Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
A ja dziś jestem w dobrym humorze pomimo pobudki o 6:30 🙂 Zrobiłam żurek, to zawsze dobrze robi na poprawę nastroju, wsunęliśmy już ze Stasiem po miseczce 🙂

Jestem w ogóle zachwycona jak mi dziecko dorośleje z dnia na dzień. Ostatnio ma fazę na wkładanie, budowanie, porządkowanie. Wkłada do szafy to co wyjmę, pokazuje że szafka jest niedomknięta i chce żeby ją zamykać, oddaje mi różne rzeczy do odłożenia na miejsce. Wczoraj strasznie chciał dostać słoik, ale daliśmy mu przykrywkę. Był protest ale m się skapnął że Stasiek chce zakręcać ten słoik. No i spędziliśmy prawie godzinę na odkręcaniu i zakręcaniu 😉 Reaguje już też inaczej na to jak mu się coś odbiera bo to nie jego zabawka. Tzn. protest jest wtedy kiedy się po prostu odbiera żeby odebrać ale jeśli się mówi że trzeba odłożyć na miejsce i na jego oczach odkłada (albo nawet z nim na rękach), jest już pełna zgoda 😉 Mniej trzeba też z nim walczyć przy ubieraniu, sam podaje nogi, ręce, nawet przy zmianie pieluchy już jest mniejszy ryk. Normalnie, dziewczyny, chyba się zaczyna najbardziej fascynujący czas życia naszych maluchów jak już coraz bardziej będzie się dawało z nimi dogadać 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Na szczęście pani była tak miła, że wymieniła mi na inna wędlinkę 🙂 🙂

Olusia - z tą lodówką to uważajcie, bo były szwagier R też ma małą kuchnię, i uparł się na dużą lodówkę, i tym oto sposobem mają ją w dużym pokoju!! 😁

Ania - doskonale cię rozumiem 🙂 Jakbym czytała o Franku 🙂 Też uwielbia wkładać, zakręcać słoiki, chować wszystko do szafek, podawać mi, odnosić 🙂 Nawet odkurzamy razem i podłogi myjemy, a Franek to nawet kurze wyciera 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania - też uwielbiam żurek 🙂
My dzisiaj na obiad mieliśmy krupnik z kaszy. Wyszedł rewelacyjny - mnóstwo warzyw, mój ulubiony seler młody z nacią, a i skusiłam się dzisiaj na rynku na lubczyk i też dodałam do zupy.
Franek zjadł 2 mieseczki, a teraz 3 słoiczki zagotowuję mu z tą zupką, żeby miał na później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lusia wlasnie sie tez tak smieje, ze jak kupi ta lodowke to albo bedziemy musieli zmienic mieszkanie na takie z wieksza kuchnia albo bedziemy miec lodowe w salonie :/ Bo zmiescic sie zmiesci ale po co miec ciasno?? ehh nie wytlumaczysz, dla niego jedyny argument to jest to, ze sie zmiesci i tyle 😉

Ehh ale mala na ne zeby tyle kup produkuje, ze masakra, conajmniej 3 dziennie a zawsze byla tylko 1.


