Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Mama88 napisał:

Dziewczyny a tak teraz się zastanawiam że jeżeli moje mleko nie będzie małej wystarczać albo niestety laktacja będzie słaba to jakie mleko kupić? Zastanawiałyście się nad tym. Ciekawa jestem jakim mlekiem u mnie w szpitalu dokarmiają maluszków 

Mleko matki zawsze wystarczy 😉 Po prostu w pewnym momencie piersi produkują tylko tyle ile potrzeba dziecku. A jeśli maluch nie przybiera na wadze to istnieje duże prawdopodobieństwo, że mama karmi je za krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Anonimowa napisał:

 

Już się chwile utrzymuje, kilka godzin, ale może faktycznie położe się i jak jutro bedzie sie utrzymywać to zadzwonie. 

Jeśli się utrzymuje od kilku godzin a zakładam, że odpoczywałas, to jednak trzeba to zweryfikować. Poczekaj jeszcze chwilę, jeśli nie spadnie, pozostaje Izba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Anonimowa napisał:

 

Już się chwile utrzymuje, kilka godzin, ale może faktycznie położe się i jak jutro bedzie sie utrzymywać to zadzwonie. 

Mierz ciśnienie dopiero w momencie, kiedy siedzisz już od piętnastu minut, nie masz żadnych stresów i nie jesteś zmęczona. W przeciwnym razie wynik może nie być miarodajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Anonimowa napisał:

Dziewczyny jak myślicie ciśnienie w granicach 140-145/95-100 to już powód żeby dzwonić do Pani Doktor, czy lepiej jeszcze przeczekać?

I powiem Ci jeszcze, że wiele zależy od ciśnieniomierza. Mi lekarz w szpitalu powiedział, że najlepsze są te zakładane na ramię, a nie na nadgarstek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 minut temu, Emi_ja napisał:

Na kolki jest mnóstwo preparatów, na zaparcia wystarczy termometr do pupalka. Choćbyś nie wiem, jakie wspaniale mleko miała, to takie problemy mogą się pojawić, ponieważ dziecko ma niedojrzały układ pokarmowy i to trzeba po prostu przeczekać. Cuda wianki nie zadziałają, bo to jest fizjologiczne.

No właśnie z tym termometrem jak piszesz to robiłam z pierwszym dzieckiem i pomagało🙂chciała bym być już przygotowana i po powrocie ze szpitala mieć to mleczko żeby później nie myśleć nie szukać

Kurcze przy pierwszym nie miałam takiego problemu kupiłam bebiko i już go nie zmieniałam a teraz się zastanawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mama88 napisał:

No właśnie z tym termometrem jak piszesz to robiłam z pierwszym dzieckiem i pomagało🙂chciała bym być już przygotowana i po powrocie ze szpitala mieć to mleczko żeby później nie myśleć nie szukać

Kurcze przy pierwszym nie miałam takiego problemu kupiłam bebiko i już go nie zmieniałam a teraz się zastanawiam 

Hehe, zawsze jest taka pokusa, bo to różne takie nowoczesne mleczka a jedno przez drugie reklamowane jest p jako najdoskonalszy odpowiednik mleka matki. Jak już podajesz mm to naprawde Bebiko jest dobrym produktem 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mama88 napisał:

No właśnie z tym termometrem jak piszesz to robiłam z pierwszym dzieckiem i pomagało🙂chciała bym być już przygotowana i po powrocie ze szpitala mieć to mleczko żeby później nie myśleć nie szukać

Kurcze przy pierwszym nie miałam takiego problemu kupiłam bebiko i już go nie zmieniałam a teraz się zastanawiam 

Bebiko ma w sobie dużo cukru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, banasiatko napisał:

I powiem Ci jeszcze, że wiele zależy od ciśnieniomierza. Mi lekarz w szpitalu powiedział, że najlepsze są te zakładane na ramię, a nie na nadgarstek.

