Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
2 godziny temu, ewon napisał:

Hejka,

dzisiaj kolejną wizyta u wet za tydzień i dwa kolejne. Ale jest dużo lepiej. 

 

Co do łóżeczka kupię w styczniu i komodę ,a  w lutym  wózek mam dwa typy ale muszę zobaczyć w realu easygo optimo air i grach evo oczywiście 3w1 . 

No i oczywiście kosmetyki dla siebie i małej. 

W marcu już chciałabym nas spakować i mieć przygotowane dla małej. 

 

 

Super że piesek lepiej, mam nadzieję że nie boi się strzelania i dzisiaj jakoś przetrwa 😉

Szczęśliwego Nowego Roku dziewczynki, na pewno będzie lepszy bo z naszymi maluszkami ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Enigma91 napisał:

Super że piesek lepiej, mam nadzieję że nie boi się strzelania i dzisiaj jakoś przetrwa 😉

Szczęśliwego Nowego Roku dziewczynki, na pewno będzie lepszy bo z naszymi maluszkami ❤️

O dobrze czytać dobre opinie na temat wózka 🙂 a możesz jej zapytać jak w prowadzeniu? Amortyzatory ok? 

 

Na szczęście mój piesio nie boi się strzelania, nawet go to nie rusza. Dwa lata temu nawet wyszedł na balkon i z nami oglądał 🤷‍♀️ 

 

Ją czuje że w tym roku mogę nie wytrzymać do północy 😞

Synek już się położył bo jeszcze pobolewa go ząb ( lekarka mówiła że może to potrwać kilka dni 😞

Ale życzę Wam brzuchatki aby Nowy Rok był lepszy niż ten, aby nie było problemów z porodami  i dużo zdrowia i uśmiechu 😗🥂🎊🎊🎊🎊🎊🎉🎉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie obecne i przyszłe mamusie! Niech ten nadchodzący 2021 rok będzie dla nas wszystkich wytchnieniem i nagrodą po tym co razem i osobno przeszliśmy! Wszystkiego najlepszego i wielu radości! Będzie lepiej! Bo na pewno nie gorzej 🥳

IMG_3469.jpeg.93bb140c81284baa226d45b7bda66994.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, ewon napisał:

O dobrze czytać dobre opinie na temat wózka 🙂 a możesz jej zapytać jak w prowadzeniu? Amortyzatory ok? 

 

Na szczęście mój piesio nie boi się strzelania, nawet go to nie rusza. Dwa lata temu nawet wyszedł na balkon i z nami oglądał 🤷‍♀️ 

 

Ją czuje że w tym roku mogę nie wytrzymać do północy 😞

Synek już się położył bo jeszcze pobolewa go ząb ( lekarka mówiła że może to potrwać kilka dni 😞

 

Ale życzę Wam brzuchatki aby Nowy Rok był lepszy niż ten, aby nie było problemów z porodami  i dużo zdrowia i uśmiechu 😗🥂🎊🎊🎊🎊🎊🎉🎉

W Holandii chyba zawieszenia za bardzo nie przetestują, ale urodziła 2tyg temu więc jeszcze za dużo nie jeździli chyba dopieor 2 spacerki były.

Super, nasze pieski też spały i północy ładnie sobie 😉 te pierwsze nie o czasie naszego psa trochę wkurzały i szczekał ale się nie bał. Na szczęście żadne od nas się nie boją, bo by nieźle zamieszanie było z naszą gromadka 😉

Ja o dziwo posiedziałam 🙂 zobaczymy jaki jutro znaczy dzisiaj będę miała cukier po sushi i moich bezalkoholowych aperolach 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Admin napisał:

Drogie obecne i przyszłe mamusie! Niech ten nadchodzący 2021 rok będzie dla nas wszystkich wytchnieniem i nagrodą po tym co razem i osobno przeszliśmy! Wszystkiego najlepszego i wielu radości! Będzie lepiej! Bo na pewno nie gorzej 🥳

IMG_3469.jpeg.93bb140c81284baa226d45b7bda66994.jpeg

Happy New Year wszystkim!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 31.12.2020 o 11:38, Enigma91 napisał:

Muslinowe 🙂 autakorekta chyba mi poprawiła 😅

Z Allegro sklep rampers większość i pieluchy z magmaris.

