Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie

Czesc dziewczyny, spodziewam sie chlopca. Imiona mielismy juz w sierpniu wybrane. Dla chlopca Kubus, a dla dziewczynki Zuzanna. Juz w 3 miesiacu dowiedzielismy sie po badaniach prenatalnych, ze to bedzie Kubus.❤️ Badania polowkowe to potwierdzily. Przepraszam, ze polskich znakow nie uzywam. Nie mieszkam w Polsce .  Przygotowania i zakupy dla dzidziusia zostawiamy z mezem na 7 miesiac ciazy. Na obecnym etapie znalazlam swietna polozna, ktora bedzie sie nami zajmowac po porodzie i szpital w ktorym bede rodzic 😀. To moje pierwsze dzieciatko bardzo wyczekane i wystarane. 

Z dolegliwosci ciazowych to mialam juz prawie wszystkie przewidziane na dany miesiac 😅

Ostatnie to napinanie i twardnienie brzucha po kolacji wigilijnej 😲.  Szczerze to troche sie przerazilam, ale magnez i nospa pomogly. Dokonalam tez odkrycia, ze nie moge jesc kwasniej kapusty 😔🙄, a bigosu caly garnek ugotowalam. Mysle, ze to wlasnie od kwasnej kapusty mialam problemy gastryczne i przez to twardy brzuch, ale w  poniedzialek mam kontrole u mojej ginekolog i dopytam. 

Brzuszek Jak na 23 tc mam juz spory i przez to tez zauwazylam trudnosci w oddychaniu oraz trudnosci z przewracaniem sie z jednego boku na drugi.  Nie umiem spac tak jak to jest zalecane tylko na lewej stronie...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, Anka 32 napisał:

Czesc dziewczyny, spodziewam sie chlopca. Imiona mielismy juz w sierpniu wybrane. Dla chlopca Kubus, a dla dziewczynki Zuzanna. Juz w 3 miesiacu dowiedzielismy sie po badaniach prenatalnych, ze to bedzie Kubus.❤️ Badania polowkowe to potwierdzily. Przepraszam, ze polskich znakow nie uzywam. Nie mieszkam w Polsce .  Przygotowania i zakupy dla dzidziusia zostawiamy z mezem na 7 miesiac ciazy. Na obecnym etapie znalazlam swietna polozna, ktora bedzie sie nami zajmowac po porodzie i szpital w ktorym bede rodzic 😀. To moje pierwsze dzieciatko bardzo wyczekane i wystarane. 

Z dolegliwosci ciazowych to mialam juz prawie wszystkie przewidziane na dany miesiac 😅

Ostatnie to napinanie i twardnienie brzucha po kolacji wigilijnej 😲.  Szczerze to troche sie przerazilam, ale magnez i nospa pomogly. Dokonalam tez odkrycia, ze nie moge jesc kwasniej kapusty 😔🙄, a bigosu caly garnek ugotowalam. Mysle, ze to wlasnie od kwasnej kapusty mialam problemy gastryczne i przez to twardy brzuch, ale w  poniedzialek mam kontrole u mojej ginekolog i dopytam. 

Brzuszek Jak na 23 tc mam juz spory i przez to tez zauwazylam trudnosci w oddychaniu oraz trudnosci z przewracaniem sie z jednego boku na drugi.  Nie umiem spac tak jak to jest zalecane tylko na lewej stronie...  

Spokojnie bardzo dobrze że się obracasz. Tylko na lewej stronie to stare wytyczne, teraz jest właśnie powiedziane że ciężarna ma zmieniać pozycje jak najczęściej 😉 tak więc bez stresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@Enigma91 bardzo ładny masz brzusio 😊 . Mój brzuch też już móglby tak zostać ale to raczej nie realne 😉😂

Wózek fauny kolorek 😊

🙂

 

Dzisiaj mój młodszy synek widział jak porusza się brzuch jak Marta kopie 😁 jeszcze trochę i będzie coraz częściej widać 😁

 

