Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
He!
Eva- gratuluje zdanej sesji!!! Teraz możesz trochę odpocząć.Zasłużyłaś 🙂
Kinga-boska! Widzę,że wciąż jest bardzo drobna.
MOja Hania przez grudniowe choroby schudła 0,5kg. Obecnie ma 10kg i ok. 78cm. Wg siatki centylowej należy do tych mniejszych dzieci.
A jakie wymiary obecnie mają Wasze dzieciaki?

Co do ubierania w domu- u nas generalnie jest raczej chłodniej niż gorąco (mamy ogrzewanie na gaz i boimy się rachunków 😲 ) i mała chodzi w rajtuzkach i bluzeczce z długim rękawem. W żłobku też jest tak ubrana. Generalnie chodzi bez papci, ewentualnie ma takie paputki typu skarpetka z podeszwą.
Olusia- musicie mieć trasznie ciepło w domu! i zazdroszczę,że Viki nie choruje!

Ann- współczuje przeprowadzki 😮
My w lutym (w okresie ferii-jak synek ma wolne) planujemy mały remont w mieszkaniu , więc dzieciaki żeby nie wdychały farby muszą wyjechać do dziadków 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
Już nie mogę się doczekać poniedziałku bo na urlop się wybieram i jakoś mnie nie chcą pójść wcześniej bo dziewczyny choruj i nie ma kto pracować. Mam nadzieje że przed urlopem się nie wykończę w tej pracy bo jutro już 9 dzień pod rząd będę w pracy tak to już jest w handlu.

Lenka w domu chodzi w paputkach i w żłobku też w paputkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
amelia zazdroszcze nocnikowania i jednoczesnie gratuluje! Moja pol dnia potrafi nie sikac jak nie ma pampka a potem jak sie zleje do 3 razy pod rzad na podloge i dopiero siada na nocnik, albo zejdzie zeby sie wysikac i siada spowrotem.
Viki ma chyba te same wymiary co Hania, nie mierzylam jej ale waga identyczna. Moze jutro uda mi sie zmierzyc, ciuczki ma rozne, ale glownie 86-92

Eva Kinia slodziutka w tej sukienusi, tez juz duza babka nam rosnie. zazdroszcze jazdy na sankach, u nas sniegu nie ma i temperatura max -3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej po dluzszej przerwie ale tak jakos wyszlo maz tydz na przemusowym urlopie i jakos nie mialam czasu pisac....
U nas Kacper chodzi w papciach z zetpola jeszcze nie chodzil a juz mu zakladalam a w skarpetach rzadko biega,a w domu ma ubrane rajstopy koszulke i bluze w sumie caly dzien sie pali i trzymamy sie temp 20-21 st czyli ani zimno ani goraco 🙂
A co do wagi to w listopadzie wazyl 13 kg i 84 cm mial a teraz waga stanela ale poszedl w gore ubranka na 86-92 nosimy a body teraz chce juz kupic na 98 bo na 92 juz krotkie.... 😲 😮
Wszystkie dzieciaczki cudne,a Hania ma naprawde boskie oczka 🙂I jakie te nasze ksiezniczki maja juz dlugie wloski,jakbym malemu nie obcinala to tez by mial takie hehe...
Uciekam bo dzisiaj znowu mamy imprezke i musze paznokcie sobie pomalowac,a na 12.30 do fryzjera jade 🙂
Wiec do poniedzialku,bo jutro pewnie bedz kac niemilosierny wiem bo w zeszlym tyg tak mialam....
Pa i milego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Eva - śliczna Kinia, rzeczywiście bardzo drobna z niej dziewczynka 🙂
I gratuluję zaliczonej sesji! Brawo, czas teraz na odpoczynek 🙂

Amelia - to widzę, że postępy w nocnikowaniu są błyskawiczne, super 🙂 U nas nie ma żadnych, Franek jakoś nie jest zainteresowany 🤢

Irka - no proszę, znów imprezka 🙂 Baw się dobrze 🙂

Ja nie wiem dokładnie ile Franek waży i mierzy, ale myślę, że coś w okolicy jak Kacper.

U mnie temp. w domu też ok. 21*, ale nie grzeję. Po pierwsze z oszczędności, po drugie nie ma takiej potrzeby - jedyny minus nie grzania to zaparowane okna u dołu, ale rozszczelnianie pomaga, więc często jest nawet chłodniej, ale uważam ze zdrowiej.
Na noc wczoraj odkręciłam grzejnik na 1-2, żeby był lekko ciepły, bo jednak -15* to trochę nie przelewki 🙂

A kapcie to mamy takie http://e-butydladzieci.pl/i11,0,1380-Kapcie-BEFADO_217P020_braz_niebieski.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lusiu, recepte dostaam...bez problemu 😆

Eluniu, no to wzpocyzwaj na urlopie ile sie da!!!

