Skocz do zawartości

Kwietnióweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Mynia98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
1 minutę temu, zakapturzona napisał:

 

Ja też przez różne ciążowe dolegliwość od początku ciąży jestem na zwolnieniu. Kochana, każdą wątpliwość warto skonsultować z lekarzem, nawet jeśli czujesz, że coś jest nie w porządku z maleństwem warto awaryjnie zadzwonić do lekarza prowadzącego. To naturalne że się obawiamy bo i nasz stan jest wyjątkowy.  Stres mamy nie jest potrzebny rozwijającemu się maluszkowi. Polecam szklankę melissy po śniadaniu ☺ mi pomaga przy atakach paniki i stresu napadowego ☺

 

Tak tez zrobie 😀Melisa nie zaszkodzi.

Ja moja pierwsza ciaze stracilam i teraz przez to sie denerwuje i bacznie obserwuje czy wszystko OK z brzuszkiem, czy ruchy dzidziusia sa regularne itp.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
27 minut temu, Aldonita napisał:

A to ja nawet nie wiedziałam, ze on jest od nas bo ja z Katowic jestem, dzieki za info, no u nas zdecydowanie jeden z lzejszych wozkow, ma amortyzatory ale to raczej taki wozek po miescie zgadzam sie.

Też nie znalazłam z ogóle tej firmy wyszła mi informacja jak szukałam ich po Twojej wiadomości hehe 🙂 no na Katowice super u nas w Bielsku jeszcze tak jak my pod samą górka mieszkamy to musi być amortyzacja jak w taranowce 😅 jak na razie nam się mega podoba nasz Bebetto, oby później było tak samo 😉

Teraz jeszcze tylko musimy ogarnąć tetris w bagażniku 😉

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
28 minut temu, zakapturzona napisał:

 

Ja to bym w tym tygodniu chciała się przejechać i pooglądać te wózki w końcu 🤣 póki małż jeszcze rezydentuje w domu.  Łóżeczko też już mamy wybrane, wystarczy zamówić.

 

Ciągle mówię sobie że jeszcze czas a on tak szybko zapitala że ledwo co się obejrzymy już będzie kwiecień. Szkoda, że nie można wyspać się  na zapas 😁

Noo myśmy mieli jechać do salonu oglądać po nowym roku właśnie i później szukać używanego jak nam coś spasuje, ale trafiła się okazja i jest. Mam nadzieję że to będzie dobry wybór i będziemy zadowoleni bo nie mamy w sumie teraz porównania jednak z innymi.

Także teraz jak pojedziemy po fotelik to musimy już zabrać bazę naszego wózka żeby od razu kupić przejściówki do nosidełka i muszę się powstrzymać od oglądania wózków 😅

Łóżeczko też będziemy jednak zamawiać to co pierwsze upatrzyliśmy, jakoś zawsze wychodzi że pierwsza myśl najlepsza 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Kurczę, niby mamy czas ale to tak szybko zleci, że człowiek nie oberży się a już będzie termin. 

Też muszę pojeździć, pooglądać wózki, upatrzyłam sobie dwa ale muszę je obejrzeć na żywo. Nawet jeszcze nie jestem pewną jaki kolor chciałabym 🙈🙈

Oglądam łóżeczka ale nie wiem czy chce używane czy nowe. Jakoś ostatnio na nic nie mogę się zdecydować. Dobrze że chociaż ciuszki mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
12 minut temu, ewon napisał:

Kurczę, niby mamy czas ale to tak szybko zleci, że człowiek nie oberży się a już będzie termin. 

Też muszę pojeździć, pooglądać wózki, upatrzyłam sobie dwa ale muszę je obejrzeć na żywo. Nawet jeszcze nie jestem pewną jaki kolor chciałabym 🙈🙈

Oglądam łóżeczka ale nie wiem czy chce używane czy nowe. Jakoś ostatnio na nic nie mogę się zdecydować. Dobrze że chociaż ciuszki mam. 