Ehh sie wkurzylam:/ przyszedl nam rachunek za mieszkanie za 2010, ze mamy niedoplate za 2 poprzednie mieszkania.Najlepsze jest to, ze w jednym mieszkalismy do lipca a od lipca mieszka nasz znajomy i on tez dostal rachunek i oboje musimy nadplacic za zimna wode od stycznia do grudnia czyli koles dostanie kase podwojnie:/
A z drugiego mieszkania dostalismy praktycznie za wszystko tzn smieci, sprzatanie klatki,wode i prad gdzie normalnie placimy czynsz plus media czy jak to sie nazywa stala kwote bo nie ma licznikow wiec nie wiem skad koles sobie ta niedoplate wyciagnal.W dodatku pojechal sobie na urlop i nie ma jak isc zeby sie wyklocic:/ A w sumie sie uzbieralo 370 euro za 5 miesiecy! ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ann zgadzam sie z toba, nasze maluchy robia sie coraz bardziej kumate.Gabi dzisiaj sie kłóciła z tatusiem, oczywiście po swojemu hehe.Wczoraj byla u mnie moja przyjaciołka no i robiłam jej paznokcie u nóg, skórki i malowanko.Mała stalą w swoim łóżeczko i intensywnie sie przyglądała co ja robie cioci i po chwili wyciągnęła przez szczebelek swoja goła nogę, położyła sobie ja na kanapę kolo nas i pokazała na nia paluszkiem i oczywiście sie tak uśmiałyśmy ze mala tez chce lakier na paznokcie 😁 😁 😁
Gabi chodzi juz na calego, wreszcie sie przełamała bo tak były tylko max 4 kroki samemu albo pelen marsz z palcem.
Edytko, wczoraj maluchy jadły wafelki i w pewnej chwili Gabi podeszła do Frania i mu zabrała jego wafelek..Franek popatrzył i sie popłakał a ta sobie go skubie. Po chwili kiedy juz go odzyskała sam podszedl do Gabi i jej oddal dobrowolnie resztkę swojego wafelka..to sie nazywa maly dżentelmen 😁 🤪
lusiu byłam w leclercu, aspencie ale nic specjalnego i duże rozmiary. Olusiu no muszę pojechać do Deichmanna i polukac 😁 dzięki dziewczynki
Olusiu, wiesz zawsze możesz przenieść meble z kuchni do pokoju i będzie miejsce na lodówkę...wiec mężuś będzie mial na swoje ze i tak sie zmieści 😁 🙃 Olusiu Gabi tez robi kupe na raty.... i przez to jej pipka czerwienieje bo nie zawsze szybko wyczuje ze cos w piluszce siedzi 😉
Amelio, gratki dla Haniutka.U nas mala nigdy nie chciała smoka.Jedynie mleko ssie ze smoczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
Dzisiaj u nas wietrznie bardzo było to na spacer nie szliśmy do parku tylko podjechałam autobusem i poszliśmy załatwić pewne sprawy, a powrotną drogę już piechotką szłam.
Nockę po tym wczorajszym szczepieniu miałam troszkę przerebere bo Lenka się budziła ze cztery razy w nocy, teraz ja już padam prawie na pyszczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olusia - teraz są modne eurokuchnie, więc nie szkodzi, że będziecie mieć lodówkę w salonie 😜 😁 😁
Franek też robi kupe na raty....i dzisiaj walnął niewiadomo kiedy, ani smrodku, ani nic...no i siurek czerwony i pupa, ale jak go kąpałam, to umyłam my siurka moim płynem do higieny intymnej 🙂

Monia - to jednak jedziesz?? Dzisiaj oglądałam pogodę, to niedziela i poniedziałek mają być upały, obys miała pogodę!!
A Gabi może podpatrzyła u Franka jak chodzi, i sama postanowiła że już czas najwyższy 🙂
Wogóle z tymi wafelkami to później się wymienili i Gabi jadłą Franiowego, a Franek jej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hheheheh miłość kwitnie 🤪 😁

Nooo nasze dzieciaczki coraz więcej pojmują 🙂 Już nie mogę się doczekać jak będę mogła sobie z Emi normalnie porozmawiać a ona mi odpowie 🤪 🤪 🤪

My mamy bardzo ambitny plan budowy domu 🤪 🤪 🤪 🤪 Teście zaproponowali nam kawałek swojej działki i po sprzedaży mieszkania (mamy M4) moglibyśmy postawić malutki domek zamiast kupować mniejsze mieszkanie (bo to był nasz pierwotny plan). Narazie robimy kalkulacje czy starczyłoby nam kasy, żebyśmy nie wkopali się w budowę i nie mieli potem funduszy na wykończenie domu...
Wiadomo, że ewentualnie z zewnątrz tylko ocieplilibyśmy dom aby zaoszczędzić na tynkowaniu a włożylibyśmy kasę w środek. Poza tym mieszkając przez ten czas budowy u teściów udałoby nam się jeszcze troszkę kasy odłożyć na wykończenia...