Smoczki wzięłam z Lovi i jednego Bibsa wzięłam wcześniej, zobaczymy które będzie wolał. A butelki w sumie najbardziej typowo na razie wzięłam dwa aventy 125ml te bezkolkowe. Przy szczeniakach też nam się super sprawdzały 😅

 

Mógłbyś podesłać mi link do tego sklepu z allegro bo nie mogę znaleźć tego użytkownika. 

Weź najpierw napisz post zatwierdź potem zrób edycję i wklej link to odrazu tu wyjdzie bez zatwierdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Agnieszka5g napisał:

 

Mógłbyś podesłać mi link do tego sklepu z allegro bo nie mogę znaleźć tego użytkownika. 

Weź najpierw napisz post zatwierdź potem zrób edycję i wklej link to odrazu tu wyjdzie bez zatwierdzenia

Już podsylam z którego zamawiałam.

Przewijak, butelki, smoczki

https://allegro.pl/oferta/avent-butelka-antykolkowa-125-ml-natural-smoczek-5970383230?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Tetry, flanelki i prześcieradła do wózka

https://allegro.pl/oferta/kolorowe-pieluchy-tetrowe-pielucha-tetrowa-polskie-9624417754?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Higieniczne rzeczy dla mnie i bąbelka

https://allegro.pl/oferta/podklady-poporodowe-na-noc-10szt-canpol-7161460322?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Widzę że buteleczki już trochę podrożały, ale dalej to chyba najlepsza cena jaką znalazłam bo zawsze widziane koło 35-40zl

I z tego ostatniego wzięłam podkład na łóżeczko nieprzemakalny żeby zobaczyć jakośc i w dotyku wydaje się całkiem spoko, jeszcze zobaczę jak przyjdzie łóżeczko jak będzie na materacyk się zakładał i chyba zamówię drugi https://allegro.pl/oferta/ochraniacz-na-materac-safe-yersey-120x60-9277747713?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Agnieszka5g napisał:

Dziękuję ci bardzo 😘

Pieluszki jak na razie wydają się dość fajne w dotyku nie są mocno sztywne, zobaczymy jak będzie po praniu, ale koleżanka miała też te polskie tetry z nadrukiem dla swojej małej i była zadowolona, mam nadzieję że przez 2 lata się nie zmieniły bardzo 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
17 minut temu, Agnieszka5g napisał:

A lepsze są butelki plastikowe czy szklane?

Powiem Ci że plastikowe już sie tak szybko nie zużywają jak kiedyś szczególnie te lepsze a nie za 5zl z hipermarketu. Szklana niby lepsza, ale znów ma swoją wagę. Ja na razie wzięłam dwie plastikowe, bo jeśli będę miała pokarm chce karmić piersią jak najdłużej więc butelka będzie szła w ruch rzadko 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
49 minut temu, Aldonita napisał:

Ja polecam tepieluszki bambusowe bo nie sa takie grube wiec na lato w sam raz

Tak bambusowe są super i mają świetna termoregulację. Ale na ulewajke albo na przewijak szkoda pieniędzy na nie 😉

Bambusowe to jednak 5-10zl nawet za pieluszkę maleńka 30x30, a tetra około 2-4zl za duża 70x80. Mam też kilka bambusowych maleńkich do buźki i muslinowe i te będą właśnie do wózka, do przytulania, mam też jeden bambusowy otulacz 120x120 do zawijania latem jeżeli będzie chcial bąbel dalej albo po prostu do nakrycia latem w wózku 🙂

Kocyk tkany też kupowałam bambusowy bo będą mam nadzieję miały ciepło te nasze maluszki 🙂