@Anka 32 ja też mam problem aby wy leżeć na lewym boku, także w nocy rzucam się jak pchła 😂  a przy przekręcaniu się stękam 😂

Nie wiem co to będzie później 😱 

Kubuś bardzo ładne imię 🙂 ale będzie Kubuś czy Jakub ? Ja mam Jakuba 🙂

 

Edytowane przez ewon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, ewon napisał:

@Enigma91 bardzo ładny masz brzusio 😊 . Mój brzuch też już móglby tak zostać ale to raczej nie realne 😉😂

Wózek fauny kolorek 😊

🙂

 

Dzisiaj mój młodszy synek widział jak porusza się brzuch jak Marta kopie 😁 jeszcze trochę i będzie coraz częściej widać 😁

 

@Anka 32 ja też mam problem aby wy leżeć na lewym boku, także w nocy rzucam się jak pchła 😂  a przy przekręcaniu się stękam 😂

Nie wiem co to będzie później 😱 

 

 

Dzięki 🙂 wozek nam się mega podoba, mąż nawet się jara i jeździ po salonie zachwycony jak się prowadzi 😅 stary wózek po nim i jego siostrze też mamy w granacie więc będą dwie granatowe limuzyny dla naszego księcia 🙂

ja dzisiaj coś jestem mega wymęczona i jakaś nieswoja po podróży, oglądam sobie właśnie bajkę świąteczna i zaraz chyba pójdę spać.

moze muszę wysłać się w swoim łóżku ze swoją podusia ciążowa po prostu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Enigma91 napisał:

Ooo super już fajny bąbelek 🙂

No już nie taki bąbelek 😉😁  w marcu 13 lat kończy, ale odkąd się dowiedział, że jestem w ciąży znowu zaczął być przytulas( kiedyś bardzo się tułów,później przestał) i na okrągło w aplikacji patrzy jak mała rośnie i odliczanie dni 🙂 a drugi w przyszłym roku 16 kończy 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Część Anka witaj wśród brzuchatek kwietniowych 😊

Mi też ciężko się przerzucać z boku na bok nawet jak śpię w tej poduszce c to ciężko się przekręcić. Zauważyłam że po tym świątecznym rzarełku tez mi ciężko jak nie żołądek to coś z tyłu przy kręgosłupie boli muszę sienna chwilę położyć i przechodzi. 

U mnie brzuszek już trochę większy od jakiegoś tyg. 

Enigma jednak kupiliście ten wózek bardzo ładny kolor też ładny.

IMG_20201224_181101_655.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
18 minut temu, ewon napisał:

No już nie taki bąbelek 😉😁  w marcu 13 lat kończy, ale odkąd się dowiedział, że jestem w ciąży znowu zaczął być przytulas( kiedyś bardzo się tułów,później przestał) i na okrągło w aplikacji patrzy jak mała rośnie i odliczanie dni 🙂 a drugi w przyszłym roku 16 kończy 😉

 

Ooo super to będą mega odpowiedzialni bracia już 🙂 bedzie z kim zostawić maleńka na chwilę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, ewon napisał:

@Enigma91 bardzo ładny masz brzusio 😊 . Mój brzuch też już móglby tak zostać ale to raczej nie realne 😉😂

Wózek fauny kolorek 😊

🙂

 

Dzisiaj mój młodszy synek widział jak porusza się brzuch jak Marta kopie 😁 jeszcze trochę i będzie coraz częściej widać 😁

 

@Anka 32 ja też mam problem aby wy leżeć na lewym boku, także w nocy rzucam się jak pchła 😂  a przy przekręcaniu się stękam 😂

Nie wiem co to będzie później 😱 

Kubuś bardzo ładne imię 🙂 ale będzie Kubuś czy Jakub ? Ja mam Jakuba 🙂

 

 

Bedzie Jakub. My z mezem pieszczotliwie mowimy Kubus. 

