Skocz do zawarto┼Ťci

Czerwc├│wki 2021­čĄ░ | Forum o ci─ů┼╝y

Rekomendowane odpowiedzi

@Kociara kiedy┼Ť w og├│le by┼é jaki┼Ť sza┼é na karmi i te┼╝ o tym s┼éysza┼éam, ale mi ┼╝adne nie smakowa┼éo. ­čą┤

A je┼Ťli chodzi o urodziny to ja bym chyba te┼╝ da┼éa wcze┼Ťniej. Mamy teraz specyficzny okres i jako┼Ť uwa┼╝am, ┼╝e lepiej si─Ö planuje maj─ůc wiedz─Ö wcze┼Ťniej. A zawsze plany mo┼╝na nieco zmodyfikowa─ç. Kwestia te┼╝ tego, ┼╝eby nie informowa─ç go┼Ťci na ostatni─ů chwil─Ö.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym w─ůtku

Najbardziej rozmowne osoby w tym w─ůtku

Popularne posty

Niestety dzi┼Ť poronilam ­čśş jestem ju┼╝ po zabiegu ┼éy┼╝eczkowania ­čśş­čśş­čśş trzymam kciuki za Was moje drogie i dzi─Ökuj─Ö za wsparcie ­čĺĽ

Ja ju┼╝ po, wszystko w porz─ůdku, termin z usg taki jak z ostatniej miesi─ůczki ­čÖé a krew na miejscu pobrali, wyniki za 2 tygodnie, jakby wysz┼éo co┼Ť nie tak to sami b─Öd─ů dzwoni─ç i umawia─ç do genetyka, jak

Hej dziewuszki ­čśÇ i witam nowoprzyby┼ée ­čśś┬á #Juka92 te┼╝ mam tak z jedzeniem ­čĄŽjem co chwil─Ö po troszku. M─ů┼╝ si─Ö ze mnie ┼Ťmieje, ┼╝e skubie jak ptaszek, tylko czemu dupsko ro┼Ťnie? Mam 1kg na plusie ­čśş a

Przesłane zdjęcia

Dziewczyny, dotarłam do domu, zjadłam obiad i w końcu spokojnie mogę pisać... 

Je┼Ťli chodzi o t─Ö ilo┼Ť─ç w├│d, to lekarz stwierdzi┼é, ┼╝e s─ů w g├│rnej granicy normy I mam si─Ö tym nie martwi─ç. Nie wiem czy pomog┼éo to, ┼╝e si─Ö oszcz─Ödza┼éam i odpoczywa┼éam, czy to, ┼╝e pi┼éam mniej wody... Ale najwa┼╝niejsze, ┼╝e p├│ki co sytuacja wydaje si─Ö by─ç opanowana.

Mam wr├│ci─ç za 2 tygodnie.

Miki wa┼╝y 730g I rozwija si─Ö prawid┼éowo, wi─Öc ju┼╝ nie ┼Ťwiruj─Ö i mog─Ö spokojnie ┼╝y─ç do kolejnej wizyty. ­čśî

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Klaudiuszka4┬áciesz─Ö si─Ö, ┼╝e wszystko ok. ┼üadnie ch┼éopak ro┼Ťnie ­čÖé

Karmi nie znosz─Ö ­čśä

Je┼Ťli chodzi o laktator to w┼éa┼Ťnie pono─ç przydaje si─Ö do rozkr─Öcenia laktacji, ale w┼éa┼Ťnie zastanawiam si─Ö na ile b─Ödzie mi to potrzebne - nie mam do┼Ťwiadczenia z poprzednich ci─ů┼╝, bo to pierwsza, ale nawet gdybym mia┼éa prawda jest taka, ┼╝e ka┼╝da ci─ů┼╝a jest inna.┬á

Zmieniaj─ůc troch─Ö temat - w marcu zaczynam zaj─Öcia ┼╝e szko┼éy rodzenia i zacz─Ö┼éam my┼Ťle─ç o po┼éo┼╝nej - planujecie umawianie wizyt przed porodem? Macie ju┼╝ wybran─ů po┼éo┼╝n─ů?┬á