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja teraz zgłębiam temat apteczki dla noworodzia, ale tu robię sobie tylko listę w aptece internetowej i zamówię w połowie marca jakoś pewnie żeby daty ważności były jak najdłuższe. Ale Jezu ile tego jeszcze 🙂 jakos w głowie miałam tylko wit.D, sól fizjologiczna, gaziki, octanisept i paracetamol, a tu jeszcze czytam maść majerankowa, Wit K, C... Czy wszystkie te listy muszą być takie długie 😅 jeszcze to później pamiętaj żeby stosować i co kiedy i ile 🤣

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
58 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Ile podkładów podporowych kupujecie? W sensie ile będzie potrzebnych jak myślicie? Jakie lepsze te normalne czy te większe na noc Tak samo majtek jednorazowych.?

Sorki za głupie pytanie ale jeszcze nie rodziłam 😊

Podkładów do szpitala jakoś koło 5szt zawsze piszą żeby zabrać.

Rozmiar na pewno weź ten największy 60x90 różnica w cenie żadna a łatwiej trafić gdzie będzie potrzebny 😉

Ja wzięłam 2 paczki po 10szt. żeby mieć też do naszego łóżka jakby w nocy odeszły wody czy coś i po też w razie czego żeby mieć. Poza tym można zawsze zużyć do przewijania 😉

Chociaż u nas w domu tego zawsze całe kartony, bo używamy dla szczeniaczków. Więc w sumie nie wiem po co zamawiałam 😅

A porodowych tych do majtek mówią paczkę do szpitala i paczkę w domu, ale wzięłam 3 w razie czego. Nam też na szkołę mówiła położna ze teraz lepiej spakować jednak 2 bo nie wiadomo jak będzie, czy coś znów nie ogarniacza i może mąż nie móc donieść szybko.

Majciochy siateczkowe mam 4 pary po 2 z dwóch różnych firm. Na szkołę mówili że w sumie 2 pary starcza bo jedne się zakłada drugie przepiera i to mega szybko schnie bo to skateczka.

To tak z teorii bo też jeszcze nie rodziłam, ale z tego co czytałam i co na szkołę nam mówili 😉

Może któraś z dziewczyn która już ma pociechy coś jeszcze poradzi.

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

A podkłady porodowe wzięłam z Canpola te na noc. Pokazywała nam różne na szkole na zajęciach w tym te z Belli najpopularniejsze, ale te wydają mi się najlepsze i mają też ten klej jak podlaska żeby się trzymały majtek.

Materiał też wydał mi się najprzyjemniejszy w nich w dotyku i taki najbardziej chłonny na oko patrząc i kształt też mają taki profilowany a nie szeroka prosto cięta.

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Witajcie w Nowym Roku, dawno mnie u Was nie było i musiałam przebrnąć przez parę nowych stron wpisów 🙂 jak się czujecie ? Zauważyłam że pierwsze zakupy zaczęłam robić u tego sprzedawcy co Enigma. Z przeczytania mnóstwa forum i poradzenia się kilku młodych mam mogę polecić z pieluszek:

-tetrowe, najlepsze do wycierania buziek przy odbiciu i generalnie do całego ,,bałaganu”

- muślinowe i flanelowe nie są takie chłonne jak tetra ale np do położenia dziecka np na przewijaku ok

- bambusowe najlepsze na otulinie dzidziusia np do snu, są najdelikatniejsze dla skóry, mięciutkie.

