Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
eDYTKO SUPER SPRAWA Z TYM DOMKIEM. WYNAJEM MIESZKANIA OWSZEM ALE NAPEWNO NIE ZAPŁACI CI TO CALEJ RATKI, GÓRA POŁOWE. BO WIADOMO JAK KTOS WYNAJMUJE TO MUSI PRÓCZ WYNAJMU OPLACIC KOMORNE I RESZTE OPŁAT. WIESZ eMI ZAWSZE BEDZIE MIALA DOMKI PO RODZICACH I TESCIACH:d
MY TEZ CHCEMY SIE BUDOWAC I WZIAC KREDYT. ZAMIAST KOMORNEGO TO RATKE PLACIC, BO SAMO KOMORNE U NAS TO 599ZŁ I DO TEGO RESZTA OPŁAT A TEZ MAMY M4. MEZUS JUZ Z TESCIEM GARAZ POSTAWILI, DOKUMENTY ZALATWIONE, OGRODZENIE POSTAWIONE A BRAMA W TRAKCIE. CZRSC ROBIA SAMI BO JEDNAK SPORO MOZNA ZAOSZCZEDZIC JAK SIE SAMEMU ROBI.JEDNAK ROZUMIEM WAS ZE CHCECIE BY KTOS STAWIAL WAM DOMEK,SAMEMU TO BY BAERDZO DLUGO TRWALO.MY TEZ ZASTANAWIAMY SIE NAD TAKA OPCJA. mY KREDYT TO DOPIERO DOSTANIEMY JAK WROCE DO PRACY I POSPŁACAMY TO CO MAMY OBECNIE, A MAMY ZAMIAR WSZYSTKO POSPŁACAC PRZED CZASEM.tAK WIEC KOCHANA POWODZENIA, MY TEZ SZUKAMY PROJEKTOW CHOC JUZ WSTEPNIE MAMY COS WYBRANE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
WIESZ SADZE ZE KREDYT DOSTANIECIE,ZALEZY NA JAKA KWOTE.dOBRZE BY BYLO GDYBY TA DZIALKA BYLA NA WAS BO WTEDY MACIE WKLAD WLASNY A JAK NIE TO TRZEBA MIEC TROCHE GOTOWKI JAKO WKLAD WLASNY.TAK JEST PRZY KREDYTACH HIPOTECZNYCH.KOLEZANKA KUPOWALA MIESZKANIE TZA 150000ZL TO MUSIALA MIEC 10% WKLADU CZYLI 15 TYS ZL BY DAC TEJ KOBICIE CO OD NIEJ KUPOWALA I TO WSZYSTKO PRZY NOTARIUSZU JEEST ZALATWIANE. dO TEGO JESZCZE DOCHODZI KASA ZA ZALATWIANIE FORMALNOSCI,PAPIERKI ITP. kOCHANA DACIE RADE. WYKONCZENIE TO JUZ NAJMNIEJSZY PROBLEM BO TO MOZECIE SOBIE POWOLI ROBIC. mOZE BYC WYKONCZONY TYLKO JEDEN POKÓJ I NP KUCHNIA A RESZTA W SWOIM CZASIE BO NA TAKIE COS TO TEZ SPORO KASKI IDZIE,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
nocka przekichana cala noc mial 39,rano nie chcial zbytnio jesc wiec myslalam ze to gardlo no i zarejestrowalam sie w przychodni u rodzinnego,zajrzal w gardlo i czyste i mowi ze to wirusowe no i na tym koniec wiec ja do niego zeby go przebadal i ok a zapisal nam pulmeo idiota na goraczke,ale wykupilam bo zawsze sie przyda mowie wam masakra wiekszego konowala nie widzialam.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka,oj nam tez sie marzy domek nawet mamy juz upatrzony jaki bysmy chcieli ale coz poki co mozemy o budowie zapomniec i mowie do mojego ze zanim to nastapi to moze na dtej dzialce co mamy pouprawiamy kartofle co tak bedzie pusta stala hehehe oczywiscie zart...kurde jak dla mnie to budowa w naszej sytuacji nie reala ale kto wie moze kiedys kiedys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Amelko ale z Hani zdolna dziewczynka 🤪 Gratulacje 😘

