Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Agula_83 napisał(a):

Co do pobudek w nocy to czekam aż się uspokoi, ale ona marudzi z zamkniętymi oczami 😮 im dłużej czekam tym głośniej marudzi. Podaje jej wode albo herbatkę, ale tak jak pisałam marudzi do tego momentu aż dostanie mleko 🤢

a może jej za zimno albo za gorąco?
I dzięki za odp. 🙂

Ech, mnie czeka dziś masa latania... muszę pojechać do Wydziału Komunikacji i się dowiedzieć o kilka rzeczy... trzymajcie kciuki, żeby udało się to jakoś załatwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej

Laaf tak my mamy kase fiskalną bo powyżej jakiś tam obrotów musieliśmy zakupić ale nie pamiętam jaki to próg musiałabym się męża zapytać

Angela noga zaczeła mu po prostu gnić w środku usuneli martwy naskórek wyczyścili założyli lekkie szwy i obserwują jak się to będzie goić

Kwasiek, Madalena ze mną było tak że minął termin 20 czerwca poszłam do szpitala posiedziałam i mnie wypisali z wyznaczonym drugim terminem 30 czerwca a mnie nic nie ruszało poszłam i musiałam czekać do 12 na korytarzu na łóżku aż się miejsce zwolni i czytałąm gazete i był artykuł o wskazaniach do cesarki i między innymi o zwyrodnieniu siatkówki a ja mam w jednym miejscu cieńszą i muszę iść na laser ale to jeszcze odwleke i akurat przechodziła moja doktorka i jej powiedziałam o tym a ona zarz tel do okulisty okrople do oczu i na badanie i ten stwierdził że nie mogę przeć bo może mi się siatkówka odkleić i zaproponowali mi albo poród kleszczowy albo cesarke i od razu podpisałąm zgode na cięcie i na drugi dzień 8,30 mnie pokroili więc nawet nie wiem co to bóle skórcze itp i drugie jak będę mieć to też cc
a zgodziłam się bez wachania bo bólu się bałam jak cholera i miałam dość już tego chodzenia z tym brzuchem bo 2 terminy minęły a ja nawet jedego skurczu nie miałam no i perspektywa być ślepym to wiadomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurde jak tam czytam o waszych porodach to moj byl popsrotsu idealny.. hehe 😁i o szpitalu..nie wspomne
Moj gin byl zastepca ordynatora i mialam super opieke...byalm po terminie juz ale mialam sie stawic na 7 dzien po a ja w 5 wieczorem dostalam lekkie plamienie i moj kazal jechac do szpitala tam mnie przyjeli bez problemu i zbadali na drugi dzien byl moj porobili badania plamienie zniknelo i ani skurczu ani nic i w 7 dzien po terminie wzieli mnie na wywolanie i o 8 dostalam oksytocyne a o 9 wody odeszly... u mnie to byla bardzo szybka reakcja na to bo jak lekarz stwierdzil pierwsza kroplowka moze wogole nie wywolac skurczy ani rozwarcia
a ja o 10 dostalam lekkich skurczy no i pozniej rozwarcie bardzi szybko i o 13 .15 zaczol sie porod a 13.25 urodzilam 🙂 i odrazu jak mnie zeszyli to zaraz mi zupke przyniesli na sale i oczywiscie mariczke wymyta ktora sie tatus zajmowal a pozniej dopiero po godzinie przeniesli mnie na normalna sale poporodowa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Alicja no nie... tylko ochoty na podróż nad morze narobiłaś 😉 u mnie zachmurzenie duże i baaardzo parno 🥴
Marysia dzisiaj w ogóle nie zjadła obiadu... troszkę rosołu tylko chlipnęła. Po spacerku wypiła herbate i poszła spać 😮 a ja wreszcie nogi wyciągnęłam i piję kawusie 🙂