U mnie w og├│le jest tak ┼Ťmiesznie, ┼╝e do lekarza rodzinnego chodz─Ö dalej w miejscowo┼Ťci rodzinnej, bo o dziwo tak by┼éo ┼éatwiej i pewnie mam tam jak─ů┼Ť po┼éo┼╝n─ů przypisan─ů, ale nie mam poj─Öcia co i jak ­čśä Tak czy siak, wola┼éabym mie─ç jak─ů┼Ť po┼éo┼╝n─ů na miejscu, wi─Öc musz─Ö co┼Ť poszuka─ç.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Klaudiuszka4┬áto bardzo si─Ö ciesz─Ö z Tob─ů z dobrych wie┼Ťci. Nie wiem tylko czy powinna┼Ť ogranicza─ç spo┼╝ywanie wody... Raczej poczytaj o procesie wymiany w├│d p┼éodowych i tym co ch─Ötniej dziecko ┼éyka, bo w ten w┼éa┼Ťnie spos├│b zmniejszy si─Ö ich ilo┼Ť─ç.┬á

@Juka92┬ápo┼éo┼╝n─ů planuj─Ö wykupi─ç jakby dodatkowo w szpitalu i ona te┼╝ wtedy b─Ödzie t─ů po┼éo┼╝n─ů patrona┼╝ow─ů, tak┼╝e nie szukam w poradni, my┼Ťl─Ö za to te┼╝ nad pediatr─ů i nie mam poj─Öcia ­čÖł

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Magdalena.Bzmniejszona ilo┼Ť─ç p┼éyn├│w oznacza, ┼╝e pij─Ö te 2 L dziennie. Wcze┼Ťniej pi┼éam oko┼éo 3.5 L. Ale my┼Ťl─Ö, ┼╝e nie b─Öd─Ö konkretnie liczy┼éa tylko pi┼éa tyle ile potrzebuj─Ö. Teraz te 2 L to dla mnie takie minimum i wieczorem upijam Dziubkiem z kolejnej butelki bo mi sucho w ustach. Przynajmniej wiem, ┼╝e z m┼éodym nie mam co si─Ö zbytnio martwi─ç. ­čśŐ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Klaudiuszka4┬á┼Ťwietne wie┼Ťci! Kawa┼é ch┼éopa ju┼╝ z niego.

A lekarz ci zalecił pić mniej wody?

Jak ty dajesz rad─Ö tyle wody w siebie wla─ç ­čś│­čĄö? Ja dziennie wypijam 750ml wody (specjalnie wi─Öksz─ů kupi┼éam butelke ┼╝eby cho─ç tyle wypi─ç) + kubek herbaty z pokrzyw + jedna kawa rozpuszczalna.┬á

@Juka92┬ámi w 21tc Pigu┼éa od ginekologa┬ákaza┼éa wybra─ç po┼éo┼╝na, zdziwi┼éam si─Ö,┼╝e tak wcze┼Ťnie ale jak kaza┼éa tak zrobi┼éam i od 22tc dzwoni do mnie co tydzie┼ä na pogaduchy, typu jak si─Ö czuje, czy co┼Ť mnie trapi. Jak jej powiedzia┼éam, ┼╝e nie musi dzwoni─ç bo to nie pierwsza moja ci─ů┼╝a to m├│wi┼éa, ┼╝e teraz takie wymogi i dzwoni do wszystkich pacjentek.

Te┼╝ chcia┼éam wykupi─ç po┼éo┼╝na do porodu ale u nas ju┼╝ tego nie praktykuj─ů bo wygl─ůda┼éo to tak, ┼╝e przychodzi┼éa obca, odbiera┼éa por├│d a ba┼éagan zostawia┼éa tym na oddziale i by┼éy k┼é├│tnie. Z jednej strony dobrze, wszystkie s─ů r├│wno traktowane