Monia tak wchodziłam na swoje konto allegro i je konfigurowałam. W zakładce Płacę z allegro.
A co do domku to jednak będziemy sprzedawać mieszkanie, bo przy wynajmie nie wiadomo kiedy ktoś zrezygnuje a my zostanie z ratą...poza tym tak jak piszesz, aż tak dużo nie moglibyśmy krzyknąć za odstępne, bo u nas czynsz wynosi teraz 700zł 😲 😮 plus jeszcze gaz i prąd...

Kama u nas gdyby teściowie nie zaproponowali nam działki to budowa domu też byłaby nierealna,bo działki teraz strasznie są drogie...a tak jak sprzedamy mieszkanie to na malutki domek powinno starczyć 🙂
M. gadał z kolegą który ma firmę budowlaną i mówił, że zamkniemy się z całym domem pod meblowanie na 200 000...zależy jeszcze za ile udałoby się nam sprzedać mieszkanie...ale coś zawsze odłożymy jak będziemy mieszkać z teściami, poza tym najlepiej zrobić najważniejsze rzeczy, a reszta z czasem 🙂

Irciu biedny Kacpero...mam nadzieję,że to nic poważnego i gorączka minie 😘 😘 😘 😘 😘 😘
A lekarz....BRAK SŁÓW!!!!! Konował!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko, spokonie zmiescicie sie w tej sumie. powiedz mi tam w tych ustawieniach chca adres banku, jaki trzeba wpiac..główn siedzibe czy np oddzial gdzie sie konto zakładał? i jeszcze podac kod bic ? jest jakis jeden? bo pamietam ze ty tez masz bank ing. na necie znalazłam jakis kod bic: INGBPLPW tyle ze nie wiem czy dobry....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kochana ale ja nic takiego nie wpisywałam 😮

Podejrzewam, że trzeba podać adres siedziby banku. A ten kod...nigdy o takim nie słyszałam 😮
Ja uzupełniałam tylko podstawowe dane z tego co pamiętam, nie pytało nie o takie szczegóły...a potem jak ktoś zapłacił przez Płacę z allegro to wchodziłam na konto i tam jest wtedy taka opcja żeby wypłacić te pieniądze na swoje konto. Nacisnęłam i chyba na drugi dzień miałam kasę na koncie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kod BIC i Swift sa kodami do przelewow zagranicznych, BIc sie nie zmienia-jest caly czas ten sam w danym banku a Swift jest na poczatku PL i chyba dalej juz numer naszego konta.

edyta moja ciotka budowala sie jakis czas temu i za dom pod klucz z fajnym wypasem, nawet odkurzacz centralny maja 😉 garaz itd 200m2 bez garazu chyba i piwnicy i wynioslo ich to jakies 300tys no ale wiadomo, za 200 to mniejszy dom na pewno bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
EDYTKA- na pewno dacie radę! My mieszkamy w naszym mieszkaniu 3 lata i powiem Ci,że wciąż kilka rzeczy zostało do zrobienia 😲 Nie mieliśmy kasy żeby wszystko od razu zrobić i robiliśmy sobie wszystko powlutku i tak jest ok!

