Skocz do zawartości

Czerwcówki 2021🤰 | Forum o ciąży


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

@paula22 a wyobraź sobie, że ja przez święta miałam najlepsze cukry w historii 😆 jadłam wszystkie mięska, sałatki, jajka, rano tylko trochę chleba, potem już bez, no i oczywiście bez ciast, ale taka byłam w szoku, że po jedzeniu 90-100 i mam w końcu na siebie patent, kolacja bez pieczywa i w ogóle węglowodanów, same warzywa, jajka albo mięsko, wędlina i przed samym spaniem jakieś tylko warzywo i rano 86-89🥰

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
14 minut temu, Magdalena.B napisał:

@paula22 a wyobraź sobie, że ja przez święta miałam najlepsze cukry w historii 😆 jadłam wszystkie mięska, sałatki, jajka, rano tylko trochę chleba, potem już bez, no i oczywiście bez ciast, ale taka byłam w szoku, że po jedzeniu 90-100 i mam w końcu na siebie patent, kolacja bez pieczywa i w ogóle węglowodanów, same warzywa, jajka albo mięsko, wędlina i przed samym spaniem jakieś tylko warzywo i rano 86-89🥰

Musisz uważać bo przy niedozwolonych rzeczach cukier nie wybija po 1 h tylko wcześniej. Ja jadłam tylko dozwolone i mi 2 dni skoczyło naczczo 91 i 94 . Słyszałam że sporo dziewczyn tak ma i później cukry szaleją . Dziś podwyzsze dawkę insuliny na noc i zobaczymy jutro  rano . Kupiłam już mój chlebek . Co ile masz wizytę u diabetologa? Ja co 3 tygodnie ale ostatnio zapomniałam się zarejestrować jak byłam i zadzwonię żeby zapisać się na teleporade . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociara zaskakująco muszę przyznać. 🤭 Najpierw miałam usg trzeciego trymestru, lekarz starał się obejrzeć wszystko dokładnie, jednak u mnie widoczność utrudnia badanie... Ale serduszko, narządy w brzuszku, rączki, nóżki, główką... wszystko ok. Po troszku próbował zobaczyć buźkę i na raty się udało. Najpierw nosek, prawe oczko, potem dziurki w nosku i wargi, uszko, paluszki u dłoni przy buźce i drugie oczko. 🤦‍♀️Generalnie wszystko ok. Genetycznie duża głowa, bo i ja I mąż mamy większe, ale wszystko w normie. Waga 1533g.  I teraz zwrot akcji. 2 godziny później jestem u prowadzącego, na co on mówi, że waga to 1850g, głowa I brzuszek wskazują na 32 tydzień, więc 2 tygodnie starsze dzieciątko. Mierzył 3 razy i za każdym razem tak samo. 😅 Nie powiedziałam mu, że byłam dziś na prenatalnych, bo w ogóle by mnie zbył, a nie doszły moje wyniki, na których mu zależało, więc nie było o czym gadać. 🤫

Mam przyjść za 2 tygodnie i zobaczymy wtedy co pokażą parametry. Do tego dostałam kolejne skierowanie do laboratorium, ale mówi, że pośpiechu nie ma, więc nie muszę mieć na następną wizytę. 

Tak Wam zazdrościłam 3D i niestety to mi pozostanie, bo mały nie chciał się kompletnie pokazać na usg. Lekarz próbował 3 razy, co jakiś czas, ale nic z tego. 🤷‍♀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
5 minut temu, Klaudiuszka4 napisał:

@Kociara zaskakująco muszę przyznać. 🤭 Najpierw miałam usg trzeciego trymestru, lekarz starał się obejrzeć wszystko dokładnie, jednak u mnie widoczność utrudnia badanie... Ale serduszko, narządy w brzuszku, rączki, nóżki, główką... wszystko ok. Po troszku próbował zobaczyć buźkę i na raty się udało. Najpierw nosek, prawe oczko, potem dziurki w nosku i wargi, uszko, paluszki u dłoni przy buźce i drugie oczko. 🤦‍♀️Generalnie wszystko ok. Genetycznie duża głowa, bo i ja I mąż mamy większe, ale wszystko w normie. Waga 1533g.  I teraz zwrot akcji. 2 godziny później jestem u prowadzącego, na co on mówi, że waga to 1850g, głowa I brzuszek wskazują na 32 tydzień, więc 2 tygodnie starsze dzieciątko. Mierzył 3 razy i za każdym razem tak samo. 😅 Nie powiedziałam mu, że byłam dziś na prenatalnych, bo w ogóle by mnie zbył, a nie doszły moje wyniki, na których mu zależało, więc nie było o czym gadać. 🤫

Mam przyjść za 2 tygodnie i zobaczymy wtedy co pokażą parametry. Do tego dostałam kolejne skierowanie do laboratorium, ale mówi, że pośpiechu nie ma, więc nie muszę mieć na następną wizytę. 

Tak Wam zazdrościłam 3D i niestety to mi pozostanie, bo mały nie chciał się kompletnie pokazać na usg. Lekarz próbował 3 razy, co jakiś czas, ale nic z tego. 🤷‍♀️

U mnie identycznie 😔niestety mała jest tak ułożona że 3/4d nic nie pokaże . Dobrze że wszystko w porządku . Jeśli chodzi o wagę zapewne wyszła różną bo na na różnym USG . A USG  z pomiarów wylicza samo wagę 😉 co lekarz i inny aparat USG u każdej z nas byłoby inaczej w pomiarach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam co piszecie o tych kąpielach w szpitalu...i nie wiem czy to kwestia tego że ostatnio rodziłam 10 lat temu, czy tego że w każdym szpitalu jest inaczej... Bo u nas to położna przychodzi codziennie rano i przy Tobie w pokoju myje dziecko i przebiera... Nawet nie pytają czy chcesz by było kąpane czy nie.. Po prostu tak robią... I dziecko jest myte w szpitalnych środkach... Tak samo szpitalne ma ubranka i pampersy.. Ja ze sobą biorę tylko husteczki nawilżone.. A co do majtek, to nie każą zakładać w ogóle po porodzie... Podkłady też zapewnia szpital... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paula22 bardzo możliwe, ale lekarz, który badał mnie wcześniej (usg III trymestru) ma dobry sprzęt, bo robi prenatalne z możliwością 3/4d, więc raczej bym mu wierzyła. U prowadzącego to nie dam ręki sobie uciąć. 🙈

@Ewelinaaa31 mam to samo doświadczenie, ale rodziłam w 2013. Dziecko urodzone w piątek wieczorem. Pierwsza kąpiel bodajże w niedzielę, przez położną w wiadereczku i ze swoimi kosmetykami. Majty, podkłady dla mnie zapewniał szpital, choć miałam swoje. Mi tylko przywozili mniejsze pampersy dla małej, bo chusteczki też miałam.. Dziecko w ciuszkach szpitalnych przez cały pobyt. Ale może coś się zmieniło... A z drugiej strony uważam, że co szpital to szpital, każdy ma swoje jakieś podejście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

@Ewelinaaa31 no właśnie co szpital to inaczej . Teraz warto się dowiedzieć jak jest w szpitalu w którym chce się rodzić  niektóre szpitale nie zapewniają nic ze względu na covid w innych zaś nie tolerują  nic z poza szpitala przez covid 🙄bądź tu mądrym 

@Klaudiuszka4 miałam identyczne przy połòwkowym u tego co chodziłam tylko na prenatalne inaczej a u mojego inaczej 🙄Bardziej wierzyłam temu lekarzowi od prenatalnych bo miał dużo lepsze i nowsze USG . Teraz to już mój lekarz prowadzący 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magdalena.B dzięki, zaraz wrzucę do koszyka 🙂

@paula22 super brzuszek 😍 

@Klaudiuszka4 super, że u bobaska wszystko ok ☺️ co do różnych wymiarów to wydaje mi się, że przez większą główkę inaczej wyliczyło wagę. Mój prowadzący też nic nie mówi, że Kaja za duża a prywatnie inny dr wytłumaczył mi, że mała ma okrągła główkę i dlatego USG wylicza, że jest większa i starsza. 

