Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie

Hej hej Kobietki Kochane ❤ jak małżonek przyjechał, tak czasu jakoś mniej i po intensywnym dniu padam o 20 jak długa 🥰 Mieliśmy teraz przez weekend szkołę rodzenia i jestem bardzo zadowolona, fajne prowadzące, nie nudzące o teorii a praktycznie podchodzące do naszej przyszłej roli. Były noszenia dzieciaczków, kąpiele, pozycje do porodu i wymiana doświadczeń. Jedyny minus to w mojej opinii ważne spotkanie z położną wczoraj odbywało się online i wiem ze czasy są jakie są, ale nie zdecydowałabym się na ogół zajęć przez internet. Ale babeczka omówiła fajnie fazy porodu, jak wygląda przyjęcie do szpitala, zwłaszcza w czasie Covidu itd. W środę stacjonarnie mamy jeszcze pierwszą pomoc z ratownikiem medycznym. 

 

BTW Nie wiem czy kojarzycie profil na Instagramie MamaGinekolog, po 5 miesiącach w końcu zdążyłam kupić komplet dresu ❤ bo normalnie znikały do kilku minut po uruchomieniu sprzedaży i właśnie przed momentem kurier przywiózł paczuchę i jest mega zajebisty! Idealny na brzuszek, ciążowe i nie tylko kształty ❤ kilka drogeryjnych rzeczy też u nich zamawiałam. 

Snapchat-1545967732.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
49 minut temu, zakapturzona napisał:

Hej hej Kobietki Kochane ❤ jak małżonek przyjechał, tak czasu jakoś mniej i po intensywnym dniu padam o 20 jak długa 🥰 Mieliśmy teraz przez weekend szkołę rodzenia i jestem bardzo zadowolona, fajne prowadzące, nie nudzące o teorii a praktycznie podchodzące do naszej przyszłej roli. Były noszenia dzieciaczków, kąpiele, pozycje do porodu i wymiana doświadczeń. Jedyny minus to w mojej opinii ważne spotkanie z położną wczoraj odbywało się online i wiem ze czasy są jakie są, ale nie zdecydowałabym się na ogół zajęć przez internet. Ale babeczka omówiła fajnie fazy porodu, jak wygląda przyjęcie do szpitala, zwłaszcza w czasie Covidu itd. W środę stacjonarnie mamy jeszcze pierwszą pomoc z ratownikiem medycznym. 

 

BTW Nie wiem czy kojarzycie profil na Instagramie MamaGinekolog, po 5 miesiącach w końcu zdążyłam kupić komplet dresu ❤ bo normalnie znikały do kilku minut po uruchomieniu sprzedaży i właśnie przed momentem kurier przywiózł paczuchę i jest mega zajebisty! Idealny na brzuszek, ciążowe i nie tylko kształty ❤ kilka drogeryjnych rzeczy też u nich zamawiałam. 

Snapchat-1545967732.jpg

Fajnie że jesteście zadowoleni, my z naszej też coraz bardziej z tygodnia na tydzień 🙂

Też sobie nie wyobrażam online zajęć takich bo mój by miał to w poważaniu, a tak słucha, nawet pyta i wczoraj usłyszałam dla mnie najważniejsze czyli że już wie co i jak i jak będzie można to on chętnie ze mną będzie siedział i czekał na ten moment ❤️

oby tylko po nowym roku coś się zaczęło zmieniać w tej kwestii 🙂

a ninja od mamyginekolog właśnie wiem że ponoć super ale też jak mam kasę to nie mogę się załapać a jak są to kasy brak 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Zakapturzona a co tam masz za gadżety na zdjęciu? Jakie smoczki kupiłaś i polecasz?