 

pieluszki kupiłam i mogę potwierdzić po teście ,,dotyku” 🙂

 

w wielu wyprawiać piszą o siateczkowej majtkach poporodowych, ale uwaga. Dowiedzcie sie czy tam gdzie planujecie rodzic są one dozwolone. U mnie niestety nie pozwalają zeby tam się dobrze wentylowało i trzeba trochę jak pingwinek chodzic (co mnie przeraża). Warto dopytać, niemniej jednak na pewno przydadzą sie w domu

 

w kwestii smoczka warto by były dynamiczne ortodontyczne, nie zaburzają rozwoju podniebienia a odruch ssania jest taki jak przy mamusi piersi, najlepsze z opinii jakie dostałam mają te z Lovi, cenowo nieźle bo za 19.60 za 2szt można kupic na Allegro z świecącymi w ciemności uszkami co fajnie sprawdzi się w nocy

 

w kwestii prania tez nasłuchałam sie i naczytałam i wybrałam żel persil sensitive na pierwszy ogień, nie jest drogi jak Np Lovela a bardzo delikatny dla wrażliwej skory. Przy dzieciaczku z AZS się sprawdził

 

wózek zamówiliśmy kompaktowy Muuvo quick 2.0. Uważam że jest to najlepszy zakup jak mogliśmy zrobic. Jest lekki, gondolę i spacerówkę momentalnie się zmienia przy wadze 6kg, gondolkę można zlozyc na płasko i schować do szafy jak juz sie nie przyda i całe klu to spacerówka (do 3lat)ktorej jednak używa sie duzo dłużej niż gondoli (do 6mc), a spacerówkę składa się jednym ruchem bez konieczności ściągania siedziska. Jest w komplecie ze wszystkimi akcesoriami, a cena ekstra (na Allegro do 2tys sie znajdzie) a nam udało sie kupic lokalnie i ponegocjować na 1700.

 

przewijak jesli planujecie kłaść na łóżeczku to koniecznie usztywniany nastomiast jesli na twardej powierzchni to moze byc miękki. 
 

szukając rożka wybrałam wiązany bo maluszek sie tak nie rozkopie a rzepy się wyrabiają

 

na 5.10.15. Od dłuższego czadu tak co tydzien wskakuje promocja do -80%, ja juz kupiłam pare rzeczy i są naprawdę piękne i jakościowo super, zerknijcie

 

szukaj teraz maści na brodawki, myślę o standardowej naturalnej lanolinie, do pupci córci sudocrem lub bephanten na odparzenia i z ziajki przeciw odparzeniom na codzień. A i aquawhipes do pupy (na Allegro w wielopakach bardzo sie opłaca). Może macie juz doświadczenie i podpowiecie ? 
 

Kochane zarzuciłem Was swoimi obserwacjami ale może z doświadczenia czy swoich internetowych poszukiwań macie jakies inne propozycje ciekawe informacje na co warto zwrócić uwagę przy zakupie? 
 

wybrałyście już imię? Mi ciągle mieszkający z nami teściowie komentują negatywnie co nam się podoba i podpowiadają inne (niekoniecznie ładne) które są idealne i wymuszają żeby juz sie zdecydowac bo oni chcą się jakość do brzuszka zwracać. I jak jestesmy razem w gościach to tez komentują nasze wybory wciągając w dyskusję innych. Przykro mi bardzo 😞 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
26 minut temu, Kamilabe napisał:

Witajcie w Nowym Roku, dawno mnie u Was nie było i musiałam przebrnąć przez parę nowych stron wpisów 🙂 jak się czujecie ? Zauważyłam że pierwsze zakupy zaczęłam robić u tego sprzedawcy co Enigma. Z przeczytania mnóstwa forum i poradzenia się kilku młodych mam mogę polecić z pieluszek:

-tetrowe, najlepsze do wycierania buziek przy odbiciu i generalnie do całego ,,bałaganu”

- muślinowe i flanelowe nie są takie chłonne jak tetra ale np do położenia dziecka np na przewijaku ok

- bambusowe najlepsze na otulinie dzidziusia np do snu, są najdelikatniejsze dla skóry, mięciutkie.

