Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, dorcia6579 napisał:

Zamiast miodu idealnie sprawdzi się syrop z agawy

 

 

Ja właśnie wracam z poradni diabetologicznej , w tym szpitalu , w którym będę też musiała rodzić i  od dziś zostały wznowione porody rodzinne...Ciekawe co na to mój mąż 😈😈😈

 

I jak tam na wizycie? Mam nadzieję że wszystko ok 🙂 

Fajnie, że porody rodzinne wznowione 🙂 oby już tak zostało ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
23 minuty temu, MariKate napisał:

Nie, miód jest zakazany 😉

Robiłam te placuszki dziś na drugie śniadanie pyszne. Zjadłam dwa, 1 pomarańcze i 1 kiwi. Cukier po godzinie 106. A moja córeczka to chyba z 6 zjadła tak jej smakowały ciągle przybiegała po następny😂🙈🙈.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, MariKate napisał:

Dziewczyny, a mierzycie sobie ciśnienie? Ja już od tygodnia zauważyłam, że mam bardzo (jak na mnie) niskie. Godzinę temu zjadłam 2 śniadanie, do którego wypiłam kawe i teraz mierzyłam ciśnienie a tu tylko 115/58 🙈

To drugie bardzo niskie. Ja mierze bardzo regularnie każdego dnia. Bo w poprzedniej ciąży na sam koniec miałam właśnie z tym problemy. Spróbuj zmierzyć jeszcze raz bo to drugie takie dziwne niewspółgrajace z tym pierwszym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MariKate napisał:

Zjadłas taka sama porcje jak zawsze? 

Tak wszystko tak samo zrobiłam jak wcześniej łącznie z myciem rąk itp  

Pierwsze w normie drugie trochę niskie ale ja nie wypowiem się bo zawsze mam niskie nawet niższe niż twoje ale położna mówiła że ok 😁 pytanie jakie masz na codzien wyjściowo i czy czujesz się inaczej śpiąca zmęczona ból głowy osłabienie ?? 

Edytowane przez Ewa12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ewa12 napisał:

Ja dziś jadłam to samo co wczoraj i przedwczoraj na śniadanie i cukier był 119 wczoraj 114 a dziś 146 🤔 a nic nie zmieniłam ani chleba ani wędliny?? To normalne?? 

Ja miałam wczoraj to samo. Zjadła ma obiad dokładnie to samo i taka sama porcje i miałam przekroczenie 143 a poprzedniego dnia 122. Różne czynniki wpływają na to plus oczywiście rozbieżności pomiaru, czyli chleb powszedni cukrzyków. Pomiary z krwi wlosniczkowej mogą być +/- .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ewa12 napisał:

Tak wszystko tak samo zrobiłam jak wcześniej łącznie z myciem rąk itp  

Pierwsze w normie drugie trochę niskie ale ja nie wypowiem się bo zawsze mam niskie nawet niższe niż twoje ale położna mówiła że ok 😁 pytanie jakie masz na codzien wyjściowo i czy czujesz się inaczej śpiąca zmęczona ból głowy osłabienie ?? 

Musisz w takim razie obserwować co jesz, bo w cukrzycy ciążowej niestety jest tak że przez pewien czas coś nam służy, a potem nagle cukry po tym samym szaleją. 

Ja dzisiaj na szybko musiałam zjeść śniadanie (no i za mało zjadłam warzyw) bo przyspalysmy z córa, a dziś w przedszkolu bal ma, więc nie chciała się spóźnić no i po godzinie cukier 150🤦‍♀️

No właśnie jak tak sobie od tygodnia zaczęłam mierzyć cukier to pierwsza wartości jest tak właśnie od 110 do 120, a ta druga tak od 58 do 68. Nie czuje się jakoś inaczej. Czasami poczuje osłabienie, ale nie jakieś nie wiadomo jakie. Przed ciążą moje ciśnienie zawsze było książkowe około 130 na 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MariKate napisał:

Dziewczyny, a mierzycie sobie ciśnienie? Ja już od tygodnia zauważyłam, że mam bardzo (jak na mnie) niskie. Godzinę temu zjadłam 2 śniadanie, do którego wypiłam kawe i teraz mierzyłam ciśnienie a tu tylko 115/58 🙈

Co ciekawe ja na początku ciąży miałam hotler ciśnieniowy, bo podejrzewali u mnie nadciśnienie albo zespół białego fartucja. Po jakimś czasie zaczęłam mierzyć w domu i ciśnienie było coraz niższe. A teraz nawet miewam 90/60😯Nie wiem czemu takie niskie. Ale to lepiej niż zagrożenie rzucawka. To się jeszcze może zmienić niestety, z dnia na dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
15 minut temu, MariKate napisał:

Dziewczyny, a mierzycie sobie ciśnienie? Ja już od tygodnia zauważyłam, że mam bardzo (jak na mnie) niskie. Godzinę temu zjadłam 2 śniadanie, do którego wypiłam kawe i teraz mierzyłam ciśnienie a tu tylko 115/58 🙈

Ja wczoraj miałam 98/72 to chyba też bardzo niskie i dlatego taka byłam osłabiona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Robiłam te placuszki dziś na drugie śniadanie pyszne. Zjadłam dwa, 1 pomarańcze i 1 kiwi. Cukier po godzinie 106. A moja córeczka to chyba z 6 zjadła tak jej smakowały ciągle przybiegała po następny😂🙈🙈.

Ja właśnie też podkradlam przepis. I dziś zajadalam. Dodałam wiórków kokosowych i podobnie jak MaryK..posmarowałem masłem orzechowym. Też rodzina chciała mnie objadać 😊Pyszne i sycące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 minut temu, MariKate napisał:

Musisz w takim razie obserwować co jesz, bo w cukrzycy ciążowej niestety jest tak że przez pewien czas coś nam służy, a potem nagle cukry po tym samym szaleją. 