 

 

 

 

Dziewczyny powiedzcie mi czy wasze brzuszki ciazowe sa miekkie czy raczej napiete i twardawe. Wlasnie wyczytalam, ze brzuszek w ciazy powinien byc miekki. Moj nie jest bardzo twardy, ale  nie jest tez super miekki i teraz troche sie zdenerwowalam, ze moze mam czeste skurcze. Na szczescie w poniedzialek mam wizyte u lekarza to mnie zbada ...

Jestem w 23 tc i myslalam ze to normalne kiedy brzuch rosnie to skora sie napina i brzuszek nie jest miekki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Admin słabo z tymi zdjęciami tu trzeba czekać zanim potwierdzasz zdjęcie maskara . Chyba trzeba dodawać post a zdjęcie osobno to mi się strasznie niepodobna na tym forum maskara.

Ja mam brzuszek rano bardziej miękki a wieczorem już bardziej napięty ale to chyba wzdęcia nie mam zupełnie miękkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

U mnie też z rana brzuszek miękki i mniejszy niż wieczorem. Często miewam wzdęcia no i zbyt obfity posiłek również sprawia u mnie że brzuch większy i ciągnie z każdej strony. Moje dziecię jest skierowane główką w dół, po skosie i wyraźnie czuję kiedy pleckami napiera mi na zewnętrzną ścianę brzucha, wtedy dopiero robi się twardy 😅 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
9 godzin temu, Anka 32 napisał:

 

Bedzie Jakub. My z mezem pieszczotliwie mowimy Kubus. 

 

 

 

 

Dziewczyny powiedzcie mi czy wasze brzuszki ciazowe sa miekkie czy raczej napiete i twardawe. Wlasnie wyczytalam, ze brzuszek w ciazy powinien byc miekki. Moj nie jest bardzo twardy, ale  nie jest tez super miekki i teraz troche sie zdenerwowalam, ze moze mam czeste skurcze. Na szczescie w poniedzialek mam wizyte u lekarza to mnie zbada ...

Jestem w 23 tc i myslalam ze to normalne kiedy brzuch rosnie to skora sie napina i brzuszek nie jest miekki. 

U mnie też zależy jak się Aleks ułoży, ale rano najczęściej kładzie się u dolu i mam twardszy na dole bo tam chyba leży, a góra miękka. Później wywaca się często plecami wyżej i mam balonik od góry też czasem twardszy. Ale czasem wydaje mi się że mam spięty na wizycie u ginekolog, a ona nic nie mówi że jest coś nie tak. 

A bierzesz sobie magnez? Ja brałam raz dziennie, a ostatnio miałam dość spory skurcz brzucha i kazała brać mi 2 razy teraz i jest spoko już całkiem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
36 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Admin słabo z tymi zdjęciami tu trzeba czekać zanim potwierdzasz zdjęcie maskara . Chyba trzeba dodawać post a zdjęcie osobno to mi się strasznie niepodobna na tym forum maskara.

Ja mam brzuszek rano bardziej miękki a wieczorem już bardziej napięty ale to chyba wzdęcia nie mam zupełnie miękkiego

Ojj no teraz ze zdjęciami przez święta masakra najgorzej że zaakceptowane zostają tam gdzie były dodane więc często np 2 strony wcześniej niż aktualna rozmowa. Ja wczoraj późniejszy post ze zdjęciem brzuszka miałam zaakceptowany jakoś po kilku godzinach a post ze zdjęciami wózków nad którymi myśleliśmy czekał ponad 30h i chyba dalej nie jest zaakceptowany. Wózek już kupiony a post dalej wisi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
26 minut temu, zakapturzona napisał:

U mnie też z rana brzuszek miękki i mniejszy niż wieczorem. Często miewam wzdęcia no i zbyt obfity posiłek również sprawia u mnie że brzuch większy i ciągnie z każdej strony. Moje dziecię jest skierowane główką w dół, po skosie i wyraźnie czuję kiedy pleckami napiera mi na zewnętrzną ścianę brzucha, wtedy dopiero robi się twardy 😅 