A co do porodu to poza tym, że inaczej sobie to wszystko wyobrażałam, tzn. do dyspozycji przed porodem miałam prysznic i stół do porodu a ni piłki, wanne, itp sprzęty (jakie mieli opisane na swojej stronie www), poza tym, że mała traciła tętno wszystko było oki 🙂 anastazjolog dziwił się, że tak szybko po uśpieniu wszystko jest ok. Nie wymiotowałam, nie bolała mnie głowa i tylko humor dopisywał 🙂 Marysie pierwszy zobaczył Michal i do dzisiaj jest dumny że widział ją wcześniejj niż ja 🙃 bo ja ją dostałam dopiero po 4 godzinach. Na drugi dzień sama szłąm się kąpać a wszystkie babki musiały iść z położną. Nie wiem ile w tym było samozaparcia, ale dawałam rade 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe 😁 no widok jest piekny 😁 mi tez sie chce morza 🙂
moja dzis jajko sadzone zjadla na obiadek z ziemniolami ..mialam isc do stomatologa ale odwolalam na inny termin .. narazie jest goraco zeby wyjsc na spacer slonce strasznie daje.... pozniej wyjdziemy na spacerek.
No ja gdzies po paru godzinach po porodzie poszlam sie umyc a na sali lezalysmy tylko we dwie bo taka byla sala i ta laska co lezala ze mna to 5 min po mnie urodzila 😁 hehe i razem wyszlysmy po 2 dniach, ja mialam pilki i te rozne inne sprawy bo mielsicy pokoj rodzinny do porodu ale nie korzystalam w sumie z tego bo mala byla zbyt nisko i mi nie kazano...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ola zaczęła sama podnosić się z podłogi bez trzymanki i jak ją pochwalimy to potrafi to powtarzać przez kilka minut, to chyba już dni do samodzielnego chodzenia są policzone.

Dzisiaj mała pocisnęła na II śniadanko kromeczkę razowego ze słonecznikiem z masełkiem, serem żółtym i pomidorkiem, na obiad zjadła zupę krem brokułową z ... porwanymi chrupkami kukurydzianymi 😁 😁 😁 Chciałam dodać do tej zupy groszek ptysiowy, ale ta moja dzielnica to jakaś dziura 😉 bo w żadnym sklepie nie mieli i mój mąż wpadł na taki pomysł z chrupkami 🙂

Alicja widok z kamery super, ja mam niedaleko do plaży, ale jak już mieszkam nad morzem to obecnie i tak wybieram się w tamtym kierunku sporadycznie. Mogłaby się pogoda poprawić i w tym roku nawet jak jest upalnie to prawie codziennie wieje jak nie chłodny to ciepły wiatr - jest to wkurzające, ale to już takie uroki mieszkania nad morzem, każdy to powie.

Ja po porodzie (SN) po 4 h poszłam sama pod prysznic i było ok.

Już zdecydowałam się na tatuaż, że zrobię go i na krzyżu, ale zachciało mi się, jako ze jestem wziewnym alergikiem i mam czasem uczulenie na jakiś kosmetyk czy np. proszek Vizir po tym wyskakuje wysypka, poczytać o alergiach na tusze do tatuaży i spanikowałam, co prawda wypowiada się dużo ludzi, którzy są mega alergikami i po zrobieniu tatuażu było ok, najczęściej alergia występuje na tusz kolorowy np. żółty, ale ja nie chcę kolorowego, jednak wróciłam do pktu wyjścia i znowy włączyła mi się myśleniówa - nie chciałabym, żeby coś zaczęło mi się babrać....nie trzeba było czytać...eeehhhh 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gratulacje dla Oleńki 🙂 oby tak dalej i pójdziecie razem, bez wózka, na spacer 🙂

U nas jutro ma się zrobić cieplej więc może basen znowu uda się nam wyciągnąć 😉

Marysia ma ostatnio momenty, że sama przydrepta do mnie albo do m. i kładzie nam głowe na ramieniu 🙂 takie to słodkie 🙂 😆 dzidzia sama chce się poprzytulać 😎

Ale sie strachu najadłam... niedawno wrócił mój m. z pracy i mówi że jest wypadek u nas na ulicy (prawdopodobnie samochód zgarnął pieszego) a akurat teściowa wzięła Marysie na spacer 🤢 ale na szczęście wróciły całe bo poszły w innym kierunku uffffffff.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
uaaa Agula to niezly stressss....
Alicja, ojoj a w Niechorz obok latarni ma dom wczasowy znajomy, delfin sie nazywa, tam kiedys czesto sobie lezakowalam 😉 a na latarnie to wszystkich gosci wioze 😉po drodze trzesacz 😉 hehe no coz taki urok 😉latarnia ruiny a potem obiad w gospodzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

super widoki Ala jak ja dawno nad morzem nie bylam... 😞

brawo dla Oleńki to anm sie dzieciory rozchulaly...

co do kasy fiskalnej to ja nie przekraczam 40 tys. rocznie...ale jeszcze musze dopytac...