Ja dzisiaj na szybko musiałam zjeść śniadanie (no i za mało zjadłam warzyw) bo przyspalysmy z córa, a dziś w przedszkolu bal ma, więc nie chciała się spóźnić no i po godzinie cukier 150🤦‍♀️

No właśnie jak tak sobie od tygodnia zaczęłam mierzyć cukier to pierwsza wartości jest tak właśnie od 110 do 120, a ta druga tak od 58 do 68. Nie czuje się jakoś inaczej. Czasami poczuje osłabienie, ale nie jakieś nie wiadomo jakie. Przed ciążą moje ciśnienie zawsze było książkowe około 130 na 80

W ciąży lepiej mieć niskie ciśnienie zdecydowanie. Tym się nie musisz martwić😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Robiłam te placuszki dziś na drugie śniadanie pyszne. Zjadłam dwa, 1 pomarańcze i 1 kiwi. Cukier po godzinie 106. A moja córeczka to chyba z 6 zjadła tak jej smakowały ciągle przybiegała po następny😂🙈🙈.

 

1 minutę temu, Emi_ja napisał:

Ja właśnie też podkradlam przepis. I dziś zajadalam. Dodałam wiórków kokosowych i podobnie jak MaryK..posmarowałem masłem orzechowym. Też rodzina chciała mnie objadać 😊Pyszne i sycące.

Super, że Wam smakowało ☺️ ja wczoraj na podwieczorek robiłam racuchy, z sosem truskawkowym i córa zjadła 5 i chciała kolejnego, ale musiałam ją przystopować bo by potem kolacji nie zjadła 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, Emi_ja napisał:

Ja właśnie też podkradlam przepis. I dziś zajadalam. Dodałam wiórków kokosowych i podobnie jak MaryK..posmarowałem masłem orzechowym. Też rodzina chciała mnie objadać 😊Pyszne i sycące.

Ja na początek zjadłam tylko dwa bo jeszcze te owoce i trochę się bałam jak będzie. Dziewczyny a jakie masło orzechowe kupujecie żeby było dla nas ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Agnieszka Jelonek napisał:

Ja na początek zjadłam tylko dwa bo jeszcze te owoce i trochę się bałam jak będzie. Dziewczyny a jakie masło orzechowe kupujecie żeby było dla nas ok?

Najlepsze takie gdzie w składzie jest 100% orzechów. Ja kupuje w auchan na dziale ze zdrową żywnością 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, MariKate napisał:

 

Super, że Wam smakowało ☺️ ja wczoraj na podwieczorek robiłam racuchy, z sosem truskawkowym i córa zjadła 5 i chciała kolejnego, ale musiałam ją przystopować bo by potem kolacji nie zjadła 😅

Teraz widzę że zjadłam za mało tych placuszków bo cukier był tylko 106 a ja znów głodna😳🙈🙈. Powoli będę szykować obiad. W tym tygodniu mam kiepsko z obiadami bo ja już mam te swoje stałe pory, a mąż ma w pracy drugie zmiany i jeszcze je obiad przed wyjściem ok 12.30, a ja teraz ok 14. Więc tak jemy na raty🙈😳

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Teraz widzę że zjadłam za mało tych placuszków bo cukier był tylko 106 a ja znów głodna😳🙈🙈. Powoli będę szykować obiad. W tym tygodniu mam kiepsko z obiadami bo ja już mam te swoje stałe pory, a mąż ma w pracy drugie zmiany i jeszcze je obiad przed wyjściem ok 12.30, a ja teraz ok 14. Więc tak jemy na raty🙈😳

No właśnie u mnie obiady to zmora nie lubię jeść sama tak myślę czy mogę zamienić posiłki i o 14 zjeść podwieczorek a obiad koło 17?? Czy taka zamiana nie zaszkodzi?? Bo zawsze jadłam z mężem a o 14 jeszcze go nie ma na 17 bylibyśmy razem 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
51 minut temu, MariKate napisał:

I jak tam na wizycie? Mam nadzieję że wszystko ok 🙂 

Fajnie, że porody rodzinne wznowione 🙂 oby już tak zostało ☺️

Dostałam glukometr, fajna pani doktor mówiła o zasadach żywienia itp.. wstępnie pokazała jak obsłużyć się z insuliną i co tydzień będzie dzwonić pytać jak pomiary cukru wypadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Teraz widzę że zjadłam za mało tych placuszków bo cukier był tylko 106 a ja znów głodna😳🙈🙈. Powoli będę szykować obiad. W tym tygodniu mam kiepsko z obiadami bo ja już mam te swoje stałe pory, a mąż ma w pracy drugie zmiany i jeszcze je obiad przed wyjściem ok 12.30, a ja teraz ok 14. Więc tak jemy na raty🙈😳

Jesli czujesz głód to zjedz coś wcześniej, bo z głodu może Ci skoczyć cukier i to już nie będzie dobre. Ja wczoraj miałam taki dzień że jadłam co 2h bo też czułam się szybciej głodna 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Teraz widzę że zjadłam za mało tych placuszków bo cukier był tylko 106 a ja znów głodna😳🙈🙈. Powoli będę szykować obiad. W tym tygodniu mam kiepsko z obiadami bo ja już mam te swoje stałe pory, a mąż ma w pracy drugie zmiany i jeszcze je obiad przed wyjściem ok 12.30, a ja teraz ok 14. Więc tak jemy na raty🙈😳

Jesli czujesz głód to zjedz coś wcześniej, bo z głodu może Ci skoczyć cukier i to już nie będzie dobre. Ja wczoraj miałam taki dzień że jadłam co 2h bo też czułam się szybciej głodna 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...