Ja póki co mam jeden typ jeśli chodzi o wózek ale chcę go zobaczyć na żywo, jak się prowadzi i wgl.  I koniecznie czarny 😅 Łóżeczko białe i z szufladą. Jak wózek będzie ok to pewnie kupię cały zestaw 4 w 1 na necie bo będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja juz tez nie moge sie doczekac kiedy wszystko kupimy dla maluszka tylko jak na teraz to w Niemczech zamkneli przez covid wszystkie sklepy tylko spozywcze czynne i musimy sie do polowy stycznia wstrzymac. Tez wole wszystko na zywo zobaczyc 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 minut temu, Anka 32 napisał:

Ja juz tez nie moge sie doczekac kiedy wszystko kupimy dla maluszka tylko jak na teraz to w Niemczech zamkneli przez covid wszystkie sklepy tylko spozywcze czynne i musimy sie do polowy stycznia wstrzymac. Tez wole wszystko na zywo zobaczyc 😀

 

Mój mąż właśnie ubolewa bo 8 stycznia wraca do  pracy do Niemiec i będzie musiał przechodzić 5 dniową kwarantannę. 

 

Ile mam tyle opinii na każdy temat, musimy znaleźć sobie w każdej rzeczy złoty środek. Całe szczęście i trochę nieszczęście bo obecnie wybór wszystkiego jest przeogromny i czasami trochę przesadzony.

 

Położna na szkole rodzenia mówiła nam, że nie raz uczy się od swoich kursantów bo pytają o jakieś kosmiczne nowinki, które totalnie nie mają przełożenia na ich zastosowanie.

Mówiła, że zawsze pojawia się pytanie o wanienkę, czy kupować zwykłą czy tą z siedziskiem dla dziecka. Niby dla rodzica wygodniejsze siedzisko ale dla dziecka niekoniecznie, nikt nie chciałby podejrzewam żeby coś go ugniatało między nóżkami a już zwłaszcza u chłopaków 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
44 minuty temu, ewon napisał:

Kurczę, niby mamy czas ale to tak szybko zleci, że człowiek nie oberży się a już będzie termin. 

Też muszę pojeździć, pooglądać wózki, upatrzyłam sobie dwa ale muszę je obejrzeć na żywo. Nawet jeszcze nie jestem pewną jaki kolor chciałabym 🙈🙈

Oglądam łóżeczka ale nie wiem czy chce używane czy nowe. Jakoś ostatnio na nic nie mogę się zdecydować. Dobrze że chociaż ciuszki mam. 

Ja łóżeczko chciałam też używane, ale nie ma szarych, wszystko białe a nam nie pasuje biały do mebli które stoją tam już w pokoju, a szkoda mi na razie wszystko wymieniać jak jest komoda i szafa. Więc łóżeczko będzie nowe, ale też planujemy drugie dziecko więc będzie dla dwójki 🙂

ciuszki też już w sumie większość mam na razie nie kupuje już nic, zobaczymy co dostaniemy i na wiosnę dokupie jeszcze kilka bodziakow na krótki rękaw bo teraz mało co wybór w krótkich jest 🙂

wozka też nie widziałam jaki kolor, ale decyzja że ma być używany bo jednak to duży wydatek dużo pomogła bo nie było takiego wyboru kolorów 🙂 i o dziwo obojgu nam sie ten sam kolor podobał najbardziej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
34 minuty temu, zakapturzona napisał:

Ja póki co mam jeden typ jeśli chodzi o wózek ale chcę go zobaczyć na żywo, jak się prowadzi i wgl.  I koniecznie czarny 😅 Łóżeczko białe i z szufladą. Jak wózek będzie ok to pewnie kupię cały zestaw 4 w 1 na necie bo będzie taniej.

U nas bez szuflady zwykle drabiniaste tylko szare, bo koło łóżeczka stoi narożnik dla gości i na razie tam zostanie póki młody nie potrzebuje nic więcej używać poza łóżeczkiem w pokoju 🙂 wiec szuflada się nie wysunie wygodnie i tak nam

4w1? Co jest 4 elementem? My jeździmy sporo więc nosidełko ch emu jednak kupić z atestami i nowe, bo to jednak bezpieczeństwo, a te z kompletów to takie na odebranie ze szpitala, ale na wakacje bym w takim nosidełku z dzieckiem się bała jechać.