IRKA- stawiam,że na 99% Kacperek ma trzydniówki- czekaj teraz na wysypkę-pojawi się od 3-5 dni gorączki. A lekarz bez sensu dał pulneo- to jest lek wykrztuśny 😮

Wiecie co- mój synek ma takiego kolegę,który w wieku 6,5 lat waży 18,5 kg, ma ok 120cm. Jest tak przeraźliwie chudy,że jak dzisiaj zobaczyłam go w samych majtkach to mnie dosłownie zemdliło. Jego udo ma szerokość przedramienia Hani 🤪
Powiedziałam koleżance żeby trochę więcej w niego pakowała jedzenia, no i może żeby poszła diagnozować tą jego nedowagę. To mi powiedziała,że ona też była zawsze chuda. No i dodam jeszcze,że kumpela nie pozwala jeść synkowi np.: danonków (bo mają dużo cukru), bananów (bo oziębiają organizm) no i generalnie na wszystkie słodycze ma zakaz.
Masakra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to rzeczywiście Olusia niezły szczypior z Ciebie był 🤪
Mnie najbardziej rozwala podejście kumpeli,która tak strasznie ogranicza słodkie tak wychudzonemu dziecku. Moim zdaniem należy zachować złoty środek. Mój synek (młodszy od tego chudzielca o rok) jest chudzinką (25 centyl),a waży od kolegi 1 kg więcej a jest prawie 10cm niższy.Ciągle latam przy młodym z żarciem by w ciągu dnia dużo zjadł i za zjdzone ładnie jedzonko dostaje słodkie nagrody co jakiś czas.Gdyby był grubasem to bym tyle słodkiego nie dawała.
Wydaje mi się,że z Hanią będę mieć odwrotny problem-ona chce zjadać wszystko co widzi! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olusiu my planujemy domek ok 90m2 więc mnie teraz bardzo pocieszyłaś!!!!!! 🤪 🤪 🤪 🤪 To w takim razie bez probemu powinna nam ta kasa starczyć 🤪

Amelko co za dziwna kobieta 😮 Wiadomo, że nie należy pchać w dziecko samych śmieci w postaci słodyczy ale odrobina słodkiego jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a nawet jest wręcz wskazana!!! A o bananach, które wyziębają organizm pierwsze słyszę 😮 😲 Jakaś fanatyczka z niej jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja ciotka dzieciom jedzenia nie wmuszala, kiedy obiad stal na stole a jedna corka tylko podziubala a druga zjadla to od razu uprzedzala, ze jak nie zjedza nie bedzie slodyczy.Dziewczyny sa juz duze bo 10 i 12 lat i do tej pory ani nie szaleja ze slodyczami ani nic. NO i najwazniejsze, ze wiedza, ze jak mama powie, ze nie ma to nie ma 😉

JA zauwazylam, ze Victoria by jadla wszystko tylko nie to co ma na talerzu 😉 Jak ja jem kanapke to mi zabiera, naloze jej obiad do talerzyka to rozrzuca po pokoju i przychodzi do nas i nam wyjada z talerzy to samo 😉 Ehh chcialabym moc juz jej dawac normalne jedzenie ale nie zawsze to przechodzi, tym bardziej, ze znowu nam alergia wyskakuje...Narazie czesciej je sloiczki od 8miesiaca niz normalne jedzenie:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mikul non stop woła jeść nie wiem juz czasem czy on głodny czy taki łakomy,posiłki już je wielodaniowe bo jedną rzeczą sie nie naje, ostatnio zjadł swoją kaszke ale widział ze tatuś je chleb i szybko zwinął mu ze stołu gdy ten go tam położył taki kradziony z masłem smakował wyśmienicie, nie wiem już co mam mu dawać żeby się w końcu najadł on potrafi zrobić stać w kuchni robi się czerwony i nawet jak nie jest mocno głodny to i tak woła jedzenia, kurcze boję się trochę że będzie miał nadwagę ale co ja mam mu nie dać jak on ryczy,taki mam problemik poradźcie coś... niby dobrze ma apetyt ale ......nie wiem już sama....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Irka - mam nadzieję, że u was wszystko ok, też stawiam na trzydniówkę...a lekarz to szkoda gadać. Tym bardziej, że ma takie podejście jeśli chodzi o zdrowie dziecka!!!