Ja staram się tak często też nie macać czy miękki bo to pomoc też spina.polozna na szkołę rodzenia właśnie mówiła że miała taką raz mamusie która się stresowała że ma spięty brzuch, częste skurcze i że urodzi za szybko, brała tone magnezu, ale mówi że jak była lekcja to cały czas ja przylapywala że ręce na brzuszek i głaskała albo macala 😅 ja się staram w dzień nie dotykać, a wieczorem ewentualnie położyć rękę na brzuchu żeby czuć sobie kopniaczki, ale nie głaskać ani nie naciskać. Ale jutro wizyta u gina i biorę L4 więc może być ciężko z tym jak będę miała więcej czasu 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14 minut temu, Enigma91 napisał:

Ja staram się tak często też nie macać czy miękki bo to pomoc też spina.polozna na szkołę rodzenia właśnie mówiła że miała taką raz mamusie która się stresowała że ma spięty brzuch, częste skurcze i że urodzi za szybko, brała tone magnezu, ale mówi że jak była lekcja to cały czas ja przylapywala że ręce na brzuszek i głaskała albo macala 😅 ja się staram w dzień nie dotykać, a wieczorem ewentualnie położyć rękę na brzuchu żeby czuć sobie kopniaczki, ale nie głaskać ani nie naciskać. Ale jutro wizyta u gina i biorę L4 więc może być ciężko z tym jak będę miała więcej czasu 🤣

Wiesz, to tez nawet nie kwestia dotykania brzucha, samo uczucie czy brzuch ciągnie czy nie pozwala ocenić czy jest napięty i twardy czy rozluźniony i mięciutki. W przypadku fizjologicznej ciąży dotykanie brzucha nie jest niczym złym, mało tego, już na etapie ciąży buduje się więź z maluszkiem ❤

 

Jak już będziesz na zwolnienu to ciąża dopiero pochłonie większość Twojej uwagi 😊 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

No trochę się czeka na akceptację, ale były święta także trzeba wybaczyć 😉

 

U mnie brzuch różnie zależy od dnia i jak się ułoży malutka. Najczęściej dół brzucha mam miękką a góra twardsza -też to zależy od ułożenia łożyska i dziecka i też czy jesteśmy na czczo czy już wieczór i człowiek najedzony ( w końcu wszystkie nasze narządy idą do góry i mają mało miejsca )  . Także jak czuje ruchy to się nie przejmuję. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
41 minut temu, zakapturzona napisał:

Wiesz, to tez nawet nie kwestia dotykania brzucha, samo uczucie czy brzuch ciągnie czy nie pozwala ocenić czy jest napięty i twardy czy rozluźniony i mięciutki. W przypadku fizjologicznej ciąży dotykanie brzucha nie jest niczym złym, mało tego, już na etapie ciąży buduje się więź z maluszkiem ❤

 

Jak już będziesz na zwolnienu to ciąża dopiero pochłonie większość Twojej uwagi 😊 

Wiem wiem że dotykanie jest ważne, ale głaskanie cały dzień też może pobudzać skorcze 😉 wiadomo jak zawsze wszystko z umiarem 🙂

haha jak na razie pochłonie mnie pewnie skończenie mieszkania tak jak chce żeby mnie coś nie irytowało, bo jak będzie już dziecko na świecie to znów nic nie ruszymy długi czas, a jeszcze trochę mamy dłubania 😉 wreszcie będzie czas skończyć malowanie i inne pierdoły, no i pokój Aleksa 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, ewon napisał:

No trochę się czeka na akceptację, ale były święta także trzeba wybaczyć 😉

 

U mnie brzuch różnie zależy od dnia i jak się ułoży malutka. Najczęściej dół brzucha mam miękką a góra twardsza -też to zależy od ułożenia łożyska i dziecka i też czy jesteśmy na czczo czy już wieczór i człowiek najedzony ( w końcu wszystkie nasze narządy idą do góry i mają mało miejsca )  . Także jak czuje ruchy to się nie przejmuję. 