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Kociara no jako┼Ť tak. Ja pij─Ö 2 herbaty owocowe lub zio┼éowe dziennie, wi─Öc ok. 0.9L (w pracy mam normalny kubek, za to w domu p├│┼é litrowe­čÖł) Do tego 3 do 4 butelek z wod─ů. Kupi┼éam sobie Dafi 0.7L i jak tak s─ůcz─Ö po kilka ┼éyczk├│w to mam w nawyku popija─ç cz─Ö┼Ťciej. W pierwszej ci─ů┼╝y 1.75 wody to by┼éa m─Öka. A teraz daje rad─Ö, nie zmuszam si─Ö. Nie chc─Ö, to pij─Ö 3 butelki, 2.5.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Klaudiuszka4┬ámy┼Ťla┼éam, ┼╝e tylko ja mam wielkie kubki ­čśů m─ů┼╝ to na mnie co chwil─Ö warczy o nie bo ich nie lubi. Ja mam kilka 400ml i kupi┼éam zestaw mniejszych 330ml. Dafi tez w┼éa┼Ťnie kupi┼éam 750ml w Biedronce by┼éy w fajnej cenie i dzi─Öki niej pije te 750ml wody, wcze┼Ťniej tylko 0,5┬á

Zliczaj─ůc wszystko wypijam mo┼╝e 1,5litra dziennie.┬á

Dzi┼Ť w Lidlu kupi┼éam r─Öcznik z kapturkiem dla male┼ästwa, w dotyku jest ok, w por├│wnaniu do pepkowych duuzo milsze ­čĹŹ

Wk┼éadki laktacyjne i galoty poporodowe ju┼╝ zam├│wione, musz─Ö si─Ö spieszy─ç bo za tydzie┼ä- dwa ruszamy z remontem dachu. A ┼╝e m─Ö┼╝u┼Ť dekarz to na pewno b─Öd─Ö mia┼éa r─Öce pe┼éne roboty bo nie b─Öd─ů sprz─ůta─ç jak u klienta ­čÖâ aczkolwiek mo┼╝e mnie mile zaskocz─ů

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
8 minut temu, Kociara napisał:

Wkładki laktacyjne i galoty poporodowe już zamówione

Poka┼╝esz jakie majtki zam├│wi┼éa┼Ť? Przegl─ůda┼éam troch─Ö na allegro i nic mi nie wpad┼éo w oczy sensownego.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

U nas te┼╝ aktywno┼Ť─ç mniej wi─Öcej o okre┼Ťlonych godzinach, wiadomo nie zawsze tak jest ale ju┼╝ zd─ů┼╝y┼éam zauwa┼╝y─ç ­čśÇ Rano po przebudzeniu, po 7, obowi─ůzkowo po ka┼╝dym jedzeniu, wieczorem 18-20 i na noc oczywi┼Ťcie jak ju┼╝ chce spa─ç ­čśä A ostatnio ┬á2 razy w nocy si─Ö przebudzi┼éam bo te┼╝ go┬áwzi─Ö┼éo na harce ­čśü

U mnie krzywa wysz┼éa w porz─ůdku, cukrzycy nie mam, tak┼╝e bardzo mnie to cieszy bo ch─Ö─ç na s┼éodko┼Ťci jest teraz jako┼Ť nie do opanowania ­čÖŐ

Czekam na 5 marca, bo dopiero wtedy mam wizyt─Ö. Dobrze ┼╝e ten czas szybko leci ­čśů

Edytowane przez Polcia27
Odno┼Ťnik do odpowiedzi

A co do picia to mam mega problem z wypiciem chocia┼╝ litra, wi─Öc podziwiam dziewczyny jak tyle pijecie­čśÇ pr├│bowa┼éam ju┼╝ wszystkiego- w mniejszych kubkach, w wi─Ökszych, w butelkach, no nic nie dzia┼éa na mnie. A na morfologii p├│┼║niej hematokryt troch─Ö poni┼╝ej normy ­čÖł i tak za ka┼╝dym razem mi lekarka m├│wi ┼╝ebym wi─Öcej pi┼éa a tu nie wiadomo ju┼╝ co wymy┼Ťli─ç ┼╝eby pi─ç ­čĄĚÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ w ci─ůgu dnia pij─Ö jeszcze pokrzywe do ┼Ťniadania i czasami kaw─Ö, ale to i tak za ma┼éo ­čÖä

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Cze┼Ť─ç dziewczyny, fajnie, ┼╝e u was wszystko w porz─ůdku. Ja ostatnio nie mia┼éam czasu pisa─ç. Syn jest w ├│smej klasie wi─Öc ma moc nauki teraz. Jeszcze na domiar z┼éego zepsu┼é mu si─Ö laptop wiec troch─Ö zamieszania mieli┼Ťmy ostatnio.┬á

Mnie krzywa cukrowa czeka w poniedzia┼éek i wizyta u gina w ┼Ťrod─Ö. Ostatni─ů wizyt─Ö mia┼éam 28 stycznia wi─Öc ju┼╝ nie mog─Ö si─Ö doczeka─ç ┼╝eby zobaczy─ç co tam u synka s┼éycha─ç ­čÖé.