3 minuty temu, Enigma91 napisał:

Ja łóżeczko chciałam też używane, ale nie ma szarych, wszystko białe a nam nie pasuje biały do mebli które stoją tam już w pokoju, a szkoda mi na razie wszystko wymieniać jak jest komoda i szafa. Więc łóżeczko będzie nowe, ale też planujemy drugie dziecko więc będzie dla dwójki 🙂

ciuszki też już w sumie większość mam na razie nie kupuje już nic, zobaczymy co dostaniemy i na wiosnę dokupie jeszcze kilka bodziakow na krótki rękaw bo teraz mało co wybór w krótkich jest 🙂

wozka też nie widziałam jaki kolor, ale decyzja że ma być używany bo jednak to duży wydatek dużo pomogła bo nie było takiego wyboru kolorów 🙂 i o dziwo obojgu nam sie ten sam kolor podobał najbardziej 🙂

Oj tak, my zostaliśmy pochwaleni za zwykła wanienkę z Ikei, nasza położna też nam pokazała ta taka super składana wanienke za miliony bo sobie dla synka kupiła i mówi że użyła raz i jedyne co w niej było dobre to, że się składa na płasko więc mogła schować do szafy i nie używać 😅 i że na drugi dzień męża do marketu wysłała po zwykła za 15zl 🤣

Ja na szczęście w głowie na razie mam minimalizm z dzieckiem co jak na mnie jest bardzo dziwne ale nie widzę potrzeby udziwniania rzeczy które będą użyte pół roku i nawet się nie zużyją, bo dziecko wyrośnie i będzie się zaraz oddawać/sprzedawać. Moja przyjaciółka urodziła 2tyg temu i mówi że np jej malutka najlepiej lubi pod prysznic normalnie albo pod kran, więc wanienkę używają raz na tydzień, a tak na codzien albo na ręku i prysznicem szybko albo pod kran 😅 znów nasza położna ze szkoły mówi że tak robiła bo nauczona że szpitala że szybko, a później miała ból serca pół nocy bo mały tak płakał. Także trzeba mieć też na względzie nasze dzieci 🙂 nikt nie wie cobeda lubialy 🙂 na szczęście mamy takie czasy że dokupić coś w razie czego to żaden problem, więc nie ma co przesadzać na początek 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

My tez z mezem nie chcemy udziwnionych sprzetow kupowac.  Sporo ubranek dostaniemy od siostry meza bo we wrzesniu urodzila dzidziusia. Za wiele mebli tez nie kupimy bo jak na razie wynajmujemy 2 pokoje i na poczatek bedziemy i tak razem z dzidziusiem w sypialni.  Kupie lozeczko chetnie takie, ktore mozna dostawic do naszego, komode z przewijakiem, wozek jeszcze nie wiemy jaki, ale jak najlzejszy   i lezaczek. Moze tez laktator elektryczny sie przyda. Nie wiem sama czy juz na poczatku sie laktator przydaje.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
11 minut temu, zakapturzona napisał:

Enigma zestaw 4 w 1, który mnie interesuje ma stelaż wózka, gondolę, spacerówkę, nowej generacji rozkładany fotelik samochodowy i bazę obrotową isofix.  

 

Sporo spacerujemy i jeździmy więc dobry fotelik u nas to konieczność.

Aaaa czyli 4 to baza 😉 my też będziemy kupować fotelik z bazą bo wygodniej się wpina jednak szczególnie że często będę jechać gdzieś sama z małym na pewno w czasie jak mąż będzie pracować, a tak tylko klik i już 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
23 minuty temu, Anka 32 napisał:

My tez z mezem nie chcemy udziwnionych sprzetow kupowac.  Sporo ubranek dostaniemy od siostry meza bo we wrzesniu urodzila dzidziusia. Za wiele mebli tez nie kupimy bo jak na razie wynajmujemy 2 pokoje i na poczatek bedziemy i tak razem z dzidziusiem w sypialni.  Kupie lozeczko chetnie takie, ktore mozna dostawic do naszego, komode z przewijakiem, wozek jeszcze nie wiemy jaki, ale jak najlzejszy   i lezaczek. Moze tez laktator elektryczny sie przyda. Nie wiem sama czy juz na poczatku sie laktator przydaje.. 

Ja laktator na razie wezmę jakiś zwykły ręczny żeby mieć już w szpitalu w razie nawału swój a nie jakiś szpitalny. Myślałam od razu nad elektrycznym, ale jednak idę na macierzyński od razu rok, więc ręczny myślę na razie da radę w razie jak będę chciała gdzieś wyjść albo będzie nawał. W razie czego jak się okaże że za długo jednak zajmuje czasu to dokupić elektryczny zawsze można. 