 

U nas 5lat temu codziennie myły wszystkie dzieci, teraz inny szpital, zobaczymy 🙃

 

Jutro mam wizytę, bardzo się stresuję, przeczyszczenie mam co chwilę 🥴 jeszcze muszę zupę na jutro ugotować bo znając mnie wrócę z bólem głowy a chłopy będą chcieli coś zjeść.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klaudiuszka4 @paula22 u nas to samo ostatnio było na 3d/4d. Jedyne co widać na najlepszym zdjęciu jakie udało się doktorce wydrukować to nosek, a tak to się Franio pozasłaniał rączkami, a nawet stópkę miał przy twarzy i koniec, nie było oglądania 😄

To prawda, że co szpital to inaczej. Nie wiem jak to jest z kąpielami, ale u mnie jeśli chodzi o ubranka to czytałam na stronie szpitala i położna mówiła że najlepiej nic ze sobą nie brać, bo w szpitalu są ubranka, a po co później zabierać zarazki do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paula22 Też nie jadłam tego czego się nie powinno, własne pieczone mięsa, jajka, sałatki warzywne wg mnie są ok, jedyne co to majonez ale on sam w sobie cukru nie podniesie tylko utrzyma podniesiony jak już, żadnych słodyczy, ani soków owocowych itd. i od trzech dni mam najpiękniejsze cukry, sprawdza mi się widzę niejedzenie pieczywa tak po 18 powiedzmy. Pierwszą wizytę miałam w poradni, a potem po tygodniu i po dwóch telefoniczne, teraz kolejna za dwa tygodnie też już tele. 

 

@Ewelinaaa31 jeśli powiesz, że nie chcesz nikt Ci na siłę dziecka nie wykąpie. Co do ciuszków i kosmetyków tak samo, jeśli powiesz, że zależy Ci na własnych to przecież na siłę chyba nic nie zrobią... Przynajmniej taką mam nadzieję 😉 ale z tego co słyszę bardzo odchodzą w szpitalach od kąpieli, więc oby tak było.

 

@Kociara ach mam nadzieję, że Ci się spodoba 😊 ja się wykąpałam w tym mydełku i twarz kremikiem wysmarowałam i fajne wrażenia, oby i u Ciebie tak było, ale to musimy poczekać na młode co by ostatecznie ocenić 😅 daj znać jak po wizycie. 

@Polcia27 niby z tymi zarazami racja, ale swoje koszule i tak chyba zabiorę najwyżej wygotuję w pralce😆

 

Ja idę za dwa tygodnie na prenatalne i już tak się nie mogę doczekać, ale jak czytam, ze u Was się poukrywały maleństwa to się chociaż nie nastawiam już aż tak mocno na buźkę, ważne żeby była zdrowa, a i tak miałam szczęście na połówkowych, bo pięknie się dała pooglądać i mam zdjęcia i filmiki, więc jakoś przeżyję jak teraz się schowa😊

 

A powiedzcie, bo przez święta mam taki rozłam informacji, że padam🙈 temat spania i pobytu w szpitalu - pozawijane w beciki-rożki? Czy tylko tam body, czy koszulka i pajacyk i na to kocyk ewentualnie cienki otulacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polcia27 mi położna powiedziała, że jak chce to mogę wziąć swoje ciuszki dla dziecka ale wtedy trzeba pilnować bo czasem wezmą je jako szpitalne więc ja wezmę w razie W w torbę ale raczej nie będę używać. 

@Magdalena.B u nas piguły owijaly w szpitalne rożki jeszcze 5lat temu.