Te┼╝ jestem ciekawa jakie majtki poporodowe zam├│wi┼éa┼Ť Kociara. Z poprzednich porod├│w pami─Ötam, ┼╝e kupi┼éam takie fizelinowe i one nie by┼éy dobre, za ma┼éo przewiewne. Lepsze s─ů chyba siateczkowe. Pami─Ötam, ┼╝e m─ů┼╝ mi jakie┼Ť kupowa┼é na biegu w aptece.┬á

Co do ruch├│w to czuj─Ö, ┼╝e synek jest jeszcze u┼éo┼╝ony w poprzek. Bo ruchy odczuwam raczej po bokach brzucha. Nie wychwyci┼éam jeszcze ich regularno┼Ťci. Na pewno zawsze jest aktywny po jedzeniu i cz─Östo budz─ů mnie w nocy kopniaczki.

Wyprawk─Ö ubrankow─ů dla malucha mam ju┼╝ prawie kompletn─ů. Nie mam jeszcze ┼é├│┼╝eczka i w├│zka. Ale z kolei dla siebie nie mam kompletnie nic ­čśů. Laktatora chyba nie b─Öd─Ö kupowa─ç od razu. Przy starszych dzieciach nie korzysta┼éam z niego wcale. Wi─Öc tym razem te┼╝ poczekam, zobacz─Ö jak b─Ödzie.┬á┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Majtki BabyOno wielorazowe, siateczkowe, one z tych co czyta┼éam maj─ů najwi─Öcej pozytywnych opinii.┬á

@elvi┬áto b─Ödziemy pi─ç magiczny nap├│j razem, te┼╝ sie wybieram w poniedzia┼éek ­čśś

@Polcia27 super, ┼╝e wyniki masz ok ­čÖé

Dobrze, kojarz─Ö ┼╝e ty masz te┼╝ anemi─Ö? Bierzesz tabletki z czym┼Ť? Mi Pigu┼éa powiedzia┼éa, ┼╝e przyswaja si─Ö z Wit c i jem podczas ┼Ťniadania tabletk─Ö a na zako┼äczenie albo rozpuszczam Wit c musuj─ůca albo jem kiwi

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Kociarapewnie ┼╝e szybciej. Druga sprawa jest taka czy znasz mamy od dzieci kt├│re zapraszasz. Je┼╝eli tak to przecie┼╝ ┼Ťmia┼éo mo┼╝esz powiedzie─ç ┼╝e termin mo┼╝e ulec zmianie. Poza tym ┼╝yjemy w tak g┼éupich czasach, ┼╝e mo┼╝e wskoczy─ç gdzie┼Ť jakie┼Ť przezi─Öbienie i nikt nie b─Ödzie chcia┼é ryzykowa─ç.

Ja mam wskazanie na cesark─Ö wi─Öc na razie nawet nie my┼Ťle o tym, ┼╝e b─Öd─Ö karmi─ç. Mo┼╝e lepiej napisze: nie nastawiam si─Ö. Mam ju┼╝ dwa staniki do karmienia, jedn─ů koszul─Ö, ale nie chce czu─ç si─Ö rozczarowana jak p├│jdzie co┼Ť nie tak.┬á

(H&M dwa staniki po 100zł polecam. Chyba taniej za sztukę nie widziałam) 

Musz─Ö w ko┼äcu zadzwoni─ç do po┼éo┼╝nej. My┼Ťl─Ö ┼╝e j─ů zapytam jak─ů butelk─Ö musz─Ö kupi─ç ma┼éemu. Jakie nak┼éadki na sutki.. tego jest tyle ┼╝e idzie znie┼Ť─ç jajo i wyczy┼Ťci─ç konto do zera.