Marsyia cud-miod i jaki super usmiech 🤪

Anulka na ledzwi kuuuuuuurewsko boli jestes pewna? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Laaf, uważam to miejsce za najlepsze, że nie będę żałować, że zrobiłam akurat w takim, a nie w innym i wiem, że będzie kurewsko bolało, ale ja mam dosyć wysoki próg wytrzymałości na ból, więc jak zdecyduję się to zobaczę jak to będzie. Jak coś poboli i przejdzie. Możliwość wystąpienia alergii trochę mnie wystraszyła, więc na nowo zastanawiam się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja jakbym miała sobie robić tatuaż, to też na krzyżu 😉 mój szwagier ma na podeszwie stopy tatuaż 😮 ja nie wiem jak on to wytrzymał...

Aga już śpi. Ślicznie zasnęła, nie wydając z siebie ani jednego kwęknięcia 🙂 🙂
Idę sobie zrobić kolację i kładę się spać, bo poprzedniej nocy spałam 5 h i teraz muszę nadrobić zaległości... 🙂

Kolorowych snów 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agulka, fajnie teraz jest, że nasze pociechy są takie małe przytulaski. Ola też przytula się sama do nas albo jak mówimy, żeby przytuliła mamusię czy tatusia to tak robi, daje sama spontanicznie całuski i nauczyliśmy ją żeby posyłała całuski 🙂 Najbardziej lubię jak kogoś wstydzi się, wtedy całyczas przytula się do mnie i całuje w policzek...urocze i cudowne uczucie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

Moj maz na drugiej nocce pod rzad, wiec tez mam spokoj. 🙂
Julka zdobyla nowego skilla, a mianowicie przejela lyzke i sama probowala sie nakarmic z wiekszym lub mniejszym skutkiem, ale dziewczyna wykazala inicjatywe.Wiec teraz do karmienia to chyba bedzie sie trzeba sie w jakas foliowke przyodziac, bo na proszek nie wyrobie.Z mniej przydatnych umiejetnosci, to skumala gdzie wylaczyc odkurzacz, wiec teraz odkurzanie troche wiec trwa 😉

Kwasiek skladalam cv do chyba 6 szpitali panstwowychi kilku prywatnych.No wlasnie i chyba bede mysla na przebranzowaniu, ale szkoda prawa wykonywania zawodu 🙂Wiesz pielegniarki maja na tyle fajnie, ze macie drzwi otwarte do przyhcodni, a polozne bez kursu pracowac nie moga.

Wiec ile tych cc bylo, bo juz sie zgubilam?
A czy ktoras oprcz Ann karmi jeszcze piersia?

O juz wiem co mialam napisac:

Kwasiek zazdroszcze, ze nauke z nocnikiem masz juz za soba 😉
Anullka gratulacje dla Oli, teraz Twoje dni a wlasciwie godziny spokojnosci sa policzone 🙂
Agulka sliczne zdjecie Majeczki.A wlasnie ostanio mialam napisac, ze chyba corcia do Ciebie podobna.
Ala litosci Kobieto nie masz, pokazywac mi kamerke z nad morza, jak ja w tym roku szans nie mam na jakikolwiek urlop 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Waja, to fajnie, że Julcia chce sama jeść łyżeczką - zdolna dziewczynka 🙂 Ola woli jak łyżeczką ją karmię, ale za to dzielnie próbuje jeść widelczykiem, jak coś uda się jej nadziać i trafić do buzi to widać, że jest mega z siebie dumna, bo cieszy się całą sobą 😁

A co do karmienia piersią, to faktycznie z całego naszego grona jeszcze tylko Ann karmi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magdalen No milosc mnie wywiala z nad morza do Jeleniej Gory
Komsi ja mieszkam bardzo blisko delfinu 😁 hehe na ten prostej ulicy od skrzyzowania na Polnej kojarzysz? pensjonat victoria?ale fajnie ze ktos zna te rejony hehe a powiem wam ciekawostke moj tato byl latarnikiem na tej wlasnie latarni morskiej skad jest kamerka zainstalowana 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...