Ehhh tak bym chciała aby ten plan wypalił...chcemy mieć malutki domek, nie jakąś willę, więc może nam się uda. A zawsze to ciasny ale własny, a nie płacenie bezsensownych czynszów...

Nic, poczekamy zobaczymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edyta, fajnie miec maly domek.Nie mus byc wypasiony ale z wlasnym kawalkiem trawy i bez sasiadow z gory czy z boku 😉 A wykonczenie nie jest potrzebne od razu.
Tak samo zrobil moj kuzyn, wynajmowali mieszkanie, co miesiac ok 600 euro wiec woleli dolozyc 400 miesiecznie i sie wybudowac, fakt, ze kredyt trzeba splacac iles tam lat ale tak naprawde przez ten czas za wynajmowane mieszkanie tez by musieli placic.

A tez nie mysleliscie nad tym zeby wziac kredyt a mieszkanie zostawic tylko wynajmowac i wtedy co miesiac byscie mieli na rate a po skonczeniu splacania kredytu mieszkanie nadal by zarabialo...

My narazie kupilismy samochod za 20tys euro wiec budowac sie nie bedziemy ale tez sie nad tym zastanawialismy bo za te pieniadze, juz w stanie surowym zamknietym maly domek by byl.Ale tez nie jestesmy pewni czy bedziemy wracac do PL wiec narazie mamy samochod a za kilka lat zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To jest właśnie to, człowiek co miesiąc płaci krocie za czynsz plus media, a takto te pieniądze mogłyby iść na ratę kredytu...

Podwórko mielibyśmy malutkie, domek też skromny ale zawsze to dom a nie mieszkanie na drugim piętrze bez windy...

Od dwóch dni z mężem siedzimy do 1 w nocy i szukamy projektów małych domków 🤪 Teraz też sporo znalazłam...i jak tu się zdecydować 😉
Dziś M. zadzwonił do znajomego, który ma firmę budowlaną zapytać się ile taki przykładowy domek w stanie surowym by kosztował...bo musimy mieć szacunkową cenę aby wiedzieć, czy wogóle jest sens zaczynać cokolwiek...

Mój M. sam mógłby postawić dom, bo zna się na tym i budował dom z tatą ale chodzi głównie o czas 😉 Firma wiadomo zrobi to zdecydowanie szybciej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze a moj maly ma od poludnia goraczke nawet do 39 niewiem czy to zeby troche popuchniete sa,moze trzydniowka sama niewiem,dalam mu nurofen zobaczymy jaka bedzie noc niedawno zwymiotowal mi kaszka ehhh mowie wam.... W sumie to jego pierwsza taka wysoka goraczka,raz mial ale to po szczepieniu,i wiedzialam z czego,a teraz niewiadomo z czego.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej! IRKA- jak mały nie ma żadnych objawów infekcji to pewnie trzydniówka.

EDYTKA- zazdroszczę perspektywy posiadania własnego domku 🙂 Fajnie. My mamy mieszkanie plus kredyt 🤨 Oj nienawidzę płacenia tych rat,ale niestety coś za coś- mamy swoje nowe mieszkanko 😉

Powiem Wam,że jestem strasznie dumna z mojej córeczki 😎 Nie dość,że tak łatwo zrezygnowała ze smoczka, nie pije już z butli (tylko niekapek albo dzisiaj piła mleko bezpośrednio z kubka albo przez słomkę) to jeszcze jak chce kupkę to sama idzie do łazienki i pokazuje,że chce usiąść na nocniku 🤪
No i ma już dwóch adoratorów 🤪 Dwóch chłopców u niani (3-latki) prawie o nią walczą!He,he! Ale w końcu gwiazdy tak mają 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...