Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie

Hejka 

Ja dzisiaj też nie miła byłam hehe, poszlaki do szkoły później do banku a ten do mnie że dopiero od 12 mogę bo seniorzy teraz, aż mkie zagotowało " Mówię co? Tu też, powariowali, i co może w ciąży mam biegać 10 razy do banku " I odwróciłam się a facet, " Nie no proszę wejść " I weszłam.  Później weszłam za pięć 12 do apteki, teraz jedna mnie zmierzyła ale nic nie powiedziała.  Na poczcie też stałam czy w sklepie, ale czasem to już przesądzają. 

Dzisiaj kolejny tydzień skonczyliśmy(23) 🙂 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
13 minut temu, ewon napisał:

Hejka 

Ja dzisiaj też nie miła byłam hehe, poszlaki do szkoły później do banku a ten do mnie że dopiero od 12 mogę bo seniorzy teraz, aż mkie zagotowało " Mówię co? Tu też, powariowali, i co może w ciąży mam biegać 10 razy do banku " I odwróciłam się a facet, " Nie no proszę wejść " I weszłam.  Później weszłam za pięć 12 do apteki, teraz jedna mnie zmierzyła ale nic nie powiedziała.  Na poczcie też stałam czy w sklepie, ale czasem to już przesądzają. 

Dzisiaj kolejny tydzień skonczyliśmy(23) 🙂 🙂

 

Hehe no czasem może człowieka trafić, w Holandii jest fajnie bo te godziny są dla ludzi o podwyższonym ryzyku, czyli jak jest ciężarna albo 40 latek z cukrzyca i nadciśnieniem to też może korzystać. Ja dzisiaj poszłam po badaniach do biedronki to ledwo się przejść dało bo sami seniorzy, a była godzina 8. 

U mnie wyniki się znów pogorszyły, dobrze że zakwas zaraz będzie gotowy 🙂 dalej w normach ciążowych, ale co badanie gorsze więc trzeba się doładować. No i ketony pierwszy raz w moczu wyszly, no ale w cukrzycy ciążowej niestety tak bywa. 

Gratulacje kolejnego tygodnia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

U nas nawet do spożywczego nie wejdzie się nawet jak jest pusto 😞 , ostatnio do lidla też mnie nie wpuścił a była 11.55 . I musiałam stać i czekać.  To fajnie macie, tu też tak powinno być, mogą mieć pierwszeństwo, ale nie że nikt inni nie może wejść. Nawet jak źle się czyjeś to ci wody nie sprzedadzą. A po 12 i tak pełno seniorów.  Chore to. Ale cóż takie absurdy wymyślają 🤷‍♀️🤷‍♀️

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
58 minut temu, ewon napisał:

U nas nawet do spożywczego nie wejdzie się nawet jak jest pusto 😞 , ostatnio do lidla też mnie nie wpuścił a była 11.55 . I musiałam stać i czekać.  To fajnie macie, tu też tak powinno być, mogą mieć pierwszeństwo, ale nie że nikt inni nie może wejść. Nawet jak źle się czyjeś to ci wody nie sprzedadzą. A po 12 i tak pełno seniorów.  Chore to. Ale cóż takie absurdy wymyślają 🤷‍♀️🤷‍♀️

 

 

No u nas masakra ostatnio stanęłam do apteki 11:50 bo wracałam od ginekologa akurat, do Ziko u nas zawsze kolejka. Popatrzyłam że 5 osób przede mną więc mówię akurat. Nagle 11:59 wcina się przede mnie dziadek, aż go inni seniorzy zjebali, a on spojrzał na zegarek i mówi "jeszcze nie ma 12 , a w kolejce widzę samych młodych ludzi". Kurcze penwie bym sama go puściła, ale jak się sam wepchał to mnie wkurzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W dniu 28.11.2020 o 11:56, Aldonita napisał:

Szal zakupow sie zaczal🤣. Ktore lozeczko dostawne polecacie albo macie/ planujecie kupic: kindercraft uno czy chicco next to me? Mam dylemat czy to poerwsze czasem nie wybrac bo wtedy spokojnie mozna kupic nowe bo z chicco to juz cena 2 razy taka za nówke wiec raczej stawiałabym na używane. Doradzicie? A moze wogóle nie warto tych dostawek skore i tak sa tylko do 6 miesiecy?