Ja mam ┼╝elazo poni┼╝ej normy. Znowu zaczynam spa─ç w ci─ůgu dnia. Dobrze ┼╝e przebywam na chorobowym bo jedna aktywno┼Ť─ç w ci─ůgu dnia to g├│ra ­čś×

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Polcia27┬áte┼╝ si─Ö cieszy┼éam z dobrych wynik├│w krzywej jak g┼éupia, bo ja okropnie s┼éodka jestem, musz─Ö si─Ö bardzo pilnowa─ç ┼╝eby r├│wnowa┼╝y─ç to owocami i warzywami ­čśŤ

Co do picia - przed ci─ů┼╝─ů bardzo ma┼éo pi┼éam w ci─ůgu dnia, troch─Ö pomaga┼éo jak pilnowa┼éam ┼╝eby po prostu ca┼éy czas jakas woda ko┼éo mnie sta┼éa. W ci─ů┼╝y za to pij─Ö jak szalona w por├│wnaniu do tego co wcze┼Ťniej, do ┼Ťniadania sok, wieczorem zazwyczaj herbat─Ö i w ci─ůgu dnia wody do oporu. Nawet je┼Ťli zdarzy si─Ö tak, ┼╝e przez d┼éu┼╝sz─ů chwil─Ö nie pije i nawet nie czuje pragnienia to potem okazuje si─Ö, ┼╝e jak chce si─Ö napi─ç "z rozs─ůdku", to wypijam szklank─Ö wody duszkiem ­čśä wydaje mi si─Ö, ┼╝e organizm sam daje zna─ç ile wody potrzebuje.┬á

Ja przez ostatnie dwa dni mam wra┼╝enie ┼╝e M┼éody rusza si─Ö bez przerwy ­čśä w ci─ůgu dnia bardzo cz─Östo go czuj─Ö, dzi┼Ť w nocy si─Ö obudzi┼éam to te┼╝ stuka┼é, ┼╝e jest ­čÖé

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Kociara┬áw tym szpitalu jest tak, ┼╝e te po┼éo┼╝ne, kt├│re w nim pracuj─ů, za┼éo┼╝y┼éy fundacj─Ö i kt├│r─ů┼Ť z nich mo┼╝na wybra─ç, wi─Öc i tak si─Ö na nie trafi w tym szpitalu, tyle ┼╝e tak to s─ů wtedy na wy┼é─ůczno┼Ť─ç.┬á

@Polcia27┬ája te┼╝ tak mam, ci─Ö┼╝ko mi tyle pi─ç, zauwa┼╝y┼éam, ┼╝e jak mam ko┼éo siebie wod─Ö to jeszcze ┼éykn─Ö od czasu do czasu, ale jak mam i┼Ť─ç sobie nala─ç czego┼Ť do picia to dopiero jak ju┼╝ mam pragnienie, tak to nie pami─Ötam­čĄĚÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

A w┼éa┼Ťnie, macie jakie┼Ť wie┼Ťci odno┼Ťnie pampers├│w, co si─Ö teraz poleca i sprawdza? Widz─Ö, ┼╝e pojawiaj─ů si─Ö teraz te r├│┼╝ne premium czy care czy co┼Ť tam takie niby bez chloru i mniej chemii, s┼éysza┼éam o bambiboo ┼╝e fajne takie naturalne bardziej. Wiecie ju┼╝ co┼Ť na ten temat?┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Kociara┬áu mnie jak na razie anemii brak i mam nadziej─Ö ┼╝e tak pozostanie ­čÖé

@Juka92┬áte┼╝ staram si─Ö te s┼éodycze zast─Öpowa─ç owocami, ci by nie je┼Ť─ç zbyt du┼╝o ciasteczek ­čśÇ nie zawsze to wychodzi, no ale z umiarem mo┼╝e nie zaszkodzi ­čÖł