 

Ja po intensywnym dniu padam na pysk, miałam jeszcze do położnej dzwonić ale nawet nie mam sił siedzieć. 

Na wizycie ok, rozwarcie zniknęło, szyjka długa jak na 30tc bo ma 3,3cm. Choć ostatnio miała więcej. Nie muszę już brać luteiny 😁 jestem przeszczęśliwa bo nie lubię spać w majtkach 😎

Malutka, cała i zdrowa i ma już 1700g 

Dostałam skierowanie na ostatnie badanie morfologii - jak mi to położna powiedziała to jakby piorun we mnie strzelił, uświadomiła mi tymi słowami jak mało zostało. A ja nie chcę jeszcze rodzić 😭 nie jestem gotowa. Chałupa w rozsypce, komody nawet nie mam bo nie mam czasu iść i zobaczyć. Macie jakieś sprawdzone? Chciałabym wysoka, żeby się nie schylać, min 95cm.

 

A byłam w Sinsay i się zawiodłam, sądziłam że tam dostanę czapeczki i malutkie skarpetki a okazało się, że czapeczki od 3msc a skarpetki jak były małe to szerokie. Dla chłopca mieli super czapkę+chustę z logiem i napisem Batmana 😍 za 18zl, wzięłam dla siostrzeńca tak mi się spodobało 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kociara ja wzięłam malm z ikei 100 cm cztery szuflady. Podoba mi się, wygodnie się otwiera i tak jak właśnie mówisz nie trzeba się schylać 😉 dobrze, że mała zdrowo rośnie 🥰 i też trochę mam wrażenie, że jakoś za szybko zleciało 🙈 co do skarpetek i czapek nie pomogę, bo dostałam, ale w sumie takich maleńkich to za wiele nie mam, więc też się chętnie dowiem gdzie szukać, może h&m, reserved? W pepco też nie wiem czy mają takie malizny. A może gdzieś na necie jeszcze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magdalena.B kupiłam od tego sprzedawcy na Allegro czapeczki dla synka. Mogę polecić, dobra bawełna, po praniu nie straciły kształtu. 

Widzę, że wszystkie już ostro szykujemy się na przywitanie dzieciaczków 😊

Ja nie mam jeszcze tylko wanienki i dla siebie kupiłam tylko 2 koszule do karmienia. Tak sobie myślę czy nie dokupić jeszcze jednej albo dwóch... ile bierzecie koszul do szpitala? W domu zdecydowanie wolę spać w pidżamie, za koszulami nie przepadam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elvi o super, dziękuję bardzo za informację, chyba się nie oprę, te uszy i wzory są cudne🥰 ja mam w sumie cztery koszule, dwie takie stricte do porodu i karmienia, a dwie takie na kopertę i z takim panelem, że tylko pierś się wystawia i nie wiem, chyba wezmę je wszystkie 🙈 i tak przygotowania ostro do przodu, udało mi się znaleźć położną patronażową po porodzie i bardzo się cieszę, bo prowadzi  stacjonarnie szkołę rodzenia, więc uda mi się załapać, a już myślałam, że nic z tego albo tylko online mi pozostało. Ugadałam się też z położną do porodu i jakoś taka spokojniejsza jestem😊 ale jeszcze dużo przede mną prania i prasowania, myślę czego jeszcze mi brakuje... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mialam wizytę u gin, końcówka 31 tyg i bobas ma już 1919 g. ☺️ Spory mi się wydaje a tu jeszcze 2 miesiące 😱

 

Okazuje się że trochę skróciła mi się szyjka macicy na 37mm. A właśnie tak mnie ten brzuch bolal w sobotę i niedzielę, chyba przegięłam z robotą na święta i teraz takie skutki. A jeszcze pokazały się malutkie kropelki krwi do tego. W sumie to nie wiadomo z czego bo powiedział że albo od tego skracania szyjki  albo z przemęczenia albo infekcja dróg moczowych.  No i przepisał mi teraz  globulki na 6 dni, obserwować i nie przemęczać się. 