Amelia - gratulacje dla Hani, dzielna dziewczynka, nasza przodowniczka 😁 😜

A ta dziewczyna, co twierdzi, że banany wyziębiają, to jakaś jebnięta za przeproszeniem.....

Dziewczyny, co do budowy domku, i kwestii finansowych, to trzeba wszystkie za i przeciw rozstrzygnąć, żeby nie wkopać sie, i wybrać najmniejsze zło.
Ja osobiście nie sprzedawałąbym mieszkania, bo po pierwsze, nawet jeśli Emi będzie miała domek po rodzicach i dziadkach, to trzeba wziąć pod uwagę to, że np. Edytka lub jej mąż mają rodzeństwo, które będzie dziedziczyć, i pieniążki z domu pójdą do podziału, i tak naprawdę niewiele może zostać, a zanim będzie dziedziczyć po rodzicach, to będzie juz 20 - kilkulatką, która będzie może potrzebowała lokum, i być może sama będzie musiała płacić ciężkie pieniądze za wynajem.
Może to odległa przyszłość, ale trzeba w tej chwili o niej pomyśleć, kiedy wykonuje się kroki, mające wpływ na tą przyszłość.

Ja też chciałabym mieć domek, co prawda rodzice R mają, i on jest jedynym spadkobiercą, ale jakoś szczególnie mi na tym nie zależy. Poza tym i tak byśmy go sprzedali, bo on kompletnie nie nadaje sie do zamieszkania z dzieckiem, chociażby przez schody, które są bardzo niebezpieczne, a nie ma zabardzo miejsca na przebudowę, poza tym salon jest za mały i bardzo mało funkcjonalny 🙂
A jeśli chodzi o wykańczanie, to idzie w to najwięcej ,kasy!! I to jest tak, że jak na początku od razu nie zrobi się wszystkiego albo znacznej części, to późńiej jest bardzo trudno.
My tak z mieszkaniem naszym zrobiliśmy - nie było kasy żeby wszystko fajnie porobić, i tak już zostało, że część rzeczy jest niedokończonych 😞


Wczoraj byliśmy u mojego taty na urodzinach 🙂 Było wesoło, pojedliśmy, jak wracaliśmy to Franek siedział u nas na kolanach w autobusie i był przeszczęśliwy, bo zawsze w wózku jeździł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kkkkoralik napisał(a):
Mikul non stop woła jeść nie wiem juz czasem czy on głodny czy taki łakomy,posiłki już je wielodaniowe bo jedną rzeczą sie nie naje, ostatnio zjadł swoją kaszke ale widział ze tatuś je chleb i szybko zwinął mu ze stołu gdy ten go tam położył taki kradziony z masłem smakował wyśmienicie, nie wiem już co mam mu dawać żeby się w końcu najadł on potrafi zrobić stać w kuchni robi się czerwony i nawet jak nie jest mocno głodny to i tak woła jedzenia, kurcze boję się trochę że będzie miał nadwagę ale co ja mam mu nie dać jak on ryczy,taki mam problemik poradźcie coś... niby dobrze ma apetyt ale ......nie wiem już sama....


Koralik - z Frankiem jest podobnie. Od kilku dni na śniadanie nie je całej butli mleka (jak robię 180 - 210zml, to zje tylko połowę), i muszę dorobić mu albo paróweczkę albo je kanapki z wędliną.
Obiady je też już raczej dwudaniowe, i też "żebrze" jak my jemy 🙂
Nie wiem, co ci poradzić, może owoca mu dawaj zamiast czegoś konkretnego, albo chrupka kukurydzianego do przegryzienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja bym sie nie martwila jak dziecko chce jesc, gorzej chyba jak nie chce 😉 no i dobrze, ze je normalne posilki a nie zajada slodyczami.