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Katarzynaaja jestem po dw├│ch cesarkach i dwoje dzieci karmi┼éam piersi─ů. Zdaj─Ö sobie spraw─Ö, ┼╝e ka┼╝dy przypadek jest inny ale bardzo wa┼╝ne jest nastawienie mamy. Teraz te┼╝ czeka mnie cc i zak┼éadam, ┼╝e b─Öd─Ö karmi┼éa piersi─ů.┬áJa ju┼╝ na etapie umawiania terminu ci─Öcia b─Öd─Ö sygnalizowa─ç moje oczekiwania. Bardzo wa┼╝ne jest przystawienie malucha do piersi w ci─ůgu pierwszych 3 godzin od porodu. Przy znieczuleniu zewn─ůtrzoponowym jest to jak najbardziej mo┼╝liwe. Oczywi┼Ťcie, pod warunkiem, ┼╝e nie b─Ödzie ┼╝adnych komplikacji i po┼éo┼╝na pomo┼╝e przystawi─ç malucha.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Cze┼Ť─ç dziewczyny ­čÖé czyta┼éam w miar─Ö na bie┼╝─ůco Wasze wpisy ale dzi┼Ť postanowi┼éam wreszcie przy┼é─ůczy─ç si─Ö do forum.┬á

Obecnie mam sko┼äczony 24 t.c. I oczekuj─Ö ch┼éopczyka, z tego co czyta┼éam jak wi─Ökszo┼Ť─ç z Was ­čśë ch┼éopaki g├│r─ů!┬á ­čśä

Po niedzieli wybieram si─Ö na badanie krzywej cukrowej, cho─ç mia┼éam ju┼╝ i┼Ť─ç w tym tygodniu ale dopad┼é mnie masakryczny katar ­čśÉ­čĄž

A dzisiaj boli mnie w dole brzucha tak jak na okres  i kręgosłup też na dole. I nie wiem czy to kręgosłup promieniuje na brzuch czy odwrotnie. Miała któras z Was takie objawy?? 

Pozdrawiam ­čÖé

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Hej @Patrycja2701┬áWitamy w naszym gronie ­čÖé┬áA nawet nie wiem czy ch┼éopc├│w czy dziewczynek jest wi─Öcej. Ja bardziej patrze kt├│ra rodzi┼éa a kt├│ra jeszcze nie.┬á

B├│le brzucha mia┼éam do niedawna. Mo┼╝e nie jak na okres ale takie jak ci─ůgni─Öcie brzucha. Jakby m├│j organizm nie ogarnia┼é takiego ci─Ö┼╝aru a sk├│ra by┼éa za ma┼éa. Nie mi┼ée uczucie. Na razie nic nam si─Ö nie dzieje poza tym, ┼╝e m┼éody ma chyba ADHD.┬á

@elvi┬á@Magdalena.B┬ámam nadziej─Ö ┼╝e uda mi si─Ö karmi─ç. Mo┼╝e powiem tak: Jak sie uda to super. Jak nie to trudno. Nie chce si─Ö nastawia─ç ┼╝e b─Ödzie tak czy inaczej. To m├│j pierwszy por├│d dlatego nie wiem jak to wygl─ůda jak nie mog─Ö podnie┼Ť─ç si─Ö po cesarce a ju┼╝ trzeba karmi─ç... AAAAAA. Masakra.

W pi─ůtek przychodzi ju┼╝ do nas Pani po┼éo┼╝na. Mam nadziej─Ö, ┼╝e nam troche poopowiada. Nie chce szuka─ç informacji gdzie popadnie. Raz zacz─Öli┼Ťmy ogl─ůda─ç film jak wygl─ůda cesarka ­čś«┬áPo tym ju┼╝ nic nie chce ogl─ůda─ç. Co ma by─ç to b─Ödzie. I mo┼╝e m┼éody nie b─Ödzie spa─ç. Niech sprawdzi czy z nim wszystko ok ­čśä┬áCzasem patrz─ůc na m├│j brzuch mam przera┼╝enie w oczach, ┼╝e mo┼╝na wa┼╝y─ç kilo i mie─ç tyle si┼éy ­čś«

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Patrycja2701┬áhej, fajnie, ┼╝e do┼é─ůczy┼éa┼Ť. Jednak niestety nie pomog─Ö z dolegliwo┼Ťciami, bo na szcz─Ö┼Ťcie aktualnie nic mnie jeszcze nie spotka┼éo.┬á