Kochana na zdjęciu m.in. jednorazowe wkładki laktacyjne- ostatecznie chce korzystać z muszli laktacyjnych. Zestaw do manicure, aspirator kataru, suszarka do butelek,  miseczka higieniczna, etui  na smoka i smoczki i butelka z Difraxu. Te Smoczki mają naturalny kształt, wg expertow nie zaburzają rytmu ssania ale to kwestia bardzo indywidualna. Gaja będzie naszym pierwszym dzieciakiem wiec nie mam absolutnie żadnego doświadczenia i praktycznej wiedzy.  Fajna butelka też to Calma z Medeli polecała mi ją moja położna. Docelowo chce karmić piersią, więc  butelki u nas to tak żeby mieć w razie czego. Dla mnie najważniejsza kwestią są chusteczki i pampersy. Tutaj zdecyduję się na naturalne bambusowe z CheckyPanda i mam nadzieję że będą pasować mojej dziewczynie ❤ klucz to czytać składy bo jak patrzę jakie dziadostwo jest w pieluszkach dla niemowląt to aż mną trzęsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, zakapturzona napisał:

Kochana na zdjęciu m.in. jednorazowe wkładki laktacyjne- ostatecznie chce korzystać z muszli laktacyjnych. Zestaw do manicure, aspirator kataru, suszarka do butelek,  miseczka higieniczna, etui  na smoka i smoczki i butelka z Difraxu. Te Smoczki mają naturalny kształt, wg expertow nie zaburzają rytmu ssania ale to kwestia bardzo indywidualna. Gaja będzie naszym pierwszym dzieciakiem wiec nie mam absolutnie żadnego doświadczenia i praktycznej wiedzy.  Fajna butelka też to Calma z Medeli polecała mi ją moja położna. Docelowo chce karmić piersią, więc  butelki u nas to tak żeby mieć w razie czego. Dla mnie najważniejsza kwestią są chusteczki i pampersy. Tutaj zdecyduję się na naturalne bambusowe z CheckyPanda i mam nadzieję że będą pasować mojej dziewczynie ❤ klucz to czytać składy bo jak patrzę jakie dziadostwo jest w pieluszkach dla niemowląt to aż mną trzęsie.

Z Calma dobrze mieć ponoć jeszcze inny smoczek, bo są ponoć mega ciężkie dla maluszków i często maluszki odpuszczają i nie chcą z nich jeść a cena też masakryczna. Myślę że jak uda się z piersią to do okazjonalnego korzystania zbędny wydatek, bo może nie podejść z racji trudności jak dziecko będzie przyzwyczajone do piersi gdzie problemu z wyplywaniem nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, zakapturzona napisał:

Kochana na zdjęciu m.in. jednorazowe wkładki laktacyjne- ostatecznie chce korzystać z muszli laktacyjnych. Zestaw do manicure, aspirator kataru, suszarka do butelek,  miseczka higieniczna, etui  na smoka i smoczki i butelka z Difraxu. Te Smoczki mają naturalny kształt, wg expertow nie zaburzają rytmu ssania ale to kwestia bardzo indywidualna. Gaja będzie naszym pierwszym dzieciakiem wiec nie mam absolutnie żadnego doświadczenia i praktycznej wiedzy.  Fajna butelka też to Calma z Medeli polecała mi ją moja położna. Docelowo chce karmić piersią, więc  butelki u nas to tak żeby mieć w razie czego. Dla mnie najważniejsza kwestią są chusteczki i pampersy. Tutaj zdecyduję się na naturalne bambusowe z CheckyPanda i mam nadzieję że będą pasować mojej dziewczynie ❤ klucz to czytać składy bo jak patrzę jakie dziadostwo jest w pieluszkach dla niemowląt to aż mną trzęsie.

Widzę że ten sam pojemnik na smoczek też mi podszedł i leży już w koszyku czeka na kolejne zakupy 🙂

ja ostatnio znalazłam zamiennie Waterwipes z Rossmana i na razie paczkę ich kupimy, miałam brać Waterwipes bo miałam zniżkę 2+2 gratis na aplikacji, ale cena bez porównania a planujemy używać i tak tylko na wyjścia i spacery, bo w domu wacik i woda. Więc kupimy te z Rossmana pewnie wazne że też sama woda w składzie 🙂 więc wzięłam jakieś lepsze kremiki do buzki, wodę morską do noska k takie pierdoły w promocji, swoją drogą 4 malutkie opakowania pi****l a bez akcji wydała bym ponad 100zl to jest masakra

Pampersy na razie kupuje po paczce różnych zobaczymy co będzie cheecky miałam też w planach ale ciężko z dostępnością od ręki i to mnie zniechęca żeby myśleć w przód ile potrzebuje zamówić 🙂 bambiboo są w Rossmanie i może te pójdą w ruch, ale u nas w planach i tak później są wielorazowe więc zobaczymy po prostu co będzie dobrze chłonąć w nocy i te będą w użyciu. Kupujemy kilka różnych i zobaczymy co się sprawdzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Hej dziewczyny 

Ja z różnych firm miałam i np młodszy lubił smoczki i butelki lovi , starszy trudny temat hehe miałam pełno. 