 

 

Dokładnie, jak wiem że się coś ruszył przez cały dzień to jest ok 🙂

chociaz przez święta się coś uspokoił jak na niego 😉 chyba załapał że u dziadków trzeba się zachowywać 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
21 godzin temu, Enigma91 napisał:

Śmiesznie bo firma widzę że Śląska, ale na naszym terenie jest jeden wózek na rynku wtórnym tylko hehe. Chyba mało popularne jeszcze. Ja nie chcę wózka z całą materiałowa gondolą, bo będzie mi się źle czyścić przy naszych pieskach 😉 ale fajne są faktycznie ładnie się składają

A to ja nawet nie wiedziałam, ze on jest od nas bo ja z Katowic jestem, dzieki za info, no u nas zdecydowanie jeden z lzejszych wozkow, ma amortyzatory ale to raczej taki wozek po miescie zgadzam sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, Enigma91 napisał:

Wiem wiem że dotykanie jest ważne, ale głaskanie cały dzień też może pobudzać skorcze 😉 wiadomo jak zawsze wszystko z umiarem 🙂

haha jak na razie pochłonie mnie pewnie skończenie mieszkania tak jak chce żeby mnie coś nie irytowało, bo jak będzie już dziecko na świecie to znów nic nie ruszymy długi czas, a jeszcze trochę mamy dłubania 😉 wreszcie będzie czas skończyć malowanie i inne pierdoły, no i pokój Aleksa 😉

 

Ja to bym w tym tygodniu chciała się przejechać i pooglądać te wózki w końcu 🤣 póki małż jeszcze rezydentuje w domu.  Łóżeczko też już mamy wybrane, wystarczy zamówić.

 

Ciągle mówię sobie że jeszcze czas a on tak szybko zapitala że ledwo co się obejrzymy już będzie kwiecień. Szkoda, że nie można wyspać się  na zapas 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
13 godzin temu, Anka 32 napisał:

Super Enigma, dzieki za odpowiedz bo juz z ta lewa strona nie wytrzymam czesto prawa wydaje mi sie wygodniejsza. 

Mnie tez na lewym boku lezy sie najgorzej ale zagryzam zęby ile się da ae w nicy i tak na prawym śpie bo mi najwygodniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja juz od poczatku ciazy jestem na zwolnieniu w domu i mam sporo czasu chyba przez to tak wariuje i boje sie, ze cos jest nie tak. Moj brzuch tez rano jest bardziej miekki i po jedzeniu bardziej twardy. Biore magnez 2x dziennie i jezeli czuje ze brzuch jest bardzo twardy to jedna nospe. Jutro mam wizyte u lekarza i o wszystko wypytam. Ostatnio miesiac temu z szyjka bylo wszystko ok.  Mam nadzieje, ze teraz tez bedzie dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
11 minut temu, Anka 32 napisał:

Ja juz od poczatku ciazy jestem na zwolnieniu w domu i mam sporo czasu chyba przez to tak wariuje i boje sie, ze cos jest nie tak. Moj brzuch tez rano jest bardziej miekki i po jedzeniu bardziej twardy. Biore magnez 2x dziennie i jezeli czuje ze brzuch jest bardzo twardy to jedna nospe. Jutro mam wizyte u lekarza i o wszystko wypytam. Ostatnio miesiac temu z szyjka bylo wszystko ok.  Mam nadzieje, ze teraz tez bedzie dobrze. 

 

Ja też przez różne ciążowe dolegliwość od początku ciąży jestem na zwolnieniu. Kochana, każdą wątpliwość warto skonsultować z lekarzem, nawet jeśli czujesz, że coś jest nie w porządku z maleństwem warto awaryjnie zadzwonić do lekarza prowadzącego. To naturalne że się obawiamy bo i nasz stan jest wyjątkowy.  Stres mamy nie jest potrzebny rozwijającemu się maluszkowi. Polecam szklankę melissy po śniadaniu ☺ mi pomaga przy atakach paniki i stresu napadowego ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...