@Katarzynaa┬áz takim nastawieniem, ┼╝e jak si─Ö nie uda to te┼╝ si─Ö nic nie stanie, to jak najbardziej, bo pewnie nie ma nic gorszego ni┼╝ frustracja i obwinianie si─Ö, tak┼╝e super, na luzie i zobaczymy co b─Ödzie. Mam natomiast dobry przyk┼éad kole┼╝anki, kt├│ra urodzi┼éa przez cc wcze┼Ťniaka w 28 tygodniu i le┼╝a┼é biedak w inkubatorze ponad miesi─ůc, a ona i tak zachowa┼éa laktacj─Ö i przynosi┼éa mleko do szpitala, a potem nadal musia┼éa odci─ůga─ç a┼╝ do sko┼äczenia p├│┼é roku, bo wcze┼Ťniej ma┼éy nie dawa┼é rady sam wyssa─ç pokarmu, tak┼╝e jak si─Ö chce to jest to mo┼╝liwe. I teraz w drugiej ci─ů┼╝y zdecydowa┼éa si─Ö i tak na cesark─Ö czyli mo┼╝e nie taki diabe┼é straszny­čśë

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
24 minuty temu, Katarzynaa napisał:

Hej @Patrycja2701┬áWitamy w naszym gronie ­čÖé┬áA nawet nie wiem czy ch┼éopc├│w czy dziewczynek jest wi─Öcej. Ja bardziej patrze kt├│ra rodzi┼éa a kt├│ra jeszcze nie.┬á

B├│le brzucha mia┼éam do niedawna. Mo┼╝e nie jak na okres ale takie jak ci─ůgni─Öcie brzucha. Jakby m├│j organizm nie ogarnia┼é takiego ci─Ö┼╝aru a sk├│ra by┼éa za ma┼éa. Nie mi┼ée uczucie. Na razie nic nam si─Ö nie dzieje poza tym, ┼╝e m┼éody ma chyba ADHD.┬á

To ja do tej pory nie mia┼éam ┼╝adnych takich odczu─ç; dzisiaj drugi raz tak mam i p├│┼étora tygodnia temu. Takie uczucie jakbym mia┼éa miesi─ůczk─Ö bo wtedy te┼╝ mnie i kr─Ögos┼éup zawsze bola┼é ­čśÉ

Ooo to ruchliwe dzieci─ůtko ­čśâ moje to tak r├│┼╝nie, dzisiaj┬á np si─Ö pr├│┼╝niaczy┼é, dopiero teraz daje zna─ç o sobie ­čśë Na razie jest w poprzek u┼éo┼╝ony to czuje takie ruchy na bokach brzucha.

Co do po┼éo┼╝nej - mam zamiar rodzi─ç w szpitalu oddalonym od mojego miejsca zamieszkania o ok. 50 km, a nie w miejscowym.┬á Lekarz prowadz─ůcy kaza┼é mi zg┼éosi─ç w swojej przychodni ┼╝e jestem w ci─ů┼╝y i ┼╝eby mi przyznali po┼éo┼╝na ┼Ťrodowiskowa? Wiecie mo┼╝e o co chodzi? Jak si─Ö wychoruje to musz─Ö tam zajrze─ç i mo┼╝e co┼Ť si─Ö dowiem, to moja pierwsza ci─ů┼╝a i nie bardzo to wszystko ogarniam... ­čśë

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Patrycja2701┬áwitaj w naszym gronie ­čśŐ co do b├│lu to ja mia┼éam tak tylko na pocz─ůtku, ostatnio czasami brzuch mi twardnieje i raczej czuj─Ö w┼éa┼Ťnie takie ci─ůgni─Öcie jak pisze @Katarzynaa

Co do po┼éo┼╝nej to musisz sobie wybra─ç po┼éo┼╝n─ů kt├│ra b─Ödzie do was przychodzi┼éa na wizyty po porodzie, jak ju┼╝ wr├│cicie do domku. W przychodni zapewne masz jak─ů┼Ť przydzielon─ů bo ka┼╝da kobieta ma, tylko ┼╝eby zg┼éosi─ç ┼╝e jeste┼Ť w ci─ů┼╝y. Ja akurat zapisa┼éam si─Ö do polecanej u nas szko┼éy rodzenia i zmieni┼éam sobie po┼éo┼╝n─ů z mojej przychodni na t─ů ze szko┼éy, bo tutaj to ani ┼╝adnych opinii ani nic o tej kt├│r─ů mia┼éam z g├│ry przydzielon─ů ­čĄĚÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç obrazk├│w. Dodaj lub za┼é─ůcz obrazki z adresu URL.

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...