 🙂

Szysza bardzo mi przykro 😞 Może faktycznie odczekajcie trochę, zregenerujcie się i wtedy na pewno się uda!! 😘

Ola co za babsko??!!! Ale taką niestety mamy służbę zdrowia... 😠

A jeśli chodzi o ten 1000zł/miesiąc to mimo, że akurat ja jesten w tej grupie która skorzysta bo bezrobotna, to uważam że mega nie fair. Z tego co czytałam to dla osób pracujących dadzą ewentualnie tyle ile brakuje do 1000zł, ale njbardziej poszkodowane są matki które prowadzą działalność gospodarczą krócej niż 2lata bo na czysto wyjdzie że dostaną 17zł z groszami 😁 😁 No śmiech na sali!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola na chorobowym jest płatne 100% A na macierzyńskim w zależności od tego jak długi macierzyński zaolabujesz.np. jeśli pół roku to wtedy 100% jeśli pó pół roku przeduzysz na kolejne pół wtedy tylko 60% A jeśli zadeklarujedz od razu rok to wtedy 80%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello!
Dzięki dziewczyny. Myślę, że okolicy sierpnia będzie można coś majstrować :-) póki co to musimy naszego malucha wyleczyć, bo od 1,5 tyg. paskudnie kaszle (wcześniejsze leczenie wyleczyło jej gorączkę i katar).
Co do tego becikowdgo to podobno ma być rekompensata za brak płatnego urlopu macierzyńskiego.

A tamte babsko to powinni zastrzelić. Żeby tak do dziecka podchodzić... mam nadzieję, że szybko do siebie dojdzie.

Zdrówka Wam wszystkim życzę! Będę czasem do Was zaglądać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Mam pytanie. Czy Wy lub ktoś z waszych znajomych miał robiony test Paola? Zaczynam się powoli stresować bo mówili ze w ciągu dwóch tyg. Zadzwoniła jeśli wszystko będzie ok z wynikiem... dziś gdzieś wyczytałam ze na wynik czeka się tydzień... A ja badanie miałam w ubiegły pt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szysza będzie nam bardzo miło jak nas czasem odwiedzisz 🙂 Powodzenia w sierpniu 😘

Projusta ja nie miałam w żadnej ciąży testu PAPPA, nie kojarzę też żeby wśród znajomych któraś miała. Z jakichś konretnych powodów miałaś robiony?

Ola mi powoli mdłości odpuszczają 🙂 Wyjątkowo szybko jak na mnie bo z Chłopcami trzymało mnie do 5mca 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do uciążliwości to u mnie powoli te objawy typu wymioty i mdlosci odchodzą. Teraz jestem w 14tc. Czasami mnie jeszcze muli. Natomiast niestety przytulna już sporo bo 3.5kg. Bo wcześniej jak mnie mdlilo np w nocy to jadłam paluszki...krakersy...to mi pomagało....A kg lubią na mnie niestety wchodzić... powinnam się pilnować bo już mi jest ciężko nawet jak oddycham
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Projusta u mniw podobnie z kg... Po pierwszej ciąży same zeszły, po drugiej już nie bardzo i wzięłam soę za siebie, ćwiczyłam, w moarę zdrowe odżywianie i zero słodyczy 🙂 Nie trwało to długo ale coś tam schudłam, niestety wagi sprzed pierwszej ciąży nie odzyskałam i tak wahało mi się 57-58-59kg. Teraz już 60kg 😠 Jeżeli przytyję tyle co w poprzednich ciążach czyli ponad 20kg to w styczniu będe 80kg wielorybem.. A zawsze byłam chudzielcem 50kg 😞 No cóż czego się nie robi dla dzieci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...