Ciśnieniomierz chyba spoko, oczywiście na ramię, mierze już ciśnienie od jakiegoś miesiąca, bo miałam takie zalecenie od ginekologa, ale ja nigdy nie należałam do niskocisnieniowcow 😊 Ale wiadomo ciąża rządzi się swoimi prawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, Emi_ja napisał:

Hehe, zawsze jest taka pokusa, bo to różne takie nowoczesne mleczka a jedno przez drugie reklamowane jest p jako najdoskonalszy odpowiednik mleka matki. Jak już podajesz mm to naprawde Bebiko jest dobrym produktem 😊

Właśnie za dużo tych reklam i co drugie to niby lepsze bo podobne do mleka mamy 

I chyba tak zrobię że w razie braku mojego czy problemów to bedzie bebiko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Ja nigdy nie stosowałam mm, ale od znajomych wiem ze enfamil jako jedyny ładnie pachnie 🤣 reszta to prawie smierdzi... ostatnio tez przeglądałam składy tych mm i pozostawiają dużo do życzenia. 
Na pewno warto wybrać coś co jest łatwo dostepne- żeby później nie wariować przy zakupach.

no i tez wiem, ze mleko mamy wystarcza nie zależnie od tego co nam się wydaje ... będzie się często przystawiać to będzie produkcja. Pierwsza dobę dziecko i tak często nawet nie jest głodne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poza ciśnieniem i opuchliznami mam teraz jeszcze jeden problem. Mianowicie - nie wiem czy mi się spojenie łonowe nie rozeszło za bardzo. Mówiłam o tym przy okazji będąc w szpitalu, ale zbyli mnie słowami, że jestem w tak wysokiej ciąży, że mi się po prostu miednica przygotowuje do porodu. Super. Tylko że ja dwa razy już rodziłam a nigdy nie miałam takiego bólu przed porodem. Wystarczy, że siądę na piętnaście minut to potem ani wstać nie mogę, ani iść. A o wejściu po schodach już nie ma w ogóle mowy. No ale chodzić przez cały dzień też się nie da. W poniedziałek mam wizytę u mojego gina, pogadam z nim o tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
27 minut temu, banasiatko napisał:

Mleko matki zawsze wystarczy 😉 Po prostu w pewnym momencie piersi produkują tylko tyle ile potrzeba dziecku. A jeśli maluch nie przybiera na wadze to istnieje duże prawdopodobieństwo, że mama karmi je za krótko.

Ja wiem że zawsze wystarczy ale chodzi mi o to że w razie gdyby jednak coś poszło nie tak to nie chciała bym stresować siebie i malutkiej. No ale nastawiam się jednak że będzie sporo mleczka i dam radę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, Emi_ja napisał:

Moje obserwacje tego nie potwerdzaja, chocby Bebilon ma więcej według składu. A to są naturalne cukry tj.laktoza, przecież nikt nie dodaje tam cukru. 

No nic chyba na ten moment nic nie wymyślę i poczekam do urodzenia zobaczę co będzie z moim pokarmem, jak coś będę walczyć żeby chociaż troszkę była na cycku 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mama88 napisał:

No nic chyba na ten moment nic nie wymyślę i poczekam do urodzenia zobaczę co będzie z moim pokarmem, jak coś będę walczyć żeby chociaż troszkę była na cycku 😊

Na spokojnie. Do apteki zawsze można na szybko wyskoczyć. To wszystko jest od ręki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 godzin temu, Eda85 napisał:

Dorcia twoja starsza córa to już taka prawdziwa nastolatka, widać, że fajne dzjewczyny 😊u mnie starszy to taki jeszcze dzieciuch, jak z wygladu tak i rozwoju emocjonalnego. 

Dzisiaj moim chlopakom włączył się tryb " kiedy ten brat już się urodzi, czemu tak długo to trwa" 

No nastolatka pełną parą.A 12 to skończy 31 sierpnia.. 🙈 Ale u niej w klasie tak to właśnie hest- dziewczyny wyrośnięte, z cyckiem na przodzie a chłopcy właśnie jak dzieci jeszcze 😉

.

 

8 godzin temu, Emi_ja napisał:

@dorcia6579twoja nastolatka nie wygląda na 59 kilogramów...Normalna , szczupla. Ja ważyłam tyle w liceum i sama byłam zdania, że jestem puszysta raczej😉

No do tego 164cm wzrostu 🙂

 

8 godzin temu, Mama88 napisał:

Dziewczyny a tak teraz się zastanawiam że jeżeli moje mleko nie będzie małej wystarczać albo niestety laktacja będzie słaba to jakie mleko kupić? Zastanawiałyście się nad tym. Ciekawa jestem jakim mlekiem u mnie w szpitalu dokarmiają maluszków 

U mnie w szpitalu przepajały  glukozą i miały też takie gotowe buteleczki z mlekiem Bebiko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dorcia6579 napisał:

No nastolatka pełną parą.A 12 to skończy 31 sierpnia.. 🙈 Ale u niej w klasie tak to właśnie hest- dziewczyny wyrośnięte, z cyckiem na przodzie a chłopcy właśnie jak dzieci jeszcze 😉

.