My kupujemy łóżeczko w którym ściąga sie cały dłuższy bok i dopasowując poziom do łóżka robi się przy tym dostawkę, a tez można wykorzystać potem jako tapczanik dla większego dziecka (do ok. 3-4roku) z małym boczkiem. Załączam wybrane przez nas. Jest na Allegro ,,łóżeczko skandynawskie Ania”. Widziałam je na żywo, super jakość 🙂

969AD173-26C0-480B-8CCB-3A42ACF989DA.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
25 minut temu, Kamilabe napisał:

My kupujemy łóżeczko w którym ściąga sie cały dłuższy bok i dopasowując poziom do łóżka robi się przy tym dostawkę, a tez można wykorzystać potem jako tapczanik dla większego dziecka (do ok. 3-4roku) z małym boczkiem. Załączam wybrane przez nas. Jest na Allegro ,,łóżeczko skandynawskie Ania”. Widziałam je na żywo, super jakość 🙂

969AD173-26C0-480B-8CCB-3A42ACF989DA.png

O calkiem niezle, planujemy takie wlasnie kupic pozniej po tych 6 miesiacach bo juz chicco next to me kupilismy☺️. Ale zerkne czy maja takie biale no i opcja z tapczanikiem jest super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
13 minut temu, ewon napisał:

Też się zastanawiał nad  łóżeczkiem, które później może być jako łóżko ale białym . Ale w sumie tylko rzucałam okiem. Zacznę bardziej szukać po nowym roku. 

Ja też miałam dylemat, ale znów ostatnio czytałam że materacyk taki jak w szczebelkowym łóżeczku to za malutki jest dla takiego 2-3 latka (że już wtedy lepiej mieć te 140cm np) już więc chyba kupimy zwykły Klupś z wyjmowanymi 3 szczebelkami. Zresztą planujemy mieć jeszcze jedno dziecko tak po 2-3 latach więc i tak będzie znów potrzebne 🙂

Miałam właśnie jedno z Allegro które ma taki boczek niższy do zamontowania później ale jakoś certyfikaty do tego co ja znalazłam, które Pan mi wysłał mnie nie przekonują że będzie bezpieczne, bo nie ma nic o użytej farbie, a Klupś ma jednak certyfikowana farbę wodną i tylko 50zl różnicy jest.

A jeżeli chodzi o dostawke do sypialni to u nas dalej na tapecie Kinderkraft, bo szczebelkowe nam koło łóżka nie wejdzie więc albo my na jakiś czas na kanapę w pokoju Aleksa, albo dodatkowo dokupimy albo poprosimy kogoś o turystyczna dostawke.

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 godzin temu, Kamilabe napisał:

My kupujemy łóżeczko w którym ściąga sie cały dłuższy bok i dopasowując poziom do łóżka robi się przy tym dostawkę, a tez można wykorzystać potem jako tapczanik dla większego dziecka (do ok. 3-4roku) z małym boczkiem. Załączam wybrane przez nas. Jest na Allegro ,,łóżeczko skandynawskie Ania”. Widziałam je na żywo, super jakość 🙂

 

Myślę że na 3-4 latka jednak 120cm materacyka to już będzie za mało, trzeba się jednak liczyć że co 2 lata łóżeczko dziecięce trzeba będzie zmienić na większe. Maluszek 2 letni już ma ok. 90cm więc zostaje mu raptem 30cm przestrzeni od szczebelków do szczebelków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
37 minut temu, fiszka napisał:

Kochane powiedzcie mi czy to normalne że w 6 miesiącu mój obwód brzucha wynoci już lekko ponad 100cm 🙊. Nie za szybko rośnie ten brzunio? 