Ale teraz dudka wziełam w pepco, a w trakcie będę kupować, pewnie też wezmę z lovi. 

Wkładki czy podkłady kupię w aptece ale na firmę zbytnio nie będę patrzeć, tylko wkładki laktacyjne muszą być grubsze bo jak będę miała tyle mleka co z chłopakami to te cienkie nie zdadzą egzaminu ( musiałam 3na raz wkładać) . 

O pieluchach jeszcze nie myślałam 🤨

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Chusteczki WaterWipes tez wypadają całkiem spoczko i dostępność większa fakt. No i tez oczywiście co mama to inna opinia jak w przypadku butelki. Każdy musi znaleźć coś co  będzie pasowało dzieciaczkowi. Są rzeczy na których można oszczędzić a niektóre poprostu skoro są dobre to trochę kosztują. Ja wolałam sobie koszty rozłożyć i już z 2/3 miesiące powoli coś kupuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Tak pytam o te smoczki bo jeszcze nie kupuje kosmetyków i innych rzeczy planuje po nowym roku. Więc pewnie wtedy będę was jeszcze pytać o różne rzeczy jakby co dzieczyny 😀

Ja tak co się trafi to biorę, Bibsa kupiłam bo akurat był na promocji w firmie w której kupowałam kocyk na Black Friday więc wzięłam bo ponoć czasem dzieci kochają a czasem nienawidzą, więc postanowiłam że wezmę jednego Bibsa i jedne zwykle z Lovi i zobaczymy co podejdzie 🙂 lovi na razie czeka w koszyku na allegro na większe zamówienie w styczniu. Staram się rozkładać te małe pierdoły co miesiąc cos żeby tak się nie odczuło wydatków 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, zakapturzona napisał:

Chusteczki WaterWipes tez wypadają całkiem spoczko i dostępność większa fakt. No i tez oczywiście co mama to inna opinia jak w przypadku butelki. Każdy musi znaleźć coś co  będzie pasowało dzieciaczkowi. Są rzeczy na których można oszczędzić a niektóre poprostu skoro są dobre to trochę kosztują. Ja wolałam sobie koszty rozłożyć i już z 2/3 miesiące powoli coś kupuję. 

Tak, ale jednak Waterwipes sztuka ponad 20gr, a te z Rossmana też na samej wodzie 7gr więc różnica w cenie ogromną. Jakość jakością składy są ważne ale jest pełno firm mniej znanych albo znanych drogeryjnych które już podlapaly aktualny trend firm zagranicznych które kosztują krocie, i robią takie rzeczy dużo taniej. Więc trzeba dobrze szukać i nie iść czasem za znanymi markami 🙂 w tym wypadku moim zdaniem nie ma sensu przepłacać, woda to woda 😉a z rozkładaniem kosztów mam to samo też wolę te małe rzeczy kupować co miesiąc po trochę żeby wydać te 2-3 stówki a nie później tysiąc na raz, jakoś mniej boli 🙂

a i człowiek się przyzwyczaja, że co miesiąc te kilak stówek na maluszka ma iść z budżetu domowego 🙂

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, ewon napisał:

Hej dziewczyny 

Ja z różnych firm miałam i np młodszy lubił smoczki i butelki lovi , starszy trudny temat hehe miałam pełno. 

Ale teraz dudka wziełam w pepco, a w trakcie będę kupować, pewnie też wezmę z lovi. 

Wkładki czy podkłady kupię w aptece ale na firmę zbytnio nie będę patrzeć, tylko wkładki laktacyjne muszą być grubsze bo jak będę miała tyle mleka co z chłopakami to te cienkie nie zdadzą egzaminu ( musiałam 3na raz wkładać) . 