Eva, gratuluje zdanej sesji.KIngusia maa laseczka,sliczne oczka.Dzieki za fotki
Justi, masz nowego avatarka, to moze tez nam cos wklej jak masz jakies zdjecia?

Co do tego sprzatania to nie moge narzekać bo on to robi od zawsze tyle ze w tym dniu to tak nagle mnie zdziwił bo nie dosc ze zabrall sie za te rzeczy od rana to jeszcze za tyle rzeczy!!! no i to śniadanie.....do łózka hmmm...wieczorem bylam padnięta i jakos nie spełniłam swojego obowiązku 😁 hhehehe miesiączka mnie dopadła i cos nie mam siły na nic

Irciu, udanej zabawy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć kochane 🙂
Jakiś czas mnie nie było, ale wogóle nie włączałam od kilku dni kompa...Niestety was nie doczytam, bo się rozkręciłyście 😉 i dużo tego jest...

Z nowości mała ma kolejnego ząbka 🙂 Teraz ma ich 14 🙂

Amelko ogromne gratulacje dla Hani 🤪 🤪 🤪 Ale wam zazdroszczę...my jesteśmy na etapie nauki...mała robi już kupkę do nocnika (ale nie woła, tylko ja muszę utrafić) no chyba, że wyjątkowo zrobi więcej kupek to już nie daję rady złapać i robi w pieluchę. Siku też uda mi się złapać w ciągu dnia, ale częsciej robi w pieluchę...Nie mam kompletnie pomysłu jak nauczyć ją wołania na nocnik...
Hania nauczyła się tego sama czy ty stosowałaś jakieś metody oprócz sadzania, nie wiem, mówiłaś jej za każdym razem, żeby wołała... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko - i tak duże postępy, Franek nawet nie chce usiąść na nocniku 🤢
Nie jestem ekspertem, ale odnośnie twojego pytania o wołanie na nocnik to wydaje mi się, że im dłużej sadza się dziecko na nocnik, i jak już załapie o co w tym wszystkim chodzi, to dopiero wtedy zaczyna świadomie wołać, że skoro siusiało/robiło kupkę dziecko do nocnika a chce się, to trzeba zawołać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My już po spacerze, 40 minut szaleństw na mrozie, poliki jak po burakach 😁 Ale niestety nie mogę dodać zdjęć, bo Franek gdzieś zapodział mi czytnik kart, więc pewnie długo go nie znajdę, albo nigdy 😞
A teraz bąbel przysypia na kolanach taty, więc ze 3,5 godzinki pośpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej! My dzisiaj też zaliczyliśmy spacer,ale tylko ok 30min. minus 6 stopni to dla mnie za dużo ☺️ Zmarzliśmy okrutnie 🤢

Co do wołania na nocnik to 'hania nie tak dawno temu zaczęła. Najpierw ją w miarę regularnie sadzałam i siedziała tylko sekundę, bo to nie jest ten typ,który potrafi w jednym miejscu dłużej wysiedzieć. Ważne jest by sadzać po wstaniu oraz ok 20-30min po posiłku. Później zaczęła pokazywać jak zrobiła kupkę w pieluchę. Puszczałam ją też bez pieluchy po domu i częściej siuśki trafiały na podłogę niż do nocnika. Później coraz częściej się zdarzało,że zaczynała sikać na podłogę i w połowie potrafiła wstrzymać sikanie by dokończyć na nocniku.
Zawsze jej mówiłam,że siusiu i kupkę robimy do nocnika. Teraz woła "pupa" co oznacza i "kupa" i "siku" i szybko ją wtedy sadzamy.
Od rana biega bez pieluchy i jest ok. Strasznie się cieszę i duma mnie rozpiera 🤪

IRKA- fajnie,że znowu idziecie na imprezkę.
My może z mężem sobie też wieczorem zrobimy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Izunia - właśnie nie zmarzliśmy, temp. wcale nie była odczuwalna, wręcz przeciwnie 🙂 Byliśmy 40 minut i po niecałych 30 min w domu mały zasnął - tak działa na niego świeże powietrze, ale tu musi być spacer bez wózka 🙂 Więc może i ty spróbuj. Wymęczy się mały i będzie ci ładnie spał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jeju dziewczyny w piatek temperatura w nocy ma osiagnąc -30C masakra jakas....
No my niestety siedzimy w domku bo mała nadal chora.Umowa ze żłobkiem podpisana, ale mala idzie od 14 lutego na 9.00 do 12.00 a pod koniec lutego bedzie zostawać na drzemki...wszystko zalezy od tego jak będzie znosić pobyt tam. płacimy dopiero w dniu jej przyjscia i Pani nam rozpisała co i jak:
żłobek 150zł mc
rodzinne 50zł mc
jedzenie za luty-12 dni 33,60
+ raz w roku 55zł ubezpieczenie i 45zł wyprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...