Obwód brzuszka to kwestia indywidualna, jak dzieciątko rośnie dobrze to nie ma czym się martwić, ja nie mierze obwodu brzuszka 🙂

wszystko zależy przecież jak jest ułożone dzieciątko, jak się nam wszystko inne w brzuszku ułoży, nie ma regoly 😉

Każda z nas tez zaczyna z innym obwodem i ma inną budowę więc nie ma co porównywać 

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja zanim zamówiłam meble też miałam taką zagwostke jakie łóżeczko ale po konsultacji z moimi znajomymi mamami doszłam do wniosku że kupujemy łóżeczko że zdejmowanymi szczebelkami takie zwykłe bez możliwości tabczanika. Nigdy nie wiadomo czy bobas będzie chciał spać w łóżeczku czy np z nami itd a dziecko 2 lub 3 letnie to dużo miejsca już tam nie ma. A jeszcze jak czasem będę chciała się z nim położyć np żeby go ululac to już nie wejdę. Wolimy potem kupić już osobne łóżko takie jakie będzie się podobało i będzie w nim spał.

Obwód brzuszka to zależy od budowy ciała i myślę nie ma czym się martwić może teraz urosnąć a potem już nie tak bardzo. Myślę że nie ma co się martwić 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
31 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Ja zanim zamówiłam meble też miałam taką zagwostke jakie łóżeczko ale po konsultacji z moimi znajomymi mamami doszłam do wniosku że kupujemy łóżeczko że zdejmowanymi szczebelkami takie zwykłe bez możliwości tabczanika. Nigdy nie wiadomo czy bobas będzie chciał spać w łóżeczku czy np z nami itd a dziecko 2 lub 3 letnie to dużo miejsca już tam nie ma. A jeszcze jak czasem będę chciała się z nim położyć np żeby go ululac to już nie wejdę. Wolimy potem kupić już osobne łóżko takie jakie będzie się podobało i będzie w nim spał.

Obwód brzuszka to zależy od budowy ciała i myślę nie ma czym się martwić może teraz urosnąć a potem już nie tak bardzo. Myślę że nie ma co się martwić 👍

My też taka decyzję podjęliśmy właśnie, na 2 latka poszukamy już łóżeczka na 140 żeby dzieciątko nie waliło nogami albo główka w szczebelki w nocy, bo jak będzie miało mało miejsca to zacznie przychodzić do nas xDtez miałam w głowie że przecież 3 latka to taki maluszek ale jak sobie uświadomiłam że ten maluszek będzie już miał prawie metr a łóżeczko ma 120 to sobie nie wyobrażam żeby w takiej klitce małej spać, a do 2 lat jak będzie miało tylko wyjęte 3 szczebelki żeby wyjść z łóżeczka ewentualnie to będę się jakoś czuła bezpieczniej niż jakby miało tylko malutki kawałek niskiej barierki.

 

 

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

My kupimy łóżeczko drewniane, które bedzie obok naszego łóżka i do tego Chicco Baby Hug 4 in 1 które jest bardziej mobilne od dostawek i ma kilka funkcji jak już dzieciak podrośnie. W międzyczasie zrobimy małej pokój z większym łóżkiem i materacem dostosowanym do potrzeb większego dziecka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 godzin temu, fiszka napisał:

Kochane powiedzcie mi czy to normalne że w 6 miesiącu mój obwód brzucha wynoci już lekko ponad 100cm 🙊. Nie za szybko rośnie ten brzunio? 

Zgadzam się z Enigmą. Mi położna mówiła że to wszystko zależy od genów, położenia dziecka , łożyska. Jeżeli dzidziuś rośnie prawidłowo nie przejmuj się. 

Np. Moja siostra miała mały brzuch ja w 5juz większy niż ona do porodu 😂

Dwie pierwsze ciaze bardzo duże brzuchy. Teraz chyba będzie to samo 😱 bo mnie już wydeło. Smaruje brzuch uda i piersi bio-oil i maję się z żalem ziaji z oliwką i skóra jest lepsza. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 minut temu, ewon napisał:

Zgadzam się z Enigmą. Mi położna mówiła że to wszystko zależy od genów, położenia dziecka , łożyska. Jeżeli dzidziuś rośnie prawidłowo nie przejmuj się. 