A też nie wiadomo jak pójdzie laktacja, szkoda by mi było zamrozić 300-400zl na laktator, jak się okaże że nie będę miała pokarmu np. z jakiegoś powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
13 minut temu, Enigma91 napisał:

Ja laktator na razie wezmę jakiś zwykły ręczny żeby mieć już w szpitalu w razie nawału swój a nie jakiś szpitalny. Myślałam od razu nad elektrycznym, ale jednak idę na macierzyński od razu rok, więc ręczny myślę na razie da radę w razie jak będę chciała gdzieś wyjść albo będzie nawał. W razie czego jak się okaże że za długo jednak zajmuje czasu to dokupić elektryczny zawsze można. 

A też nie wiadomo jak pójdzie laktacja, szkoda by mi było zamrozić 300-400zl na laktator, jak się okaże że nie będę miała pokarmu np. z jakiegoś powodu.

No wlasnie mi tez. Moze lepiej sprawdze po porodzie jak tam z pokarmem i pozniej kupie. Siostra meza ma elektryczny i odciaganie idzie super. Z recznym miala jakies problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja laktator dostałam.

Łóżeczko na pewno białe i raczej całe w szczebelkach aby z każdej strony widziała co z baby, i na to przewijak 

Komode jednak zostawię swoją bo jest z szufladami i pojemna, Tylko muszę sobie kupić jakiś słupek na ciuchy 😂 

Wózek Easy Go na stronie jest albo różowy, szaro czarny, czarny.( na pewno 3w1) . Graco Evo mają mały wybór czarny i jeszcze jakiś ale bardziej chłopięce ( używany na olx znalazłam czerwony) . 

Wanienke przy pierwszym miałam normalną, jednak po cc była nie wygodna - kupiliśmy z mamą miskę prostokątną z raczkami i była mega. Przy drugim miałam białą z ikea była mega wygodna .  Teraz znalazłam z stojakiem ale z wkładem ( ale czekam aż babka od pisze bo mi ten wkład nie wydaje się wygodny przy kąpieli) . A patrzę ze stojakiem, żeby kąpać w sypialni i żeby nie była za długa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
44 minuty temu, ewon napisał:

Ja laktator dostałam.

Łóżeczko na pewno białe i raczej całe w szczebelkach aby z każdej strony widziała co z baby, i na to przewijak 

Komode jednak zostawię swoją bo jest z szufladami i pojemna, Tylko muszę sobie kupić jakiś słupek na ciuchy 😂 

Wózek Easy Go na stronie jest albo różowy, szaro czarny, czarny.( na pewno 3w1) . Graco Evo mają mały wybór czarny i jeszcze jakiś ale bardziej chłopięce ( używany na olx znalazłam czerwony) . 

Wanienke przy pierwszym miałam normalną, jednak po cc była nie wygodna - kupiliśmy z mamą miskę prostokątną z raczkami i była mega. Przy drugim miałam białą z ikea była mega wygodna .  Teraz znalazłam z stojakiem ale z wkładem ( ale czekam aż babka od pisze bo mi ten wkład nie wydaje się wygodny przy kąpieli) . A patrzę ze stojakiem, żeby kąpać w sypialni i żeby nie była za długa. 

My też łóżeczko całe szczebelkowe i na to twardy przewijak, a z boku organizery z Ikei 🙂

komode mamy niestety na półki, ale planuje dokupić koszyczki plastikowe żeby ciuszki włożyć w koszyczki do łatwiejszego wyjmowania 🙂

tez myślałam nad stojakiem, ale w sumie w łazience mamy długi blat z wpuszczanymi umywalkami więc w razie czego możemy tam postawić wanienkę żeby było wyżej, albo przenieść do pokoiku obok na komodę, bo akurat ładniej nam wchodzi ta z Ikei 🙂

dzisiaj teściowa wpadła na wizytacje bo chciała wózek zobaczyć to zobaczyła pierwszy raz pokoik młodego bo wózek wstawiliśmy na razie tam. Dopiero zobaczyła co już mamy i się trochę zdziwila bo chciala ze mną iść w marcu po zakupy 😅

mowie jej żeby powiedziała co chce kupić to to zostawimy na później, bo ja nie widzę w marcu robić zakupy i wszystko prac, prasować i pakować walizkę na ostatnią chwilę 😉

Ale jestem w mega szoku, bo pochwaliła nasz zakup wózka a ona w takich rzeczach jest mega wymagająca. Była w szoku że takie piękne wózki teraz robią eleganckie i że wszystko się składa i tyle dodatków jest do wózków od razu (torby, uchwyty na kubek itp)