 

pieluszki kupiłam i mogę potwierdzić po teście ,,dotyku” 🙂

 

w wielu wyprawiać piszą o siateczkowej majtkach poporodowych, ale uwaga. Dowiedzcie sie czy tam gdzie planujecie rodzic są one dozwolone. U mnie niestety nie pozwalają zeby tam się dobrze wentylowało i trzeba trochę jak pingwinek chodzic (co mnie przeraża). Warto dopytać, niemniej jednak na pewno przydadzą sie w domu

 

w kwestii smoczka warto by były dynamiczne ortodontyczne, nie zaburzają rozwoju podniebienia a odruch ssania jest taki jak przy mamusi piersi, najlepsze z opinii jakie dostałam mają te z Lovi, cenowo nieźle bo za 19.60 za 2szt można kupic na Allegro z świecącymi w ciemności uszkami co fajnie sprawdzi się w nocy

 

w kwestii prania tez nasłuchałam sie i naczytałam i wybrałam żel persil sensitive na pierwszy ogień, nie jest drogi jak Np Lovela a bardzo delikatny dla wrażliwej skory. Przy dzieciaczku z AZS się sprawdził

 

wózek zamówiliśmy kompaktowy Muuvo quick 2.0. Uważam że jest to najlepszy zakup jak mogliśmy zrobic. Jest lekki, gondolę i spacerówkę momentalnie się zmienia przy wadze 6kg, gondolkę można zlozyc na płasko i schować do szafy jak juz sie nie przyda i całe klu to spacerówka (do 3lat)ktorej jednak używa sie duzo dłużej niż gondoli (do 6mc), a spacerówkę skł⁰ akcesoriami, a cena ekstra (na Allegro do 2tys sie znajdzie) a nam udało sie kupic lokalnie i ponegocjować na 1700.

 

przewijak jesli planujecie kłaść na łóżeczku to koniecznie usztywniany nastomiast jesli na twardej powierzchni to moze byc miękki. 
 

szukając rożka wybrałam wiązany bo maluszek sie tak nie rozkopie a rzepy się wyrabiają

 

na 5.10.15. Od dłuższego czadu tak co tydzien wskakuje promocja do -80%, ja juz kupiłam pare rzeczy i są naprawdę piękne i jakościowo super, zerknijcie

 

szukaj teraz maści na brodawki, myślę o standardowej naturalnej lanolinie, do pupci córci sudocrem lub bephanten na odparzenia i z ziajki przeciw odparzeniom na codzień. A i aquawhipes do pupy (na Allegro w wielopakach bardzo sie opłaca). Może macie juz doświadczenie i podpowiecie ? 
 

Kochane zarzuciłem Was swoimi obserwacjami ale może z doświadczenia czy swoich internetowych poszukiwań macie jakies inne propozycje ciekawe informacje na co warto zwrócić uwagę przy zakupie? 
 

wybrałyście już imię? Mi ciągle mieszkający z nami teściowie komentują negatywnie co nam się podoba i podpowiadają inne (niekoniecznie ładne) które są idealne i wymuszają żeby juz sie zdecydowac bo oni chcą się jakość do brzuszka zwracać. I jak jestesmy razem w gościach to tez komentują nasze wybory wciągając w dyskusję innych. Przykro mi bardzo 😞 

 

Witajcie Mamusie w Nowym Roku ❤

 

Super, że wróciłaś, jak widać bogatsza w doświadczenia 😊  fajnie przy okazji, że dzielisz się swoją wiedzą. 

 

Jeśli chodzi maści, zrezygnowałaby z Sudokremu, posiada w składzie cynk i niepotrzebnie wysusza skórę, zdecydowanie lepszy Bephanten i Linomag- koniecznie ten zielony.

 

Razem z mężem czekamy na dziewczynkę, będzie miała na imię Gaja.  Wybór imienia dziecka to Wasz wybór. Postaw granicę, powiedz swoim teściom, że nie życzysz sobie ingerencji w waszą prywatną sferę. Moi rodzice też komentowali imię małej ale kilka razy powiedziałam, że sobie tego nie życzę (i przy okazji kilku innych rzeczy) i przestali, mało tego, nawet się do niego przekonali i teraz mówią, że im się podoba. Zaczyna się od prozaicznych sugestii a potem myślą, że mają prawo wtracać się i 'radzić'.  Zadbaj o swój komfort i nie daj sobie wejść na głowę to Wasze dziecko i nikt nie ma prawa narzucać Wam czegokolwiek.