Na następną wizytę zlecił różne badania powtórzyć, które robiłam na początku ciąży. 

A jak u Was z tą szyjką macicy? Bo u mnie do tej pory wszystko super, długa twarda zamknięta a dzis mnie postraszył że trochę za wcześnie zaczęła się skracać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Polcia27 napisał:

@Patrycja2701 hmm... moja gin powiedziała że u mnie z szyjką wszystko ok, a z tego co pamiętam mówiła że ma 3 cm 🤔 stwierdziła że jakby miała 1.5 cm to trzeba by było się martwić 😀 

@Polcia27No to ja nie wiem czo on tak straszy ze się skraca 🤷😉 na poprzedniej miałam  chyba 4 cm i było super a skróciła się o zaledwie 3 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patrycja2701 napisał:

@Polcia27No to ja nie wiem czo on tak straszy ze się skraca 🤷😉 na poprzedniej miałam  chyba 4 cm i było super a skróciła się o zaledwie 3 mm

Moja szyjka ma obecnie 3cm. Skróciła mi się o 1cm w 24tc wtedy się przejęłam bardzo i dostałam luteinę i nakaz oszczędnego trybu życia.

 

teraz lekarz zapowiedział ze na wizycie w 32 tc będziemy luteinę odstawiać bo już teraz może się skracać. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mamacita87 napisał:

Moja szyjka ma obecnie 3cm. Skróciła mi się o 1cm w 24tc wtedy się przejęłam bardzo i dostałam luteinę i nakaz oszczędnego trybu życia.

 

teraz lekarz zapowiedział ze na wizycie w 32 tc będziemy luteinę odstawiać bo już teraz może się skracać. 
 

 

@Mamacita87ja brałam przez  ponad miesiąc luteinę odkąd trafiłam na patologie ciąży też z takim mikro plamieniem, aż do tego tygodnia stopniowo odstawialam. No i teraz już nie kazał mi brać tylko przepisał mi Pimafucin na 6 dni.

Teraz to już sobie postanowiłam, że zacznę więcej odpoczywać. Ale drażni mnie jak w domu jest coś  nieposprzątane, albo zrobione nie tak jakbym chciała bo sama od razu bym się wzięła do roboty 😉😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patrycja2701 napisał:

@Mamacita87ja brałam przez  ponad miesiąc luteinę odkąd trafiłam na patologie ciąży też z takim mikro plamieniem, aż do tego tygodnia stopniowo odstawialam. No i teraz już nie kazał mi brać tylko przepisał mi Pimafucin na 6 dni.

Teraz to już sobie postanowiłam, że zacznę więcej odpoczywać. Ale drażni mnie jak w domu jest coś  nieposprzątane, albo zrobione nie tak jakbym chciała bo sama od razu bym się wzięła do roboty 😉😄

 

2 godziny temu, Patrycja2701 napisał:

@Mamacita87ja brałam przez  ponad miesiąc luteinę odkąd trafiłam na patologie ciąży też z takim mikro plamieniem, aż do tego tygodnia stopniowo odstawialam. No i teraz już nie kazał mi brać tylko przepisał mi Pimafucin na 6 dni.

Teraz to już sobie postanowiłam, że zacznę więcej odpoczywać. Ale drażni mnie jak w domu jest coś  nieposprzątane, albo zrobione nie tak jakbym chciała bo sama od razu bym się wzięła do roboty 😉😄

@Patrycja2701 ja to doskonale rozumiem, ciężko prowadzić ten oszczędny tryb życia, ja mam córkę która ma 14 miesięcy to pracy mam sporo, ale gdy tylko mogę odpoczywam i już powoli odliczam do końca. Mój lekarz to bierze na chłodno i zawsze uspokaja że tez ważne jest że szyjka twarda i zamknięta :). Trzymam kciuki żeby wytrzymały do terminu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...