Edytowane przez Enigma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 godzin temu, Enigma91 napisał:

My też łóżeczko całe szczebelkowe i na to twardy przewijak, a z boku organizery z Ikei 🙂

komode mamy niestety na półki, ale planuje dokupić koszyczki plastikowe żeby ciuszki włożyć w koszyczki do łatwiejszego wyjmowania 🙂

tez myślałam nad stojakiem, ale w sumie w łazience mamy długi blat z wpuszczanymi umywalkami więc w razie czego możemy tam postawić wanienkę żeby było wyżej, albo przenieść do pokoiku obok na komodę, bo akurat ładniej nam wchodzi ta z Ikei 🙂

dzisiaj teściowa wpadła na wizytacje bo chciała wózek zobaczyć to zobaczyła pierwszy raz pokoik młodego bo wózek wstawiliśmy na razie tam. Dopiero zobaczyła co już mamy i się trochę zdziwila bo chciala ze mną iść w marcu po zakupy 😅

mowie jej żeby powiedziała co chce kupić to to zostawimy na później, bo ja nie widzę w marcu robić zakupy i wszystko prac, prasować i pakować walizkę na ostatnią chwilę 😉

Ale jestem w mega szoku, bo pochwaliła nasz zakup wózka a ona w takich rzeczach jest mega wymagająca. Była w szoku że takie piękne wózki teraz robią eleganckie i że wszystko się składa i tyle dodatków jest do wózków od razu (torby, uchwyty na kubek itp)

To ma szczęście teściowa 😉

 

No ja mam malutką łazienkę, zero blatu. Ana pralce się nie da ustawić. Dlatego muszę mieć stojak. Babeczka mi odpisała, okazało się ze mieszka w Niemczech ale będzie jutro w pracy to mi podrzuci wanienke do domu 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
21 minut temu, ewon napisał:

To ma szczęście teściowa 😉

 

No ja mam malutką łazienkę, zero blatu. Ana pralce się nie da ustawić. Dlatego muszę mieć stojak. Babeczka mi odpisała, okazało się ze mieszka w Niemczech ale będzie jutro w pracy to mi podrzuci wanienke do domu 😄 

Oooo no to super 🙂 z dostawa do domu xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Czy wam też dzieczyny jest tak ciężko jak coś zdjęcie? Normalnie mam uczucie ciężkości pod żebrami. Czy mogę brać Espumisan?

Jutro mam krzywa cukrowa czy mogę zjeść kolację o 22? Żebym nie była głodna aż tak rano?

Przed krzywą cukrową musimy być na czczo 8-12 godzin 😊 wszystko zależy o której wybierasz się do laboratorium.  8 h zdecydowanie wystarczy, im bardziej będziesz głodna tym poziom cukru będzie wyższy 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, zakapturzona napisał:

Przed krzywą cukrową musimy być na czczo 8-12 godzin 😊 wszystko zależy o której wybierasz się do laboratorium.  8 h zdecydowanie wystarczy, im bardziej będziesz głodna tym poziom cukru będzie wyższy 😊

Badanie zaczynam o 7 35. I wiadomo że muszę terez zjeść kolację bo rano już będę główna ok 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
9 minut temu, Agnieszka5g napisał:

Badanie zaczynam o 7 35. I wiadomo że muszę terez zjeść kolację bo rano już będę główna ok 9.

Zabierz sobie coś co będziesz mogła przekąsić po ostatnim pobraniu krwi 😊 wgl po wypiciu glukozy możesz mieć uczucie sytości więc nie powinno być tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Agnieszka5g napisał:

Czy wam też dzieczyny jest tak ciężko jak coś zdjęcie? Normalnie mam uczucie ciężkości pod żebrami. Czy mogę brać Espumisan?

Jutro mam krzywa cukrowa czy mogę zjeść kolację o 22? Żebym nie była głodna aż tak rano?

Do każdego badania na czczo na być 8h przerwy nie więcej jak 12h więc zależnie o której będziesz robić krzywa 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 godzin temu, Agnieszka5g napisał:

Badanie zaczynam o 7 35. I wiadomo że muszę terez zjeść kolację bo rano już będę główna ok 9.

Daj znać jak Ci poszła krzywa, ja się zbieram właśnie na kontrolę 🙂 bedziemy się znów oglądać dzisiaj ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...