Ale jestem wkurzona!
Matka wyslala mi z PL moje prawo jazdy listem poleconym priorytetem juz w poniedzialek, normalnie priorytet dochodzi po dwoch dniach a tu caly tydzien!W ogole najlepsze na sledzeniu przesylki slad sie urywa na urzedzie celnym w warszawie z wtorku a na niemieckiej stronie nie ma sladu po liscie, boje sie, ze wcielo ten list:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kkkoraliku, no o tyle dobrze ze dzieci juz sa coraz bardziej ruchliwe i szybko spalają to co zjedzą, tak jes..mamy niejadków martwią sie ze dzieci malo jedzą a mamy smakoszy ze za duzo jedzą. faktycznie jak MIkus tyle je to może częściej podawaj mu cos lekkiego niz np kanapeczke. no i tez mniej owoców które sa bardzo słodkie lub tuczące np banana

Olusiu no to oby doszedł ten list, bo tak czeka cie wyrabianie nowego prawka 😞 miejmy nadzieje ze list dojdzie. Moze tak długo idzie przez okres wakacyjny?

Irciu i jak Kacperek sie czuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamy kolejnego ząbka 🙂 🙂 🙂 Górna prawa dwójka 🙂 W sumie jest ich 7 😉

Olusiu u nas też alergia co jakiś czas daje o sobie znać 😞
Mała też jada niektóre słoiczki po 8 m-cu, ale niektóre po 11 m-cu i po 1 roku też jej już daję bo pasuje nam ich skład.
Trzymam kciuki aby list doszedł...bo byłyby to niepotrzebne problemy...ehhh ta poczta 😠
Ja ostatnio na allegro zamówiłam bluzkę i nie doszła 😠 Pierwszy raz mi się to zdarzyła a naprawdę dużo zamawiam na allegro...wiem, że sprzedawca wysłał ją (niestety poprosiłam tylko o list ekonomiczny bo najtańszy ☺️ ) bo jakiś tydzień wcześniej zamówiłam u niego taką samą bluzkę, tylko, że była na mnie za duża więc dałam ją mamie a sobie zamówiłam mniejszą...no i jej nie mam niestety...dobrze, że chociaż ta bluzka była tania bo kosztowała 11zł z przesyłką to nie płaczę po niej 😉

Lusiu z wynajmem jednak nie przejdzie a jak sprzedamy mieszkanie to uda nam się ten domek wybudować i najprawdopodobniej (tak jak pytaliśmy się fachowca) urządzić w całości. Też wiem, że jak nie zrobi się czegoś od razu to potem jest ciężko bo my też tak zrobiliśy z naszym mieszkaniem. Do dziś przedpokój i łazienka wołają o pomstę do Boga, bo są przedpotopowe 🤢 Ale wydaje mi się, że bez żadnych udziwnień uda nam się zmieścić w równowartości naszego mieszkania. Poza tym planujemy, aby M. w niedługim czasie wyjechał do pracy do Niemiec bo mamy tam znajomego, więc dodatkowo odłożylibyśmy jeszcze trochę kasy 🙂

Koraliku dołączam się do dziewczyn. Dawaj Mikołajkowi jakieś lekkie przekąski aby zdrowo zagłuszyć jego głód tzn. lekkie owoce, może suszone...jakaś chrupka kukurydziana albo biszkopcik, jabłko...Poza tym mały nie waży aż tak dużo jak na swój wiek więc myślę, że jak zacznie sam chodzić a potem biegać to szybko spali wszystko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
KORALIK- ale Mikuś wcale dużo nie waży. Poza tym może czasami on domaga się picia a nie jedzenia. Dawaj mu wtedy wodę. Moja Hania wciąga wszystko jak odkurzacz i generalnie też ciągle je.Obiady już od dawna ma dwudaniowe, a jeśli chodzi o wielkość porcji to zazwyczaj ma taką jak starszy brat 🤪 I często zjada swoją i wyjada po nim 🤪A przez to,że jest w ciągłym ruchu (nawet posiłki w biegu zjada) to waży 9400g i wciąż jest w 25 centylu.

IRKA-jak Kacperek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...