 

No do tego 164cm wzrostu 🙂

 

U mnie w szpitalu przepajały  glukozą i miały też takie gotowe buteleczki z mlekiem Bebiko. 

Potwierdzam, takie małe buteleczki . Słodko to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Syna karmiłam mlekiem Nan , nie było problemów i jest właśnie łatwo dostępne.

Zaczynam dziś 37tc . Wczoraj byłam na wizycie i ginka kazała odstawić magnez bo w każdej chwili może się coś zacząć. Mała 3100g, łożysko jak nówka więc dobrze jej u mamy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mama88 napisał:

No jasne że tak ale jakieś schizy mam i chciała bym żeby już wszystko było 🙄😃

Doskonale cię rozumiem bo ja też mam takie schizy co jeszcze kupić w razie co🤔 położna uspokaja żeby nie kupować że teraz tak wszystko dostępne że zawsze można dokupić a po co wydać kasę jak może nie będzie potrzebne i żeby się nie stresować bo to źle wpływa na laktację 😬 ja zauważyłam że już kropelki się zdarzają po nocy na piersi 😁 mam nadzieję że dam radę wykarmić i już smaruję sutki maścią z lanoliną żeby nie były podatne na urazy i pęknięcia 😊 od jutra mogę rodzic jestem już spokojniejsza zostaje tylko czekać jutro jadę po skierowanie do szpitala zobaczymy na kiedy dokładnie o ile dotrwam 🙈🙈 wczoraj już myślałam że coś się zaczyna tak wszystko bolało ale przez noc przeszło 😬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 godzin temu, Olga Minota napisał:

@mamino lekarz powiedział, że bardzo dobrze, że łatwy poród mnie czeka nie trzeba będzie cewnikować 😅 Okaże się czy taki łatwy będzie 😅

@brzuchatka90 torba czeka gotowa, ból brzucha jak na miesiączkę tez coraz większy,  zobaczymy jak to się rozwinie 🙃 Ale liczę na to żeby jak najszybciej już wychodził.  
@Ewela1985 A bolało Cię jak sprawdzała rozwarcie? Bo mnie to badanie strasznie bolało i tez się zastanawiam czy nie robił mi masażu szyjki? 

Bolało ale nie jakoś bardzo jest to takie nie przyjemne uczucie...ale bardzo możliwe ze to był masaż oni na tym etapie tak niby pomagają pacjentce zeby szybciej coś ruszyło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
20 minut temu, Ewa12 napisał:

Doskonale cię rozumiem bo ja też mam takie schizy co jeszcze kupić w razie co🤔 położna uspokaja żeby nie kupować że teraz tak wszystko dostępne że zawsze można dokupić a po co wydać kasę jak może nie będzie potrzebne i żeby się nie stresować bo to źle wpływa na laktację 😬 ja zauważyłam że już kropelki się zdarzają po nocy na piersi 😁 mam nadzieję że dam radę wykarmić i już smaruję sutki maścią z lanoliną żeby nie były podatne na urazy i pęknięcia 😊 od jutra mogę rodzic jestem już spokojniejsza zostaje tylko czekać jutro jadę po skierowanie do szpitala zobaczymy na kiedy dokładnie o ile dotrwam 🙈🙈 wczoraj już myślałam że coś się zaczyna tak wszystko bolało ale przez noc przeszło 😬

Ja też już od dłuższego czasu smaruje sobie sutki ale i tak mam delikatna traumę przed karmieniem jak przypomnę sobie kiedy synka karmiłam i jak miałam poranione sutki dlatego spakuje sobie do szpitala laktator może to coś ułatwi a w razie słabej laktacji to laktator jakoś ją rozkręci 😃

Ja wczoraj miałam skurcze i ból w pachwinach nawet jak lezalam na lewym boku to czułam co parę minut najpierw ból jak na okres i nagle brzuch twardy i tak było do wieczora ale umylam się wzięłam nospe i jakoś było spokojniej no ale zasnąć nie mogłam dopiero kół 1 zasnęłam i dzisisj już pobudka po 6.Ciekawa jestem jaki dzisiaj będzie dzień czy dzisiaj coś porobię 

Jeszcze walizkę trzeba dopakować a jakoś nie mam na to chęci 

Przeraża mnie pobyt w szpitalu jeszcze takim gdzie nigdy nie byłam 🙄😒za tydz już będę w drodze ehh aż mnie żołądek boli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...