 

Osobiście, w ciąży nabyłam zajebistą umiejętność słuchania jednym uchem a wypuszczania drugim 😅 Mama i teściowa już zostały skromnie poinformowane, że jak będę potrzebowała pomocy to poprostu o nią poproszę, nie potrzebuję, żeby ktoś nade mną wisiał od pierwszych godzin po przyjeździe ze szpitala i Wam też to polecam 😊

 

Dużo zdrówka Mamusie dla Was 🥰 Niech dzieciaczki nam rosną cudne i zdrowe ❤

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Witam Brzuchate w Nowym Roku 😘

 

@Kamilabe Witaj z powrotem 🙂

Co do imienia pamiętam jak moja mama przy pierwszym marudziła bo chciałam dać Dorian i mówiła że nie umie wymówic i jakoś wyszedł Jakub. Myślę że jak będą ci mówić różne imiona podziekuj za propozycję, ale musisz z mężem sama zdecydować. Przy drugiej ciąży mężowi powiedziałam jak dziewczynka ją wybieram ( byłaby Daria) a jak chłopak to on, no i jest Damian. A teraz razem z dziećmi zdecydowaliśmy dałam kilka propozycji i z tego wybraliśmy jednogłośnie będzie Marta.

możesz też tak zrobić z mężem kilka propozycji spiszcie i wybierzcie 🙂

 

co do majtek to biore z siatki i nie będę ich naciągac do końca ( bardziej bedą podtrzymywać podkłady ( bo nie będę brać podpasek tylko podkłady ginekologiczne z 2 -3paczki ) , na łóżko w domu nigdy nie używałam podkładów ( dla mnie były nie wygodne już w szpitalu) . 

 

smoczek lovi i butelki też miałam przy poprzednim młodszym przy starszym aventa dostałam w prezencie to używam, teraz też dokupię lovi, bo mam już dwa campi czy jakoś tak nie pamiętam 😂 butelek też dostałam kilka nowych ale nie zwracałam uwagi na nie tylko wrzuciłam do szafy 😂

 

a co u nas, dzisiaj pierwszą noc piesio nie piszczał, chyba mu się poprawia 🙂

Ja no cóż śpie słabo bo oczywiście mała w nocy robi sobie imprezy 😂  i przez to zasypiam najlepszym snem nad ranem i śpie do 9-10 🙊🙈

 

@Admin  dziękujemy i wzajemnie 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Kamilabe napisał:

Witajcie w Nowym Roku, dawno mnie u Was nie było i musiałam przebrnąć przez parę nowych stron wpisów 🙂 jak się czujecie ? Zauważyłam że pierwsze zakupy zaczęłam robić u tego sprzedawcy co Enigma. Z przeczytania mnóstwa forum i poradzenia się kilku młodych mam mogę polecić z pieluszek:

-tetrowe, najlepsze do wycierania buziek przy odbiciu i generalnie do całego ,,bałaganu”

- muślinowe i flanelowe nie są takie chłonne jak tetra ale np do położenia dziecka np na przewijaku ok

- bambusowe najlepsze na otulinie dzidziusia np do snu, są najdelikatniejsze dla skóry, mięciutkie.