Np. Moja siostra miała mały brzuch ja w 5juz większy niż ona do porodu 😂

Dwie pierwsze ciaze bardzo duże brzuchy. Teraz chyba będzie to samo 😱 bo mnie już wydeło. Smaruje brzuch uda i piersi bio-oil i maję się z żalem ziaji z oliwką i skóra jest lepsza. 

 

Dokładnie moja bratowa np miała cały czas ładna piłeczkę nie za duża a na ostatni miesiąc ja tak wywaliło że szok. Robiłam im zdjęcia w ostatnim miesiącu na pamiątkę pamiętam kupiłam 2m wstążki czerwonej na obwiazanie brzuszka to ledwo jej kokadke zawiązalam 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, zakapturzona napisał:

My kupimy łóżeczko drewniane, które bedzie obok naszego łóżka i do tego Chicco Baby Hug 4 in 1 które jest bardziej mobilne od dostawek i ma kilka funkcji jak już dzieciak podrośnie. W międzyczasie zrobimy małej pokój z większym łóżkiem i materacem dostosowanym do potrzeb większego dziecka. 

Myślę że wszystko zależy przede wszystkim od możliwości lokalowych rodziców i tego czy to mieszkanie, dom, jaka duża sypialnia, czy to ostatnie dziecko, czy łóżeczka mają jeszcze posłużyć później 🙂 kazda z nas musi znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Dziewczyny dziś byłam na rutynowej wizycie u mojego ginekologa. 24tc. Okazalo sie ze moja szyjka bardzo się skróciła 😱 teraz ma 2cm. Narazie kazał mi leżeć i przepisał luteinę. Za tydz kontrol. Powiedział że gdyby coś się działo jak najszybciej do szpitala bo on nie może stwierdzić jak szybko ta szyjka się skraca. Oprócz bardzo twardego brzucha( o którym mu powiedziałam) nie mam żadnych objawów. Gdyby nie ta wizyta nie wiedziałabym że coś jest nie tak. Powiedzcie mi czy któraś miała tak krótka szyjkę i wystarczył oszczędny tryb życia i leki czy konieczne było zakładanie szwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 godzin temu, fiszka napisał:

Dziewczyny dziś byłam na rutynowej wizycie u mojego ginekologa. 24tc. Okazalo sie ze moja szyjka bardzo się skróciła 😱 teraz ma 2cm. Narazie kazał mi leżeć i przepisał luteinę. Za tydz kontrol. Powiedział że gdyby coś się działo jak najszybciej do szpitala bo on nie może stwierdzić jak szybko ta szyjka się skraca. Oprócz bardzo twardego brzucha( o którym mu powiedziałam) nie mam żadnych objawów. Gdyby nie ta wizyta nie wiedziałabym że coś jest nie tak. Powiedzcie mi czy któraś miała tak krótka szyjkę i wystarczył oszczędny tryb życia i leki czy konieczne było zakładanie szwu

Ojej trzymamy kciuki żeby było wszystko ok, oszczędzaj się 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
13 godzin temu, fiszka napisał:

Dziewczyny dziś byłam na rutynowej wizycie u mojego ginekologa. 24tc. Okazalo sie ze moja szyjka bardzo się skróciła 😱 teraz ma 2cm. Narazie kazał mi leżeć i przepisał luteinę. Za tydz kontrol. Powiedział że gdyby coś się działo jak najszybciej do szpitala bo on nie może stwierdzić jak szybko ta szyjka się skraca. Oprócz bardzo twardego brzucha( o którym mu powiedziałam) nie mam żadnych objawów. Gdyby nie ta wizyta nie wiedziałabym że coś jest nie tak. Powiedzcie mi czy któraś miała tak krótka szyjkę i wystarczył oszczędny tryb życia i leki czy konieczne było zakładanie szwu

 

Ciężko mi powiedzieć coś na ten temat nie mam doświadczenia ale jak czytam różne fora to dużo kobiet ma problemy ze skarcającą się szyjką niektórym wystarczy leżenie a niektórzy muszą zakładać passer. Dużo odpoczywaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...