O pieluchach jeszcze nie myślałam 🤨

 

 

A myślałaś żeby wypróbować muszle laktacyjne?  Może będą lepsze przy nawale niż zwykle wkładki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, zakapturzona napisał:

A myślałaś żeby wypróbować muszle laktacyjne?  Może będą lepsze przy nawale niż zwykle wkładki 

Z tym też trzeba uważać bo muszle mają wentylację więc jak jest duży wypływ i się schylisz no to się przez wentylację wylewa wszystko. Więc też nie idealne rozwiązanie. No i zdecydowanie bardziej widoczne pod bluzka jednak, ale po domu żeby sutki odpoczęły jak najbardziej.

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Aldonita napisał:

Polecam zapisac sie na darmowe warsztaty online: bezpieczny maluch. Wlasnie jestem w trakcie i na krotkiej przerwie postanowilam wam dac znac. Na ich stronie mozna sie zapisac, bardzo fajne warsztaty polecam! https://bezpiecznymaluch.pl/online.html

Co ciekawego było? My się zabraliśmy z mężem za ogarnianie salonu remontowo dalej i nie patrzyłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Aldonita napisał:

Polecam zapisac sie na darmowe warsztaty online: bezpieczny maluch. Wlasnie jestem w trakcie i na krotkiej przerwie postanowilam wam dac znac. Na ich stronie mozna sie zapisac, bardzo fajne warsztaty polecam! https://bezpiecznymaluch.pl/online.html

Jak one wyglądają że oglądasz na ekranie tak wykład? Po co im moje dane np dlaczego jeśli są darmowe to czemu nie są ogólnodostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
54 minuty temu, Agnieszka5g napisał:

Jak one wyglądają że oglądasz na ekranie tak wykład? Po co im moje dane np dlaczego jeśli są darmowe to czemu nie są ogólnodostępne?

Jest na zywo wiec ograniczona ilosc osob moze sie zapisac. Poza tym przysylaja ci link z haslem abys mogla sie z nimi polaczyc. Poza tym rozne znizki oczywiscie na konkretne firmy ale ogolnie bardzo fajne warsztaty. My jestesmy zadowoleni, sczegolne z tej sekcji o fotelikach dla dzieci. No ja polecam 3,5 godziny fajnie poprowadzonych zajec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz, Aldonita napisał:

Jest na zywo wiec ograniczona ilosc osob moze sie zapisac. Poza tym przysylaja ci link z haslem abys mogla sie z nimi polaczyc. Poza tym rozne znizki oczywiscie na konkretne firmy ale ogolnie bardzo fajne warsztaty. My jestesmy zadowoleni, sczegolne z tej sekcji o fotelikach dla dzieci. No ja polecam 3,5 godziny fajnie poprowadzonych zajec.

A no i sa na zywo, mozna na czacie zadawac pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Enigma91 napisał:

Co ciekawego było? My się zabraliśmy z mężem za ogarnianie salonu remontowo dalej i nie patrzyłam.

Tak jak wspomnialam. Warszataty prowadzone na zywo online dla ograniczonej liczby osob. Trzeba sie zapisac aby przyslai link z haslem. Mozna zadawac pytania na czacie w trakcie. Rozne fajne ciekawe tematy poruszane, szczegolnie o fotelikach samochodowych. No ja polecam wiem ze jeszcze przed nowym rokiem maja byc kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz, Aldonita napisał:

A no i sa na zywo, mozna na czacie zadawac pytania.

Ja już po mojej szkole to mam dość takich spotkań online powoli haha 🙂 aleale z takich fajnych webinarow to polski bank komorek macierzystych robi co jakiś czas fajne webinary, ostatnio był np z fizjoterapeutka jak maluszka właściwie podnosić itp żeby jak najlepiej stymulować jego odruchy i rozwój 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Dzień dobry, dzisiaj chyba pierwszy raz że mnie wyszła wredna ciężarna 😅 rano musiałam pojechać do laboratorium na morfologie, poczekałam grzecznie do rejestracji z ubezpieczenia bo 2 osoby przede mną, ale zanim Pani każdego sprawdziła trochę się zeszło. Zdjęłam kurtkę i idę na pobranie, na drzwiach ogromny plakat że proszą o przepuszczenie ciężarnych i małych dzieci, pan przede mną wszedł zanim doszłam dojsc do drzwi, ale stanęłam sobie grzecznie przed Panią która była za nim. Wołają na pobrania a starsza Pani rusza. Jak ja zjebalam, że sorry ale mam pierwszeństwo to mnie później mierzyła wzrokiem za każdym razem jak mijała mnie gdzieś jeszcze w laboratorium. Chyba sprawdzała czy sobie brzucha nie dokleilam 😅 ale sama się prosila, niewyspana kobieta w ciąży na czczo z cukrzycą ciążowa to się dla niej nie mogło dobrze skończyć 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
12 godzin temu, Aldonita napisał:

Tak jak wspomnialam. Warszataty prowadzone na zywo online dla ograniczonej liczby osob. Trzeba sie zapisac aby przyslai link z haslem. Mozna zadawac pytania na czacie w trakcie. Rozne fajne ciekawe tematy poruszane, szczegolnie o fotelikach samochodowych. No ja polecam wiem ze jeszcze przed nowym rokiem maja byc kolejne.

To się chyba zapisze w takim razie , dzięki za link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Enigma91 napisał:

Dzień dobry, dzisiaj chyba pierwszy raz że mnie wyszła wredna ciężarna 😅 rano musiałam pojechać do laboratorium na morfologie, poczekałam grzecznie do rejestracji z ubezpieczenia bo 2 osoby przede mną, ale zanim Pani każdego sprawdziła trochę się zeszło. Zdjęłam kurtkę i idę na pobranie, na drzwiach ogromny plakat że proszą o przepuszczenie ciężarnych i małych dzieci, pan przede mną wszedł zanim doszłam dojsc do drzwi, ale stanęłam sobie grzecznie przed Panią która była za nim. Wołają na pobrania a starsza Pani rusza. Jak ja zjebalam, że sorry ale mam pierwszeństwo to mnie później mierzyła wzrokiem za każdym razem jak mijała mnie gdzieś jeszcze w laboratorium. Chyba sprawdzała czy sobie brzucha nie dokleilam 😅 ale sama się prosila, niewyspana kobieta w ciąży na czczo z cukrzycą ciążowa to się dla niej nie mogło dobrze skończyć 🤣

 

Ludzie nas ciężarne omijają jak każdego dla nich to nie choroba najgorsze że to kobiety które same były kiedyś w ciąży. Ja uważam że jeśli mamy jakiś przywilej to czemu nie mamy z niego skorzystać kiedy jak nie teraz.

Ja też byłam ostatnio w labo przed wizytą u hematologa na krew przedemna 8 os i weszłam bez kolejki pow babce że jestem w ciąży i zapytałam czy mogę bez kolejki bo jestem w ciąży. Strach siedzieć teraz w szpitalach jak panuje covid. Zresztą była kartka kobiety w ciąży i krwiodawcy bez kolejki.

Na szczęście nikt nic nie powiedział z poczekalni.

Edytowane przez Agnieszka5g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Agnieszka5g napisał:

 

Ludzie nas ciężarne omijają jak każdego dla nich to nie choroba najgorsze że to kobiety które same były kiedyś w ciąży. Ja uważam że jeśli mamy jakiś przywilej to czemu nie mamy z niego skorzystać kiedy jak nie teraz.

Ja też byłam ostatnio w labo przed wizytą u hematologa na krew przedemna 8 os i weszłam bez kolejki pow babce że jestem w ciąży i zapytałam czy mogę bez kolejki bo jestem w ciąży. Strach siedzieć teraz w szpitalach jak panuje covid. Zresztą była kartka kobiety w ciąży i krwiodawcy bez kolejki.

Na szczęście nikt nic nie powiedział z poczekalni.

Pani też nie skomentowala ale stanowczo popatrzyła się na mój brzuch czy aby na pewno mam rację 😅 w sklepie jeszcze postoje, bo aż tak nie ma ze mną źle jeszcze, ale na czczo nie będę czekać godzinę aż będzie moja kolej bo im tam zejdę no sorry 😉

Do rejestracji grzecznie poczekałam, ale na pobranie w drugiej kolejce nie mam zamiaru 🙂 na szczęście obsługa ponoć mega pilnuje i jak ktoś się burzy to reaguje, bo koleżanka do tego punktu chodzi od początku ciąży i mówi że na początku ja sama zrabaly czemu czekała i że to nie ważne że nie ma brzucha, taka jej potrzeba i ma się pchać 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...