 

pieluszki kupiłam i mogę potwierdzić po teście ,,dotyku” 🙂

 

w wielu wyprawiać piszą o siateczkowej majtkach poporodowych, ale uwaga. Dowiedzcie sie czy tam gdzie planujecie rodzic są one dozwolone. U mnie niestety nie pozwalają zeby tam się dobrze wentylowało i trzeba trochę jak pingwinek chodzic (co mnie przeraża). Warto dopytać, niemniej jednak na pewno przydadzą sie w domu

 

w kwestii smoczka warto by były dynamiczne ortodontyczne, nie zaburzają rozwoju podniebienia a odruch ssania jest taki jak przy mamusi piersi, najlepsze z opinii jakie dostałam mają te z Lovi, cenowo nieźle bo za 19.60 za 2szt można kupic na Allegro z świecącymi w ciemności uszkami co fajnie sprawdzi się w nocy

 

w kwestii prania tez nasłuchałam sie i naczytałam i wybrałam żel persil sensitive na pierwszy ogień, nie jest drogi jak Np Lovela a bardzo delikatny dla wrażliwej skory. Przy dzieciaczku z AZS się sprawdził

 

wózek zamówiliśmy kompaktowy Muuvo quick 2.0. Uważam że jest to najlepszy zakup jak mogliśmy zrobic. Jest lekki, gondolę i spacerówkę momentalnie się zmienia przy wadze 6kg, gondolkę można zlozyc na płasko i schować do szafy jak juz sie nie przyda i całe klu to spacerówka (do 3lat)ktorej jednak używa sie duzo dłużej niż gondoli (do 6mc), a spacerówkę składa się jednym ruchem bez konieczności ściągania siedziska. Jest w komplecie ze wszystkimi akcesoriami, a cena ekstra (na Allegro do 2tys sie znajdzie) a nam udało sie kupic lokalnie i ponegocjować na 1700.

 

przewijak jesli planujecie kłaść na łóżeczku to koniecznie usztywniany nastomiast jesli na twardej powierzchni to moze byc miękki. 
 

szukając rożka wybrałam wiązany bo maluszek sie tak nie rozkopie a rzepy się wyrabiają

 

na 5.10.15. Od dłuższego czadu tak co tydzien wskakuje promocja do -80%, ja juz kupiłam pare rzeczy i są naprawdę piękne i jakościowo super, zerknijcie

 

szukaj teraz maści na brodawki, myślę o standardowej naturalnej lanolinie, do pupci córci sudocrem lub bephanten na odparzenia i z ziajki przeciw odparzeniom na codzień. A i aquawhipes do pupy (na Allegro w wielopakach bardzo sie opłaca). Może macie juz doświadczenie i podpowiecie ? 
 

Kochane zarzuciłem Was swoimi obserwacjami ale może z doświadczenia czy swoich internetowych poszukiwań macie jakies inne propozycje ciekawe informacje na co warto zwrócić uwagę przy zakupie? 
 

wybrałyście już imię? Mi ciągle mieszkający z nami teściowie komentują negatywnie co nam się podoba i podpowiadają inne (niekoniecznie ładne) które są idealne i wymuszają żeby juz sie zdecydowac bo oni chcą się jakość do brzuszka zwracać. I jak jestesmy razem w gościach to tez komentują nasze wybory wciągając w dyskusję innych. Przykro mi bardzo 😞 

Z pieluszkami mam podobne konkluzje, dlatego najwięcej mamy tetry i trochę flanelek i muslinkow 🙂 bambusowe kilka malutkich do przytulania i jeden duży otulacz na lato 😉

 

U nas majtki siateczkowe właśnie w każdym chyba szpitalu w okolicy. Powiem że nie wyobrażam sobie nie móc założyć w ogóle, wiadomo że trzeba wietrzyć, ale jednak na wyjście do łazienki itp nie wyobrażam sobie iść z podkładem między nogami bez majtek 🙂 a do domu ponoć już się nie przydają bo te najsilniejsze krwawienie to 3-4dni i później idzie się na zwykłe majtki i podpaski juz raczej. Tak nam mówiła położna na szkole.

 

Ja proszek kupiłam z Loveli nie jest aż tak drogi 🙂 mamy też kilka woreczków płynu od nich z próbek ze szkoły rodzenia.

 

Rożek mamy na rzepy, ale moja mama uszyła do tego takie gumki nasuwane. Samo wiązanie wydaje mi się że może być ciężko jak dziecko będzie się ruszać, a rzep i później czymś związać to już rzep lekko trzyma i później spokojnie można związać 🙂

 

Jeżeli chodzi o krem na codzien będziemy próbować z linomagiem, jak patrzyłam najlepsze ma recenzję chyba wiele osób poleca i tani, sudocrem mamy kilka próbek k nie kupuje więcej mam nadzieję że się nie przyda 😉 myślę że nie ma co kupować na początku bo te z próbek jakie dostajemy na szkołach czy od lekarzy starczają na długo 🙂 mój brat jeszcze innych obdarowywał.

 

Chusteczki miałam też kupić Waterwipes, ale w Rossmanie już się pojawiły zamienniki z ich firmy babydream. Cena bez porównania a skład 99% woda 😉 a to i tak tylko na wyjścia, w domu planujemy miskę z wodą i wacik

 

Niefajnie z tymi teściami, ja z moją niewyprzana gębą już bym pewnie im coś powiedziała że jak chcą sobie nazywać inaczej to niech sobie zrobią dziecko, a to jest nasze i nazwiemy jak nam się podoba. Na szczęście nie mamy takich problemów z mamą męża. 

Myśmy dzisiaj poszli trochę w góry na spacer 🙂 polpolazilismy 3h, zrobiliśmy ognisko, kiełbaskę i wróciliśmy do domu pod kocyk 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, ewon napisał:

Witam Brzuchate w Nowym Roku 😘

 

@Kamilabe Witaj z powrotem 🙂

Co do imienia pamiętam jak moja mama przy pierwszym marudziła bo chciałam dać Dorian i mówiła że nie umie wymówic i jakoś wyszedł Jakub. Myślę że jak będą ci mówić różne imiona podziekuj za propozycję, ale musisz z mężem sama zdecydować. Przy drugiej ciąży mężowi powiedziałam jak dziewczynka ją wybieram ( byłaby Daria) a jak chłopak to on, no i jest Damian. A teraz razem z dziećmi zdecydowaliśmy dałam kilka propozycji i z tego wybraliśmy jednogłośnie będzie Marta.

możesz też tak zrobić z mężem kilka propozycji spiszcie i wybierzcie 🙂

 

co do majtek to biore z siatki i nie będę ich naciągac do końca ( bardziej bedą podtrzymywać podkłady ( bo nie będę brać podpasek tylko podkłady ginekologiczne z 2 -3paczki ) , na łóżko w domu nigdy nie używałam podkładów ( dla mnie były nie wygodne już w szpitalu) . 

 

smoczek lovi i butelki też miałam przy poprzednim młodszym przy starszym aventa dostałam w prezencie to używam, teraz też dokupię lovi, bo mam już dwa campi czy jakoś tak nie pamiętam 😂 butelek też dostałam kilka nowych ale nie zwracałam uwagi na nie tylko wrzuciłam do szafy 😂

 

a co u nas, dzisiaj pierwszą noc piesio nie piszczał, chyba mu się poprawia 🙂

Ja no cóż śpie słabo bo oczywiście mała w nocy robi sobie imprezy 😂  i przez to zasypiam najlepszym snem nad ranem i śpie do 9-10 🙊🙈

 

 

@Admin  dziękujemy i wzajemnie 🙂

 

Super że piesek już lepiej, nasze 2 dzisiaj polazily z nami po górach po lodzie i teraz mamy spokój znów do wieczora 😅 nawet 2 które zostały w domu padły szczęśliwe że już jesteśmy 🤣

U nas tez coraz większe imprezy, ale na szczęście łożysko na przedniej ścianie więc spokojnie mogę spać jeszcze jak młody wyrabia. Wczoraj biedny miał chyba czkawkę jak się położyliśmy mieliśmy z mężem ubaw, ale później już nam go trochę żal było jak się tak męczył 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...